MIEHET
100m 200m 400m 800m 1000m 1500m 3000m 5000m 10000m puoli-maraton maraton
110m aidat 400m aidat 3000m esteet
korkeus seiväs pituus 3-loikka kuula kiekko moukari keihäs-new 10-ottelu
4x100m 4x400m 4x800m 4x1500m


NAISET
100m 200m 400m 800m 1000m 1500m 3000m 5000m 10000m puoli-maraton maraton
100m aidat 400m aidat 3000m esteet
korkeus seiväs pituus 3-loikka kuula kiekko moukari keihäs 7-ottelu
4x100m 4x400m 3x800m 4x800m


		100m
10,91	Filiph Johansson-97		2021	Lapua 27.7		
10,9	Rolf Finne-35			1954	Kokkola 27.8		
10,9	Martin Lax-48			1967	Vasa 16.9		
11.0	Börje Strandvall-09		1935	Kokkola 16.6		
11.0	Leo Finnilä-56			1975	Keuruu 26.7		1h3-20 SM		
11.0	Jouko Nikula-54			1979	Ylivieska 31.5		
11,29	Axel Pelander-93		2011	Valkeakoski 20.8		
11,32	Kaj Forsström-67		1986	Savonlinna 2.8		
11,34	Tuomo Niemelä-68		1985	Kauhajoki 11.7		
11,1	Erik Sundell-37			1963	Seinäjoki 27.7
	-10-		
11,1	Clas-Göran Bystedt-50		1970	Vasa 28.8					
11,2	Bertel Storskrubb-17		1935	Jakobstad 18.8		
11,2	Bror Granholm-27		1946	Kokkola 24.6		
11,2	Tore Jansson-22			1949	Lohtaja 7.8		
11,2	Karl Ahlskog-46			1966	Jakobstad 12.6		
11,2	Johan Karjaluoto-49		1967	Kokkola		
11,2	Olav Bystedt-54			1975	Yxpila 3.6	
11,3	Roy Cygnel-12			1934	Kokkola 11.7		
11,3	Erik Staunau			1934	Kokkola 11.7		
11,3	Kar-Erik Andersson-23		1947	Vasa 9.8		

11,3	Lars Hagström-29		1949	Kokkola 28.6								
11,3	Roland Finne-35			1953	Köklax 18.7		
11,3	Leif Gustafsson-44		1965	Kokkola		
11,3	Christer Lunabba-45		1965	Jakobstad 		
11,3	Peter Hassel-57  		1976	Kokkola 10.7		
11,3	Kaj Nyman-64			1982	Kokkola 1.8		
11,4	Gustaf Laurell-18		1945	Kronoby 8.7		
11,4	Mats-Johan Thylin-50		1968	Kokkola 26.7		
11,4	Peter Kåla-65			1983	Espoo 3.9	
11,65	Timo Torppa-94			2016	Kokkola 6.9
	
11,70	Anton Hietapakka-06		2021	Lappeenranta 24.7
11,71	Anders Nyberg-61		1983	Vasa 5.8									
11,5	Matts Hauki-85			1909	Jakobstad 19.9		
11,5	Yngve Jakobsson			1926	Helsinki-E		
11,5	Bertel Hakalax-15		1934	Kokkola 11.7		
11,5	Sven Prest-13			1934	Kokkola 11.7		
11,5	Alf Rosendahl-18		1938	Kokkola 30.5		
11,5	Styrbjörn Store-26		1947	Kalajoki 14.9		
11,5	Tor Prest-40			1968	Kokkola 15.8		
11,5	Ralf Jansson-52			1972	Yxpila 31.5		

11,6	Helge Slotte			1919	Närpes 5.7		
11,6	Martin Vallin-06		1927	Kokkola 20.8								
11,6	Harry Björk-06			1927	Kokkola 3.9		
11,6	Ola Klockars-22			1940	Jakobstad 22.9		
11,6	Gustaf Kråks			1943	Lohja 24.7		
11,6	John Ahlstarnd-20		1945	Kokkola 12.6		
11,6	Lars Kastrén			1948	Nivala 20.6		
11,6	Frej Asplund-29			1954	Helsinki-E		
11,6	Göran Björklund-30		1955	Kokkola 7.7		
11,6	Olavi Isosaari-35		1955	Pargas 4.9		

11,6	Mauri Silander-41		1961	Kokkola 13.9		

 
		200m
21,69	Filiph Johansson-97		2021	Lapua 27.7		
22,3	Börje Strandvall-09		1936	Helsinki-E 12.7		
22,67	Kaj Forsström-67		1986	Savonlinna 3.8		
22,67	Axel Pelander-93		2012	Vörå 14.8		
22,5	Leo Finnilä-56			1975	Espoo/La 5.7		3s SFI		
22,88	Mikael Bergdahl-83 		2004	Närpes 27.8		
22,8	Bertel Storskrubb-17		1936	Helsinki-E 12.7		
22,8	Olav Bystedt-54			1975	Laaksolahti 5.7		
22,9	Karl-Erik Andersson-23		1947	Vasa 10.8		
22,9	Martin Lax-48			1967	Kokkola 29.9		

23,0	Rolf Finne-35			1954	Jakobstad		hae						
23.0	Clas-Göran Bystedt-50		1967	Kokkola 29.9		
23,1	Karl Ahlskog-46			1966	Jakobstad 12.6		
23,1	Peter Hassel-57			1976	Jakobstad 9.6		
23,2	Gustaf Laurell-18		1947	Vasa 10.8		
23,64	Kristoffer Härtull-79		2004	Närpes 27.8				
23,4	Kaj Nyman-65			1982	Kokkola 3.7		
23,67	Tom Hägg-64			1984	Kokkola 14.8		
23,71	Tommy Granlund-83		2008	Sibbo 8.8		
23,6	Tore Jansson-22			1947	Kälviä 6.7		
						
23,6	Håkan Hellberg-30		1948	Kokkola 19.9		
23,6	Roland Finne-35			1954	Pargas 11.7		
23,6	Mats-Johan Thylin-50		1969	Vasa 19.7		
23,6	Martin Kortell-80		1999	Pedersöre 1.6		
23,86	Peter Kåla-65			1985	Jakobstad 29.6		
23,93	Risto Koljonen-71		1989	Nykarleby 1.7		
23,7	Valter Niemi			1922	Kokkola 5.8		
23,7	Arto Nikula-59			1976	Jakobstad 9.6		
23,7	Stefan Backlund-60		1978			
23,8	E Holmlund			1922	Kokkola 5.8		
						
23,8	Lars Hagström-29		1949	Kokkola 28.8		
23,8	Göran Björklund-30		1955	Kokkola 16.7		
23,8	Ralf Jansson-52			1972	Vasa 5.8		
24,11	Robert Hagström-87		2004	Närpes 27.8		
23,9	Yngve Jakobsson	  		1926	Kokkola 17.7		
23,9	Erik Nordman-30			1948	Kokkola 19.9		
23,9	Sven Nyman-45			1963			
23,9	Anders Nyberg-61		1980	Kuortane 21.6	
23,9	Juhani Simmilä			1984	Kälviä 14.6		6 pk	
24.0	Ragnar Rasmus-16		1939	Kokkola 19.8
		
24.0	Bror Granholm-27		1948	Kokkola 6.6								
24.0	Frej Asplund			1953	Vasa 26.8		
24.0	Johan Karjaluoto-49		1971	Kokkola 14.7		
24.0	Jouko Nikula-54  		1971			
24,0	Pauli Välisaari			1973	Kokkola 15.8	1 pk	
24,38	Tuomas Hakala-95		2013	Veteli 21.9
24,2	Harry Björk-06			1926	Kokkola 17.7		
24,2	Styrbjörn Store-26		1948	Kokkola 6.6	
24,3	Bo Renlund-34			1951	Kokkola 3.6)		
24,3	Karl-Gustav Indola-32		1951	Kokkola 3.6)
		
24,3	Kenneth Sjöwall-64		1982	Kokkola 26.8		
24,63	Iiro Penttilä-96		2014	Närpes 9.7
24,63	Anton Hietapakka-06		2021	Seinäjoki 30.5
24,4	Alf Rosendahl-18		1939	Kälviä 30.7		
24,4	Ruben Casén-16			1939	Kokkola 19.8								
24,4	Arnold Storsrkubb		1926	Kokkola 17.7		
24,4	Börje Nylund			1974	Kokkola 30.7		3h2 pk

 
		300m		
34,82	Filiph	Johansson-97		2021	Jyväskylä 25.5		2r2 harjucup
37,19	Axel Pelander-93		2012	Jakobstad 25.7		2 dt
37,1h	Bertel Storskrubb-17		1936	Tamppere 17.5		1 ka
37,31	Christian Nygård-94		2011	Korsolm 27.6		1-17 DM
37,68	Patrik Storbacka-72		1988	Närpes 2.7		2-16 DM
37,73	Robert Hagström-87		2004	Kokkola 7.9		2-17 dk
38,0h	Gustav Laurell-18		1937	Kokkola 4.5		2 dt
38,55	Mikael Bergdaohl-83		2000	Pedersöre 15.7		2C-17 SFI
38,79	Jani Hautala-86			2003	Hanko 11.7		4h2-17 SFI
38,9h	Kaj Nyman-64			1980	Kokkola 8.7		3h1-16 dt

39,12	Iiro Penttilä-96		2013	Pedersöre 18.6		4-17 nat
39,15	Kaj Forsström-67		1983	Kalajoki 24.6		6A-16 nat
39,18	Risto Koljonen-71		1987	Kokkola 23.6		5A-16 elit
39,18	Thomas Holm-88			2005	Karis 29.7		3h2 D
39,22	Kenth Henriksen			1987	Kokkola 23.6		6A-16 elit
39,3h	Karl-Gustav Indola-32		1951	Kokkola 1.7		1-19 int	
39,5h	Tom Hägg-64			1980	Kokkola 8.7		5h1-16 dt
39,5h	Peter Kåla-65			1980	Kokkola 8.7		6h1-16 dt
39,66	Kim Bergdahl-78			1994	Kokkola 5.7		1-16 dt
39,67	Kristian Virtakangas		1987	Kokkola 23.6		3B-16 elit

39,68	Tommi Nygård-91			2008	Pedersöre 19.6		4-17 nat
39,72	Joni Hautala-88			2005	Pedersöre 12.7		6A-17 ue
39,6h	Clas-Göran Bystedt-50		1965	Jakobstad 18.9		4-16 skolM
39,6h	Kenneth Sjövall-64		1980	Kokkola 8.7		7h1-16 dt
39,81	Joakim Wargh-89			2005	Korsholm 20.7		4h1-17 DM
39,83	Peter Kronqvist-78		1994	Kokkola 5.7		2-16 dt
39,7h	Olav Bystedt			1970	Kokkola 18.7		5-16 DM
39,7h	Leo Finnilä-56			1972	Vörå 1.7		2-16 DM
39,7h	Pekka Sundell			1972	Kälviä 12.7		3-16 dt
39,91	Nante Korkatti-05		2020	Kokkola 16.6		1-15 pk

40,0h	Kurt Söderström-44		1960	Jakobstad 25.8		5-17 nat
40,16	Joni Virkkala-95		2012	Kauhava 2.7		5h2-17 ue
40,22	Benjamin Jakobsson-97		2011	Kristinestad 29.7	1h1-15 SFI
40,1h	Johan Hult-65			1980	Vasa 14.9

???
38,4h	Clas-Göran Bystedt-50		1965
39,0	P-H Bystedt			1968	Kokkola 26.9		1-16 skolM

 
		400m
47,59	Filiph Johansson-97		2021	Turku 4.8		
49,24	Mikael Bergdahl-83 		2004	Jämsänkoski 11.7	
49,3	Börje Strandvall-09		1936	Berlin 6.8	
49,4	Bertel Storskrubb-17		1936	Paris 20.9	
49,6	Tommy Granlund-83		2007	Kotka 17.7	
50,07	Tom Hägg-64			1985	Kokkola 25.6	
50,33	Kristoffer Härtull-79		2003	Korsholm 12.8	
50,53	Martin Kortell-80		1998	Borgå 19.7	
50,4	Tor Prest-40			1967	Vasa 27.8	
50,7	Karl-Erik Andersson-23		1947	Tampere 18.8	

50,90	Joni Virkkala.95		2022	Vaasa 23.7
51,00	Kim Bergdahl-78			2000	Vörå 26.7						
51,0.	Göran Björklund-30		1955	Vasa 25.9	
51,1	Frej Asplund-29			1952	Karis 16.8	
51,1	Bengt Hellsten-49		1969	Vasa 20.7	
51,2	Ruben Casén-16			1937	Kokkola 19.6	
51,2	Olav Bystedt-54			1974	Hangö .7	
51,35	Robert Hagström-87		2006	Kokkola 12.8
51,42	Marcus Prest-79			1998	Vörå 1.7	
51,3	Gustaf Laurell-18		1947	Tampere 18.8	

51,4	Håkan Hellberg-30		1950	Närpes 2.9	
51,4	Eero Kinaret-56			1977	Hallunda SWE 10.9					
51,6	Harald Bjon-43			1965		
51,6	Leif Gustafsson-44		1965	Kokkola 22.8	
51,83	Jani Hautala-86			2005	Korsholm 22.7	
51,90	Klaus Mäkelä-68			1989	Kokkola 22.8	
51,8	Jouko Kataja-aho-53		1975	Jakobstad 15.8	
51,8	Leo Finnilä-56			1975	Kokkola 19.8	
51,95	Kaj Forsström-67		1986	Kokkola 2.9	
52,02	Axel Pelander-93		2011	Pedersöre 23.6
	
52.0	Clas-Göran Bystedt-50		1971							
52.0	Martin Lax-48			1971	Jakobstad 4.8	
52.0	Timo Lehto-56			1980	Jakobstad 27.8	
52,3	Martin Vallin			1927	Kokkola 3-4.9	
52,3	Elis Wikström-02		1927	Kokkola 3-4.9	
52,4	Peter Hassel-57			1975	Hyvinkää 6.9
52,53	Väinö Venetjoki-00		2022	Vaasa 23.7	
52,62	Risto Koljonen-71		1989	Vasa 23.7	
52,5	Mauri Narkinniemi-54		1979	Kokkola 29.7	
52,6	Pauli Välisaari			1973	Kokkola 15.7	

52,6	Juha Tuominen			1980	Nivala 6.9	
52,78	Christian Nygård-94		2011	Lovisa 3.9		
52,80	Onni Mäkelä-02			2023	Rovaniemi-S 20.8	
52,94	Tommi Nygård-91			2010	Nykarleby 17.7	
52,8	Sven Prest-13			1937	Kokkola 29.8	
52,9	Jouko Nikula-54			1976	Turku 2.9	
53.0	Mats-Johan Thylin-50		1970	Turku 25.7	
53,2	John Ahlstrand-20		1948	Nivala 20.6	
53,2	Esko Koivisto-31		1956	Vasa 19.8	
53,3	Lasse Orimus-50			1974	Kokkola 20.8
	
53,3	Stefan Backlund-60		1978	Jakobstad 17.8	
53,4	Nils Siren-28			1954	Braunschweig 10.6	


 
		800m
1.48,86	Tommy Granlund-83		2007	London 25.8	
1.49,99	Mikael Bergdahl-83		2005	Lappeenranta 21.7	
1.50,4	Timo Lehto-56			1980	Salo 21.8	
1.50,9	Eero Kinaret-56			1978	Kokkola 25.7	
1.51,27	Kristoffer Härtull-79		2002	Kristinestad 30.7	
1.52,00	Joni Virkkala-95		2021	Lahti 19.8
1.52,5	Jouko Kataja-aho-53		1975	Helsinki 7.8	
1.53,14	Jani Hautala-86			2006	Kokkola 11.8	
1.53,2	Timo Mikkola-46			1978	Kokkola 25.7	
1.53,34	Väinö Venetjoki-00		2022	Turku 14.6

1.53,8	Harald Bjon-43 			1966	Åbo 13.6	
1.54,10	Martin Kortell-80		2000	Lapinlahti 16.7						
1.54,39	Kim Bergdahl-78			2001	Mariehamn 20.7
1.54,4	Ruben Casen-16			1947	Tampere 17.8	
1.54,60	Klaus Mäkelä-68			1991	Oulu 16.7	
1.55,2	Erkki Vahtiala-32		1956	Kauhava 9.9	
1.55,65	Marcus Prest-79			1998	Vörå 30.6	
1.55,7	Frej Asplund-29			1954	Kokkola 27.8	
1.56,29	Robert Hagström-87		2018	Vantaa-T 11.7	
1.56,58	Pauli Ruostetsaari-95		2013	Kurikka 13.7	

1.56,5	Lasse Orimus-50			1973	Kokkola 29.8	
1.56,5	Mauri Narkinniemi-54		1978	Kil, SWE 20.8	
1.57,0	Tom Hägg-64			1985	Kalajoki 29.8	
1.58,1	Peter Sundstedt-75		1993	Pyhäsalmi 29.7	
1.58,48	Christian Nygård-94		2011	Jyväskylä 14.8	
1.58,5	Bengt Hellsten-49		1971	Jakobstad 10.7	
1.58,17	Joni Hautala-88			2006	Turku 2.7	
1.59,0	Elis Wikström-02		1927	Kokkola 2.7					
1.59,0	Göran Björklund-30		1955	Kokkola 21.9	
1.59,1	Sven Prest-13			1937	Kokkola 21.8	

1.59,2	Peter Sjövall-61		1980	Kokkola 22.7		
1.59,4	Gustaf Laurell-18		1947	Kronoby 24.8	
1.59,59	Mika Jäger-76			2004	Saarijärvi 26.6	
1.59,5	Henrik Nylund-50		1970	Mariehamn 24.6	
1.59,7	Tor Prest-40			1967	Pori 12.8	
2.00,0	Håkan Hellberg.30		1948	Kokkola 19.6	
2.00,31	Tommi Nygård-91			2010	Nykarleby 16.7				
2.00,8	Jari Finnilä-82			1999	Vörå 4.8	
2.00,94 Philip Johansson-97		2014	Saarijärvi 21.6
2.01,0	Nils Siren-28			1952	Jakobstad 8.7	

2.01,20	Miro Hrikkilä-05		2023	Ylivieska 24.7
2.01,2	Jan-Erik Andersson-50		1973	Kaustinen 15.8	
2.01,4	John Finell-31			1954	Kokkola 18.8
2.01,55	Kasper Biskop-05		2013	Keuruu 23.6	
2.01,8	Ahti Kanala-38			1957	Kokkola 10.7	
2.02,0	Peter Kronqvist-78		1999	Pedersöre 15.6
2.02,1	Carl-Johan Palm-36		1960	Jakobstad 
2.02,6	Allan Björkgård			1974	Oulu 13.8	
2.02,7	Stefan Storvall-61		1982	Kokkola 27.7	

 
		1000m
2.35,03	Joni Virkkala-95		2019	Seinäjoki 11.6	
2.41,0	Håkan Hellberg-30		1948	Lovisa 3.7			
2.44,14	Jonas Härtull-88		2017	Seinäjoki 17.9
2.44,2	Harald Bjon-43			1962	Skellefteå 2-3.6	
2.44,8	Sven Prest-13			1937	Kokkola 8.5		1 jv
2.45,1	Ruben Casen-16			1937	Kokkola 8.5		2 jv
2.45,28	Peter Sundstedt-75		1989	Sibbo 9-10.9	
2.45,2	Henry Nygård-25			1946	Kokkola 10.6	
2.45,2	John Finell-31			1950	Oravais 20.8	
2.45,34	Jan Backlund-75			2014	Seinäjoki 20.8
	-10.
2.45,51	Jan Kaas-80			2015	Kristinestad 10.8
2.45,9	Carl-Johan Palm-36		1959	Öja 21.8
2.46,0	Henrik Nylund-50		1966	Helsinki 9.10	
2.46,1	Sven-Erik Wiik-36		1958	Öja 17.8	
2.46,4  Lars-Erik Krokvik-45		1963	Öja 21.7 						
2.46,7	Göran Krokvik-35		1958	Öja 17.8	
2.46,7	Pekka Agarth-45			1963	Kokkola 26.9	
2.47,0  U-V Hynninen28 		   	1946	Purmo 3.7
2.47,2	Tom Nygård-58			1972	Helsinki 23.9	
2.47,4	Fride Slotte-92			1917	Kokkola 10.6		1 nat
	-20-
2.47,65	Jari Finnilä-82			1997	Vasa 26.8
2.48,0	Glenn Tast-47			1965	Kaarlela 26.8
2.48,0	Peter Sjövall-61		1976	Jakobstad 18.9		6-16 skolM	
2.48,43	Roland Björkskog-79		1995	Kyrkslätt 9.9	
2.48,6	Göran Ström-38			1960	Öja 9.6	
2.48,6  Jan-Erik Svartsjö-45		1963	Kokkola 26.9
2.48,6	Allan Börkgård-53		1970	Kokkola 7.7		
2.49,1  Rolf Kulla-39			1960	Öja 31.7   
2.49,3	Nils-Erik Nygård-56		1972	Jakobstad 16.9			
2.49,5	Tom Niemi			1966	Helsinki 9.10	
	-30-
2.49,8	Per Skähl-23			1951	Skellefteå 25.6	
2.49,8	Mikko Mäkelä-45			1965	Kaarlela 26.8						
2.50,0	Tor Prest-40			1955	Kokkola 5.6	
 
 obekräftade         
2.42,2	Tom Nygård-58			1972	
2.46,6	Bengt Hellsten-49		1966
2.49,4	Mats Thylin			1966

 
	1500m
3.40,96	Timo Lehto-56			1983	Turku 28.7	
3.41,41	Mikael Bergdahl-83		2010	Oordegem 5.6	
3.43,11	Kim Bergdahl-78			2002	Tampere 10.7	
3.43,3	Eero Kinaret-56			1978	Kil, SWE 20.8	
3.46,31	Tommy Granlund-83		2006	Gavardo 23.5	
3.47,90	Jani Hautala-86			2005	Helsinki 25.7	
3.49,5	Lasse Orimus-50			1977	Kouvola 6.9	
3.50,17	Joni Virkkala-95		2023	Lahti 28.7
3.50,7	Jouko Kataja-aho-53		1975	Åbo 24.7	
3.52,03	Heikki Poutanen-62		1987	Närpes 26.7
	
3.52,2	Harald Bjon-43			1966	Saarijärvi 26.6	
3.53,58	Väinö Venetjoki-00		2022	Vaasa 26.8					
3.53,8	Timo Mikkola-46 		1978	Enköping 11.6
3.57,2	Erkki Vahtiala-32		1956	Tampere 16.9	
3.57,8	Oiva Jussi-48			1979	Gävle 19.6	
3.59,21	Pauli Ruostetsaari-95		2014	Göteborg 28.6	
4.00,4	Sven Prest-13			1937	Helsinki-E	
4.02,1	Kari Pulkkinen-57		1978		
4.02,2	Ruben Casen-16			1946	Umeå 14.7	
4.03,17	Klaus Mäkelä-68			1989	Seinäjoki 1.8	

4.03,31	Onni Mäkelä-02			2023	Lappeenranta 19.7
4.03,51	Peter Sundstedt-75		1993	Kemi 6.8	
4.03,8	Bo-Håkan Prest-51		1974	Oulu 3.7						
4.03,8	Peter Sjövall-61		1980	Myyrmäki 24.8	
4.04,2	Tom Hägg-64			1984	Nedervetil 10.7	
4.04,77	Joni Hautala-88			2006	Jämsä 1.7	
4.05,37	Robert Hagström-87		2918	Lapinlahti 28.7
4.05,5	Allan Björkgård-53		1975	Kokkola 19.8	
4.08,1	Elis Wikström-02		1927	Kokkola 3.9	
4.08,53	Marcus Prest-79			2005	Karis 30.7	

4.08,6	Henry Nygård-25			1946	Umeå 14.7	
4.09,0	Eljas Nygård-50			1975	Alajärvi 11.8	
4.09,3	Mauri Narkinniemi-54		1979		
4.09,6	Nils Siren-28			1954	Jakobstad 25.8	
4.10,40	Risto Sivula-62			1987	Kokkola 2.6
4.10,46	Kasper Biskop-05		2023	Sastamala 9.7	
4.11,1	Glenn Tast-47			1966	Purmo 2.7	
4.11,25	Miro Heikkilä-05		2023	Äänekoski 2.8
4.12,44	Martin Kortell-80		2001	Mariehamn 21.7	
4.12,3	Erik Wikström-51		1974	Kokkola 6.8	

4.12,4	Henrik Nylund-50		1968	Yxpila 3.6	
4.12,75	Jari Finnilä-82			1999	Korsholm 1.9
4.13,78	Mika Sällinen-83		2014	Huddinge 14.6
4.14,54	Jonas Härtull-88		2017	Borgå 13.8
4.14,8	Lauri Mörsky-31			1956	Kokkola 14.8	
4.15,3	Jan-Erik Andersson-50		1974	Lohtaja 4.7
4.15,5	Hans Tast-23			1946	Jakobstad 27.6						
4.15,7	Fride Slotte-92			1915	Vasa 11.7	
4.15,8	Allan Nylen-26			1947	Vasa 9.8	
4.16,10	Nico Dahlbacka-99		2016	Nedervetil 29.7

4.16,25	Jan Kaas-80			2013	Närpes 15.8	
4.16,2	Bertel Mattsson-30		1955	Vasa 28.8	
4.17,0	Jakob Lågland			1916	Kronoby 25.6
4.17,0	Jan-Erik Andersson		1973	Kokkola 22.8		14B kv
4.17,48	Jan Backlund-75			2013	Kokkola 6.8	
4.19,0	Ragnar Wikström-05		1935	Kronoby 28.7	


 
		3000m
7.52,8	Lasse Orimus-50			1976	Saarijärvi 26.6	
8.04,2	Eero Kinaret-56			1978	Lidingö 29.5	
8.09,25	Kim Bergdahl-78			2002	Esbo 30.5	
8.13,67	Mikael Bergdahl-83		2010	Qvanteira 13.5	
8.20,22	Timo Lehto-54			1983	Nice 18.7
8.23,01	Joni Virkkala-95		2022	Lahti 25.5	
8.24,3	Oiva Jussi-48			1977	Lidingö SWE 6.6
8.25,28	Jouko Kataja-aho-53		1976	Helsinki 20.5	
8.29,6	Timo Mikkola-46			1978	Råby-Rekarne 17.6	
8.32,48	Risto Sivula-62  		1987	Keuruu 19.6

8.32,6	Harald Bjon-43			1967	Kokkola 26.7		
8.40,6	Eljas Nygård-50			1975	Halsua 9.7	
8.41,6	Allan Björkgård-53		1976	Jakobstad 30.8	
8.44,4	Bo-Håkan Prest-51		1974	Ylivieska 14.7	
8.46,2	Kari Pulkkinen-57		1978	Jakobstad 28.5	
8.48,65	Pauli Ruostetsaari-95		2018	Espoo-Le 3.6
8.56,42	Jan Kaas-80			2013	Keuruu 21.6	
8.59,8	Stefan Storvall-61		1983	Kokkola 14.7	
9.00,6	Arne Granlund			1957	Kokkola 5.6						
9.03,4	Glen Tast-47			1966	Purmo 3.7	

9.06,16	Jari Finnilä-82			2000	Vörå 23.8					
9.08,0	Henry Nygård-25			1948	Lohtaja 13.6	
9.10,4	Ingvald Wentus-14		1938	Kronoby 7.8	
9.11,2	Bertel Mattsson-30		1954	Jakobstad 24.8	
9.12,43	Väinö Venetjoki-00		2019	Kalajoki 29.5
9.16,46	Nico Dahlbacka-99		2017	Nedervetil 17.9
9.17,21	Johan Kronström-83		2008	Kokkola 11.6
9.28,0	Ragnar Wikström-05		1935	Kokkola 16.6	
9.29,0	Hans Tast-23			1946	Kokkola 24.6	
9.29,6	Mikko Mäkelä-45			1963	Kokkola 11.9	

9.29,6	Peter Sjöwall-61		1983	Kokkola 14.7	
9.30,97	Marcus Prest-79			2010	Turku 22.6			
9.33,5	Olav Martin			1937	Kokkola 19-20.6	
9.36,4	Boris Heikkilä-31		1954	Jakobstad 24.8	
9.38,0	Sven Skrabb-14			1937	Kokkola 7.6	


	
 
		5000m
13.18,19  Lasse Orimus-50		1976	Stockholm 5.7	
14.05,87  Kim Bergdahl-78		2002	Lahti 16.6	
14.34,83  Eero Kinaret-56		1979	Stockholm 18.6	
14.38,3   Oiva Jussi-48			1979	Gävle 20.6	
14.56,6   Allan Björkgård-53		1976	Jakobstad 9.6	
14.59,70  Risto Sivula-62		1987	Kokkola 23.6	
15.03,0   Harald Bjon-43		1967	Vasa 27.8	
15.10,89  Pauli Ruostetsaari-95		2014	Kokkola 3.6	
15.16,98  Jan Kaas-80			2020	Alajärvi 12.7
15.18,23  Konsta Puutio-97		2022	Kokkola 7.6

15.22,77  Mikael Bergdahl-83		2006	Kokkola 11.8	
15.23,4   Bo-Håkan Prest-51		1974	Jakobstad 29.6						
15.31,24  Johan Krons-83		2006	Vasa 11.7	
15.41,17  Mika Sällinen-83		2014	Pedersöre 18.7
15.47,30  Peter Sundstedt-75		2001	Mariehamn 20.7	
15.50,2   Fritiof Slotte-92		1915	Jakobstad 18.7	
15.51,9   Elis Wikström-02		1921	Kokkola 4.9	
15.52,0   Oskar Furu-87			1915	Jakobstad 18.7	
15.54,17  Stefan Storvall-61		1983	Vasa 18.6	
15.57,4   Ingvald Wentus-14		1938	Kokkola 13.8	

16.03,0   Bertel Mattson-30		1954	Jakobstad 25.8	
16.05,0   Henry Nyrård-25		1948	Jakobstad 3.7						
16.07,61  Jari Finnilä-82		1999	Kristinestad 21.8	
16.15,0   Erik Vikström			1974	Jakobstad 29.6
16.18,49  Jan Backlund-75		2013	Helsinki-E 19.7	
16.18,4   Pekka Agarth-45		1964	Kronoby 28.6	
16.21,93  Peter Sjöwall-61		1983	Vasa 18.6	
16.24,60  Jonas Härtull-88		2018	Kokkola 5.6
16.22,0   Ragnar Viks-05		1939	Kokkola 7.7	
16.30,0   Glenn Tast-47			1965	Vörå 4.7

16.34,12  Nico Dahlbacka-99		2017	Seinäjoki 15.7	
16.41,7   Jakob Lågland			1916	Vasa 6.8	
16.41,99  Väinö Venetjoki-00		2020	Kemi 23.8
16.42,6   Mikko Mäkelä-45		1965	Vörå 4.7	
16.55,0   Evald Byskata-22		1952	Jakobstad 8.7					
16.55,8   Runar Wentjärvi-09		1926	Kokkola 17.7	
16.58,4   Elis Hagström-88		1910	Kokkola 17.7	
17.00,0   Verner Nygård-01		1924	Kokkola 10.8	
17.06,4   Karl Viisanen			1914	Kokkola 1.6	
17.20,3   Carl-Johan Palm-36		1961		

17.25,5   Allan Mellangård		1910	Kokkola 17.7	
17.38,0   Lars Björkgård		1975	Nivala 19.8	
17.41,0   Boris Heikkilä-31		1956	Kokkola 13.8	
17.53,3   Herman Slotte-87		1908	Kokkola 13.9	
17.55,1   Johan Björk-84		1908	Kokkola 13.9						
17.55,7   O Viitala			1917	Kokkola 26.8	


 
		10000m
28.05,72  Lasse Orimus-50		1977	Helsinki 30.6	
29.44,60  Eero Kinaret-56		1979	Kil 27.5	
30.17,12  Risto Sivula-62		1987	Helsinki-E 27.5	
31.26,68  Oiva Jussi-48			1979	Hudiksvall 29.6	
31.34,6   Allan Björkgård-53		1976	Jakobstad 8.9	
31.45,08  Jan Kaas-80			2020	Turku 28.7
32.31,54  Mikael Bergdahl-83		2005	Tampere 4.9
32.22,07  Mika Sällinen-83		2015	Stockholm 16.6		
33.17,5   Stefan Storvall-61		1983	Vasa 19.6	
33.52,4   Oskar Furu-87  		1913	Kokkola 10.8	

34.00,6   Ragnar Vikström-05		1939	Skellefteå 13.8						
34.29,6   Bertel Mattson-30		1954	Borgå 1.8	
35.15,5   Elis Wikström-02		1921	Oulu 9-10.7	
35.47,7   Karl Viisanen			1914	Kokkola 7.6	
35.59,2   Sigurd Norrgård-18		1948	Kokkola 12.7	
39.05,2   Knut Tuomisalo		1914	Kokkola 5.7	



		Halvmaraton
1:10.23	Jan Kaas-80			2020	Helsinki 3.10	
1:10.33	Konsta Puutio-97		2022	Rauma 17.4
1:11.52	Kim Bergdahl-78			1999	Kokkola 28.8	
1.12.18	Mika Sällinen-83		2016	Göteborg 21.5
1.12.56	Johan Kronström-83		2008	Sjundeå 20.4
1:13.51	Heikki Poutanen-62		1991	Evijärvi 18.5	
1:14.17	Tommy Granlund-83		2005	Kokkola 3.9			
1:17.16	Timo Lehto-54			1981	Toholampi 22.3	
1:17.46	Peter Sjövall-61		1994	Vasa 10.9	
1:18.33	Pauli Ruostetsaari-95		2011	Pedersöre 25.9

1:20.06	Väinö Venetjoki-00		2016	Kokkola 13.5	
1.21.10	Jonas Härtull-nn		2017	Pedersöre 24.9

 
		Maraton
2.22.56	Kari Pulkkinen-57		1979	Hamilton 28.1	
2:31.34	Timo Mikkola-46			1984	Norrköping 8.5	
2.33.11	Jan Kaas-80			2019	Barcelona 10.3
2.43,12	Roger Nystedt-48		1989	Stockholm 4.6	
2:44.49	Simo Pallaspuro-54		1988	Jakobstad 23.7	
2.47,45	Kjell Krook-52			1983	Helsinki 11.8	
2:49.34	Tom Lillqvist-55		1987	Jyväskylä 6.6	
2.50.32	Hans Hästbacka			1997	Toholampi 22.3
2:51.11	Peter Sjöwall-61		1993	Helsinki 6.8	
2:56.09	Jens Bränns			1993	Kokkola 30.8	

2:56.38	Leif Kortell-39			1989	Stocholm 4.6 pv	
2:57.10	Roger Rönnqvist			1992	Vasa 5.9			
2.57.31	Joakim Björklind-90		2017	Kokkola 26.8
2.57.32	Mika Sällinen-83		2023	Stockholm 3.6		
2:58.15	Ralf Björkskog-58		1997	Kokkola 30.8	
2.58.44	Sverre Slotte-38		1982	Jakobstad 24.7	
2.59.15	Håkan Rauma			1993	Kokkola 28.8


 
	110m häck
15,4	Tor Prest-40			1968	Pori 8.8		
15.90	Jouko Nikula-54			1981	Vasa 16.8		
16,25	Anders Nyberg-61		1982	Jakobstad 9.7		
16,4	Ahti Niemelä-22			1947	Östensö 27.7		
16,5	Karl Wikström-28		1955	Kokkola 17.7		
16,6	John Ahlstrand-20		1945	Helsinki 29.7		
16,7	John Finell-31			1954	Vasa 7.8		
16,8	Viking Brunell-41		1964	Nykarleby 13.9		
16,9	Bertel Storskrubb-17		1936	Kokkola 1.8		
16,9	Kurt Söderström-44		1962	Munsala 29.7		
	-10-						
16,9	Johan Karjaluoto-49		1968	Närpes 6.7		
17,19	Peter Kåla-65			1985	Kokkola 23.8		
17,2	Håkan Hellberg-30		1949	Jakobstad 9.6		
17,2	Erik Nordman-30			1949	Jakobstad 9.6		
17,3	Leif Hanhikoski-17		1937	Kokkola 29.8		
17,5	Styrbjörn Store-26		1945	18.5  Kla 5.8		
17,6	Roland Finne-35			1951	Purmo 26-27.6					
17,7	Frej Asplund-29			1951	Haapajärvi 1.9
17,8	Gustaf Laurell-18		1947	Östensö 27.7								
18.0	Yngve Jakobsson			1924	Kokkola 5.7		
	-20-			
18,1	Herman Plosila-89		1911	Kokkola 20.8		
16,9	Peter Kåla-65			1985	Kannus 10.8		

obekräftad
17,6	Olavi Isosaari-35		1956


		200m häck
26,1	Tor Prest-40			1969	Vasa 26.8	
26,8	Styrbjörn Store-26		1947	Kokkola 21.8	
27.0	Jouko Nikula-54			1970	Kokkola 16.9	
27,2	John Ahlstrand-20		1947	Kokkola 21.8	
27,2	Viking Brunell-41		1964	Vasa 15.8	
27,4	Roland Finne-35			1954	Braunschweig 10.6	
27,5	Frej Asplund-29			1951	Kokkola 7.10	
27,9	Ahti Niemelä-22			1951	Kokkola 8.9	
27,9	Karl Wikström-28		1955	Kokkola 17.8	
28.0	Esko Koivisto-31		1956	Kokkola 16.9)	
					
28.0	Guy-Henrik Wiik-40		1961	Kokkola 10.9)	
28.0	Johan Karjaluoto-49		1967	Kronoby 10.6	
28,1	Martin Lax-48			1969	Kokkola 16.7	
28,4	John Finell-31			1956	Kokkola 16.9)	
28,4	Anders Nyberg-61		1981	Ekenäs 24.6	
28,6	Bertel Storskrubb-17		1935	Kokkola 1.9	
28,6	Carl-Johan Palm-36		1961	Kokkola 10.9)	
28,7	Tore Jansson-22			1947	Kokkola 21.8	
28,7	Håkan Hellberg-30		1949	Kokkola 9.7	
28,7	Kurt Söderström-44		1962	Kokkola 22.8	
					
				
 
		400m häck
55,2	Tor Prest-40			1967	Kuopio 3.8	
56,5	Gustaf Laurell-18		1947	Oulu 31.8	
57.0	Bertel Storskrubb-17		1936	Fiskars 30,8	
57,3	John Ahlstrand-20		1947	Tampere 17.8	
58,4	John Finell-31			1954	Jakobstad 1.7	
59.00	Tom Hägg-64			1985	Närpes 6.7	
59,07	Kaj Sandell-67			1991	Kauhajoki 31.7	
59.0	Ahti Niemelä-22			1947	Oulu 31.8	
59,2	Håkan Hellberg-30		1949	Kokkola 28.6	
59,6	Peter Hassel-57			1976	Kokkola 11.7	
	-10-					
60,06	Anders Nyberg-61		1982	Mariehamn 7.8	
60,1	Johan Karjaluoto-49		1967	Kokkola 31.5	
60,3	Esko Koivisto-31		1956	Vasa 18.8			
61,1	Frej Asplund-29			1952	Oulu 1.6	
61,39	Peter Kåla-65			1985	Närpes 6.7	
61,4	Ruben Casén-16			1941	Helsinki 11.6	
61,6	Carl-Johan Palm-36		1959	Kokkola 1.7	
61,7	Fritiof Slotte-92		1917	Turku 25-26.8	
62,3	Per-Erik Hassel-25		1950	Kållby 15.7						
62,3	Kjell Krook-52			1972	Mo i Rana 10.6	
	-20-
64,1	Bengt Hellsten-49		1972	Vasa 6.8	
64,2	Styrbjörn Store-26		1949	Kokkola 28.6	
64,4	Bertel Hakalax-15		1935	Kokkola 3.8	
64,76	Seppo Appelqvist-70		2006	Kuopio 5.8	

obekräftad
60,8	Vidar Palm-37			1955

 
		3000m hinder
 8.30,02  Kim Bergdahl-78		2002	Stockholm 16.7
 9.42,92  Kasper Biskop-05		2023	Tampere 25.8
 9.50,12  Miro Heikkilä-05		2023	Tampere	25.8 	
10.23,26  Väinö Venetjoki-00		2019	Ilmajoki 20.7 
10.27,7   Sami Rokala-74		1993	Vasa 6.6	
10.31,8   Allan Björkgård-53		1973	Kokkola 15.7	
10.36,72  Joni Hautala-88		2007	Vasa 11.8	
10.43,2   Ragnar Wickström-05		1941	Kokkola 15.6	
10.44,4   Lars Björkgård-54		1972	Kuortane 20.8	
11.12,6   Kjell Krook-52		1979	Östersund 22.7	
11.42,0   V Norrgård			1949	Kokkola 9.7	


 
		Höjd
200	Jean Westman-91			2012	Vasa 28.7	
187	Peter Lågland-66		1982	Nedervetil 6.7	
185	Jouko Nikula-54			1976	Jyväskylä 18.5	
185	Anders Nyberg-61		1980	Jakobstad 16.8	
185	Jonas Hedström-83		2002	Nykarleby 30.8	
184	Kjell Krook-52			1971	Turku 11.9	
184	Chistoffer Westman-93		2019	Seinäjoki 21.7
181	Leif Hanhikoski-17		1936	Kokkola 2.8	
181	Sami Rokala-74			1993	Turku 18.6		
180	Peter Björkroth-65		1981	Kokkola 27.8

180	Peter Kåla-65			1983	Vasa 5.8	
175	Harry Björk-06			1926	Kokkola 6.6	
175	Paul Storbacka			1952	Oulu 2.6	
175	Robert Slotte-34		1952	Purmo 31.8	
175	Peter Lågland64			1982	Kokkola 27.8)
175	Mats Hellsten-71		1989	Kokkola 18.9	
173	Viking Brunell-41		1968	Jakobstad 6.8	
172	Martin Lax-48			1968	Närpes 6.7	
170	M Storbacka			1954	Kokkola 11.6
170	Martin Vallin-06		1927	Kokkola 3.9	

170	Alf Furu-16			1939	Kokkola 6.7	
170	Per Evind Sundqvist-37		1959	Esse 10.6
170	Max Tjäru-35			1959	Öja 19.7						
170	Boris Nyberg-36			1960	Öja 31.7	
170	Sven-Olof Eklund-45		1961	Kokkola 22.7)	
170	Tom Slotte-46			1961	Kokkola 29.9	
170	Jan-Håkan Granqvist-51		1974	Öja 30.7)	

 
		Stav
416	Viking Brunell-41		1966	Yxpila 8.9	
406	Karl-Ragnar Wiks-28		1954	Veteli 22.8	
380	Kenneth Hulden-54		1972	Oulu 22.7	
370	Jouko Nikula-54			1971	Mariehamn 22.8	
360	Lars Jakobssson-18		1947	Vasa 10.8	
360	Vidar Palm-37			1956	Vasa 19.8	
360	Jan-Erik Silvander-38		1963	Kronoby 7.7	
340	Ingmar Finnilä-28		1948	Ekenäs 15.8	
340	Väinö Koskinen  		1955	Kokkola 29.6	
340	Lars Tjäru-44			1963	Kokkola 8.9	
					
340	Kjell Krook-52			1972	Nykarleby 16.7	
330	Gunnar Kotkamaa-20		1946	Skellefteå 17.6	
330	Fjalar Åkerblom-41		1960	Öja 31.7	
330	Erik Furu-44			1962	Kokkola 3.10)	
320	Roger Störling-26		1949	Kokkola 5.9	
320	Boris Nyberg-36			1957	Öja 15.9	
320	Per-Evind Sundqvist-37		1959	Kokkola 10.9)	
320	Anders Nyberg-61		1981	Vasa 7.6	
320	Peter Kåla-65			1985	Espoo 1.9	
315	Hilding Envall-30		1954		
	-10-					
312	S Storck			1946	Kälviä 4.8	
310	Berndt Johansson-97		1921	Vasa 24.6	
310	Gunnar Åvik-26			1949	Kokkola 8.6	
310	Frej Åkerblom			1959	Kronoby 12.7	
310	Kurt Åkerblom-48		1972	Ullånger 3.8)	
305	Uno Dahlström-94		1927	Kokkola 4.9	
305	Martin Vallin-06		1927	Kokkola 4.9	
305	Harry Björk-06			1927	Kokkola 4.9	
300	Herman Plosila-89		1912	Kokkola 24.8	
300	Allan Björk-20			1938	Kokkola 25.9	
300	Bror Mäkelä-28			1949	Kållby 24.7	
	-20-
300	Rolf Sundqvist-47		1969	Öja 19.8	
300	Peter Kåla-65			1983	Espoo 4.9	

obekräftad
300	B Sandström			1954

 
		Längd
738	Jouko Nikula-54			1978	Kokkola 5.8		
691	Kaj Forsström-67		1986	Savonlinna 3.8		
671	Harry Björk-06			1927	Kokkola 3.9 		
661	Styrbjörn Store-26		1949	Kokkola 9.8		
658	Ragnar Rasmus-16		1935	Kokkola 3.8		
656	Peter Hassel-57			1976	Kokkola 10.7		
653	Erik Sundell-37			1963			
651	Yngve Jakobsson			1926	Helsinki 7.8		
650	Berndt Johansson-97		1921	Vasa 25.6		
648	Erik Furu-44			1961	Skellefteå 13.8		
	-10-						
639	Viking Brunell-41		1964	Nykarleby 12.9
636	Tor Prest-40			1959	Marinkainen 7.6		
636	Peter Kåla-65			1983	Espoo 3.9		
633,5	Martin Vallin-06		1927	Kokkola 3.9 		
632	Anders Nyberg-61		1982	Mariehamn 7.8		
630	Roy Cygnel-12			1933	Kokkola 16.6		
629	Kurt Söderström-44		1962			
628	Karl-Gustav Indola-32		1950	Kokkola 6.6		
627	Håkan Lillsunde-45		1962	Vörå 16.6		
625	Jan-Håkan Granqvist-51		1974	Öja 30.7)
	-20-		
622	Guy-Henrik Wiik-40		1959	Öja 26.6						
621	John Ahlstrand-20		1945	Kokkola 12.6		
620	Boris Nyberg-36			1959	Öja 19.7		
617	Mauri Silander-41		1961	Skellefteå 13.8		
616	John Finell-31			1954	Kokkola 29.7		
615	Herman Plosila-89		1911	Kauhajoki 24.6		
614	Karl Wikström-28		1955	Kokkola 11.8)		
612	Gustaf Laurell-18		1937	Kokkola 30.5		
611	Bertel Storskrubb-17		1936	Evijärvi 9.8	
611	Axel Pelander-94		2011	Lovisa 3.9		
	-30-						
606	Ruben Casén-16			1939	Kokkola 19.8		
606	Jan-Erik Silvander-38		1960	Kokkola 4.9)		
						


 
		Tresteg
14.46	Jouko Nikula-54 		1979	Östersund 21.7		
13.73	Ragnar Rasmus-16		1939	Skellefteå 13.08		
13,49	Martin Vallin-06		1927	Kokkola 4.9		
13.46	Kaj Forsström-67		1984	Kokkola 12.8		
13,38	Berndt Johansson-97		1917	Kokkola 14.7		
13,36	Yngve Jakobsson			1926	Oulu 11.7		
13.30	Viking Brunell-41		1964	Karperö 5.7		
13,21	Erik Sundell-37			1963	Kronoby 7.7		
13,17	Harry Björk-06			1929	Kokkola 31.8		
13,04	Lauri Fremleson-88		1914	Kokkola 22.6		
						
12,95	Gösta Sandqvist			1917	Kokkola 1-2.9		
12´82	Herman Plosila-89		1911	Vasa 27.8		
12,76	Alvar Furu-16			1936	Såka 26.7		
12,76	Ruben Casén-16			1940	Kronoby 25.8		
12,68	Karl Fremleson-90		1916	Vasa 6.8		
12,67	Rolf Kulla-39			1959	Larsmo 17.6		
12,60	John Ahlstrand-20		1946	Kannas		
12´40	Sigurd Sandqvist		1916	Kokkola 1.7		
12,39	Arnold Rubin			1922	Jakobstad 30.7		
12,38	Styrbjörn Store-26		1950	Kokkola 7.7		
						
12,37	Leif Hanhikoski-17		1939	Kokkola 6.7		
12,35	Peter Hassel-57			1974	Närpes 13.7		
12,35	Anders Nyberg-61		1982	Jakobstad 10.7		
12,33	Risto Koljonen-71		1987	Borgå 23.8		
12,31	Helge Slotte-99			1917	Kokkola 1-2.9		
12,31	Kaj Nylund-57			1983	Nedervetil 28.8		
12.27	Per-Evind Sundqvist-37		1959	Purmo 24.6		
12,23	Nils Sandqvist-98		1912	Jakobstad 1.9		
12,19	K Vikström			1955	Kälviä 18.9		
12´17	Emil Hanhikoski-89		1910	Kokkola 14.8		
12,16	Håkan Lillsunde-45		1965	Kokkola 7.7		
						
12,11	Guy-Henrik Wiik-40		1961	Kokkola 10.9)		
12,09	Werner Härmälä			1909	Jakobstad 19.9		
12,06	Artturi Nikula-92		1914	Kokkola 19.6		
12,05	Boris Nyberg-36			1957	Öja 15.9		



 	
		Kula
14,97	Helge Nylund-30			1954	Vasa 7.8	
14,02	Jonas Lundström-65		1984	Korsnäs 15.9	
13,81	Mats Hägg-66			1986	Kokkola 22.7	
13.46	Jouko Nikula-54			1976	Turku 2.7	
13,45	Markus Vanhala-71		1990	Ullava 24.6	
12,97	Christer Hästbacka-43		1969	Kokkola 15.8	
12,95	Peter Björkroth-64		1990	Kokkola 5.8	
12,88	Per-Erik Cederbergö		1971	Jakobstad 4.8	
12,85	Mauri Silander-41		1962	Skellefteå 2.7	
12,64	Sven-Erik Sundström-42		1971	Öja 31.7	
	-10-					
12,49	Gunnar Åvik-26			1948	Kaustinen 5.9	
12,34	Karl Fremleson-90		1916	Kokkola 3.9	
12,27	Birger Sandström-22		1949	Kälviä 14.8			
12,18	Harry Björk-06			1927	Kokkola 20.8	
12,18	Arne Tjäru-07			1951	Ullånger 25.6	
12,15	Gunnar Åvik-26			1949	Kållby 24.7	
12,13	Arne Räbb-10			1938	Kokkola 10.9	
12,09	Ruben Nylund			1954	Kronoby 20.7	
12,07	Max Tjäru-35			1960	Kokkola 21.8 hae						
12,03	Anders Nyberg-61		1983	Vasa 5.8	
	-20-
						
obekräftad					
12,24	Börje Nylund-47			1977

 
		Diskus
40.54	Jonas Lundström-65		1985	Kälviä 2.6	
39.38	Gunnar Åvik-26			1954	Kokkola 18.8	
39.07	Arne Räbb-10			1935	Kokkola 15.6	
38.20	Jouko Nikula-54			1976	Turku 3.7	
38,02	Anders Nyberg-61		1982	Jakobstad 10.7	
37,66	Mats Hägg-66			1984	Kokkola 28.8	
37,50	Leif Hällis-18			1938	Kokkola 27.4 ??	
36,65	Helge Nylund-30			1954	Terjärv 22.6	
36,46	Karl Fremleson-90		1917	Kokkola 14.7	
35,50	Markus Vanhala-71		1990	Pyhäjärvi 16.8	
	-10-					
35,17	John Ahlstrand-20		1951		
35,03	Max Tjäru-35			1957	Ullånger 12.8	
34,98	Erik Finnilä-19			1946	Kokkola 24.6	
34,48	Harry Räbb-17			1945	Kokkola 17.6	
33,89	Lars Tjäru-44			1969	Öja 6.8	
33,82	Hans Skähl			1951	Ullånger 25.6	
33,49	Ingvald Sundqvist-34		1959	Skelefteå 2.7	
32.80	Artturi Nikula			1914	Kokkola 19.6	
32,78	John Ahlstrand-20		1945	Kokkola 29.5	
32,77	John GÅströms-07		1951	Kokkola 8.9)
	-20-
32,73	Mauri  Silander-41		1962	Kokkola 24.7	
32,64	Peter Björkroth-64		1981	Kokkola 30.7			
32,50	Sven Myllymäki-20		1945	Kokkola 2.7	
32,23	Sven-Erik Sunds-41		1971	Öja 31.7	
32,05	Harry Björk-06			1926	Jakobstad 13.6	
32,05	Arne Tjäru-07			1951	Ullånger 25.6	
32.00	Helge Slotte-99			1919	Jakobstad 24.8	
31,96	Valter Niemi			1920	Vasa 8.8	

32,45	J E Kulla			1954	Öja 20.6					
    	



 
		Slägga
51.66	Gunnar Åvik-26			1956	Nivala 23.9	
46.05	Mauri Silander-41 		1961	Karperö 30.7	
43.45	Tor Molander			1948	Kokkola 19.9	
38,62	Peter Björkroth-64 		1991	Kokkola 18.6	
37,75	Matti Silander-67		1984	Vasa 16.6	
34,30	Jonas Lundström-65		1986	Kajaani 18.6	
32,42	Mats Hägg-66			1985	Jakobstad 30.6	
32.40	Börje Backlund-49		1972	Vasa 6.8	
31,34	Arne Räbb-10			1946	Kokkola 8.8	
31,34	Jan-Erik Wiis-34		1958	Öja 21.9	
30,75	Heimer Westman			1951	Såka 8.9)	
					
30.70	Karl Fremleson-90		1918	Kokkola 21-22.9	
30,35	Max Tjäru-35			1959	Öja 13.9	
30,20	Gösta Backlund-11		1945	Kokkola 5.8	
30,10	Nils Nilsson-26			1951	Kokkola 6.9)	
29,64	Mats Hägg-66			1984	Kokkola 29.5	
29,56	Hemming Molander-28		1945	Kokkola 29.5	
					

 
		Spjut, ny modell		
73.84	Peter Björkroth-64 		1991	Korsnäs 3.7	
66,02	Juho Lammi-97			2016	Espoo-Le 16.7
61,34	Toni Hiekka			2006	Kokkola 11.8	
61.12	Benny Tjäru-74	 		1995	Levanger 29.7	
60.09	Juha Mäki-Asiala-81 		2000	Nivala 18.7	


		Spjut, gammal modell
73,48	Peter Björkroth-64 		1984	Kokkola 27.8	
65,98	Lars Tjäru-44			1968	Purmo 20.7	
61.90	Jouko Väyrynen-41		1972	Yxpila 31.5	
59,94	Esko Koivisto-31		1955		
59,76	Gunnar Åvik-26			1948	Kronoby 21.8	
58,74	Gösta Backlund-11		1937	Esse 18.7	
58,03	Esko Koivisto-31		1955	Vörå 21.8	
55,16	Esko Ojala			1947		
53.60	Gunnar Wiik-28			1948	Lohtaja 13.6	
52,74	John GÅströms-07		1936	Kokkola 19.7	
					
52,32	Justus Antinoja-97		1922	Kokkola 2.7	
52.20	Alvar Furu-16			1943	Syväri 29.8	
51,85	Hans Lågland			1939	Kokkola 17.9	
51,08	Erik Finnilä			1940	Kokkola 7.8	
50,38	Peter Kåla-65			1983	Espoo 4.9	
50,08	Börje Nylund-57			1974	Kokkola 6.8	

		10-kamp
6536	Jouko Nikula-54 		1976	11,5-696-13,46-180-52,9 16,3-38,20-370-47,90-4.47,6	Åbo 3.7	
5999	Viking Brunell-41		1966	11,5-631-11.55-170-56,3-17,0-35.08-385-49.96-4.45,2	Pörtom 4.9	
5906	Anders Nyberg-61		1981	11,72-627-11.61-185-54,78-16,86-34.82-320-43.56-4.55,33	Tampere 26.7	
5599	Peter Kåla-65			1985	11,77-617-09.69-168-53,58-17,50-27.70-320-48.22-4.42,27	Espoo 1.9	
						
	gammal  poängtabell					
5281	Gunnar Åvik-26			1949	Terjärv 31.7	
4642	Esko Koivisto-31		1956	Kokkola 13.8	
4477	Olavi Isosaari			1956	Kokkola 13.8	
4416	Lars Tjäru-44			1970		

 
4x100m				
43,7	Johan Karjaluoto, Martin Lax, Mats-Johan Thylin, Clas-Göran Bystedt	1968	Turku 13.7	1h2-20 FM
44,3	Ralf Jansson, Martin Lax, Jouko Nikula, Clas-Göran Bystedt		1972	Helsinki 8.7	6s2 FM
44,5	Johan Karjaluoto, Bengt Hellsten, Mats-Johan Thylin, Clas-Göran Bystedt	1969	Kokkola 12.7	6-20 FM
44,85	Peter Kåla, Tom Hägg, Johan Finnilä, Kaj Forsström			1984	Jakobstad 27.7	2-20 DM
44,9	Bertel Storskrubb, Bertel Hakalax, Ruben Casén, Börje Strandvall	1935	Kokkola 15.6	1 nat
45,2	Frej Asplund, Stig Brandt, Roland Finne, Rolf Finne			1954	Kokkola 6.7	1 DM
45,3	nn, nn, Styrbjörn Store, Karl-Erik Andersson				1948	Kokkola 11.7	2 SFI
45,3	Leo Finnilä, Olav Bystedt, Jouko Nikula, Martin Lax			1975	Vasa 14.6	3 DM
45,53	Mikael Bergdahl, Tommy Granlund, Mika Jäger, Kristoffer Härtull		2004	Korsholm 22.6	2 DM
45,4	Jouko Nikula, Olav Bystedt, Jan-Peter Bergroth, Peter Hassel		1976	Kokkola 5.6	3 DM
				
45,7	Styrbjörn Store, Frej Asplund, Tore Jansson, Lars Hagström		1949	Kokkola 9.7	3 SFI
45,8	Roland Finne, Erik Nordman, Frej Asplund, Rolf Finne			1952	Munsala 3.8	1 DM
45,9	Kristian Virtakangas, Kent Henriksen, Risto Koljonen, Patrik Storbacka	1989	Karstula 28.6	2-18 aluek
46,12	Kristian Virtakangas, Patrik Storbacka, Risto Koljonen, Niklas Karlman	1988	Kokkola 18.6	1-18 DM
46,14	Ron Store, Kaj Nyman, Kaj Forsström, Peter Kåla				1982	Mikkeli 21.8	6h3-18 FM
46,26	Mikael Bergdahl, Tommy Granlund, Markus Prest, Kim Bergdahl		2005	Kristinestad 21.6	
46,63	Christian Nygård, Alexander Wargh, Ville Huuhka, Axel Pelander		2010	Pedersöre 10.7	5h1-17 FM
46,79	Filiph Johansson, Victor Wistbacka, Mustafa Al-Jubouri, Rockseers Allison 2021	Jakobstad 19.6	1 DM 
46,8	Rolf Finne, Roland Finne, Erik Sundell, Frej Asplund			1953	Kållby 17.6	1 DM
				

4x300m	
2.36,07	Thomas Holm, Joakim Wargh, Joni Hautala, Johnny Andersson		2005	Lahti 10.7	4h1-17 SM
2.38,72	Risto Koljonen, Niklas Karlman, Patrik Storbacka, Kenth Henriksen	1987	Espoo-Le 12.7 4h2-16 SM	
2.40,34	Thomas Holm, Johnny Andersson, Joni Hautala, Robert Hagström		2004	Kajaani 4.7	5h2-17 SM
2.41,70	Benjamin Jakobson, Juuso Hollanti, Pauli Ruostetsaari, Christian Nygård	2011	Tuusula-H 10.7	6h3-17 SM
2.45,06	Johan Sundell, Kim Bergdahl, Peter Kronqvist, Teemu Kultalahti		1994	Iisalmi 17.7	6h3-16 SM	
2.45,51	Tom Nygård, Anders Djupsjöbacka, Tom Prest, Peter Sundstedt		1991	Jakobstad 19.6	   5-16 DM 
2.46,12	Christian Nygård, Pauli Ruostetsaari, Juuso Hollanti, Axel Pelander	2010	Pedersöre 8.6	4-17 pim
2.46,59	Väinö Venetjoki, Daniel Sorvisto, Joose Nurmela, Nico Dahlbacka		2016	Saarijärvi 20.6 2h1-17 aluem
2.46,78	Juuso Hollanti, Joni Virkkala, Aleksi Viljanen, Pauli Ruostetsaari	2012	Kokkola 12.6	5-17 pim
2.49,37										1986	Pietarsaari 15.6	6-16 DM
2.55,98	Axel Pelander, Pauli Ruostetsaari, Christian Nygård, Tommi Nygård	2008	Närpiö 2.6	3h2-17 pim	
	
				
4x400m				
3.24,84	Filiph Johansson, Robert Hagström, Väinö Venetjoki, Joni Virkkala	2020	Karhula 13.9	2B FM 	
3.25,00	Mika Jäger, Tommy Granlund, Kristoffer Härtull, Mikael Bergdahl		2004	Korsholm 23.6	1 DM
3.25,80	Kim Bergdahl, Marcus Prest, Tommy Granlund, Mikael Bergdahl		2005	Kristinestad 21.6	
3.26,28	Mikael Söderman, Mikael Bergdahl, Tommi Nygård, Tommy Granlund		2010	Pedersöre 8.6	2 DM
3.27,5	Bengt Hellsten, Mats-Johan Thylin, Johan Karjaluoto, Clas-Göran Bystedt	1969	Kokkola 13.7	4-20 FM
3.27,8	Martin Lax, Bengt Hellsten, Johan Karjaluoto, Clas-Göran Bystedt	1968	Turku 14.7	2h2-20 FM
3.28,0	Pauli Välisaari, Olav Bystedt, Peter Hassel, Eero Kinaret		1974	Kokkola 15.6	3 DM
3.28,37	Martin Kortell, Kim Bergdahl, Kristoffer Härtull, Marcus Prest		2001	Korsholm 9.6	2 DM
3.28,59	Martin Kortell, Kim Bergdahl, Kristoffer Härtull, Marcus Prest		2002	Närpes 8.6	2 DM
3.28,8	Markus Prest, Peter Kronqvist, Kim Bergdahl, Martin Kortell		1999	Kristinestad 24.6	

3.29,07	Pauli Ruostetsaari, Iiro Penttilä, Joni Virkkala, Filiph Johansson	2014	Lahti 6.7	6-19 FM
3.29,4	Leif Gustafsson, Peter Hassel, Olav Bystedt, Leo Finnilä		1975	Vasa 15.6	1 DM				
3.29,8	Martin Lax, Clas-Göran Bystedt, Johan Karjaluoto, Bengt Hellsten	1971	Vasa 20.6	2 DM
3.30,69	Robert Hagström, Joni Virkkala, Filiph Johansson, Pauli Ruostetsaari	2016	Geksinki-E 3.7	12 FM
				
				
				
4x800m				
7.38,65	Jani Hautala, Kim Bergdahl, Kristoffer Härtull, Mikael Bergdahl		2003	Tampere 5.7	3 FM
7.39,0	Lasse Orimus, Jouko Kataja-aho, Timo Mikkola, Eero Kinaret		1975	Kuusankoski 28.6  3 FM
7.40,39	Kim Bergdahl, Martin Kortell, Mikael Bergdahl, Kristoffer Härtull 	2001	Jyväskylä 30.6	3 FM
7.40,50	Joni Hautala, Jani Hautala, Robert Hagström, Tommy Granlund		2006	Mikkeli 8.7	3 FM
7.43,99	Marcus Prest, Tommy Granlund, Kim Bergdahl, Mikael Bergdahl		2005	Lahti 9.7	2 FM
7.45,34	Martin Kortell, Kim Bergdahl, Mikael Bergdahl, Kristoffer Härtull	2002	Lohja 6.7	3 FM
7.48,2	Lasse Orimus, Bo-Håkan Prest, Jouko Kataja-aho, Eero Kinaret		1974	Paimio 6.7	3h1 FM
7.49,86	Marcus Prest, Mikael Bergdahl, Joni Hautala, Tommy Granlund		2007	Turku 7.7	3 FM	
7.51,95	Mauri Narkinniemi, Timo Lehto, Timo Mikkola, Eero Kinaret		1979	Raahe 14.7	5h1 FM
7.52,53	Timo Mikkola, Mauri Narkinniemi, Kari Pulkkinen, Eero Kinaret		1978	Turku 1.7	5h1 FM

7.53,82	Filiph Johansson, Joni Virkkala, Robert Hagström, Väinö Venetjoki	2019	Ylivieska 7.9	5 SM				
7.54,02	Marcus Prest, Martin Kortell, Peter Kronqvist, Kim Bergdahl		1997	Kalajoki 6.7	1-19 FM
8.01,54	Filiph Johansson, Joni Virkkala, Robert Hagström, Pauli Ruostetsaari	2016	Helsinki-E 2.7	6 FM	
8.01,76	Marcus Prest, Jari Finnilä, Martin Kortell, Kim Bergdahl		1998	Vammala 4.7	6h2 FM
8.05,4	Stefan Storvall, Timo Lehto, Peter Sjöwall, Tom Hägg			1983	Närpes 22.6	2 DM
8.06,14	Joni Hautala, Marcus Prest, Tommy Granlund, Mikael Bergdahl		2008	Espoo-Le 14.6	5 FM
8.09,17	Marcus Prest, Martin Kortell, Peter Kronqvist, Kim Bergdahl		1996	Helsinki 16.6	3-19 FM
8.09,89	Marcus Prest, Peter Kronqvist, Martin Kortell, Kim Bergdahl		1999	Kotka 10.7	10 FM
				
				
				
				
4x1500m				
15.33,4	  Lasse Orimus, Jouko Kataja-aho, Timo Mikkola, Eero Kinaret		1975	Kuusankoski 29.6  5 FM
15.44,64  Lasse Orimus, Eero Kinaret, Timo Mikkola, Kari Pulkkinen		1978	Turku 2.7	6 FM
15.48,0	  Eero Kinaret, Lasse Orimus, Jouko Kataja-aho, Allan Björkgård		1977	Imatra 19.6	7 FM
15.49,34  Tommy Granlund, Jani Hautala, Kim Bergdahl, Mikael Bergdahl		2005	Lahti 10.7	2 FM
15.51,2	  Eero Kinaret, Lasse Orimus, Jouko Kataja-aho, Timo Mikkola		1976	Oulu 20.6	11 FM
15.56,99  Jani Hautala, Mika Jäger, Mikael Bergdahl, Kim Bergdahl		2004	Kajaani 4.7	3 FM
16.03,37  Timo Mikkola, Timo Lehto, Oiva Jussi, Eero Kinaret			1979	Raahe 15.7	7 FM
16.09,27  Kim Bergdahl, Jani Hautala, Kristoffer Härtull, Mikael Bergdahl	2003	Tampere 6.7	6 FM
16.14,6   Jouko Kataja-aho, Eljas Nygård, Lasse Orimus, Eero Kinaret		1974	Kokkola 15.6	1 DM
16.18,89  Juha Vanhanen, Risto Sivula, Heikki Poutanen, Timo Lehto		1987	Lappajärvi 25.6	1 aluem
				
16.23,89  Kristoffer Härtull, Mikael Bergdahl, Marcus Prest, Kim Bergdahl	2002	Lohja 7.7	8 FM
16.44,23  Pauli Ruostetsaari, Joni Virkkala, Robert Hagström, Väinö Venetjoki	2019	Ylivieska 8.9	8 FM	
16.47,83  Marcus Prest, Jani Hautala, Joni Hautala, Tommy Granlund		2006	Mikkeli 9.7	9 FM
17.01,69  Lasse Orimus, Ralf Björkskog, Stefan Storvall, Timo Lehto		1982	Vasa 30.6	2 DM
17.02,46  Juuso Haarala, Joni Virkkala, Pauli Ruostetsaari, Jan Kaas		2015	Seinäjoki 5.7	13 SM
17.04,2	  Gustaf Laurell, Hans Tast, Henry Nygård, Ruben Casen			1946	Kokkola 30.6	1 SFI
				
				
svensk stafett				
2.02,2	John Ahlstrand, Gustaf Laurell, Ruben Casen, Karl-Erik Andersson  	1947	Kronoby 24.8	1 dk
2.02,6	Martin Lax, Johan Karjaluoto, Clas-Göran Bystedt, Mats-Johan Thylin	1969	Vasa 20.7	3 DM
2.03,5										1970		
2.05,2	Johan Karjaluoto, Martin Lax, Bengt Hellsten, Clas-Göran Bystedt	1971	Jakobstad 11.7	3 DM
2.05,4										1973	Kokkola 15.7	3 DM
2.05,5	John Ahlstrand, Bror Granholm, Gustaf Laurell, Ruben Casen		1946	Skellefteå 16.6	1 kk
2.05,6										1953	Kokkola 11.6	1 stadsM
2.05,8										1947	Kokkola 21.8	1 nat
2.06,0	Lars Hagström, Bror Granholm, Styrbjörn Store, Rubeh Casen		1948	Kokkola 19.6	1 dk
2.06,2	Johan Karjaluoto, Mats-Johan Thylin, Bengt Hellsten, Clas-Göran Bystedt	1966	Mäntsälä 18.7	6-17 FM
2.06,5	Styrbjörn Store, Tore Jansson, Frej Asplund, Håkan Hellberg		1949	Kållby 24.7	1 kk
				
2.06,6	Sven Klockars, Gustaf Laurell, Bertel Storskrubb, Ruben Casen		1936	Kokkola 19.7	1 bygde-p
2.06,8	Rolf Finne, Roland Finne, Nils Sirén, Frej Asplund			1952	Kokkola 9.9	2 nat
				
				


		Damer

		100m
11,19	Mona-Lisa Pursiainen-51		1973	Varsova 4.8		
12,02	Nathalie Westman-98		2022	Lahti 25.5
12,03	Ulla Lax-50			1974	Helsinki 17.8	
12,36	Vilma Knutar-06			2022	Mariehamn 20.8	
12,52	Iris Bäck-54			1978	Kokkola 5.8		
12,63	Tuija Luokkala-64		1982	Tampere 24.7		
12,4	Ann-Christin Kronqvist-57	1974	Oulu 13.8	
12,69	Ingela Nygård-66		1984	Kokkola 12.7
12,73	Ines Piispanen-09		2023	Imatra 5.8		
12,5	Anne Timmerbacka-54		1974	Kalajoki 1.8	
	
12,84	Jannica Rönnqvist-86		2004	Pedersöre 15.6		
12,6	Maija-Liisa Limnell-50		1969	Lovisa 26.7		
12,85	Janica Furu-83			2002	Nykarleby 31.8		
12,89	Malin Nygård-76			1993	Kokkola 15.6		
13,09	Jessica Åström-93		2009	Borgå 12.9		
12,7	Viveca Westman-50		1971	Kokkola 30.6
13,12	Oona Kiili-10			2023	Kokkola 13.6		
12,8	Kerstin Wentus-46		1964	Leppävaara 25.7		
12,9	Jaana Sundell-64		1980	Kokkola 19.8		
12,9	Johanna Nystedt-67		1983	Nedervetil 16.7		

13,21	Veronika Finnilä-69		1984	Närpes 9.9		
13.0	Eija Tanttari-54		1971			
13.0	Gerd Grahn-62			1976			
13,33	Ingegerd Sandell-86		2003	Veteli 24.7		
13,1	Lena Gustafsson-45		1963	Kronoby 6.7		
13,37	Sonja Westman-68		1983	Kokkola 16.8		
13,42	Emma Nygård-86			2003	Veteli 24.7			
13,2	Susanne Hellsten-53		1967	Kokkola 15.6		
13,2	Barbro Åström-55		1969			
13,46	Mette Paavolainen-94		2008	Kokkola 26.8		



		200m
22,39	Mona-Lisa Pursiainen-51		1973	Moskva 20.8		
24,9	Ulla Lax-50			1974	Helsinki 10.9
25,62	Vilma Knutar-06		2023	Kälviä 19.8		
25,93	Tuija Luokkala-64		1981	Kokkola 21.7	
25,7	Anne Timmerbacka-54		1974	Jakobstad 30.6		
25,8	Iris Bäck-54			1973	Jakobstad 29.7
26,13	Nathalie Westman-98		2020	Hämeenlinna 29.8			
26,23	Ingela Nygård-66		1984	Turku 22.7		
26,25	Jannica Rönnqvist-86		2006	Vasa 2.8		
26,2	Maija-Liisa Limnell-50		1969	Lovisa 26.7	

26,52	Ines Piispanen-09		2023	Kokkola 8.8	
26,53	Mette Paavolainen-94		2010	Närpes 27.7		
26,54	Janica Furu-83			2002	Veteli 3.9		
26,72	Johanna Nystedt-67		1984	Vasa 16.6		
26,5	Viveca Westman-50		1970	Vasa 31.5		
26,5	Ann-Christin Kronqvist-57	1974	Hangö 20.7		
26,7	Malin Nygård-76			1993	Jakobstad 14.6		
27,09	Jessica Åström-93		2009	Korsholm 21.7		
27,18	Sonja Westman-68		1985	Jakobstad 17.7		
27,21	Emma Nygård-86			2004	Jakobstad 13.7		

27,24	Ingegerd Sandell-86		2006	Kokkola 11.8	
27,28	Linda Nygård-85			2003	Närpes 15.7	
27,2	Susanne Hellsten-53		1969	Vasa 20.7		
27,6	Kerstin Wentus-46		1963			
27,6	Maj-Len Sundsten		1972	Vasa 26.8	
27,89	Ada Djupsund-06			2020	Jakobstad 25.8
27,98	Wilma Möller-98			2016	Espoo-Le 16.7	
28,00	Ada Djupsund-06			2021	Kokkola 10.8
27,8	Eija Tanttari-54		1971			
27,9	Jaana Sundell-64		1981	Kokkola 3.7		
						

		300m
39,3h	Mona-Lisa Pursiainen-51		1977	Espoo 24.5		4 ka	
41,2h	Johanna Nystedt-67		1982	Kokkola 3.7		1-16 SIF
41,34	Jannica Granbacka-86		2003	Kristinestad 15.8	3h1-17 FM
41,70	Jessica Åström-93		2008	Pedersöre 5.6		ava-17 dt
41,85	Mette Paavolainen-94		2010	Nykarleby 16.7		3h3-17 SFI
41,96	Sonja Westman-68		1984	Tampere 20.7		3h2-16 FM
42,1h	Anne Timmerbacka-54		1970	Pori 25.7		4-16 FM
42,6h	Tuija Luokkala-64		1980	Kokkola 8.7		1h1-16 dt
43,00	Ingegerd Sandell-86		2002	Kokkola 11.6		2-17 dt
43,17	Emma Nygård-86			2003	Kauhava 5.8		-17 ue

43,27	Ebba Sandell-92			2006	Kokkola 11.8		7A-15 SFI
43,2h	Ann-Christin Kronqvist-57	1973	Kaustinen 15.8		1-16
43,7h	Susanne Hellsten-53		1969	Kouvola 2.8		5s-16		
44,0h	Barbro Åström-55		1969	Kouvola 2.8		5s-16	
44,25	Vilma Knutar-06			2020	Kalajoki 13.6		1-15
44,39	Linda-Marie Nyblom-94		2008	Kerava 24.8		5h2-14 SM	
44,5	Jaana Sundell-64		1980	Kokkola 8.7		4h1-16 dt
44,7h	Maria Forsell-66		1982	Oravais 19.6		4-16 DM		
45,03	Laura Tiainen-95		2009	Borgå 11.9		1h2-15 SkolM
45,08	Lisen Hedman-nn			1986	Kokkola 10.6		5-16 nat

45,15	Linga Nygård			2002	Vörå 10.7		6-17 DM		
45,65	Lotta Krons			2002	Vörå 10.7		9-17 DM	
45,71	Vanessa Kinnari-93		2007	Vasa 10.8		6h1-15 SFI
	
		
		


		400m
51,27	Mona-Lisa Pursiainen-51		1973	Helsinki 16.9	
56,8	Ulla Lax-50			1974	Kokkola 24.8	
57,42	Jannica Rönnqvist-86		2006	Helsinki-E 3.9	
58,36	Sonja Westman-68		1984	Otaniemi 5.8	
58,6	Birgitta Kalander-55		1979	Jakobstad 27.6	
59,8	Ann-Christin Kronqvist-57	1975	Espoo 6.7	
59,9	Marianne Kinaret-57		1974	Gävle 28.8	
60,04	Ingegerd Sandell-86		2006	Helsinki-E	
60.0	Anne Timmerbacka-54		1974	Jakobstad 29.6	
60.50	Jessica Åström-93		2009	Korsholm 22.7	

60,69	Mette Paavolainen-94		2010	Närpes 28.7	
60.70	Emma Nygård-86			2003	Vasa 31.7	
61,09	Petra Nygård-72			1990	Lohja 12.8	
61,1	Tuija Luokkala-64		1981	Kokkola 14.7	
61,41	Janica Furu-83			2002	Pedersöre 4.6	
61,4	Viveca Westman-50		1971	Jakobstad 10.7	
61,8	Eija Tanttari-54		1971	Jakobstad 10.7	
63,38	Ingela Nygård-66		1985	Jakobstad 30.6	
64.0	Iris Matsson-54			1976	Kokkola 15.8	
64,32	Maria Forsell-66		1982	Jakobstad 10.7	

64,3	Jaana Sundell-64		1981	Oravais 31.5	
64,4	Maija-Liisa Limnell-50		1970	Kronoby 11.7	
64,5	Kristiina Keto-54		1971	Jakobstad 10.7	
65.0	Lena Gustafsson-45		1963	Terjärv 14.7	
65,63	Justiina Juntunen-02		2020	Kauhava 11.7
65,5	Kerstin Wentus-46		1964	Skellefteå 10.8	



		800m
2.10,5	Birgitta Kalander-55		1979	Sotkamo 23.6	
2.14,51	Nina Chydenius-90		2021	Närpes 10.7			
2.14,7	Marianne Kinaret-57		1976	VästerÅström 7.9	
2.16,0	Mona-Lisa Strandvall-51		1971	Kuortane 5.9	
2.16,4	Sonja Westman-68		1984	Närpes 26.6	
2.18,35	Jessica Åström-93		2008	Kerava 23.8	
2.19,66	Anette Byskata-80		2006	Vasa 11.7	
2.20,86	Linda Korin-79			1996	Espoo 9.6	
2.21,69	Mette Paavolainen-94		2010	Vörå 3.8	
2.21,83	Johanna Borg-89			2004	Vörå 21.8	

2.21,87	Ebba Sandell-92			2006	Kokkola 12.7	
2.22,67	Heidi Björkgård-82		1997	Närpes 3.8	
2.24,25	Amanda Nygård-92		2010	Kalajoki 30.6	
2.24,3	Erja Hanhikoski-59		1974	Hanko 20.7		
2.27,1	Maria Djupsjöbacka-72		1989	Kannus 11.7	
2.27,36	Marika Prest-75			1989	Kokkola 18.9
2.27,95	Justiina Juntunen-02		2019	Kankaanpää 9.8
2.27,9	Johanna Yläinen-78		1993	Mariehamn 25.7	
2.28,57	Jannica Rönnqvist-86		2006	Kerava 28.5	
2.29,23	Ina Djupsund-96			2010	Vörå 8.7	



		1500m
4.23,77	Nina Chydenius-90		2021	Joensuu 14.7		
4.25,79	Birgitta Kalander-55		1979	Mikkeli 19.8	
4.34,19	Marianne Kinaret-57		1975	Stockholm 2.8	
4.39,96	Anette Byskata-80		2003	Kuortane 20.7	
4.45,18	Heidi Björkgård-82		2001	Jämsä 27.7	
4.59,05	Amanda Nygård-92		2009	Korsholm 22.7	
5.08,68	Linda Korin-79			1994	Vasa 23.8	
5.13,00	Jessica Åström-93		2006	Nykarleby 6.8	
5.14,66	Annica Hansson-94		2009	Korsholm 22.7	
5.15,20	Kaisla Keiski-02		2020	Kokkola 16.6
	-10-	
5.16,86	Sonja Westman-68		1985	Jakobstad 17.7	
5.17,55	Justiina Juntunen-02		2020	Kokkola 16.6
5.20,66	Ina Djupsund-96			2009	Pedersöre 28.7	
5.23,68	Yvonne Wiik			1983	Vasa 1.9	
5.28,12	Marika Prest-75			1990	Kokkola 25.6	
5.34,08	Vanessa Kinnari-93		2006	Nykarleby 6.8	
5.34,10	Åströma Brännkärr			1981	Vasa 11.8	
5.34,4	Marianne Backlund		1981	Kokkola 30.7	
5.41,68	Emilia Lassi-92			2004	Nykarleby 14.8	



		3000m
 9.15,37  Nina Chydenius-90		2021	Lahti 19.8		
 9.33,89  Birgitta Kalander-55		1979	Helsinki 12.8	
 9.52,35  Anette Björkgård-80		2000	Saarijärvi 25.6	
10.08,2   Marianne Kinaret-57		1974	Vammala 3.8	
10.11,10  Heidi Björkgård-82		2002	Keuruu 21.6	
10:51.61  Heini Wennman-86		2009	Jyväskylä 13.8	
11:01.74  Amanda Nygård-92		2010	Nykarleby 17.7	
11:08.86  Annica Hansson-94		2008	Pedersöre 19.6	
11:26.27  Ina Djupsund-96		2010	Pedersöre 17.8	
11.44,07  Kaisla Keiski-02		2020	Haapajärvi 24.6
	-10-
					

		5000m
15.58,01  Nina Chydenius-90		2023	Kööpenhamina 27.5		
16.52,89  Anette Byskata-80		2006	Hämeenlinna 15.8	
17.28,47  Heidi Björkgård-82		2003	Helsinki 11.8	
21.50,7h  Kaisla Keiski-02		2020	Kokkola 22.7



		10000m
33.23,17  Nina Chydenius-90		2023	Lahti 28.7		
35.21,14  Anette Byskata-80		2006	Jyväskylä 21.7	
40.27,2h  Stina Haikka-81		2019	Kokkola 17.7


		halvmaraton¨
1:12.46  Nina Chydenius-90		2022	Sevilla ESP 30.1		
1:18.30	 Anette Byskata-80		2005	Hämeenlinna 2.4	
1:23.42	 Heidi Björkgård-82		2003	Korsholm 21.9	
1:29.42	 Maria Nisula-83		2003	Kokkola 30.8	
1:31.15	 Heini Wennman-86		2009	Kokkola 22.8
1:33.23  Malin Enlund-85		2017	Kokkola 12.5



		maraton
2:32.48  Nina Chydenius-90		2022	Sevilla ESP 20.2		
2:50.48	 Anette Byskata-80		2006	Joutseno 23.9	
3.30.41  Malin Enlund-85		2017	Turku 1.7
3:49.17	 Solveig Hägglund		2007	Kokkola 1.9	
3:59.37	 Ulla Wennman-56		2003	Stockholm 14.6	


		100m häck
14,74	Nathalie Westman-98		2020	Kuortane 1.8	
15,61	Erja Koivunen-64		1982	Kalajoki 26.6		
15,7	Ulla Karjaluoto-50		1969	Helsinki 18.8		
16,28	Janica Furu-83			2002	Nykarleby 31.8		
16,1	Johanna Nystedt-67		1983	Borgå 17.9		
17,5	Maija-Liisa Limnell-50		1969	Lovisa 26.7		
18,3	Agneta Sweins			1971	Kokkola 6.6		
18,6	Viveca Westman-50		1974	Kokkola 24,8		
19,1	Iris Mattsson-54		1972			
19,5	Kristina Finell-52		1969			


		200m häck
31.0	Maija-Liisa Limnell-50		1969	Vasa 31.8	
32,8	Viveca Westman-50		1974		
33,5	Maria Forsell-66		1982	Kokkola 4.7	
33,7	Johanna Nystedt-67		1982	Oravais 18.6	
34,3	Iris Mattsson-54		1972		


		400m häck
64,26	Janica Furu-83			2002	Nykarleby 30.8	
68,6	Marianne Kinaret-57		1975	Kokkola 22.7	
69.00	Maria Forsell-66		1985	Kokkola 25.8	
72,5	Viveca Westman-50		1975	Kokkola 10.8	



		3000m hinder
12.13,57	Kaisla Keiski-02	2020	Kemi 21.8		

 
		höjd
180	Erja Koivunen-64		1981	Vantaa 12.7
176	Mia Känsäkangas-05		2022	Pedersöre 28.6	
175	Vilma Knutar-06			2022	Joensuu 6.8
168	Erja Hanhikoski-59		1977	Kuortane 25.6	
164	Nathalie Westman-98		2020	Hämeenlinna 29.8
163	Johanna Nystedt-67		1983	Espoo 3.9
158	Maria Forsell-66		1982	Jakobstad 19.9	
155	Tuija Luokkala-64		1978	Munsala 13.8	
150	Ingela Nygård-66		1983	Kokkola 14.7	
146	Wilma Möller-98			2014	Kokkola 30.7

145	Mona-Lisa Strandvall-51		1969	Kokkola 28.9	
145	Ann-Christin Kronqvist-57	1973	Kokkola 30.8	
145	Katja Siren-63			1976
145	Oona Kiili-10			2023	Kokkola 13.6	
143	Maija-Liisa Limnell-50		1969	Kokkola 6.6	
142	Carita Åvik-49			1963	Kokkola 26.9	
					

		stav
inga resultat


 
		längd
592	Nathalie Westman-98		2023	Kälviä 19.8
558	Vilma Knutar-06			2022	Kannus 21.7
556	Erja Koivunen-64		1981	Jakobstad 27.6	
537	Mia Känsäkangas-05		2023	Pedersöre 13.7
529	Maija-Liisa Limnell-50		1969	Vasa 20.7		
521	Tuija Luokkala-64		1982	Jakobstad 4.8		
520	Iris Mattsson-54		1973	Vasa 10.9		
514	Monica Nyman-64			1981	Kokkola 3.7		
513	Johanna Nystedt-67		1984	Kokkola 12.8	
511	Mona-Lisa Strandvall-51		1968	Kokkola 26.9
	-10-	
505	Janica Furu-83			2003	Hanko 11.7		
504	Kerstin Wentus-46		1964	Leppävaara 26.7		
504	Anne Timmerbacka-54		1976			
501	Sonja Westman-68		1984	Närpes 27.6		
499	Ulla Karjaluoto-50		1968	Purmo 		
499	Marianne Kronqvist		1986	Jakobstad 29.6		
497	Ingela Nygård-66		1985	Jakobstad 29.6		
494	Teija Kultalahti-73		1991	Närpes 18.8		
492	Ann-Christin Kronqvist-57	1973		
492	Oona Kiili-10			2023	Kokkola 6.9	

491	Malin Nygård-76			1992	Kuopio 19.7		
483	Carita Åvik-49			1964	
480	Ines Piispanen-09		2023	Ylivieska 15.7
479	Mona Hill-34			1952	Pargas 27-28.9		
479	Kristina Finell-52		1969	Kokkola 27.9		

 
		tresteg
11,36	Vilma Knutar-06			2020	Naantali 9.8	
11,35	Nathalie Westman-98		2016	Kerava 10.9	
11,09	Mia Känsäkangas-05		2022	Maarianhamina/Y		
10,04	Ada Djupsund-06			2020	Naantali 9.8		

 
		kula
13,37	Anneli Virkkala-47		1983	Kokkola 14.7	
9,22	Britta Nygård-46		1971	Kokkola 6.6	
8,98	Karin Thylin-47	
8,97	Nathalie Westman-98		2020	Hämeenlinna 29.8		
8,76	Katja Siren-63			1983	Kokkola 14.7	
8,64	Kristina Finell-52		1968	Purmo 21.7	
8,51	Monica Kurten			1986	Kokkola 21.8	
8,50	Anne Timmerbacka-54		1973	Umeå 26.8	

 
		Diskus
32,48	Britta Nygård-46		1971	Kokkola 6.6	
30.50	Barbro Witting-46		1965		
30,16	Anneli Virkkala-47		1983	Korsnäs 11.9	
27,36	Monika Kurten-69		1986	Jakobstad 13.9	
26,84	Anne Paavolainen-60		1973		
24,92	Birgitta Krokfors-39		1958	Kokkola 15.9	
24,56	Gretel Silvander		1960	Kokkola 13.8	
24.20	Katja Sirén-63			1977	Kokkola 24.7	
23.80	Erja Koivunen-64		1982	Nedervetil 6.7	
23,56	Eva Hög-28			1961		

 
		slägga
20,58	Anneli Virkkala-47		1994	Kuusankoski 15.7	

 
		spjut, gammal
58,24	Anneli Virkkala-47		1983	Karstula 12.6	
34.10	Katja Sirén-63			1979		
29,28	Gunilla Kurten-65		1982	Kokkola 19.8	
28,48	Johanna Nystedt-67		1983	Espoo 4.9	


		spjut, ny modell
53,55	Minna Hollanti-01		2021	Kuortane 17.5		
33,65	Nathalie Westman-98		2020	Alajärvi 5.7

 
		7-kamp
4763	Nathalie Westman-98		2020	Hämeenlinna 30.8			
4299	Johanna Nystedt-67		1984	Turku 21.7


		5-kamp
3526	Maija-Liisa Limnell-50		1969	Helsinki 17.8	
3024	Erja Koivunen-64		1980	Pargas 7.9	
2834	Viveca Westman-50		1970	Kokkola 23.8	
2723	Kristina Finell-52		1969	Kouvola 3.8	
2664	Anne Timmerbacka-54		1973	Vasa 18.8	
2498	Iris Mattsson-54		1976	Vasa 29.8	
2452	Ann-Christin Kronqvist-57	1974	Jakobstad 2.6	



	          							
 
	4x100m
47,2	Viveca Westman, Anne Timmerbacka, Ulla Lax, Mona-Lisa Pursiainen		1974	Paimio 6.7
47,2	Iris Mattsson, Anne Timmerbacka, Ulla Lax, Mona-Lisa Pursiainen			1975	Kuusankoski 28.6 	
47,7	Iris Mattsson, Ann-Christin Kronqvist, Ulla Lax, Mona-Lisa Pursiainen		1973	Kuortane 7.7
48,35	Tuija Luokkala, Anne Timmerbacka, Iris Bäck, Mona-Lisa Pursiainen		1978	Turku 1.7
48,5	Viveca Westman, Mona-Lisa Strandvall, Maija-Liisa Limnell, Ulla Karjaluoto	1970	Jyväskylä 4.7
49,40	Maria Forsell, Tuija Luokkala, Inger Nygård, Johanna Nystedt			1982	Mikkeli 21.8
49,6	Viveca Westman, Ulla Karjaluoto, Susanne Hellsten, Mona-Lisa Srandvall		1968	Turku 13.7
49,87	Jaana Sundell, Tuija Luokkala, Monica Nyman, Johanna Nystedt			1981	Joensuu 11.7
50,36	Maria Forsell, Ingela Nygård, Sonja Westman, Johanna Nystedt			1984	Jakobstad 18.8	
50,5	Viveca Westman, Ulla Lax, Erja Hanhikoski, Anne Timmerbacka			1974	Kokkola 14.6

50,65	Maria Forsell, Sonja Westman, Petra Nygård, Ingela Nygård			1985	Tornio 20.7	 
51,04	Linda Nygård, Jannica Rönnqvist, Emma Nygård, Ingegerd Sandell			2004	Korsholm 23.6
51,0	Iris Mattsson, Anne Timmerbacka, Eija Tanttari, Ann.Christin Kronqvist		1972	Helsinki 8.7	   
51,1	Agneta Sweins, Iris Mattsson, Eija Tanttari, Anne Timmerbacka			1971	Tampere 3.7	
51,2	Kerstin Wentus, Lena Gustafsson, Ulla Karjaluoto, Mona-Lisa Strandvall		1965	Rauma 3.7
51,2	Iris Mattsson, Anne Timmerbacka, Ulla Lax, Gerd Grahn				1976	Kokkola 5.6
51,40	Jannica Furu, Jannica Rönnqvist, Lotta Kronström, Ingegerd Sandell		2002	Närpes 8.6	
51,3	Viveca Westman, Anne Timmerbacka, Ulla Lax, Erja Hanhikoski			1975	Vasa 14.6
51,50	Jaana Sundell, Maria Forsell, Monica Nyman, Tuija Luokkala			1980	Seinäjoki 28.6	
51,5	Jaana Sundell, Tuija Luokkala, Monica Nyman, Erja Koivunen			1979	Kokkola 15.6

51,7	Agneta Sveins, Anne Timmerbacka, Eija Tanttari, Barbro Åström			1970	Jyväskylä 4.7
52,15	Amanda Nygård, Laura Tiainen, Mette Paavolainen, Jessica Åström			2009	Seinäjoki 9.6
52,2	Iris Mattson, Anne Timmerbacka, Eija Tanttari, Kristina Keto			1972	Jakobstad 16.6	
52,3	Viveca Westman, Ann-Christin Kronqvist, Erja Hanhikoski, Ulla Lax		1973	Nykarleby 15.6
52,3	Iris Mattsson, Ann-Christin Kronqvist, M-L Hyytinen, Marianne Kinaret		1975	Vasa 14.6
52,59	Maria Forsell, Ingela Nygård, Maria Rosengård, Sonja Westman			1984	Jakobstad 27.7
52,5	Iris Mattsson, Ann-Christin Kronqvist, S Palola, Marianne Kinaret		1974	Kokkola 15.6	   
52,5	Iris Mattsson, Ann-Christin Kronqvist, Ulla Lax, Granlund			1977	Jakobstad 6.6	   
52,6	Pia Viberg, Ingela Nygård, Maria Forsell, Johanna Nystedt			1981	Kokkola 2.6	
52,99	Laura Tiainen, Linda-Marie Nyblom, Mette Paavolainen, Jessica Åström		2008	Espoo-Le 14.6
	

     
 

	4x200m
1.41,4	Iris Mattsson, Anne Timmerbacka, Ulla Lax, Mona-Lisa Pursiainen			1975	Kokkola 19.8	
1.44,5	Viveca Westman, Anne Timmerbacka, Maija-Liisa Limnell, Mona-Lisa Strandvall	1970	Kokkola 26.8
1.44,8	Viveca Westman, Anne Timmerbacka, Iris Mattsson, Mona-Lisa Strandvall		1972	Kokkola 13.9
1.46,5	Viveca Westman, Ulla Karjaluoto, Susanne Hellsten, Mona-Lisa Srandvall		1968	Yxpila 16.6
1.49,7	Viveca Westman, Ulla Karjaluoto, Susanne Hellsten, Mona-Lisa Strandvall		1967	Nykarleby 28.6 
1.52,4	Viveca Westman, Ulla Karjaluoto, Susanne Hellsten, Maija-Liisa Limnell		1969	Purmo 14.6	
1.56,8	Gita Weitzmann, Lena Gustafsson, Carita Åvik, Kerstin Ventus			1963	Kokkola 30.9
1.56,8	Viveca Vestman, Eivor Häggblom, Christina Finell, Mona-Lisa Strandvall		1966	Jakobstad 22.6 

obekräftad	
1.56,8											1961


	4x300m
2.51,0	Viveca Westman, Ulla Karjaluoto, Susanne Hellsten, Mona-Lisa Strandvall		1968	Turku14.7
2.52,2	Viveca Westman, Ulla Karjaluoto, Susanne Hellsten, Mona-Lisa Strandvall		1967	Kouvola 16.7
2.58,2	Eija Tanttari, Agneta Sweins, Barbro Åström, Anne Timmerbacka			1970	Jyväskylä 5.7
2.59,66	Jessica Åström, Sandra Holm, Amanda Nygård, Mette Paavolainen			2009	Raahe 5.7	
3.00,3	Jaana Sundell, Maria Forsell, Monica Nyman, Tuija Luokkala			1980	Seinäjoki 29.6
3.02,35	Johanna Nystedt, Pia Viperg, Ingela Nygård, Maria Forsell			1982	Vasa 29.6
3.02,64	Amanda Nygård, Fanny Masar, Jessica Åström, Ebba Sandell			2006	Pedersöre 27.6
3.04,6											1969	Kokkola 13.7
3.05,04											1986	Pietarsaari 15.6	1986	4-16 DM
3.07,21	Jessica Åström, Mindy Åström, Mette Envall, Annica Hansson			2008	Närpes 3.6

3.09,89	Laura Tiainen, Ada Mannström, Linda-Marie Nyblom, Ina Djupsund			2010	Pedersöre 8.6	
		
	   
    	
	4x400m
3.48,0	Anne Timmerbacka, Ann-Christin Kronqvist, Ulla Lax, Mona-Lisa Pursiainen	1974	Paimio 7.7	
3.51,4	Anne Timmerbacka, Marianne Kinaret, Ulla Lax, Mona-Lisa Pursiainen		1976	Oulu 20.6
3.56,15	Iris Mattsson, Marianne Kinaret, Ann-Christin Kronqvist, Mona-Lisa Pursiainen	1977	Imatra 19.6	
3.57,5	Viveca Westman, Iris Mattsson,  Ulla Lax, Mona-Lisa Pursiainen			1973	Kuortane 8.7
3.59,8	Viveca Westman, Maija-Liisa Limnell, Ulla Karjaluoto, Mona-Lisa Strandvall	1970	Jyväskylä 5.7
4.01,2	Ann-Christin Kronqvist, Anne Timmerbacka, Marianne Kinaret, Ulla Lax		1974	Kokkola 15.6
4.02,17	Johanna Borg, Jannica Rönnqvist, Ingegerd Sandell, Emma Nygård			2004	Kajaani 4.7	
4.04,97	Anne Timmerbacka, Marianne Kinaret, Ann-Christin Kronqvist, Iris Bäck		1978	Turku 2.7	
4.06,4  Viveca Westman, Anne Timmerbacka, Erja Hanhikoski, Ulla Lax			1975	Vasa 15.6	
4.06,55	Linda Nygård, Jannica Rönnqvist, Ingegerd Sandell, Emma Nygård			2003	Tampere 6.7	
	
4.08,47	Jessica Åström, Laura Tiainen, Amanda Nygård, Mette Paavolainen			2010	Pedersöre 11.7
4.11,43	Jaana Sundell,  Monica Nyman, Maria Forsell, Tuija Luokkala			1981	Joensuu 12.7
4.11,5	Viveca Westman, Iris Mattsson, Erja Hanhikoski, Marianne Kinaret		1975	Kuusankoski 29.6 
4.11,9	Agneta Sweins, Kristina Keto, Anne Timmerbacka, Eija Tanttari			1971	Vasa 20.6
4.13,6	Ann-Christin Kronqvist, Marianne Kinaret, Anneli Virkkala, Iris Mattsson	1975	Vasa 15.6	
4.13,91	Tuija Luokkala, Sonja Westman, Maria Forsell, Ingela Nygård			1982	Mikkeli 22.8
4.14,72	Lotta Kronström, Jannica Rönnqvist, Ingegerd Sandell, Jannica Furu		2002	Närpes 8.6 
4.14,9	Viveca Westman, Iris Mattsson,  Ulla Lax, Anne Timmerbacka			1973	Nykarleby 16.6
4.15,2	Viveca Westman, Iris Mattsson, Anne Timmerbacka, Ulla Lax			1976	Kokkola 6.6	
4.18,4	Erja Hanhikoski, Viveca Westman, Iris Mattsson, S Palola			1974	Kokkola 15.6

4.21,4	Iris Mattsson, Gerd Grahn, Liselott Knutar, Blomqvist				1977	Jakobstad 7.6	 
4.21,52	Ingegerd Sandell, Anette Byskata, Vanessa Kinnari, Jannica Rönnqvist		2006	Pedersöre 27.6	
4.24,3	Kristina Keto, Eija Tanttari, Iris Mattsson, Anne Timmerbacka			1972	Jakobstad 17.6	
4.25,5	Viveca Westman, Maija-Liisa Limnell, Ulla Karjaluoto, Iris Mattsson		1971	Vasa 20.6
4.28,3	Brita Stenback, Maj-Len Lundberg, Mona Lassua, Maj-Len Sundsten			1971	Vasa 20.6	    
4.28,3	Viveca Westman, Ulla Karjaluoto, Maija-Liisa Limnell, A-C Kronqvist		1972	Jakobstad 17.6	   
4.28,41	Petra Nygård, Marianne Kronqvist, Maria Djupsjöbacka, Monica Prest		1990	Vasa 15.6
4.31,4  Birgitta Kalander, Gerd Grahn, Hautalahti, Sandbacka				1979	Kokkola 16.6
4.32,02	Lise-Lott Simons, Camilla Holmlund, Marie-Louise backlund, Sisko Hanhimäki	1988	Kokkola 19.6
	  


		
	3x800m
7.11,25	Amanda Nygård, Mette Paavolainen, Jessica Åström				2009	Raahe 4.7		
7.19,90	Amanda Nygård, Jessica Åström, Mette Paavolainen				2010	Pedersöre 8.6	
7.29,13	Annica Hansson, Mette Paavolainen, Jessica Åström				2008	Närpes 3.6 
7.29,4	Erja Kukkonen, Erja Hanhikoski, Marianne Kinaret				1974	Kokkola 14.6	   
7.29,9	Liselott Knutar, Backlund, Birgitta Kalander					1979	Kokkola 15.6
7.42,82	Maria Djupsjöbacka, Marika Prest, Petra Nygård					1990	Vasa 14.6
7.43,16	Ina Djupsund, Annica Hansson, Laura Tiainen					2009	Seinäjoki 9.6	
7.48,06	Jessica Åström, Fanny Masar, Ebba Sandell					2006	Pedersöre 27.6  
7.50,77	Johanna Borg, Emilia Finnilä, Emilia Masar					2004	Korsholm 23.6
7.55,20	Maria Djupsjöbacka, Lotta Kronqvist, Petra Nygård				1988	Kokkola 18.6

7.57,90	Caroline Granberg, Emma Sjölund, Josefin Sandvik				2005	Kristinestad 21.6  
8.04,53	Marika Prest, Lotta Kronqvist, Linda Corin					1991	Jakobstad 18.6	
8.10,51	Ina Djupsund, Linda Nyblom, Laura Tiinen					2008	Närpes 3.6


				
	4x800m
 9.56,53  Ina Djupsund, Mette Paavolainen, Annica Hansson, Jessica Åström		2008	Espoo-Le 15.6
 9.57,42  Fanny Masar, Jessica Åström, Amanda Nygård, Ebba Sandell			2006	Mikkeli 9.7	 	   
 9.59,57  Hedvig Sandell, Annica Hansson, Jessica Åström, Ebba Sandell			2007	Turku 8.7
10.08,85  Anette Björkgård, Jannica Rönnqvist, Linda Nygård, Emma Nygård		2004	Korsholm 22.6 
10.13,48  Ingegerd Sandell, Jannica Rönnqvist, Emilia Masar, Vanessa Kinnari		2006	Mikkeli 8.7	 	    
10.22,09  Ina Djupsund, Annica Hansson, Laura Tiainen, Mette Paavolainen		2009	Vasa 24.6	
10.26,71  Linda Vikman, Anette Björkgård, Johanna Ylönen, Linda Korin			1993	Nykarleby 18.6   
10.42,0   Heidi Björkgård, Daniela Kangas, Maria Nisula, Anette Björkgård		1995	Närpes 2.7	   	
10.48,87  Mari-Louise Backlund, Marina Marken, Camilla Holmlund, Sisko Hanhimäki0	1989	Närpes 10.6