1999 1998 1997 1996 1995 1994 1993 1992 1991 1990
1989 1988 1987 1986 1985 1984 1983 1982 1981 1980
1979 1978 1977 1976 1975 1974 1973 1972 1971 1970
1969 1968 1967 1966 1965 1964 1963 1962 1961 1960
1959 1958 1957 1956 1955 1954 1953 1952 1951 1950 1949 1948

					1999	

	100m-99	
11,92	Anna Saari-82		KaJu	07.08 Seinäjoki			2 SM		+1,1
12,05	Piia Peltosaari-73	NU	18.07 Jämsänkoski		2h3 karn	+1,5
12,10	Anu Pirttimaa-72	YK	07.08 Seinäjoki			3h2 SM		+1,1
12,13	Heli Paloranta-80	LK	30.06 Ylivieska			1 pim		+0,2
12,43	Riikka Niemelä-75	KU	18.07 Jämsänkoski		4h3 karn	+1,5	
12,72	Suvi Kattilakoski-84	KP-V	21.08 Kannus			1-17 ka		+2,0
12,75	Anni Suvanto-80		KaJu	30.06 Ylivieska			2 pim		+0,2
12,96	Päivi Niskanen-83	AV	21.08 Kemi			2-17 ka		+0,2
13,00	Suvi Myllymäki-80	KV	19.08 Hyvinkää			3 ka		-1,6
13,11	Mirkka Liimatta-82	KaJu	01.09 Mustasaari		2-17 po		-0,2
	---10---
13,19	Johanna Mikkola-81	KV	30.06 Ylivieska			3 pim		+0,2		
13,35	Hanna Putkonen-82	NU	13.07 Nivala			2-17 ka		+0,0
13,43	Henna Myllylahti-85	KU	02.08 Veteli			1h1-14 pim	-0,4
13,47	Heli Mourujärvi-83	KV	01.09 Mustasaari		3-19 po		-0,4
13,51	Elina Harju-81		PK	13.06 Ylivieska


	200m-99	
24,61	Anna Saari-82		KaJu	25.07 Lappeenranta		3 elit		+1,0					
24,69	Piia Peltosaari-73	NU	18.07 Jämsänkoski		2A karn		-1,2
25,25	Riikka Niemelä-75	KU	23.07 Vammala			1 kv		+1,0
25,29	Anu Pirttimaa-72	YK	08.08 Seinäjoki			7h1 SM		+0,7
26,12	Päivi Niskanen-83	AV	05.09 Haapajärvi		1 pk		+1,1
26,32	Mari Järvenpää-81	KP-V	25.08 Kuortane			1 alue-k	-0,4
26,35	Minna Järvenpää-81	KP-V	25.08 Kuortane			2 alue-k	-0,4
27,23	Mirkka Liimatta-82	KaJu	29.06 Ylivieska			1 pim		-1,2 		
27,68	Johanna Mikkola-81	KV	29.06 Ylivieska			2 pim		-1,2
27,73	Hanna Putkonen-82	NU	19.09 Lappajärvi		S-17 SM		+1,1
	---10---    


	400m-99	
55,73	Riikka Niemelä-75	KU	06.08 Seinäjoki			5 SM
56,02	Minna Järvenpää-81	KP-V	04.09 Göteborg			2-18 mo
56,68	Suvi Myllymäki-80	KV	14.08 Orimattila		3-19 SM
57,22	Mari Järvenpää-81	KP-V	14.08 Orimattila		4-19 SM
60,25	Heini Pulkkinen-83	VetU	30.06 Ylivieska			4 pim			
61,49	Riikka Mustonen-82	KP-V	30.06 Ylivieska			5 pim			
62,58	Suvi Kattilakoski-84	KP-V	30.06 Ylivieska			6 pim
63,35	Jenni Nikula-82		KT	13.07 Nivala			4 ka		
63,74	Suvi Pajunen-83		KP-V	30.06 Ylivieska			8 pim
66,0	Riikka Salo-85		KV	09.08 Veteli			3 pk
	---10---			


	800m-99
2.08,88	Mari Järvenpää-81	KP-V	15.08 Orimattila		1-19 SM
2.09,70	Suvi Myllymäki-80	KV	16.07 Lohja			2-19 karn
2.10,04	Minna Järvenpää-81	KP-V	15.08 Orimattila		2-19 SM
2.16,06	Riikka Mustonen-82	KP-V	15.08 Pori			7-17 SM
2.16,33	Heini Pulkkinen-83	VetU	11.09 Laukaa			3A-17 koulu
2.18,67	Marika Jänkä-83		PK	16.07 Lohja			3B-17 karn		
2.18,75	Tarja Vesaluoma-76	SS	29.06 Ylivieska			3 pim			
2.19,66	Piia Peltosaari-73	NU	08.08 Seinäjoki			S SM
2.20,44	Hilkka Okkonen-80	KV	29.06 Ylivieska			5 pim							
2.24,09	Jenni Nikula-82		KT	11.09 Laukaa			7B-19 koulu
	---10---
2.25,15	Suvi Pajunen-83		KP-V	11.09 Laukaa			9B-17 koulu			
2.26,92	Paula Pulkkinen-79	HT	07.07 Kälviä			8 ne	
2.27,86	Riikka Salo-85		KV	21.08 Kannus			6 ka


	1500m-99	
4.21,60	Mari Järvenpää-81	KP-V	18.07 Lohja			3 karn
4.30,06	Suvi Myllymäki-80	KV	28.08 Espoo			3-20 mo
4.31,60	Minna Järvenpää-8	KP-V	18.07 Lohja			7 karn
4.33,43	Tarja Vesaluoma-76	SS	25.06 Keuruu			5 kv
4.37,26	Riikka Mustonen-82	KP-V	25.06 Keuruu			6 kv
4.50,25	Marika Jänkä-83		PK	01.09 Mustasaari		1-17 po
4.53,65	Heini Pulkkinen-83	VetU	01.09 Mustasaari		2-17 po
4.54,19	Hilkka Okkonen-80	KV	30.06 Ylivieska			2 pim
4.54,93	Paula Pulkkinen-79	HT	30.06 Ylivieska			3 pim
5.17,36	Suvi Pajunen-83		KP-V	01.09 Mustasaari		5-17 po			
	---10---


	3000m-99	
9.51,82  Riikka Mustonen-82	KP-V	12.09 Laukaa			3-19 koulu
10.02,54 Tarja Vesaluoma-76	SS	27.05 Helsinki			5 ka
10.26,40 Marika Jänkä-83	PK	28.07 Kalajoki			1-17 pim
10.50,89 Maija Torvikoski-78	YK	13.06 Ylivieska			3 ka
10.55,06 Hilkka Okkonen-80	PyPo	14.08 Orimattila		7-19 SM		
11.56,13 Suvi Pajunen-83	KP-V	28.07 Kalajoki			2-17 pim		


	5000m-99
17.51,49 Tarja Vesaluoma-76	SS	06.06 Kajaani			1 aluem
18.58,94 Maija Torvikoski-78	YK	15.08 Raahe			3-22 SM
20.38,13 Päivi Tanttinen-76	KV	06.06 Kajaani			5 aluem


	maraton-99
3.20.04	Sirpa Kentala-57	YK	14.08 Helsinki			12 HCM
3.34.09	Outi Tikkakoski-79	VetU	07.11 New York		PB	355 NCM
3.37.28	Marina Passoja-61	K:la	03.04 Kokkola			2 ka
3.50.44	Anniina Känsälä-69	KP-V	23.07 Pietarsaari		3 jakob-m
3.55.09	Taina Harjupatana-55	VetU	23.07 Pietarsaari		6 jakob-m	1-40
3.55.42	Hannele Björkskog	K:la	03.04 Kokkola			4 ka		1-40
4.04.28	Tytti Vistiaho		K:la	28.08 Kokkola
4.14.46	Kaisa-Leena Perälä	K:la	28.08 Kokkola			3 venetsia
4.23.16	Marja-L Lehtomäki-45	KV	03.04 Kokkola			7 ka		2-50
4.23.30	Ulla Wennman-56		KK-T	03.04 Kokkola			8 ka		3-40
	--10--
4.29.03	Tiia Raahenkari-76	VetU	31.10 Frankfurt


	100m aidat-99	
14,05	Piia Peltosaari-73	NU	07.08 Seinäjoki		PB	S SM		+1,7
15,28	Mirkka Liimatta-82	KaJu	30.06 Ylivieska		PB	1 pim		+2,0
17.97	Satu Santaholma-81	KaJu	02.07 Haapajärvi	PB	S-19 pim	+0,0			


	400m aidat-99	
67,17	Minna Järvenpää-81	KP-V	28.07 Kalajoki			1-19 pim
71,82	Satu Santaholma-81	KaJu	28.07 Kalajoki			2-19 pim


	korkeus-99	
178	Piia Peltosaari-73	NU	03.07 Praha			S EC
173	Jonna Anias-84		KV	27.07 Kalajoki			1-17 pim
169	Hanna Putkonen-82	NU	18.09 Alajärvi			S-17 SM
161	Mirkka Liimatta-82	KaJu	30.06 Ylivieska			2 pim
155	Tiia Uusimäki-85	KV	30.06 Ylivieska			3 pim
152	Hanna-Sisko Hovila-84	TU	22.08 Veteli			1-15 so
152	Anna-Riitta Jutila-87	AV	28.08 Äänekoski			1-12 aluem
151	Annika Lindgren-85	KV	02.08 Veteli			2-14 pim
150	Suvi Kattilakoski-84	KP-V	27.07 Kalajoki			3-17 pim
150	Jenni Maajärvi-84	KT	27.07 Kalajoki			5-17 pim
	---10---
150	Kaisa Alasaari-60	NU	15.08 Oulu			1-35 aluem


	seiväs-99	
310	Maija Tulasalo-82	HU	21.08 Kannus			1 ka
275	Anna Okkonen-84		KaJu	13.08 Savonlinna		5-15 SM
250	Maria Eronen-85		HK	05.09 Haapajärvi		1-15 pk
230	Titta Uunila-86		HU	29.06 Ylivieska			2 pim
190	Kirsi Laukka-86		NU	03.08 Veteli			1-13 pim


	pituus-99
617	Heli Paloranta-80	LK	29.06 Ylivieska			1 pim		+1,0
611	Piia Peltosaari-73	NU	30.05 Valkeakoski		2 tähti		+1,6
584	Suvi Kattilakoski-84	KP-V	14.08 Savonlinna		1-15 SM		+1,8
568	Anna Saari-82		KaJu	28.07 Kalajoki			1-17 pim	+0,8
549	Päivi Niskanen-83	AV	28.07 Kalajoki			3-17 pim	+1,9
547	Mirkka Liimatta-82	KaJu	09.06 Himanka			1-17 laji-p	-1,9
529	Hanna Putkonen-82	NU	22.08 Kälviä			1-17 so		+0,3
513	Anni Suvanto-80		KaJu	28.07 Kalajoki			2-19 pim	+1,4 	
501	Saija Hiekka-85		KP-V	14.08 Savonlinna		11-14 SM	+2,0
493	Satu Santaholma-81	KaJu	03.07 Haapajärvi		S-19 pim	+1,4
	---10---		


	kolmiloikka-99
12,77	Heli Paloranta-80	LK	16.07 Jyväskylä			2-19 karn	+0,7
12,45	Päivi Niskanen-83	AV	15.08 Pori			2-17 SM		-0,5
11,85	Anni Suvanto-80		KaJu	15.08 Orimattila		5-19 SM		+0,4
11,13	Satu Santaholma-81	KaJu	03.06 Kalajoki			1 pk		-1,1
10,93	Suvi Kattilakoski-84	KP-V	21.08 Kannus			1-15 ka		+0,2
10,59	Jonna Anias-84		KV	02.08 Veteli			1-15 pim	-0,2
10,19	Piia Ruhkala-84		KaJu	02.08 Veteli			2-15 pim	+1,0
10,06	Tiia Uusimäki-85	KV	02.08 Veteli			1-14 pim	-0,2
 9,90	Hanna Salo-83		KV	13.06 Ylivieska
 9,86	Kaisa Alasaari-60	NU	15.08 Oulu			1-35 aluem	
 	--10--
 9,75	Carita Läspä-86		VetU	22.08 Veteli			1-13 so		+0,1


	kuula-99	
13,53	Marja-R Kiviniemi-79	LV	08.08 Seinäjoki			7 SM
12,86	Piia Peltosaari-73	NU	17.06 Tampere			3 ka
11,15	Katri Lösönen-62	AV	02.07 Tampere			2-35 SM
10,29	Heli Rutanen-81		TU	19.08 Ullava			1-19 pk
10,25	Sanna-K Kiviniemi-85	LV	21.08 Kannus			3 ka
10,16	Maarit Pernu-82		HU	04.09 Veteli		PB	1 pk
 9,25	Tarja Kuorikoski-80	HU	28.07 Kalajoki			2-19 pim
 9,04	Kati Uusi-Vähälä-81	KP-V	29.06 Ylivieska			3 pim			
 8,99	Jaana Wirkkala-81	TU	28.07 Kalajoki			3 pim
 8,38	Sanna Torvi-81		HU	28.07 Kalajoki			4 pim
	---10---


	kiekko-99	
40,60	Marja-R Kiviniemi-79	LV	14.08 Raahe			7-22 SM
35,88	Hanna Putkonen-82	NU	27.07 Kalajoki			1-17 pim
34,20	Anne Lehtohalme-78	HLeka	15.07 Ylivieska			1 pk
31,83	Katri Lösönen-62	AV	30.06 Ylivieska			2 pim
30,97	Saija Hernetkoski-78	NU	30.06 Ylivieska			4 pim			
28.08	Maarit Pernu-82		HU	07.08 Himanka			1-17 pk
27,94	Sirpa Korkeasaari-75	VetU	04.09 Veteli			1 pk
26,61	Suvi Kattilakoski-84	KP-V	21.08 Kannus
26,50	Kristiina Pajala-84	KU	03.08 Veteli			1-15 pim
25,55	Virpi Korkeasaari	VetU	04.09 Veteli			2 pk
	---10---


	moukari-99	
48,14	Kati Uusi-Vähälä-81	KP-V	06.03 Kaustinen			6-19 talviSM
48,14	Anne Lehtohalme-78	YK	08.07 Kaustinen			2-22 karn		
37,71	Carita Arenius-83	KaJu	13.06 Ylivieska			6 ka	
27,88	Katri Lösönen-62	AV	16.09 Ylivieska			1 pk			
26.95	Satu Santaholma-81	KaJu	27.07 Kalajoki			2-19 pim	
25,40	Anna Okkonen-84		KaJu	27.07 Kalajoki


	keihäs, uusi malli-99
47,48	Piia Peltosaari-73	NU	06.06 Hyvinkää			S mo
44,32	Heli Rutanen-81		TU	22.07 Pyhäsalmi			1 ka
38,97	Miia Sillanpää-82	HT	15.09 Kajaani			1-19 koulu
38,80	Katri Lösönen-62	AV	30.06 Ylivieska			2 pim		
38,26	Maarit Pernu-82		HU	20.06 Kokkola			1-17 pk
37,30	Jaana Wirkkala-81	TU	10.06 Toholampi			1 pk
35,20	Suvi Kattilakoski-84	KP-V	12.06 Oulainen			S-17 pim
33,24	Marja-R Kiviniemi-79	LV	30.06 Ylivieska
33,23	Sanna-K Kiviniemi-85	LV	28.07 Kalajoki			2-17 pim
30,28	Hanna Putkonen-82	NU	19.09 Lappajärvi		S-17 SM
	---10---


	7-ottelu-99	
5962	Piia Peltosaari-73	NU	14,28-178-12,76-24,84-606-46,21-2.21,61		04.07 Praha		11 GB
3582	Satu Santaholma-81	KaJu	17,97-144-8,08-28,51-493-27,10-2.39,66		03.07 Haapajärvi	1-19 pim



					1998	

	100m-98	
11,90	Anu Pirttimaa-72	YK	27.05 Pori			1h2 ka		+2,0
12,15	Piia Peltosaari-73	NU	10.07 Jämsänkoski		2h1 ka		+0,9
12,17	Riikka Niemelä-75	KU	25.08 Hämeenlinna		1 ka		-0,1	
12,19	Heli Paloranta-80	LK	13.06 Kannus			1-19 ka		+1,6
12,35	Anna Saari-82		KaJu	13.06 Kannus			2-19 ka		+1,6
12,37	Raisa Korkiala-80	KV	13.06 Kannus			3-19 ka		+1,6
12,61	Anni Suvanto-80		KaJu	13.06 Kannus			4-19 ka		+1,6
12,68	Suvi Kattilakoski-84	KP-V	29.08 Helsinki-E	PB	1-15 v-fall	+0,4
12,79	Johanna Mikkola-81	KV	14.07 Veteli			2-17 pim	+1,7
13,15	Satu Sämpi-75		KV	02.06 Kokkola			2 pk		+0,3
	---10---
13,32	Heli Mourujärvi-83	KV	14.07 Veteli			4-17 pim	+1,7
13,42	Elina Harju-81		PK	06.09 Haapajärvi		1-17 pk		+1,9


	200m-98	
24,59	Piia Peltosaari-73	NU	08.08 Oulu			S SM		+1,3
24,81	Riikka Niemelä-75	KU	30.07 Ylöjärvi			1A ka		-1,0 
25,04	Anu Pirttimaa-72	YK	26.07 Lahti			5 elit		+0,3     
25,81	Anna Saari-82		KaJu	04.09 Tampere			S-17 SM		-0,1			
26,05	Raisa Korkiala-80	KV	21.07 Haapajärvi		3 pim		-1,5
26,49	Mari Järvenpää-81	KP-V	26.08 Kuortane			1-17 aluek	+1,2
26,80	Johanna Mikkola-81	KV	04.08 Helsinki			1B-17 ne	+1,3
26,82	Minna Järvenpää-81	KP-V	26.08 Kuortane			2-17 aluek	+1,2
26,92	Anni Suvanto-80		KaJu	15.07 Veteli			2-19 pim	+0,8
27,40	Suvi Kattilakoski-84	KP-V	31.05 Alajärvi			1-17 ka		-5,1			
	---10---
27,56	Mirkka Liimatta-82	KaJu	04.09 Tampere		
27,86	Satu Sämpi-75		KV	25.06 Ylivieska			2 pk		+1,6	      		


	400m-98	
54,5	Riikka Niemelä-75	KU	27.07 Tampere			1A ka			
56,74	Mari Järvenpää-81	KP-V	15.08 Helsinki			2-17 SM
56,92	Suvi Myllymäki-80	KV	10.07 Jämsänkoski		2-19 ka	
57.24	Minna Järvenpää-81	KP-V	15.08 Helsinki			3-17 SM
61,6	Suvi Kattilakoski-84	KP-V	01.07 Veteli			3 pk			
61,9	Heini Pulkkinen-83	VetU	01.07 Veteli			4 pk
63,05	Riitta Raudaskoski-79	PyPo	07.07 Nivala			6A ka
63,82	Miia Parkkila-80	PyPo	07.07 Nivala			2B ka
64,29	Hilkka Okkonen-80	PyPo	07.07 Nivala			3B ka
64,50	Jenni Nikula-82		KT	04.08 Kokkola			3 pk			
	---10---
65.07	Saija Hiekka-85		KP-V	14.07 Veteli			4-17 pim	


	800m-98
2.10,15	Mari Järvenpää-81	KP-V	16.08 Helsinki			1-17 SM
2.10,33	Suvi Myllymäki-80	KV	25.08 Hämeenlinna		7 ka
2.10,72	Minna Järvenpää-81	KP-V	16.08 Helsinki			2-17 SM	
2.15,93	Riikka Mustonen-82	KP-V	12.09 Kuusankoski		2-19 koulu
2.19,00	Piia Peltosaari-73	NU	09.08 Oulu			S SM
2.19,3	Tarja Vesaluoma-76	SS	07.07 Nivala			3 ka			
2.19,81	Heini Pulkkinen-83	VetU	15.08 Riihimäki			4A-15 SM
2.20,22	Marika Jänkä-83		PK	12.09 Kuusankoski		5-16 KLL		
2.22,82	Paula Pulkkinen-79	HT	30.07 Ähtäri			6 ka			
2.24,33	Hilkka Okkonen-80	PyPo	15.07 Veteli			1-19 pim						
	---10---
2.25,50	Suvi Pajunen-83		KP-V	10.07 Lohja			3-15 ka
2.25,78	Miia Parkkila-80	PyPo	30.06 Haapajärvi		2-19 ka		
2.27,63	Riikka Salo-85		KV	01.07 Veteli			6-17 pim
2.27,80	Riitta Raudaskoski-79	PyPo	21.06 Saarijärvi		16A ka		


	1500m-98	
4.25,70	Mari Järvenpää-81	KP-V	07.08 Oulu			3 SM
4.40,30	Tarja Vesaluoma-76	SS	11.07 Jyväskylä			6-22 SM
4.41,37	Suvi Myllymäki-80	KV	14.08 Joensuu			2-19 SM
4.43,68	Minna Järvenpää-8	KP-V	29.08 Helsinki			4-18 mo
4.43,98	Riikka Mustonen-82	KP-V	28.07 Kälviä			2 ka
4.47,31	Paula Pulkkinen-79	HT	14.08 Joensuu			4-19 SM
4.58,56	Marika Jänkä-83		PK	21.08 Kälviä			3-17 po
5.02,37	Hilkka Okkonen-80	PyPo	22.07 Haapajärvi		2 pim
5.03,49	Riikka Salo-85		KV	11.08 Haapajärvi		2-15 pk
5.04,55	Päivi Tanttinen-76	KV	09.06 Viitasaari		4 ka			
	---10---
5.07.73	Minna Lahtinen-75	KU	12.07 Lohja			13 karn
5.16,56	Sari Vallenius-80	HK	22.07 Haapajärvi		4 pim


	3000m-98	
9.55,51  Mari Järvenpää-81	KP-V	21.06 Saarijärvi		2 ka
10.06,96 Riikka Mustonen-82	KP-V	13.09 Kuusankoski		2-19 koulu
10.08,30 Paula Pulkkinen-79	HT	15.08 Joensuu			2-19 SM
10.12,00 Erja Ervonen-63	KU	15.07 Tampere			9 elit
10.15,87 Tarja Vesaluoma-76	SS	21.06 Saarijärvi		12 ka
10.46,0  Minna Järvenpää-81	KP-V	06.09 Haapajärvi		2 pk
11.28,15 Päivi Tanttinen-76	KV	31.05 Alajärvi			
11.27,18 Sari Vallenius-80	HK	15.07 Veteli			1-19 pim
11.35,99 Outi Tikkakoski-79	VetU	15.07 Veteli			2-19 pim			


	5000m-98
17.11,29 Paula Pulkkinen-79	HT	23.11 Japani			
17.52,44 Erja Ervonen-63	KU	21.07 Haapajärvi		1 pim
18.16,21 Tarja Vesaluoma-76	SS	12.07 Jyväskylä			6-22 SM
18.53,36 Maija Torvikoski-78	YK	12.07 Jyväskylä			9-22 SM
19.39,48 Päivi Tanttinen-76	KV	14.06 Kannus			3-22 ka


	10000m-98
35.54,31 Erja Ervonen-63	KU	22.07 Haapajärvi		1 pim
41.18,29 Outi Tikkakoski-79	VetU	22.07 Haapajärvi		2 pim


	maraton-98
3.20.32	Sirpa Kentala-57	YK	25.07 Helsinki			14 HCM
3.32.50	Eija Tauriainen		K:la	28.08 Kokkola			
3.45.19	Paula Laurila		K:la	05.09 Vaasa			8 vaasa-m	5-35
3.52.26	Marjatta Junttila	Nivala	25.07 Helsinki
3.52.55	Heljä Virkkala		K:la	23.06 Ähtäri
4.03.16	Sirkka-L Karttunen-50	K:la	11.07 Pihtipudas
4.06.18	Anne Hautamaa-59	HU	25.07 Helsinki
4.08.20	Marja-L Lehtomäki-45	K:la	25.07 Helsinki


	100m aidat-98	
14,43	Piia Peltosaari-73	NU	07.06 Gävle			S mo		+1,3	
14,96	Satu Sämpi-75		KV	22.07 Haapajärvi		1 pim		-1,6
15,37	Anna Saari-82		KaJu	22.07 Haapajärvi		3 pm		-1,6
17,40	Sanna Wikström-80	KV	14.07 Veteli		PB	1-19 pim	+0,8
18,48	Kati Arenius-79		KaJu	14.07 Veteli		PB	2-19 pim	+0,8


	korkeus-98	
180	Piia Peltosaari-73	NU	08.08 Oulu			S SM
171	Jaana Kumpumäki-77	NU	12.07 Jyväskylä			2-22 SM
160	Jonna Anias-84		KV	06.06 Himanka			1-15 laji-p
153	Anna Saari-82		KaJu	24.06 Kalajoki			S-17 pim
153	Mirkka Liimatta-82	KaJu	24.06 Kalajoki			S-17 pim
153	Suvi Kattilakoski-84	KP-V	15.08 Riihimäki			S-14 SM
151	Tiia Uusimäki-85	KV	23.08 Haapajärvi		1-13 cup
150	Riikka Honkaharju-80	KT	14.07 Veteli			1-19 pim
150	Hanna Putkonen-82	NU	14.07 Veteli			2-17 pim
149	Satu Santaholma-81	KaJu	04.09 Tampere			S-17 SM
	---10---
146	Anna-Riitta Jutila-87	AV	01.09 Pattijoki			1-12 KLLpm


	seiväs-98	
300	Maija Tulasalo-82	HU	10.07 Somero			5-17 ka
230	Hanna Putkonen-82	NU	25.08 Nivala			1-17 pk
210	Päivi Nyrhinen-85	AV	06.09 Alavieska			1-13 pk
200	Anna Okkonen-84		KaJu	01.08 Kalajoki			1-14 pim
200	Anna Astuhova-85	NU	23.08 Ähtäri			7-13 aluem
180	Maria Eronen-85		HK	08.06 Haapajärvi		1-13 pk


	pituus-98
625	Piia Peltosaari-73	NU	05.07 Tallinna			S EC		+1,9	
601	Heli Paloranta-80	LK	30.06 Lapua			1 ka		+1,3
551	Suvi Kattilakoski-84	KP-V	06.06 Himanka			1-15		-0,5
551	Anna Saari-82		KaJu	12.07 Hyvinkää			S-16 PM		-0,3
522	Anni Suvanto-80		KaJu	15.07 Veteli			2-19 pim	-0,5			
511	Mirkka Liimatta-82	KaJu	15.07 Veteli			3-17 pim	-2.4
510	Hanna Putkonen-82	NU	23.08 Haapajärvi		1-17 cup	x
505	Päivi Niskanen-83	AV	21.08 Kälviä			2-15 po		+1,9
504	Johanna Mikkola-81	KV	23.08 Haapajärvi		2-17 cup	x
501	Elina Harju-81		PK	19.08 Veteli			1 pk		+0,4
	---10---


	kolmiloikka-98
12,86	Heli Paloranta-80	LK	08.08 Oulu			7q SM		+0,7
12,24	Anni Suvanto-80		KaJu	16.08 Joensuu			5-19 SM		+1,7
11,96	Päivi Niskanen-83	AV	16.08 Riihimäki			2-15 SM		+0,4
11,29	Satu Santaholma-81	KaJu	21.08 Kälviä			4-19 po		+0,3
11,24	Elina Palojärvi-79	KaJu	15.08 Joensuu			15q-19 SM	+0,9
11,11	Kaisa Yrjänä-79		HU	11.06 Pyhäsalmi			1 pk		+1,4
10,98	Jaana Kumpumäki-77	NU	22.07 Haapajärvi		5 pim		+1,5
10,79	Mirkka Liimatta-82	KaJu	14.07 Veteli			3-17 pim	-0,2 
10,77	Jonna Anias-84		KV	16.08 Riihimäki			7-14 SM		+2,0
10,68	Päivi Lavander-81	YK	25.06 Ylivieska			3 pk		´1,1   
	---10---
		

	kuula-98
14,07	Marja-R Kiviniemi-79	LV	10.08 Lohtaja			1 pk
12,99	Piia Peltosaari-73	NU	16.05 Desenzano			S kv
10,66	Jaana Kumpumäki-77	NU	21.07 Haapajärvi		3 pim
10,58	Katri Lösönen-62	AV	21.07 Haapajärvi		4 pim
 9,11	Seija Hernetkoski-78	NU	21.07 Haapajärvi		5 pim
 9,07	Tarja Kuorikoski-80	HU	15.07 Veteli			2-19 pim
 9,00	Kati Uusi-Vähälä-81	KP-V	21.07 Haapajärvi		6 pim 
 8,01	Kati Arenius-79		KaJu	15.07 Veteli			3-19 pim


	kiekko-98	
41,11	Marja-R Kiviniemi-79	LV	22.07 Haapajärvi		1 pim
34,72	Anne Lehtohalme-78	HLeka	22.07 Haapajärvi		2 pim
30,97	Seija Hernetkoski-78	NU	22.07 Haapajärvi		3 pim		
29,86	Kristiina Pajala-84	KU	23.08 Veteli			1-15 cup
29,27	Katri Lösönen-62	AV	06.09 Alavieska			1 pk
28,60	Suvi Kattilakoski-84	KP-V	23.08 Veteli			2-15 cup			
28,25	Hanna Putkonen-82	NU	21.08 Kälviä			5-17 po
27,81	Kati Uusi-Vähälä-81	KP-V	21.08 Kälviä			6-17 po
26,94	Heli Rutanen-81		TU	14.07 Veteli			1-17 pim
26,34	Minna Iso-oja-83	HU	23.08 Veteli			1-15 so			
	---10---	


	moukari-98
48,23	Kati Uusi-Vähälä-81	KP-V	08.07 Rautio			1 aluek
47,20	Anne Lehtohalme-78	YK	26.09 Kaustinen			1 cup		
37,08	Carita Arenius-83	KaJu	14.07 Veteli			2-17 pim		
36,90	Saija Uusi-Vähälä-84	KP-V	05.09 Kaustinen			2-17 cup
29,54	Kirsi Paakkarinen-59	KP-V	18.07 Kaustinen			1 pk			
26,68	Sanna Torvi-81		HU	14.07 Veteli			4-17 pim
26,22	Heli Rutanen-81		TU	14.07 Veteli			5-17 pim
25,62	Mirkka Liimatta-82	KaJu	22.07 Haapajärvi		4 pim
25,17	Katri Lösönen-62	AV	17.09 Ylivieska
21,71	Kati Arenius-79		KaJu	14.07 Veteli			1-19 pim
	---10---
				

	keihäs-98
49,61	Anu Jääskeläinen-71	Syke	08.08 Oulu			9q SM
46,84	Piia Peltosaari-73	NU	09.08 Oulu			S SM
45,67	Kaija Kumpula-72	NU	22.07 Haapajärvi		2 pim
42,39	Heli Rutanen-81		TU	14.06 Kannus			1-19 ka			
38,61	Jaana Wirkkala-81	TU	15.07 Veteli			2-17 pim
36,96	Anna Saari-82		KaJu	12.07 Hyvinkää			S-16 PM
34,27	Marja-R Kiviniemi-79	LV	15.07 Veteli			1-19 pim
33,73	Maarit Pernu-82		HU	23.08 Haapajärvi		1-17 cup
32,26	Hanna Putkonen-82	NU	23.08 Haapajärvi		2-17 cup
29,80	Anu Koivuaho		HK	23.08 Haapajärvi		3-17 cup
	---10---


	7-ottelu-98	
5940	Piia Peltosaari-73	NU	14,59-180-12,00-24,59-598-46.84-2.19,00		09.08 Oulu		1 SM



					1997	

	100m-97	
11,67	Anu Pirttimaa-72	YK	19.07 Lappeenranta		3 SM		+1,4
12,12	Raisa Korkiala-80	KV	01.07 Tampere			2A ka		+0,5
12,13	Riikka Niemelä-75	KU	16.08 Lohja			2h2-22 SM	+1,9	
12,32	Piia Peltosaari-73	NU	14.08 Jyväskylä			3 ka		+1,7	
12,49	Anna Saari-82		KaJu	02.08 Kannus			1-15 pim	+0,2
12,60	Piia Kariniemi-76	KU	24.07 Kannus			3 pim		+1,2	
12,63	Satu Sämpi-75		KV	21.06 Saarijärvi		6A ka		-0,2
12,66	Heli Paloranta-80	LK	24.07 Kannus			4 pim		+1,2
12,76	Tiina Herlevi-75	KV	03.08 Ähtäri			4 ka		+1,8
12,93	Eija Miettunen-80	PyPo	02.07 Pyhäsalmi			2-17 ka		-1,5
	---10---
13,27	Hanna Putkonen-82	NU	14.07 Ylivieska			4-17 pim	-1,1
13,60	Lotta Honkaharju-82	KT	02.08 Kannus

handtime
12,5	Anni Suvanto-80		KaJu	12.06 Kälviä			2 pk		+0,7


	200m-97	
24,10	Anu Pirttimaa-72	YK	20.07 Lappeenranta		3 SM		+1,5	      	
24,22	Riikka Niemelä-75	KU	20.07 Lappeenranta		4 SM		+1,5	  
24,81	Piia Peltosaari-73	NU	26.08 Catania			S uni		+1,1
25,35	Raisa Korkiala-80	KV	23.07 Kannus			2 pim		-0,4			
25,70	Anna Saari-82		KaJu	15.07 Ylivieska			2-17 pim	-0,6			
25,74	Piia Kariniemi-76	YK	11.06 Kannus			2 ka		+1,5		
26,00	Suvi Myllymäki-80	KV	15.07 Ylivieska			3-17 pim	-0,6		
26,26	Heli Paloranta-80	LK	21.08 Ylivieska			5mix-17		+1,2
26,33	Satu Sämpi-75		KV	23.07 Kannus			4 pim		-0,4	      		
26.35	Anni Suvanto-80		KaJu	26.08 Vaasa			3-17 po		-1,1
	---10---
26,82	Eija Miettunen-80	PyPo	15.07 Ylivieska			4-17 pim	-0,6			
27,09	Suvi Kattilakoski-84	KP-V	15.07 Ylivieska			5-17 pim	-0,6			


	400m-97
53,52	Riikka Niemelä-75	KU	24.08 Tampere			1A elit
56,74	Suvi Myllymäki-80	KV	16.08 Turku			3-17 SM
59,53	Riitta Raudaskoski-79	PyPo	15.07 Ylivieska			1-19 pim	
60,2	Piia Peltosaari-73	NU	12.09 Kangasala			D ka
61,90	Eija Miettunen-80	PyPo	24.07 Kannus			2 pim
63,50	Jenni Nikula-82		KT	15.07 Ylivieska			2-17 pim			
64,7	Paula Pulkkinen-79	HT	02.07 Veteli			1 pk
64,89	Piia Kariniemi-76	KU	24.07 Kannus			3 pim
65,61	Johanna Lapinoja-81	HK	15.07 Ylivieska			3-17 pim
71,01	Tiina Kerttula-81	KT	27.05 Kokkola
	---10---


	800m-97
2.12,12	Riikka Niemelä-75	KU	07.09 Nakkila			1 ka
2.12,92	Mari Järvenpää-81	KP-V	15.06 Alavus			2 ka
2.13,12	Suvi Myllymäki-80	KV	23.07 Kannus			1 pim
2.13,92	Minna Järvenpää-81	KP-V	23.07 Kannus			2 pim	
2.14,90	Riitta Rättyä-76	NU	17.08 Lohja			4-22 SM
2.16,55	Riitta Raudaskoski-79	PyPo	17.08 Uusikaarlepyy		5-19 SM
2.18,71	Tarja Vesaluoma-76	SS	08.07 Nivala			2 ka			
2.20,17	Piia Peltosaari-73	NU	27.08 Catania			S uni
2.21,36	Paula Pulkkinen-79	HT	11.06 Kannus			4 ka
2.22,30	Riikka Mustonen-82	KP-V	02.08 Kalajoki			1-15 pim
	---10---
2.22,79	Piia Lundström-82	KT	16.08 Lappajärvi		10-15 SM
2.22,87	Marika Jänkä-83		PK	02.08 Kalajoki			1-14 pim
2.24,13	Virpi Niemi-74		KV	23.07 Kannus			7 pim				
2.24,40	Heini Pulkkinen-83	VetU	16.08 Lappajärvi		1B-14 SM
2.25,41	Hilkka Okkonen-80	PyPo	23.07 Kannus			9 pim			
2.25,81	Suvi Pajunen-83		KP-V	21.06 Saarijärvi		2-15 ka
2.27,83	Sari Vallenius-80	PyPo	14.07 Ylivieska			4-17 pim
2.27,99	Miia Parkkila-80	PyPo	14.07 Ylivieska			5-17 pim
2.28,92	Sanna Hirvelä-77	YK	23.07 Kannus			10 pim
2.29,6	Riikka Salo-85		KV	21.06 Saarijärvi		2-13 ka


	1500m-97	
4.32,66	Mari Järvenpää-81	KP-V	22.07 Lissabon
4.33,93	Riitta Rättyä-76	NU	05.08 Kälviä			2 ka
4.38,29	Minna Järvenpää-8	KP-V	24.07 Kannus			1 pim
4.41,01	Suvi Myllymäki-80	KV	05.08 Kälviä			3 ka
4.43,46	Tarja Vesaluoma-76	SS	02.07 Pyhäsalmi			2 ka
4.49,91	Paula Pulkkinen-79	HT	05.08 Kälviä			6 ka
5.05,66	Hilkka Okkonen-80	PyPo	24.07 Kannus			6 pim
5.07,82	Sari Vallenius-80	HK	24.07 Kannus			7 pim
5.11,8	Riikka Salo-85		KV	24.06 Haapajärvi		1-12 pk
5.15,87	Sanna Hirvelä-77	YK	31.07 Ii			7 ka
	---10---
5.15,9	Eija Myllylahti-84	HK	04.09 Haapajärvi		2-13 pk
5.18,32	Kirsi Vesaluoma-72	SS	24.07 Kannus			8 pim			


	3000n-97
9.48,08  Mari Järvenpää-81	KP-V	21.06 Saarijärvi		2 ka	
10.16,23 Erja Ervonen-63	KU	08.07 Valkeakoski		6 ka
10.17,72 Minna Järvenpää-81	KP-V	09.07 Jyväskylä			7-17 ne
10.24,77 Riikka Mustonen-82	KP-V	26.08 Vaasa			1-17 po
10.25,9  Tarja Vesaluoma-76	SS	06.09 Nivala
10.27,2  Riitta Rättyä-76	NU	06.09 Nivala
10.27,63 Paula Pulkkinen-79	HT	21.06 Saarijärvi		15 ka
10.56,04 Hilkka Okkonen-80	PyPo	15.07 Ylivieska			2-17 pim
10.58,08 Sari Vallenius-80	HK	15.07 Ylivieska			3-17 pim
12.08,06 Eija Myllylahti-84	HK	02.09 Pyhäsalmi			
	---10---	


	5000m-97
17.12,61 Erja Ervonen-63	KU	20.07 Lappeenranta		3 SM


	10000m-97	
35.45,99 Erja Ervonen-63	KU	18.07 Lappeenranta		7 SM


	maraton-97
3.37.11	Marina Passoja-61	K:la	24.05 Liperi			10		5 yleinen
3.44.18	Teija Polso-65		KV	31.08 Kokkola			1 venetsia
3.46.00	Riitta Parkkila		NU	22.03 Toholampi			1 ka
3.48.00	Tytti Vistiaho		K:la	24.05 Liperi			5-50
3.53.43	Merja Viitasaari	Himanka	24.05 Liperi					9 yleinen


	400m aidat-97
72,44	Riitta Raudaskoski-79	PyPo	03.06 Kokkola			1-19
74,3	Tanja Rauma-74		VetU	08.08 Veteli			1 pk


	100m aidat-97
13,98	Satu Sämpi-75		KV	18.07 Lappeenranta		3h1 SM		-1,3
14,61	Piia Peltosaari-73	NU	26.08 Catania			S uni		+1,3			
15,26	Eija Miettunen-80	PyPo	24.07 Kannus		PB	3 pim		-0,7
15,52 	Tiina Herlevi-75	KV	05.06 Närpiö		PB	4 ka		+1,3	
20,24	Kati Arenius-79		KaJu	14.07 Ylivieska			1-19 pim	-1,4 	


	korkeus-97	
178	Jaana Kumpumäki-77	NU	24.08 Huddinge			2-20 mo
174	Piia Peltosaari-73	NU	19.07 Lappeenranta		S SM
162	Hanna Putkonen-82	NU	08.07 Kälviä			S-15 pim
158	Mirkka Liimatta-82	KaJu	14.07 Ylivieska			1-17 pim
157	Jonna Anias-84		KV	26.06 Ylivieska			1-13 pk
155	Anna Saari-82		KaJu	08.07 Kälviä
154	Suvi Kattilakoski-84	KP-V	26.08 Vaasa			1-15 po
150	Henna Vasankari-83	KaJu	12.06 Kälviä			2-15
150	Hanna Haapakoski-83	YK	21.08 Ylivieska
148	Satu Santaholma-81	KaJu	12.06 Kälviä
	---10---
148	Piia Ruhkala-84		KaJu	26.06 Ylivieska			2-13 pk


	seiväs-97	
270	Maija Tulasalo-82	HU	11.06 Kannus			1-15 ka
230	Hanna Haapakoski-83	YK	26.08 Vaasa			5-17 po
230	Piia Peltosaari-73	NU	13.09 Kangasala			D ka
220	Anna Okkonen-84		KaJu	23.08 Haapajärvi		4-13 aluem


	pituus-97	
594	Piia Peltosaari-73	NU	20.08 Lahti			2 elit		-0,6	
581	Heli Paloranta-80	LK	07.07 Lestijärvi		1		-0,3
571	Eija Miettunen-80	PyPo	16.08 Turku			3-17 SM		+1,9
547	Tiina Herlevi-75	KV	03.07 Vaasa			2 ka		+1,0
531	Suvi Kattilakoski-84	KP-V	23.08 Haapajärvi		1-13 aluem	+2,0
530	Kaisa Yrjänä-79		HU	02.07 Pyhäsalmi			4 ka		+1,5
520	Hanna Putkonen-82	NU	10.07 Ylivieska			S-15 pim	+1,1
520	Päivi Niskanen-83	AV	21.08 Ylivieska			2-17 pk		+1,4
516	Anna Saari-82		KaJu	16.08 Lappajärvi		S-15 SM		+1,2
505	Satu Santaholma-81	KaJu	15.07 Ylivieska			4-17 pim	-0,1
	---10---
505	Mirkka Liimatta-82	KaJu	10.07 Ylivieska			S-15 pim	+1,2
501	Elina Harju-81		PK	02.07 Veteli			1-17 pk


	kolmiloikka-97
12,25	Heli Paloranta-80	LK	17.08 Turku			2-17 SM		+1,8
12,09	Anni Suvanto-80		KaJu	17.08 Turku			3-17 SM		+1,6
11,60	Kaisa Yrjänä-79		HU	17.08 Uusikaarlepyy		10q-19 SM	+0,4
11,24	Tiina Herlevi-75	KV	24.07 Kannus			4 pim		+1,1
11,08	Päivi Lavander-81	YK	21.08 Ylivieska		PB	1-17		+1,6      
11,04	Päivi Niskanen-83	AV	17.08 Lappajärvi		3-14 SM		+0,8
11,03	Elina Palojärvi-79	YK	07.08 Ylivieska			1-19 ka		+1,6
10,99	Satu Santaholma-81	KaJu	26.06 Ylivieska 				+1,3	
10,78	Eila Kyllönen-82	PyPo	02.08 Kannus			1-15 pim	-0,7
10,48	Riina Hirvelä-78	YK	15.07 Ylivieska			-19 pim		+1,8
	---10---	


	kuula-97
14,27	Marja-R Kiviniemi-79	LV	12.08 Haapajärvi		1 ka
12,33	Piia Peltosaari-73	NU	28.06 Oulu			S EC
10,36	Katri Lösönen-62	AV	23.07 Kannus			3 pim
10,18	Tarja Kuorikoski-80	HU	23.07 Kannus			4 pim
10,12	Emma Nikula-78		KP-V	23.07 Kannus			5 pim
 9,34	Anne Lehtohalme-78	YK	16.07 Reisjärvi
 9,08	Kati Uusi-Vähälä-81	KP-V	23.07 Kannus			6 pim
 9,00	Raisa Korkiala-80	KV	26.08 Vaasa			5-19 po
 8,37	Maija Koivumäki		UK	00.09 Ullava
 7,66	Kaija Juhaninmäki	UK	00.09 Ullava
	---10---
					

	kiekko-97	
41,74	Marja-R Kiviniemi-79	LV	14.07 Ylivieska			1-19 pim
36,72	Anne Lehtohalme-78	HLeka	13.09 Ylivieska			1-19
32,58	Emma Nikula-78		KP-V	23.07 Kannus			3 pim
31,48	Piia Peltosaari-73	NU	13.09 Kangasala			D ka			
30,80	Hanna Putkonen-82	NU	31.08 Veteli			1-15 so
28,82	Katri Lösönen-62	AV	23.07 Kannus			4 pim
28,68	Sirpa Korkeasaari-75	VetU	02.07 Veteli			1 pk
28,50	Kati Uusi-Vähälä-81	KP-V	14.07 Ylivieska			1-17 pim
27,36	Irma Tikkakoski-57	VetU	02.07 Veteli			2 pk
25,20	Sanna Torvi-81		HU	14.07 Ylivieska			2-17 pim
	---10---	


	moukari-97	
49,30	Emma Nikula-78		KP-V	22.02 Kaustinen			1-19
49,16	Kati Uusi-Vähälä-81	KP-V	11.06 Kaustinen			1-17 pk	
48,12	Anne Lehtohalme-78	YK	14.09 Leppävirta		1					
33,34	Sanna Torvi-81		HU	23.07 Kannus			4 pim		
26.82	Satu Santaholma-81	KaJu	26.08 Vaasa			6-17 po	


	keihäs-97	
54,48	Anu Jääskeläinen-71	Syke	27.05 Pyhäsalmi			1 pk
45,40	Piia Peltosaari-73	NU	08.06 Haapsalu			S mo
42,98	Johanna Vikman-78	VetU	08.08 Veteli			1-19 pk
40,74	Heli Rutanen-81		TU	08.09 Ullava			1
38,68	Marja-R Kiviniemi-79	LV	14.07 Ylivieska			1-19 pim	
38,44	Jaana Wirkkala-81	TU	02.09 Kokkola			1-17 pk
37,06	Anna Saari-82		KaJu	24.07 Kannus			3 pim
36,76	Katri Lösönen-62	AV	19.07 Nivala			1 pk			
27,76	Maria Salo-80		KP-V	31.08 Veteli
26,38	Anne Lehtohalme-78	YK	14.07 Ylivieska			2-19 pim
	---10---		


	7-ottelu-97	
5775	Piia Peltosaari-73	NU	14,61-173-12,07-24,81-606-43,34-2.20,17		27.08 Catania		6 uni



					1996	

	100m-96	
11,84	Anu Pirttimaa-72	YK	06.07 Tampere			3 SM		+1,4
11,94	Riikka Niemelä-75	KU	10.08 Hämeenlinna		1h2-22 SM	+1,4	
12,33	Raisa Korkiala-80	KV	22.06 Saarijärvi		2h1 kv		-0,3	
12,44	Satu Sämpi-75		KV	31.07 Nivala			1 pim		+1,0
12,55	Annukka Virkkala-73	KaJu	06.07 Tampere			6h3 SM		+1,5
12,59	Anna Saari-82		KaJu	31.08 Kankaanpää		1-14 SM		-0,8
12,73	Saija Miettunen-77	PyPo	18.07 Jyväskylä			4A-19 ne	-0,4	
12,76	Tiina Herlevi-75	KV	29.06 Kuopio			2-22 ka		+0,7
12,76	Piia Kariniemi-76	KU	04.08 Ähtäri			4 ka		+0,6	
13,06	Heli Paloranta-80	LK	14.07 Pyhäsalmi			2-17 ka		+1,0
	---10---
13,08	Eija Miettunen-80	PyPo	14.07 Pyhäsalmi			3-17 ka		+1,0
13,14	Marja-L Saloniemi-79	RP	09.07 Nivala			2-17 ka		-0,4
13,24	Mirka Luostari-81	KV	28.05 Kokkola			2 pk		+1,5
13,0	Hanna Putkonen-82	NU	13.06 Helsinki-E		1h13-14 FJG	+0,9


	200m-96	
24,19	Anu Pirttimaa-72	YK	07.07 Tampere			3 SM		+0,8	      	
24,29	Riikka Niemelä-75	KU	14.07 Lappeenranta		2 elit		+0,6	        	
25,35	Annukka Virkkala-73	KaJu	26.05 Kannus			2 ka		+0,3	        		
25,39	Satu Sämpi-75		KV	30.07 Nivala			2A pim		+1,4	      		
25,59	Raisa Korkiala-80	KV	18.07 Jyväskylä			1B-17 ne	+1,1			
25,69	Piia Kariniemi-76	YK	14.07 Pyhäsalmi			2 ka		+1,8			
25,80	Saija Miettunen-77	PyPo	24.07 Kannus			1-19 pim	-0,4			
26,26	Anna Saari-82		KaJu	24.07 Kannus			2-17 pim	+0,2			
26,53	Eija Miettunen-80	PyPo	24.07 Kannus			3-17 pim	+0,2			
26,61	Tiina Herlevi-75	KV	18.07 Ylivieska			2 pk		+0,6		
	---10---
26,95	Suvi Myllymäki-80	KV	24.07 Kannus			4-17 pim	+0,2		
27,29	Suvi Kattilakoski-84	KP-V	28.07 Haapajärvi		1A-12 pim	+0,8			


	400m-96	
54,02	Riikka Niemelä-75	KU	23.08 Helsinki			1 mo
58,71	Suvi Myllymäki-80	KV	07.09 Varkaus			2-20 koulu
59,93	Virpi Niemi-74		KV	31.07 Nivala			2 pim				
60,67	Riitta Rättyä-76	NU	20.08 Nivala			1 pk			
61,24	Annukka Virkkala-73	KaJu	28.08 Turku			2 cup
61,49	Riitta Raudaskoski-79	HK	27.07 Haapajärvi		1-17 pk	
61,61	Mari Järvenpää-81	KP-V	03.08 Kannus			1 pk			
62,79	Sanna Hirvelä-77	YK	16.07 Kokkola			3 pk				
62,86	Minna Järvenpää-81	KP-V	03.08 Kannus			2 pk
63,99	Maria Huuhtanen		YK	23.07 Kannus			2-19 pim
	---10---
64,29	Minna Huuhtanen		YK	23.07 Kannus			3-19 pim
64,46	Tarja Vesaluoma-76	SS	03.08 Kannus			3 pk			


	800m-96
2.15,52	Mari Järvenpää-81	KP-V	31.08 Kankaanpää		1-15 SM	
2.15,54	Riitta Rättyä-76	NU	11.08 Hämeenlinna		6-22 SM
2.16,22	Minna Järvenpää-81	KP-V	31.08 Kankaanpää		2-15 SM
2.16,43	Suvi Myllymäki-80	KV	07.09 Varkaus			2A-20 koulu
2.18,13	Virpi Niemi-74		KV	30.07 Nivala			2 pim				
2.19,26	Tarja Vesaluoma-76	SS	30.07 Nivala			4 pim			
2.19,28	Sanna Hirvelä-77	YK	30.07 Nivala			5 pim
2.21,71	Riitta Raudaskoski-79	HK	30.07 Nivala			6 pim
2.22,81	Paula Pulkkinen-79	HT	09.07 Nivala			6 ka
2.24,52	Riikka Mustonen-82	RP	22.06 Saarijärvi		5-15 kv
	---10---	
2.25,67	Mari Savolainen-78	PyPo	09.06 Kälviä	
2.26,83	Heini Pulkkinen-83	VetU	20.07 Nivala			2-17 pk
2.27,19	Päivi Tanttinen-76	KV	20.07 Nivala			1 pk
2.28,85	Piia Lundström-82	KT	27.07 Haapajärvi		2-14 pim
2.29,72	Sari Vallenius-80	HK	23.07 Kannus			3-17 pim


	1500m-96	
4.37,59	Riitta Rättyä-76	NU	10.08 Hämeenlinna		6-22 SM
4.42,79	Mari Järvenpää-81	KP-V	08.07 Kannus			1 pk
4.43,99	Mari Savolainen-78	PyPo	09.08 Nurmijärvi		5-19 SM
4.45,70	Minna Järvenpää-8	KP-V	08.07 Kannus			2 pk
4.47,37	Suvi Myllymäki-80	KV	06.07 Valkeakoski		2-17 ne
4.48,48	Tarja Vesaluoma-76	SS	31.07 Nivala			3 pim
4.53,6	Paula Pulkkinen-79	HT	16.07 Alajärvi			5 ka	
4.56,28	Liisa Santaholma-78	KaJu	23.07 Kannus			2-19 pim					
5.01,00	Heini Pulkinen-83	VetU	31.08 Uusikaarlepyy		1-13 aluem
5.05,11	Päivi Tanttinen-76	KV	31.07 Nivala			4 pim			
	---10---
5.08,54	Sari Vallenius-80	HK	15.07 Ylivieska			
5.14,71	Mirva Aho-77		KT	23.07 Kannus			3-19 pim
5.15,08	Marika Jänkä-83		PK	28.07 Haapajärvi		2-13 pim
5.15,13	Taija Lyyski-78		KV	23.07 Kannus			4-19 pim


	3000m-96	
9.58,10  Erja Ervonen-63	KU	26.05 Kannus			1 ka
9.59,11  Mari Järvenpää-81	KP-V	18.07 Jyväskylä			1-17 ne	
10.03,18 Minna Järvenpää-81	KP-V	18.07 Jyväskylä			2-17 ne	
10.05,68 Mari Savolainen-78	PyPo	18.07 Jyväskylä			3-19 ne
10.18,17 Tarja Vesaluoma-76	SS	18.07 Jyväskylä			3-22 ne
10.26,23 Riikka Mustonen-82	RP	07.09 Varkaus			5-15 koulu
10.32,36 Paula Pulkkinen-79	HT	24.07 Kannus			1-17 pim
10.38,41 Liisa Santaholma-78	KaJu	24.07 Kannus			2-19 pim	
10.45,26 Päivi Tanttinen-76	KV	22.06 Saarijärvi		22 kv
11.00,86 Suvi Myllymäki-80	KV	26.05 Kannus			4 ka
	---10---
11.07,88 Sari Vallenius-80	HK	11.08 Kajaani			14A-17 SM


	5000m-96
16.59,39 Erja Ervonen-63	KU	07.07 Tampere			4 SM
17.33,82 Mari Savolainen-78	PyPo	24.06 Kannus			1-19 pk
18.36,82 Liisa Santaholma-79	KaJu	30.07 Nivala			1 pim
18.55,86 Päivi Tanttinen-76	KV	24.06 Kannus			1-22 pk
19.21,1  Tuula Lahdenperä-48	Athlos	15.06 Lapua			2-45 SM
19.22,75 Teija Hietaniemi-77	PK	24.06 Kannus			3-19 pk	
19.37,36 Päivi Lassila-75	KT	30.07 Nivala			2 pim


	10000m-96	
35.31,29 Erja Ervonen-63	KU	05.07 Tampere			3 SM
38.52,31 Liisa Santaholma-79	KaJu	03.08 Kannus			2 pim	


	maraton-96
2.48.28	Erja Ervonen-63		KU	29.09 Berlin			24 kv	
3.30.28	Sirpa Kentala-57	YK	17.08 Helsinki			29 HCM
3.30.33	Terttuu Manninen-51	PyPo	27.04 Toholampi
3.36.11	Pirkko Brunnmann	TyVe	31.08 Kokkola			2 venetsia
3.40.25	Teija Polso-65		KV	31.08 Kokkola			3 venetsia
3.42.19	Paula Laurila		K:la	31.08 Kokkola			4 venetsia
3.43.36	Riitta Parkkinen	NU	13.04 Haapajärvi		2 ka
3.46.28	Merja Isokääntä-67	KaJu	17.08 Helsinki				
3.53.44	Marja-L Lehtomäki-45	K:la	27.04 Toholampi			2 ka
3.54.23	Terhi Oksanen		PieHi	19.07 Pietarsaari		1-14 ka
	-10-	


	100m aidat-96	
13,87	Satu Sämpi-75		KV	20.08 Tampere			3A elit		-0,4
14,54	Saija Miettunen-77	PyPo	09.08 Nurmijärvi		3h2-19 SM	+1.9
15,41	Piia Peltosaari-73	NU	25.05 Tampere			S ka		-0,6
15,63 	Tiina Herlevi-75	KV	31.08 Haapajärvi		S pim		+1,2			
17,84	Anni Suvanto-80		KaJu	31.07 Nivala		PB	2 pim		-0,5	


	400m aidat-96	
73,71	Tanja Rauma-74		VetU	30.07 Nivala			1 pim


	korkeus-96	
172	Jaana Kumpumäki-77	NU	10.08 Nurmijärvi		2-19 SM
170	Johanna Tiittanen-77	KV	22.08 Kannus			1-19 po
155	Kaisa Alasaari-60	NU	15.06 Lapua			1-35 SM
155	Mirkka Liimatta-82	KaJu	03.07 Kokkola			
154	Satu Santaholma-81	KaJu	03.07 Kokkola			S-15 pim
154	Hanna Putkonen-82	NU	07.09 Nivala			1 kunta
153	Hanna Haapakoski-83	YK	27.07 Haapajärvi		1-13 pim
153	Eija Miettunen-80	PyPo	31.08 Haapajärvi		S-17 pim
151	Piia Ruhkala-84		KaJu	14.07 Pyhäsalmi			1-12 ka
150	Piia Peltosaari-73	NU	25.05 Tampere			S ka
	---10---
150	Anna Saari-82		KaJu	05.06 Kalajoki			1-14 laji-p
150	Riina Hirvelä-78	YK	23.07 Kannus			3-19 pim
150	Tiina Sauvula-76	KaJu	31.07 Nivala			2 pim
150	Tiina Herlevi-75	KV	31.08 Haapajärvi		S pim	
150	Anna-Kaisa Häkkilä-82	NU	07.09 Nivala			2-15 pk


	seiväs-96	
260	Maija Tulasalo-82	HU	30.07 Nivala			1 pim
210	Hanna Haapakoski-83	YK	24.07 Kannus			2-17 pim


	pituus-96	
600	Saija Miettunen-77	PyPo	05.07 Tampere			8 SM		+1,2
566	Eija Miettunen-80	PyPo	09.08 Kajaani			6q-17 SM	+1,6
565	Heli Paloranta-80	LK	05.06 Nivala			1-17		+1,2
540	Anna Saari-82		KaJu	22.08 Kannus			1-15 po		+1,0
532	Tiina Herlevi-75	KV	24.07 Kannus			2-19 pim	-0,3
522	Kaisa Yrjänä-79		HU	04.06 Nivala			3-17 lali-p	+1,6
516	Suvi Kattilakoski-84	KP-V	03.08 Kannus			1-17 pk		+1,7
510	Anni Suvanto-80		KaJu	30.07 Nivala 					-0,2				
506	Susanna Saari-73	VetU	30.07 Nivala			6 pim		+0,8
506	Hanna Putkonen-82	NU	22.08 Kannus			1-15 po		+1,3
	---10---
500	Lotta Honkaharju-82	KT	22.08 Kannus			4-15 po		+0,5	
	

	kolmiloikka-96
12,39	Saija Miettunen-77	PyPo	25.05 Leppävirta		8 kv		+1,7
11,57	Anni Suvanto-80		KaJu	18.08 Toholampi			1-17 so		+1,4
11,55	Heli Paloranta-80	LK	18.06 Haapajärvi		1-17 ka		-1,2
11,36	Elina Palojärvi-79	YK	23.07 Kannus			1-17 pim	+0,5		
11,35	Eija Miettunen-80	PyPo	23.07 Kannus			2-17 pim	+1,2	
11,28	Anna Saari-82		KaJu	23.07 Kannus			3-17 pim	-0,6
11,05	Riina Hirvelä-78	YK	17.06 Ylivieska			1-19 ka		+1,8
11,04	Kaisa Yrjänä-79		HU	31.07 Nivala			4 pim		+1,0
10,65	Jaana Kumpumäki-77	NU	23.07 Kannus			3-19 pim	+0,1 
10,60	Päivi Levander-81	YK	23.07 Kannus			6-17 pim	-0,2
	---10---
10,56	Eila Kyllönen-82	PyPo	09.07 Nivala			1-15 ka		+0,3
10,56	Hanna Putkonen-82	NU	31.07 Nivala		PB	6 pim		+0,8
10,52	Satu Santaholma-81	KaJu	30.05 Haapajärvi		1-15 pk		+1,9


	kuula-96
14,14	Marja-R Kiviniemi-79	LV	13.08 Riika			2-17 mo
11,79	Marke Myllymäki-70	KP-V	08.06 Kaustinen			2 cup	
10,55	Katri Lösönen-62	AV	12.09 Ylivieska			1 pk
 9,74	Anne Lehtohalme-78	YK	08.06 Kaustinen			3 cup
 9,08	Anu Sipilä-78		YK	24.07 Kannus			2-19 pim
 8,98	Heli Rutanen-81		TU	13.09 Kälviä
 8,93	Seija Hernetkoski-78	NU	30.07 Nivala			3 pim
 8,50	Kirsi Paakkarinen-59	KP-V	13.07 Haapajärvi		1-35 ka
 8,28	Tiina Herlevi-75	KV	31.08 Haapajärvi		S pim
	
	
	kiekko-96
39,70	Marja-R Kiviniemi-79	LV	30.05 Alavieska			1-17
35,78	Anne Lehtohalme-78	HLeka	03.09 Alavieska			1 pk
33,94	Minna Isosaari-77	VetU	31.07 Nivala			2 pim	
30,20	Emma Nikula-78		KP-V	23.07 Kannus			3-19 pim			
29,94	Katri Lösönen-62	AV	31.07 Nivala			4 pim
28,82	Sirpa Yli-Jylhä-81	KU	28.08 Haapajärvi		1-15 pim
27,50	Irma Tikkakoski-57	VetU	29.08 Veteli			1 pk
26,80	Kati Uusi-Vähälä-81	KP-V	23.07 Kannus			2-17 pim
26,48	Sanna Torvi-81		HU	28.07 Haapajärvi		2-15 pim
24,88	Hanna Kalmukoski	VetU	18.08 Kokkola			2-17 cup
	---10---	


	moukari-96	
48,40	Emma Nikula-78		KP-V	12.09 Ylivieska			1 pk
46,24	Anne Lehtohalme-78	YK	09.08 Nurmijärvi		3-19 SM					
45,80	Kati Uusi-Vähälä-81	KP-V	30.07 Nivala			3 pim	
31,00	Kirsi Paakkarinen-59	KP-V	21.09 Kaustinen			1 cup
29,30	Sanna Torvi-81		HU	30.07 Nivala			4 pim			


	keihäs-96
54,34	Anu Jääskeläinen-71	Syke	25.05 Leppävirta		2 kv
47,06	Kaija Kumpula-72	NU	30.07 Nivala			2 pim
40,46	Johanna Vikman-78	VetU	24.07 Kannus			1-19 pim			
39,44	Marja-R Kiviniemi-79	LV	22.08 Kannus			2-17 po				
38,98	Anu Sipilä-78		YK	24.07 Kannus			2-19 pim
38,50	Heli Rutanen-81		TU	14.07 Pyhäsalmi			1-17 ka
36,34	Jaana Wirkkala-81	TU	22.08 Kannus			4-17 po
34,38	Erja Kössi-73		KU	31.07 Nivala			5 pim
31,38	Tiina Herlevi-75	KV	01.09 Haapajärvi		S pim
29,70	Maria Salo-80		KP-V	08.06 Kaustinen			2-17 cup
	---10---


	7-ottelu-96	
4050	Tiina Herlevi-75	KV	15,63-150-8,28-26,86-499-31,38-2.49,59		01.09 Haapajärvi	1 pim	

	

					1995	

	100m-95	
11,79	Anu Pirttimaa-72	YK	01.07 Kuopio			1 ka		+1,0	
12,25	Annukka Virkkala-73	KaJu	19.08 Nastola			8-22 SM		+1,7	
12,41	Raisa Korkiala-80	KV	27.07 Kannus			2 ka		+1,6	
12,48	Satu Sämpi-75		KV	01.06 Lappajärvi		1 ka		-1,2
12,52	Piia Kariniemi-76	KU	27.07 Kannus			3 ka		+1,6	
12,58	Saija Miettunen-77	PyPo	18.06 Haapavesi			5 ka		+0,2	
12,60	Riikka Niemelä-75	KU	15.07 Ylivieska			2 pim		+0,1	
12,65	Piia Peltosaari-73	NU	11.07 Nivala			2 ka		-1,4	
12,72	Heli Paloranta-80	LK	09.08 Uusikaarlepyy		3-17 po		+1,2
12,88	Tiina Herlevi-75	KV	22.08 Seinäjoki			6 ka		+0,2	
	--10--
12,97	Marja-L Saloniemi-79	RP	06.08 Pyhäsalmi			2-17 pim	+1,5
13,09	Hanna Putkonen-82	NU	18.06 Espoo			1-13 FJG	+1,6
13,25	Anni Suvanto-80		KaJu	09.08 Uusikaarlepyy		6-17 po		+1,2 


	200m-95	
24,64	Anu Pirttimaa-72	YK	01.07 Kuopio			1 ka		+1,6	
25,15	Riikka Niemelä-75	KU	23.07 Lapua			6 SM		+1,5
25,17	Annukka Virkkala-73	KaJu	27.06 Turku			1 ka		+0,3	
25,35	Piia Peltosaari-73	NU	22.07 Lapua			S SM		+1,3	
25,58	Saija Miettunen-77	PyPo	15.06 Pyhäsalmi			1-19 ka		+1,1	
25,81	Piia Kariniemi-76	KU	14.07 Ylivieska			6 pim		+1,5
26,17	Raisa Korkiala-80	KV	30.05 Kalajoki			2 pk		+1,2
26,77	Tiina Herlevi-75	KV	15.06 Pyhäsalmi			3 ka		+1,1
27,54	Eija Miettunen-80	PyPo	06.08 Pyhäsalmi			1-17 pim	+0,7
27,68	Jaana Kumpumäki-77	NU	06.08 Pyhäsalmi			3-19 pim	+0,7
	---10---
27,5	Suvi Myllymäki-80	KV	05.06 Kokkola			1-17 pk		-0,6


	400m-95
53,97	Riikka Niemelä-75	KU	26.08 Helsinki			4 mo
59,94	Suvi Myllymäki-80	KV	11.06 Kälviä			1-17 ka				
60,44	Riitta Rättyä-76	NU	15.07 Ylivieska			2 pim			
60,56	Virpi Niemi-74		KV	27.07 Kannus			4 ka
62,59	Minna Järvenpää-81	KP-V	11.06 Kälviä			2-17 ka			
62,72	Mirkka Kreus-76		KaJu	05.08 Pyhäsalmi			1-19 pim	
62,85	Mari Järvenpää-81	KP-V	11.06 Kälviä			3-17 ka			
62,86	Piia Kariniemi-76	KU	27.07 Kannus			5 ka			
63,35	Riitta Raudaskoski-79	HK	05.08 Pyhäsalmi			1-17 pim	
64,15	Milka Aho-81		KT	11.06 Kälviä			5-17 ka
	---10---	
64,96	Sanna Hirvelä-77	YK	05.08 Pyhäsalmi			2-19 pim	


	800m-95	
2.15,30	Riitta Rättyä-76	NU	11.07 Nivala			1 ka
2.16,67	Minna Järvenpää-81	KP-V	01.09 Kajaani			1A-14 SM
2.16,97	Mari Järvenpää-81	KP-V	01.09 Kajaani			2A-14 SM
2.19,73	Suvi Myllymäki-80	KV	24.06 Saarijärvi		11 ka	
2.19,91	Miia Parkkila-80	LK	01.09 Kajaani			2B-15 SM					
2.20,57	Virpi Niemi-74		KV	20.08 Nastola			7-22 SM	
2.21,66	Mari Savolainen-78	PyPo	25.06 Lapinlahti		4-17 ka	
2.22,82	Piia Peltosaari-73	NU	02.07 Valladolid		S EC		
2.23,03	Milka Aho-81		KT	24.06 Saarijärvi		1-14 ka	
2.26,07	Tarja Vesaluoma-76	SS	10.06 Oulainen			11 aluem			
	---10---
2.27,77	Riikka Mustonen-82	HK	02.09 Äänekoski			1-13 aluem
2.27,78	Sanna Hirvelä-77	YK	27.07 Kannus			2-22 ka	
2.28,65	Päivi Tanttinen-76	KV	14.07 Ylivieska			4 pim
2.28,84	Liisa Santaholma-78	KaJu	05.08 Pyhäsalmi			4-17 pim
2.28,93	Piia Lundström-82	KT	29.07 Kalajoki			2-13 pim


	1500m-95	
4.36,06	Riitta Rättyä-76	NU	25.06 Lapinlahti		7 elit
4.47,18	Mari Järvenpää-81	KP-V	15.07 Ylivieska			1 pim
4.48,45	Minna Järvenpää-8	KP-V	15.07 Ylivieska			2 pim
4.49,44	Mari Savolainen-78	PyPo	15.07 Ylivieska			3 pim
4.51,60	Tarja Vesaluoma-76	SS	02.06 Karstula			3 ka
4.57,66	Suvi Myllymäki-80	KV	13.06 Seinäjoki			5-19 ka
5.02,52	Miia Parkkila-80	LK	13.06 Seinäjoki			6-19 ka	
5.04,52	Päivi Lassila-75	KT	15.07 Ylivieska			4 pim	
5.10,08	Tuula Lahdenperä-48	Athlos	02.07 Kajaani			1-45 PM
5.10,27	Päivi Tanttinen-76	KV	15.07 Ylivieska			6 pim
	--10--
5.13,73	Liisa Santaholma-78	KaJu	27.07 Kannus			6 ka					
5.16,62	Sari Vallenius-80	HK	15.07 Ylivieska			7 pim
5.21,4	Paula Pulkkinen-79	HT	06.07 Lestijärvi		2 pk	


	3000m-95	
10.03,58 Mari Järvenpää-81	KP-V	06.08 Pyhäsalmi			1-17 pim	
10.10,97 Minna Järvenpää-81	KP-V	06.08 Pyhäsalmi			2-17 pim	
10.11,98 Mari Savolainen-78	PyPo	06.08 Pyhäsalmi			3-17 pim	
10.42,27 Päivi Lassila-75	KT	06.06 Kalajoki			3 ka	
10.44,65 Tarja Vesaluoma-76	SS	19.08 Pieksämäki		10-19 SM
10.58,93 Sari Vallenius-80	HK	06.06 Kalajoki			5 ka	
10.59,93 Liisa Santaholma-78	KaJu	11.06 Kälviä			1 ka	
10.59,98 Päivi Tanttinen-76	KV	26.06 Kannus			
11.19,10 Kirsi Vesaluoma-72	SS	20.06 Haapajärvi		2 ka
11.35,22 Maarit Niskanen-79	SS	20.06 Haapajärvi		4-17 ka
	---10---


	5000m-95
18.40,60 Tuula lahdenperä-48	Athlos	17.6 Lahti		3-45 SM	
19.01,91 Päivi Lassila-75	KT	14.07 Ylivieska			1 pim
19.30,71 Liisa Santaholma-79	KaJu	14.07 Ylivieska			2 pim
20.31,76 Teija Hietaniemi-77	PK	14.07 Ylivieska			3 pim	


	10000m-95	
42.01,41 Liisa Santaholma-79	KaJu	15.07 Ylivieska			1 pim	


	maraton-95	
3.10.37	Raija Seppä-55		YK	08.07 Kalajoki			1 ka
3.28.22	Sirpa Kentala-57	YK	09.09 Vaasa			7 ka	
3.30.40	Pirkko Brunnmann	TyVe	26.08 Kokkola			2 venetsia
3.34.22	Paula Laurila		K:la	02.07 Turku			12 kv
3.34.37	Terttu Manninen-51	PyPo	01.07 Turku			13 kv
3.36.06	Merja Isokääntä-67	KaJu	29.07 Helsinki			30 HCM					
3.46.19	Anne Hautamaa-59	HU	26.08 Kokkola			6 venetsia
3.52.54	Marina Passoja-61	kk-team	26.08 Kokkola			7 venetsia								


	100m aidat-95	
13,82	Satu Sämpi-75		KV	24.06 Kuortane		PB	4A elit		+1,5
14,44	Saija Miettunen-77	PyPo	05.08 Pyhäsalmi		PB	1-19 pim	+1,5
14,93	Piia Peltosaari-73	NU	01.07 Valladolid		5 EC		-0,5	
15,60	Mirkka Kreus-76		KaJu	05.08 Pyhäsalmi		PB	2-19 pim	+1,5
15,94 	Tiina Herlevi-75	KV	01.08 Kokkola			1 pk		+1,1			
16,37	Johanna Tiittanen-77	KV	01.08 Kokkola			2 pk		+1,1
17,9	Jaana Kumpumäki-77	NU	06.06 Kalajoki		PB	3 kv		x 	
20,46	Tiina Sauvula-76	KaJu	02.09 Kalajoki			S-19 pim	x					


	400m aidat-95	
68,19	Mirkka Kreus-76		KaJu	06.08 Pyhäsalmi			1-19 pim
74,07	Tanja Rauma-74		VetU	14.07 Ylivieska			2 pim
75,48	Heidi Mustonen-79	KaJu	14.07 Ylivieska			3 pim
77,04	Tiina Sauvula-76	KaJu	14.07 Ylivieska			4 pim
84,75	Kati Arenius-79		KaJu	14.07 Ylivieska			5 pim	


	korkeus-95	
178	Jaana Kumpumäki-77	NU	11.07 Nivala			1 ka	
175	Piia Peltosaari-73	NU	10.06 Oulainen			1 aluem
173	Johanna Tiittanen-77	KV	15.07 Ylivieska			2 pim
160	Tiina Sauvula-76	KaJu	20.05 Kuortane			3-19	
160	Maarit Korva-77		KV	15.07 Ylivieska			3 pim
153	Mirkka Kreus-76		KaJu	18.08 Pieksämäki			6q-19 SM	
152	Mirkka Liimatta-82	KaJu	02.09 Äänekoski			1-13 aluem
150	Riina Hirvelä-78	YK	15.07 Ylivieska			5 pim
148	Kati Arenius-79		KaJu	02.09 Kalajoki			S-17 pim
147	Anna-Kaisa Häkkilä-82	NU	11.07 Kannus			S-13 pim
	---10---
146	Anna Saari-82		KaJu	30.05 Kalajoki			2-14 pk	


	seiväs-95	
220	Maija Tulasalo-82	HU	25.07 Haapajärvi		1-15 pk	


	pituus-95	
610	Saija Miettunen-77	PyPo	01.07 Koski			- kv		+1,9	
598	Piia Peltosaari-73	NU	04.06 Huddinge			S mo		+1,0	
560	Heli Paloranta-80	LK	05.06 Kokkola			1-17 pk		-0,6	
543	Eija Miettunen-80	PyPo	02.09 Kajaani			3-15 SM		-1,7
509	Anni Suvanto-80		KaJu	30.07 Kalajoki			2-15 pim	
507	Johanna Tiittanen-77	KV	05.06 Kokkola			1 pk		+0,2
502	Kaisa Yrjänä-79		HU	18.06 Rautio			1-17 pk
497	Mirkka Kreus-76		KaJu	18.06 Rautio			1-19 pk					
496	Marja-L Saloniemi-79	RP	06.08 Pyhäsalmi			4-17 pim	+0.6
494	Hanna-Mari Isokääntä-79	KaJu	14.07 Ylivieska			5 pim		+1,3
	---10---	


	kolmiloikka-95
12,61	Saija Miettunen-77	PyPo	15.06 Pyhäalmi			1-19 ka		+0,5	
11,67	Jaana Kumpumäki-77	NU	19.08 Pieksämäki		11q-19 SM	+0,5
11,63	Heli Paloranta-80	LK	03.09 Kajaani			3-15 SM		+1,8
11,57	Anni Suvanto-80		KaJu	26.08 Pyhäsalmi			1-17 cup	-1,1
11,18	Sanna Uusitalo-79	PyPo	05.08 Pyhäsalmi			2-17 pim	+1,5
11,05	Riina Hirvelä-78	YK	09.08 Uusikaarlepyy		2-17 po		+1,4
11,04	Eija Miettunen-80	PyPo	05.08 Pyhäsalmi			3-17 pim	+1,2
10,79	Anna Saari-82		KaJu	29.07 Kalajoki			1-13 pim	 
10,75	Kaisa Yrjänä-79		HU	05.08 Pyhäsalmi			5-17 pim	+2,0 
10,62	Elina Palojärvi-79	YK	23.06 Ikaalinen			-17 ka		+1,8
	---10---
10,62	Mirkka Kreus-76		KaJu	15.07 Ylivieska			5 pim		+1,2
10,55	Anna-Kaisa Häkkilä-82	NU	29.07 Kalajoki			2-13 pim	


wind
10,77 Elina Palojärvi-79	YK	23.06 Ikaalinen			4-17 ka		+3,9


	kuula-95
13,61	Marja-R Kiviniemi-79	LV	11.06 Kälviä			1 ka
12,68	Piia Peltosaari-73	NU	20.06 Haapajärvi		2 ka	
12,57	Marja Palola-70		TU	14.07 Ylivieska			2 pim
11,65	Minna Savimäki-74	RP	18.07 Reisjärvi			1 pk
11,52	Marke Myllymäki-70	KP-V	10.06 Ylivieska			1 cup	
10,81	Katri Lösönen-62	AV	02.09 Reisjärvi			1 pk
10,47	Tarja Kuorikoski-80	HU	14.07 Ylivieska			4 pim
 9,45	Maarit Korva-77		KV	05.06 Kokkola			3-19 pk					
 8,87	Mirkka Kreus-76		KaJu	06.08 Pyhäsalmi			2-19 pim
 8,63	Sinikka Hakala-47		KT	11.06 Kälviä			2 ka
	---10---	


	kiekko-95	
43,26	Marja-R Kiviniemi-79	LV	06.07 Alavieska			5-17 ka
34,60	Anne-Mari Erkkylä-75	HLeka	22.07 Haapajärvi
34,46	Anne Lehtohalme-78	HLeka	26.08 Pyhäsalmi			1 pk
34,02	Emma Nikula-78		KP-V	26.08 Haapajärvi		2-17 so
32,46	Minna Isosaari-77	VetU	15.07 Ylivieska			2 pim				
30,36	Katri Lösönen-62	AV	15.07 Ylivieska			3 pim	
29,68	Marja Palola-70		TU	15.07 Ylivieska			4 pim	
29,60	Seija Hernetkoski-78	NU	05.08 Pyhäsalmi			4-17 pim
28,80	Annika Rauma-78		VetU	27.08 Rautio			1-17 cup	
25,74	Kati Uusi-Vähälä-81	KP-V	05.08 Pyhäsalmi			5-17 pim
	---10---


	moukari-95	
45,02	Emma Nikula-78		KP-V	09.09 Kaustinen			1 pk
41,90	Kati Uusi-Vähälä-81	KP-V	10.09 Leppävirta		1 pk	
39,30	Anne Lehtohalme-78	HLeka	30.09 Kaustinen			2 cup				
32,02	Kirsi Paa kkarinen-59	KP-V	30.09 Kaustinen			3 cup
31,92	Marja-R Kiviniemi-79	LV	11.09 Ylivieska			2 pk					
26,44	Marke Myllymäki-70	KP-V	30.09 Kaustinen			
24,98	Rauha Lehtohalme 	Hleka	10.09 Leppävirta
24,54	Tiina Sauvula-76	KaJu	03.08 Kalajoki			1 pk
23,10	Sanna Torvi-81		HU	23.09 Kaustinen			5 cup
22,48	Kati Arenius-79		KaJu	03.08 Kalajoki			2 pk
	---10---


	keihäs-95	
54,26	Anu Jääskeläinen-71	Syke	20.08 Oulu			2 elit
54,06	Kaija Kumpula-72	NU	15.06 Pyhäsalmi			1 ka
44,44	Piia Peltosaari-73	NU	23.07 Lapua			S SM
42,00	Johanna Vikman-78	VetU	15.07 Ylivieska			3 pim			
40,30	Katri Lösönen-62	AV	15.07 Ylivieska			4 pim			
38,14	Anu Sipilä-78		YK	15.07 Ylivieska			6 pim
33,92	Marja-R Kiviniemi-79	LV	13.08 Kälviä			2-17 ka					
31,58	Heli Rutanen-81		TU	25.07 Haapajärvi		1-17 pk
30,68	Jaana Kumpumäki-77	NU	06.08 Pyhäsalmi			1-19 pim				
29,10	Kati Arenius-79		KaJu	03.09 Kalajoki			S-17 pim
	---10---


	7-ottelu-95	
5618	Piia Peltosaari-73	NU	15,02-172-12,68-25,35-587-44,44-2.23,54		23.07 Lapua		2 SM	
2881	Tiina Sauvula-76	KaJu	20,46-151-8,25-30,03-455-26,82-3.17,95		03.09 Kalajoki		1-19 pim



					1994	
												
	100m-94	
11.62	Anu Pirttimaa-72	YK	09.07 Tuusula +2,0		2 SM	
12.16	Piia Peltosaari-73	NU	20.07 Raahe +2,0		1 ka	
12.47	Riikka Niemelä-75	KU	29.05 Ähtäri +0,6		2 ka	
12.53	Saija Miettunen-77	PyPo	23.07 Haapajärvi +1,1		1-18 pim	
12.57	Annukka Virkkala-73	KaJu	29.05 Kalajoki -0,5		1 pk	
12.61	Raisa Korkiala-80	KV	10.09 Orimattila +0,6		2s3-15 koulu	
12.65	Piia Kariniemi-76	KU	23.07 Haapajärvi +1,1		2-18 pim	
12.75	Heli Paloranta-80	LK	23.07 Haapajärvi +1,1		2h2-16 pim	
12.84	Suvi-Tuulia Ahtikari-77	KV	05.07 Kokkola +2,0		4B pk	
13.00	Marjo Fränti-75		KV	05.07 Kokkola  +2,0		5B pk	
	---10---
13.11	Henna Karhula-78	KaJu	23.07 Haapajärvi		1h1-16 pim	
							
							
	200m-94	
23.64	Anu Pirttimaa-72	YK	10.07 Tuusula -0,6		2 SM	
24.75	Riikka Niemelä-75	KU	21.08 Nivala +0,1		3-20 SM	
24.93	Piia Peltosaari-73	NU	16.06 Kalajoki -1,9		1 ka	
25.19	Annukka Virkkala-73	KaJu	16.06 Kalajoki -1,9		2 ka	
25.90	Piia Kariniemi-76	KU	31.07 Kokkola +1,8		2 pim	
26.13	Saija Miettunen-77	PyPo	24.07 Haapajärvi +1,1		1-18 pim	
26.71	Marjo Fränti-75		KV	31.07 Kokkola +1,8		3 pim	
27.20	Virpi Niemi-74		KV	24.07 Haapajärvi -1,5		2-20 pim	
27.51	Johanna Patama-76	KU	24.07 Haapajärvi    		3-18 pim	
27.54	Elise Huhtakangas-77	KU	18.07 Ylivieska			2-18 pk	
	---10---
27.68	Henna Karhula-78	KaJu	31.07 Kokkola +1,8		4 pim	
							
							
							
							
	400m-94	
54.81	Riikka Niemelä-75	KU	09.07 Tuusula			3 SM	
59.22	Virpi Niemi-74		KV	16.08 Seinäjoki			2 ka	
61.29	Annukka Virkkala-73	KaJu	01.08 Kokkola			2 pim	
61.32	Saija Miettunen-77	PyPo					
61.38	Piia Kariniemi-76	KU	01.08 Kokkola			3 pim	
61.79	Johanna Patama-76	KU	19.08 Espoo			6h1-18 SM	
61.80	Marjo Furu-74		KV	23.07 Haapajärvi		2-20 pim	
61.92	Maria Huuhtanen-77	YK	01.08 Kokkola			4 pim	
62.01	Sanna Hirvelä-77	YK	01.08 Kokkola			5 pim	
62.94	Minna Huuhtanen-77	YK	01.08 Kokkola			6 pim
	---10---	
63.49	Mirkka Kreus-76		KaJu	03.07 Pyhäjärvi			2 ka	
63.72	Riitta Raudaskoski-79	HK	04.09 Kannus			1-16 cup	
							
							
	800m-94	
2.14,40	Riitta Rättyä-76	NU	21.07 Kannus			1 ka	
2.14,56	Virpi Niemi-74		KV	21.08 Nivala			5-20 SM	
2.17,04	Marjo Furu-74		KV	05.07 Kokkola			2 pk	
2.18,88	Suvi Myllymäki-80	KV	05.07 Kokkola			3 pk	
2.21,42	Mari Järvenpää-81	KP-V	06.08 Vantaa			2A-13 FJG	
2.21,78	Mari Savolainen-78	PyPo	23.07 Haapajärvi		1-16 pim	
2.22,09	Paula Pulkkinen-79	HT	23.07 Haapajärvi		2-16 pim	
2.22,23	Sanna Hirvelä-77	YK	31.07 Kokkola			3 pim	
2.23,20	Minna Järvenpää-81	KP-V	21.07 Kannus			1-14 ka	
2.23,52	Milka Aho-81		KT	21.07 Kannus			3-14 ka	
	---10---
2.23,83	Tarja Vesaluoma-76	SS	31.07 Kokkola			4 pim	
2.25,0	Miia Parkkila-80	RP	09.06 Haapajärvi		1-14 pk				
							
							
							
	1500m-94	
4.39,57	Riitta Rättyä-76	NU	26.06 Lapinlahti		10 elit	
4.50,71	Mari Savolainen-78	PyPo	13.08 Järvenpää			3-16 ne	
4.51,64	Päivi Lassila-75	KT	01.08 Kokkola			2 pim	
4.53,24	Paula Pulkkinen-79	HT	01.08 Kokkola			3 pim	
5.05,98	Tarja Vesaluoma-76	SS	19.08 Espoo-L			17-18 SM	
5.12,62	Liisa Santaholma-78	KaJu	03.07 Pyhäsalmi			6 ka					
5.13,65	Sari Vallenius-80	HK	03.07 Pyhäsalmi			7-16 ka					
5.14,84	Mirva Aho-77		KT	01.08 Kokkola			4 pim	
5.19,71	Päivi Tanttinen-76	KV	19.06 Kälviä			2-18 ka	
5.21,85	Kirsi Vesaluoma-72	SS	19.06 Kälviä			3 ka	
	---10---						
							
							
	3000m-94	
9.44,12	 Erja Ervonen-63	KU	14.07 Alavus			1 ka	
10.12,66 Mari Savolainen-78	PyPo	19.08 Nokia			8-16 SM	
10.12,68 Paula Pulkkinen-79	HT	19.08 Nokia			9-16 SM	
10.24,64 Riitta Rättyä-76	NU	11.06 Hämeenlinna		1-18 ne	
10.32,78 Mari Järvenpää-81	KP-V	23.07 Haapajärvi		1-16 pim	
10.33,26 Minna Järvenpää-81	KP-V	23.07 Haapajärvi		2-16 pim	
10.57,21 Päivi Lassila-75	KT	31.07 Kokkola			1 pim	
11.01,32 Milka Aho-81		KT	11.09 Orimattila		8-15 koulu	
11.05,73 Liisa Santaholma-78	KaJu	31.07 Kokkola			2 pim	
11.16,63 Sari Vallenius-80	HK	11.09 Orimattila		14-15 koulu	
							
							
	5000m-94	
19.52,19 Päivi Lassila-75	KT	20.08 Nivala			8-20 SM	
							
							
							
	10000m-94	
36.07,40 Erja Ervonen-63	KU	08.07 Tuusula			4 SM	
							
							
							
	Maraton-94	
2.53,29	Erja Ervonen-63		KU	23.04 Helsinki			5 SM	
3.23,16	Terttu Manninen-51	PyPo	18.06 Joensuu			4 ka	
3.24,47	Sirpa Kentala-57	YK	17.09 Joensuu			4-35 SM	
3.27,27	Päivi Nevala		HK	06.08 Helsinki			29 HCM	
3.39.01	Anne Hautamaa-59	HU	28.05 Oulu			4 ka					
3.42,46	Merja Isokääntä-67	KaJu					
3.46,47	Marjatta Junttila	NU					
4.05,31	Marja-L Lehtomäki-45	KV					
							
							
							
							
	100m-a-94, mitalilaji	
14.12	Satu Sämpi-75		KV	08.07 Tuusula -1,5		4 SM	
14.58	Saija Miettunen-77	PyPo	23.07 Haapajärvi -1,1		1-18 pim	
14.94	Piia Peltosaari-73	NU	02.07 Lyon, FRA +1,7		S EC	
15.68	Mirkka Kreus-76		KaJu	17.09 Raisio +0,5		S-18 SM	
16.04	Johanna Tiittanen-77	KV	23.07 Haapajärvi +1,1		3-18 pim	
18.23	Tiina Sauvula-76	KaJu	17.09 Raisio			S-18 SM		+0,2					
18.99	Kirsi Mikkola-77	KV	01.08 Kokkola			4 pim	
							
							
							
	400m-a-94	
65.77	Saija Miettunen-77	PyPo	24.07 Haapajärvi		1-18 pim	
70.07	Mirkka Kreus-76		KaJu	31.07 Kokkola			1 pim	
73.56	Tiina Sauvula-76	KaJu	24.07 Haapajärvi		3-18 pim	
76.16	Maarit Korva-77		KV	24.07 Haapajärvi		4-18 pim	
							
							
	Korkeus-94	
177	Jaana Kumpumäki-77	NU	20.08 Espoo			1-18 SM	
175	Piia Peltosaari-73	NU	28.05 Turku			S SM	
172	Johanna Tiittanen-77	KV	16.06 Kalajoki			2 ka	
164	Tiina Sauvula-76	KaJu	16.06 Kalajoki			3 ka	
161	Maarit Korva-77		KV	19.08 Espoo			T-18 SM	
160	Saija Miettunen-77	PyPo	27.08 Kannus			S-18 pim	
155	Kati Arenius-79		KaJu	05.07 Kokkola			4-18 pk	
153	Mirkka Kreus-76		KaJu	19.08 Espoo			T-18 SM	
150	Riina Hirvelä-78	YK	12.07 Rautio			2-16 ka	
150	Reetta Jylhä-80		KV	17-18.8 Kokkola			2-16	
	---10---
145	Marjo Fränti-75		KV	27.08 Kannus			S-20 pim	
							
							
							
	Pituus-94	
615	Piia Peltosaari-73	NU	08.07 Tuusula +0,2		1q SM	
599	Satu Sämpi-75		KV	19.08 Nivala +1,0		2q-20 SM	
583	Saija Miettunen-77	PyPo	01.07 Koski +1,3		7 kv	
566	Heli Paloranta-80	LK	27.08 Kuopio -0,3		1-14 SM	
519	Tiina Herlevi-75	KV	16.06 Kalajoki -0,3		6 ka	
508	Johanna Tiittanen-77	KV	21.07 Kannus +0,4		1-18 ka	
503	Maarit Korva-77 	KV	21.07 Kannus +1,3		2-18 ka	
502	Hanna-Mari Isokääntä-79	KaJu	05.07 Kokkola +1,7		2-18 pk	
502	Anni Suvanto-80		KaJu	15.08 Kälviä			4-14 po	
502	Mirkka Kreus-76		KaJu					
	---10---
497	Kaisa Yrjänä-79		HU	09.06 Haapajärvi		2-16 pk	
							
							
	3-loikka-94	
12.41	Piia Peltosaari-73	NU	10.07 Tuusula +0,9		- SM
12.37	Saija Miettunen-77	PyPo	23.07 Haapajärvi +1,5		1-18 pim	
11.49	Jaana Kumpumäki-77	NU	21.08 Espoo +1,0		11-18 SM	
11.06	Johanna Tiittanen-77	KV	23.07 Haapajärvi +1,1		3-18 pim	
10.80	Anni Suvanto-80		KaJu	03.07 Pyhäjärvi -0,5		1-16 ka	
10.74	Heli Paloranta-80	LK	28.08 Kuopio -2,0		8-14 SM	
10.68	Riina Hirvelä-78	YK	18.07 Ylivieska +1,7		- pk
10.68	Hanna Ahola-77		NU	01.08 Kokkola -0,8		2 pim	
10.67	Johanna Patama-76	KU	23.07 Haapajärvi		4-18 pim	
10.62	Hanna-Mari Isokääntä-79	KaJu	23.07 Haapajärvi -1,2		2-16 pim
	---10---	
10.49	Kaisa Yrjänä-79		HU	26.05 Kannus			1-16 laji-p	
							
							
	kuula-94	
12.64	Marja Palola-70		TU	31.07 Kokkola			1 pim	
12.61	Marja-R Kiviniemi-79	LV	02.07 Raahe			1 B-SM	
12.39	Piia Peltosaari-73	NU	02.07 Lyon, FRA			S EC	
12.38	Marke Myllymäki-70	KP-V	12.06 Ylivieska			2 pk	
10.63	Katri Lösönen-62	AV	02.09 Alavieska			1	
10.59	Mervi Nivala-72		TU	14.07 Toholampi			1 pk	
10.38	Minna Isosaari-77	VetU	04.07 Veteli			1-18 pk					
10.00	Maarit Korva-77		KV					
9.90	Marjo Fränti-75		KV	23.07 Haapajärvi		1-20 pim	
9.84	Kirsi Mikkola-77	KV
	---10---					
							
							
	kiekko-94	
42.60	Marja-R Kiviniemi-79	LV	28.07 Alavieska			1-16 pk	
40.66	Minna Isosaari-77	VetU	14.06 Töysä			4 ka	
37.32	Anne-Mari Erkkylä-75	HLeka	10.07 Kemi			1 aluem	
35.14	Marke Myllymäki-70	KP-V	26.05 Kannus			1 laji-p	
32.28	Katri Lösönen-62	AV	30.06 Alavieska			1 pk	
31.50	Marja Palola-70		TU	01.08 Kokkola			4 pim	
30.88	Anne Lehtohalme-78	HLeka	28.07 Alavieska			2-16 pk	
30.60	Annika Rauma-78		VetU	01.08 Kokkola			5 pim	
29.08	Pirjo Korkeasaari-70	VetU	01.08 Kokkola			6 pim	
25.98	Sirpa Korkeasaari-76	VetU					
	---10---						
							
							
	Moukari-94	
36.92	Emma Nikula-78		KP-V	24.09 Kaustinen			1 pk	
35.98	Anne Lehtohalme-78	HLeka	01.10 Ylivieska			2 pk	
28.50	Rauha Lehtohalme 	Hleka	24.09 Kaustinen			1-50 pk	
28.12	Marke Myllymäki-70	KP-V	21.05 Alavieska			1 laji-p	
26.18	Kati Uusi-Vähälä-81	KP-V	23.06 Ylivieska			3-16 pk 	
							
vahvistamaton							
33.56	Marja-R Kiviniemi-79	LV					
							
							
	keihäs-94	
54.22	Kaija Kumpula-72	NU	16.06 Äänekoski			1 ka	
52.40	Anu Jääskeläinen-71	Syke	26.06 Lapinlahti		3 elit	
42.52	Johanna Vikman-78	VetU	19.06 Kälviä			4 ka	
42.06	Piia Peltosaari-73	NU	29.05 Turku			S SM	
37.28	Anu Sipilä-78		YK	29.05 Ullava			1-16 laji-p	
37.24	Tiina Linna-79		NU	01.09 Oulainen			1-16 koulu	
37.14	Katri Lösönen-62	AV	29.08 Ylivieska			1 pk	
32.18	Jaana Kumpumäki-77	NU	23.07 Haapajärvi		1-18 pim	
32.14	Marja-R Kiviniemi-79	LV					
30.08	Jaana Wirkkala-81	TU					
	---10---						
							
	7-ottelu-94	
5587	Piia Peltosaari-73	NU	14.94-175-12.39-25.25—610-40.04-2.27,73		03.07 Lyon, FRA		25 EC	
3817	Mirkka Kreus-76		KaJu	15.67-148-08.27-27.84—497-23.58-2.46,98		28.08 Kannus		1-18 pim	
3550	Marjo Fränti-75		KV	19.83-145-09.64-27.74—504-25.88-2.42,86		28.08 Kannus		1-20 pim	
3327	Tiina Sauvula-76	KaJu	18.18-157-08.60-29.32—462-22.84-2.57,75		28.08 Kannus		2-18 pim	

						
	100m-93	
11.75	Anu Pirttimaa-72	TU	05.06 Kuopio +1,7		3 ka	
12.37	Riikka Niemelä-75	KU	11.09 Tampere +1,2		2s2-20 koulu	
12.52	Annukka Virkkala-73	KaJu	07.08 Turku +1,2		3h1-20 SM	
12.63	Suvi-Tuulia Ahtikari-77	KV	25.07 Haapajärvi -2,17		3 pim	
12.66	Satu Sämpi-75		KV	03.08 Nivala +1,2		1 pk	
12.71	Piia Peltosaari-73	NU	25.06 Keuruu +0,7		3B kv	
12.80	Raisa Korkiala-80	KV	11.09 Tampere –1,5		4-15 koulu	
12.95	Saija Miettunen-77	PyPo	16.06 Kajaani +1,9		1-16 ka	
13.01	Piia Kariniemi-76	KU	26.06 Saarijärvi -0,6		2-18 kv	
13.11	Johanna Patama-76	KU	03.08 Nivala +1,2		2 pk	
	---10---
13.14	Katja Honkonen-74	KU					
13.24	Tiina Herlevi-75	KV	03.08 Nivala +1,2		3 pk	
13.49	Katriina Leppänen-78	KV					
13.49	Henna Karhula-78	KaJu					
13.56	Virpi Niemi-74		KV	06.07 Kälviä -1,3		2-20 pim	
13.57	Anne Torssonen-79	NU	03.08 Nivala			2h1-16 pk	
13.60	Susanna Saari-73	VetU	06.07 Kälviä -1,3		3-20 pim	
13.61	Elise Huhtakangas-77	KU	06.06 Kälviä			3h2	
							
							
	200m-93	
24.17	Anu Pirttimaa-72	TU	19.09 Evy, FRA -0,3		4 mo	
25.06	Riikka Niemelä-75	KU	03.08 Alajärvi +0,8		1A ka	
25.56	Annukka Virkkala-73	KaJu	17.07 Tuusula +0,6		1h1 B-SM	
25.58	Piia Peltosaari-73	NU	08.08 Turku -0,8		3h3-20 SM	
26.45	Satu Sämpi-75		KV	01.06 Kalajoki +0,8		2-20 pk	
26.50	Johanna Patama-76	KU	08.06 Kokkola +1,3		3 pk	
26.55	Virpi Niemi-74		KV	17.06 Kalajoki -2,0		3A ka	
26.79	Suvi-Tuulia Ahtikari-77	KV	24.07 Haapajärvi -1,8		4 pim	
26.79	Saija Miettunen-77	PyPo	21.08 Kannus +0,5		D-16 pim	
26.82	Satu Turtola-76		KV	08.06 Kokkola +1,3		5 pk	
	---10---
26.84	Piia Kariniemi-76	KU	01.06 Kalajoki +0,8     	3-20 pk	
26.95	Katja Honkonen-74	KU	11.07 Kannus			2-20 ka	
27.64	Tiina Herlevi-75	KV	24.07 Haapajärvi -1,8		5 pim	
27.72	Marjo Fränti-75		KV	24.07 Haapajärvi -1,8		6 pim	
27.76	Katriina Leppänen-78	KV	08.06 Kokkola			2-16 pk	
27.80	Marjo Furu-74		KV	17.06 Kalajoki -2,0		6A ka	
27,8	Susanna Saari-73	VetU	07.07 Kälviä			4-20 pim	
							
							
	400m-93	
56.23	Riikka Niemelä-75	KU	07.08 Kemi			3-18 SM	
56.49	Marjut Pippola-66	KTU	11.07 Kotka			2 TUL	
58.05	Virpi Niemi-74		KV	07.08 Turku			3-20 SM	
59.81	Piia Peltosaari-73	NU	25.07 Haapajärvi		2 pim	
59.83	Marjo Furu-74		KV	25.07 Haapajärvi		3 pim	
59.83	Johanna Patama-76	KU	06.08 Kemi			7h1-18 SM	
62.91	Mari Savolainen-78	PyPo	04.09 Nivala			1-16 cup	
62,8	Sanna Hirvelä-77	YK	07.07 Kälviä			1-16 pim	
63,1	Elise Huhtakangas-77	KU	29.06 Nivala			1-16 pk	
64.43	Tarja Vesaluoma-76	SS	25.07 Haapajärvi		6 pim	
	---10---
64.71	Suvi-Tuulia Ahtikari-77	KV	04.09 Nivala			3-16 cup	
66.14	Annukka Virkkala-73	KaJu	06.07 Kälviä			3-20 pim 	
							
							
	800m-93	
2.12,34	Virpi Niemi-74		KV	13.07 Kristinestad		9 kv	
2.16,05	Marjo Furu-74		KV	08.08 Turku			5-20 SM	
2.17,17	Riitta Rättyä-76	NU	08.08 Kemi			5-18 SM	
2.18,36	Mari Savolainen-78	PyPo	17.07 Kuopio			2-16 ka	
2.19,99	Jaana Salmela-66	KT	26.06 Saarijärvi		6 kv	
2.22,21	Sanna Hirvelä-77	YK	24.07 Haapajärvi		4 pim	
2.22,89	Tarja Vesaluoma-76	SS	17.06 Kalajoki			2 ka	
2.24,9	Päivi Lassila-75	KT	13.06 Toholampi			1 ka	
2.27,23	Mirva Aho-77		KT	06.07 Kälviä			1-16 pim	
2.28,09	Piia Peltosaari-73	NU	01.08 Mikkeli			S SM	
	---10---
2.28,0	Outi Pihakari-75	KV	07.07 Kälviä			2-20 pim	
2.28,25	Mari Järvenpää-81	KP-V	06.06 Kälviä			2-16 pim	
2.28,47	Teija Hietaniemi-77	PK					
2.29,34	Minna Järvenpää-81	KP-V				
2.29,53	Milka Aho-81		KT	31.07 Kokkola			1-12 pim	
2.30,16	Suvi Myllymäki-80	KV	28.08 Hamina			14-13 SM	
							
							
	1500m-93	
4.39,88	Riitta Rättyä-76	NU	06.08 Kemi			2-18 SM	
4.40,82	Päivi Lassila-75	KT	06.08 Kemi			3-18 SM	
4.43,95	Erja Ervonen-63		KU	06.06 Kälviä			1 ka	
4.51,73	Virpi Niemi-74		KV	01.09 Kankaanpää		1 ka	
4.53,6	Mari Savolainen-78	PyPo	13.07 Haapajärvi		3 ka	
4.54,4	Tarja Vesaluoma-76	SS	13.07 Haapajärvi		4 ka	
5.02,5	Mari Järvenpää-81	KP-V	18.07 Pyhäjärvi			2-16 ka	
5.05,1	Minna Järvenpää-81	KP-V	18.07 Pyhäjärvi			3-16 ka	
5.09,7	Mirva Aho-77		KT	18.07 Pyhäjärvi			4-16 ka	
5.19,94	Outi Pihakari-75	KV	06.06 Kälviä			4-18 ka	
	---10---						
5.20,99	Tuula Lahdenperä-48	Athlos	18.07 Virrat			1-45 SM

							
	3000m-93	
10.02,21 Erja Ervonen-63	KU	22.06 Tampere			13 kv	
10.15,75 Päivi Lassila-75	KT	07.08 Kemi			2-18 SM	
10.19,63 Mari Savolainen-78	PyPo	06.08 Jalasjärvi		7A-16 SM	
10.46,6	 Mari Järvenpää-81	KP-V	07.07 Kälviä			2-16 pim	
11.00,8  Minna Järvenpää-81	KP-V	07.07 Kälviä			3-16 pim	
11.12,21 Tarja Vesaluoma-76	SS	24.08 Kokkola			2-18 pim
11.18,6	 Mirva Aho-77		KT	07.07 Kälviä			4-16 pim	
11.21,2	 Teija Hietaniemi-77	PK	07.07 Kälviä			5-16 pim	
11.21,3	 Sari Vallenius-80	HK	07.07 Kälviä			6-16 pim	
11.42,1	 Maarit Niskanen-79	SS	07.07 Kälviä			7-16 pim	
	---10---						
							
							
	10000m-93	
36.53,17 Erja Ervonen-63	KU	12.07 Alavus			6 ka	
40.25,2	 Jaana Salmela-66	KT	24.08 Kokkola			1 pim	
							
							
	Maraton-93	
3.19,32	Tuija Vehniä-65		KV	28.08 Kokkola			1 venetsia	
3.20,36	Terttu Manninen-51	PyPo	29.05 Oulu			7 ka						
3.21,28	Anne Hautamaa-59	HU	11.09 Kempele			9 ka	
3.30,24	Merja Isokääntä-67	KaJu	07.08 Helsinki			62 HCM	
3.36,56	Raija Seppä		YK						
3.42,57	Marina Passoja		KK-T	28.08 Kokkola	
3.47.19	Anne Stoor-49		Kla	07.08 Helsinki						
3.48,31	Tuula Bäckström		KV						
3.52,31	Marja-Leena Lehtomäki	KV	28.08 Kokkola					
3.54,31	Anne Penttilä-56	KV	28.08 Kokkola	
	---10---
3.57.10	Sirpa Kentala-57	YK	07.08 Helsinki
4.06,39	Elisa Maunumäki		YK	28.08 Kokkola											

							
	100m-a-93	
14.50	Satu Sämpi-75		KV	19.07 Kokkola +1,3		1-18 pk	
15,1	Saija Miettunen-77	PyPo	25.07 Haapajärvi -0,6		2 pim	
15.48	Piia Peltosaari-73	NU	10.07 Oulu -1,0			S EC	
15.81	Katja Honkonen-74	KU	29.05 Vihanti -0,9		2 ka	
16.71	Mirkka Kreus-76		KaJu	04.09 Kuopio +1,8		S-18 SM	
16,8	Jaana Kumpumäki-77	NU	25.07 Haapajärvi -0,6		4 pim	
17.32	Susanna Saari-73	VetU	06.07 Kälviä -1,6		3-20 pim	
17.73	Tiina Sauvula-76	KaJu	04.09 Kuopio +1,8		S-18 pim	
18.77	Mari Patana-76		VetU	06.07 Kälviä -1,1		3-18 pim	
21.93	Tanja Arenius-73	KaJu	21.08 Kannus -0,2		S-20 pim	
	---10---						
							
							
							
	300m-a-93	
45,4	Saija Miettunen-77	PyPo	07.07 Kälviä			1-16 pim	
46,4	Suvi-Tuulia Ahtikari-77	KV	07.07 Kälviä			2-16 pim	
50,0	Johanna Tiittanen-77	KV	07.07 Kälviä			3-16 pim	
							
							
							
							
	400m-a-93	
66.77	Saija Miettunen-77	PyPo	24.07 Haapajärvi		1 pim	
71,5	Susanna Saari-73	VetU	07.07 Kälviä			1-20 pim	
71.88	Mirkka Kreus-76		KaJu	24.07 Haapajärvi		2 pim	
72.62	Tanja Rauma-74		VetU	28.08 Nivala			1 pk	
73,6	Tiina Sauvula-76	KaJu	07.07 Kälviä			1-18 pim	
75.83	Mari Patana-76		VetU	24.07 Haapajärvi		5 pim	
			
				
	Korkeus-93	
175	Piia Peltosaari-73	NU	29.05 Turku			S kv	
174	Jaana Kumpumäki-77	NU	08.08 Jalasjärvi		1-16 SM	
171	Johanna Tiittanen-77	KV	08.08 Jalasjärvi		2-16 SM	
170	Satu Sämpi-75		KV	27.05 Kannus			1-18 laji-p
169	Saija Miettunen-77	PyPo	11.06 Vähäkyrö			S-16 pim	
161	Tiina Sauvula-76	KaJu	21.08 Kannus			D-18 pim	
158	Mirkka Kreus-76		KaJu	21.08Kannus			D-18 pim	
158	Kati Arenius-79		KaJu	01.08 Kokkola			1-14 pim	
153	Maarit Korva-77		KV	21.08 Kannus			S-16 pim	
150	Riina Hirvelä-78	YK	19.07 Kokkola			2-16 pk	
	---10---
150	Hanna Brandt-78		KV	01.06 Kalajoki			3-16 pk	
150	Jaana Niemi		KaJu	11.07 Kannus			3-20 ka	
150	Katja Honkonen-74	KU	21.08 Kannus			D-20 pim	
147	Eija Miettunen-80	PyPo	14-15.7 Kokkola			6ott-13 pim	
							
							
							
	Pituus-93	
604	Saija Miettunen-77	PyPo	10.07 Koski +2,0		5A kv	
600	Piia Peltosaari-73	NU	01.08 Mikkeli +0,9		S SM	
587	Satu Sämpi-75		KV	06.08 Kemi +2,0			2q-18 SM	
555	Katja Honkonen-74	KU	06.08 Turku +1,0		9q-20 SM	
535	Heli Paloranta-80	LK	13.07 Haapajärvi -2,17		1-14 ka	
518	Tiina Herlevi-75	KV	03.08 Nivala     		2 pk	
514	Maarit Korva-77		KV	22.08 Kannus –0,2		S-16 pim	
509	Elise Huhtakangas-77	KU	29.07 Pyhäsalmi			1-16 pk					
508	Johanna Tiittanen-77	KV	24.07 Haapajärvi +1,0		6 pim	
494	Tiina Sauvula-76	KaJu	07.07 Kälviä			4-18 pim	
	---10---
486	Riina Hirvelä-78	YK					
486	Anu Junnikkala-78	KaJu					
484	Katriina Leppänen-78	KV	19.07 Kokkola +1,9		3-16 pk	
481	Jaana Kumpumäki-77	NU	24.07 Haapajärvi +1,0		7 pim	
479	Miia Koutonen-77	KaJu	18.07 Pyhäjärvi +0,6		4-16 ka	
476	Mirkka Kreus-76		KaJu	10.06 Rautio			2-18 pk	
							
							
	3-loikka-93	
12.46	Piia Peltosaari-73	NU	08.08 Turku +1,6		- SM			
12.00	Saija Miettunen-77	PyPo	10.07 Koski +1,6		6 kv	
11.24	Katja Honkonen-74	KU	06.06 Kälviä +1,2		- ka			
10.89	Tiina Herlevi-75	KV	25.07 Haapajärvi -0,5		2 pim	
10.87	Johanna Tiittanen-77	KV	19.07 Kokkola +1,9		1 pk	
10.78	Satu Sämpi-75		KV	06.07 Kälviä +1,8		-18 pim	
10.74	Hanna Ahola-77		NU	25.07 Haapajärvi -0,1		3 pim	
10.64	Sanna Uusitalo-79	PyPo	03.08 Nivala			1-16 pk	
10.59	Johanna Patama-76	KU	06.07 Kälviä +1,2		2-18 pim	
10.41	Tiina Riippa-75		KaJu	25.07 Haapajärvi -0,5		5 pim	
	---10---
10.36	Susanna Joska-78	KV	01.06 Kalajoki			1-18 pk	
10.33	Mirkka Kreus-76		KaJu	25.07 Haapajärvi -0,1		6 pim	
10.32	Riina Hirvelä-78	YK	06.07 Kälviä -1,0		3-16 pim	
10.27	Tiina Sauvula-76	KaJu	01.06 Kalajoki			2-18 pk					
10.09	Susanna Saari-73	VetU	06.07 Kälviä +1,7		-20 pim	
		
					
	Kuula-93	
14.07	Marja Palola-70		TU	24.07 Haapajärvi		1 pim	
12.28	Marke Myllymäki-70	KP-V	12.06 Ylivieska			1 cup	
11.69	Piia Peltosaari-73	NU	31.07 Mikkeli			S SM	
11.58	Marja-R Kiviniemi-79	LV	11.07 Kannus			1 ka	
10.78	Katri Lösönen-62	AV	24.07 Haapajärvi		3 pim	
10.72	Minna Savimäki-74	RP	15.06 Haapajärvi		1-20 pk	
10.38	Mervi Nivala-72		TU	24.07 Haapajärvi		4 pim	
10.27	Kirsi Mikkola-77	KV	01.09 Kokkola			1-18 KLLpm					
10.08	Marjo Fränti-75		KV	06.07 Kälviä			1-18 pim	
10.06	Maarit Korva-77		KV	01.09 Kokkola			2-18 KLLpm					
	---10---
9.87	Minna Isosaari-77	VetU	24.07 Haapajärvi		5 pim	
							
							
							
	Kiekko-93	
39.98	Minna Isosaari-77	VetU	18.07 Pyhäjärvi    		3-18 ka	
37.66	Marja-R Kiviniemi-79	LV	25.07 Haapajärvi		2 pim	
37.62	Anne-Mari Erkkylä-75	HLeka	18.07 Tuusula			1 B-SM	
35.50	Marke Myllymäki-70	KP-V	12.06 Ylivieska			2 cup	
32.16	Marja Palola-70		TU	25.07 Haapajärvi		3 pim	
32.26	Katri Lösönen-62	AV	29.06 Juuka			4 ka	
31.14	Annika Rauma-78		VetU	15.07 Veteli			3-16 pk	
30.18	Pirjo Korkeasaari-70	VetU	15.07 Veteli			1 pk	
28.88	Kaija Kumpula-72	NU	25.07 Haapajärvi		5 pim	
28.32	Sirpa Korkasaari-76	VetU	29.05 Alavieska			5-18 laji-p
	---10---	
28.22	Minna Korpela-77	VetU	25.07 Haapajärvi		7 pim	
27.36	Mervi Korkeasaari-72	VetU	15.07 Veteli			2 pk	
							
							
	Keihäs-93	
52.10	Kaija Kumpula-72	NU	26.06 Saarijärvi		1 kv	
51.28	Anu Jääskeläinen-71	PTU	03.06 Pyhäjärvi			1 pk	
41,90	Miia Tuorila-77		HimRo	30.05 Ullava			1 -16 laji-p
40.12	Katri Lösönen-62	AV	24.07 Haapajärvi		2 pim	
39.96	Piia Peltosaari-73	NU	01.08 Mikkeli			S SM	
38.18	Johanna Vikman-78	VetU	01.07 Pihtipudas		7-16 ka	
37.70	Anu Sipilä-77		YK	12.06 Ylivieska			1-16 cup	
36.66	Paula Laitila		PyPo	03.06 Pyhäsalmi			1 pk	
34,02	Suvi Lauri-nn		HimRo	30.05 Ullava			3-16 laji-p				
33.60	Marja-R Kiviniemi-79	LV	01.09 Kokkola			1 koulu	
	--10--
32.60	Mervi Nivala-72		TU	24.07 Haapajärvi		6 pim	
30.46	Tanja Arenius-73	KaJu	24.07 Haapajärvi		7 pim	
							
							
	7-ottelu-93	
5327	Piia Peltosaari-73	NU	15.57-171-11.69-25.78—600-39.96-2.28,09		01.08 Mikkeli		3 SM	
4355	Satu Sämpi-75		KV	15.16-158-08.17-26.78—566-24.82-2.41,50		22.08 Kannus		1-18 pim	
3824	Katja Honkonen-74	KU	15,6h-141-08.13-27,6h—539-21.92-2.44,4		20.06 Pattijoki		1-20 pim	
3648	Tiina Sauvula-76	KaJu	17.73-153-07.99-28.58—494-29.64-2.48,66		05.09 Kuopio		team-18 SM	
3632	Mirkka Kreus-76		KaJu	16.95-158-08.01-28.51—459-20.84-2.43,61		22.08 Kannus		2-18 pim	
	
						
	100m-92	
12.13	Anu Pirttimaa-72	TU	03.07 Jyväskylä +0,4		3h1 SM	
12.23	Margareetta Haavisto-63	KT	03.07 Jyväskylä +0,1		5h2 SM	
12.64	Annukka Virkkala-73	KaJu	15.07 Raahe -0,6		1B ka	
12.65	Suvi-Tuulia Ahtikari-77	KV	30.06 Espoo +0,5		3-15 FJG
12.77	Riikka Niemelä-75	KU	18.07 Orimattila +1,2		2-18 ka	
12.82	Piia Peltosaari-73	NU	24.06 Nivala –0,2		2h1 kv	
13.01	Saija Miettunen-77	PyPo	20.06 Saarijärvi +1,1		3-16 ka	
13.26	Maritta Säätelä-71	KV	31.05 Kälviä –1,90		3 ka	
13.35	Satu Turtola-76		KV	20.06 Saarijärvi +1,2		5r1-16 ka	
13.41	Sari Pajakoski-76	KU	31.05 Kälviä –1,90		4 ka	
	---10---
13.43	Johanna Patama-76	KU					
13.44	Elise Huhtakangas-77	KU	20.06 Saarijärvi +0,7		1r2 ka	
13.53	Minna Ainali-75		KU	31.05 Kälviä –1,90		5 ka	
							
							
							
	200m-92	
25.09	Margareetta Haavisto-63	KT	19.08 Kalajoki +1,0		1 pim	
25.25	Anu Pirttimaa-72	TU	01.06 Ylivieska +0,2		1 pk	
25.40	Annukka Virkkala-73	KaJu	04.07 Jyväskylä +1,3		6h2 SM	
25.68	Riikka Niemelä-75	KU	01.06 Ylivieska +0,2		2 pk	
25.76	Piia Peltosaari-73	NU	04.07 Jyväskylä +1,4		S SM	
26.48	Marjo Furu-74		KV	11.08 Kokkola +0,6		2 pk	
26.84	Saija Miettunen-77	PyPo	16.06 Pyhäjärvi +0,7		S-16 pim	
26.88	Maritta Säätelä-71	KV	09.06 Kokkola +1,5		2 pk	
27.54	Piia Kariniemi-76	KU	19.08 Kalajoki +1,0		6 pim	
27.56	Minna Ainali-75		KU	26.07 Nivala –0,7		2-18 pim
	---10---	
27.62	Marjo Fränti-75		KV	26.07 Nivala –0,7		3-18 pim	
28.76	Minna Karvonen-73	KP-V	26.07 Nivala –1,4		2-20 pim	
							
							
							
	300m-92	
43,46	Johanna Patama-76	KU	10.06 Kannus			1-16 ka	
44.60	Elise Huhtakangas-77	KU	10.06 Kannus			2-16 ka	
45,3	Mari Savolainen-78	PyPo	06.08 Pyhäjärvi			2-16 pk	
							
							
							
	400m-92	
55.90	Marjut Pippola-66	YR	28.06 Tuusula			1 TUL	
56.16	Riikka Niemelä-75	KU	14.08 Vammala			2h1-18 SM	
57,9	Marjo Furu-74		KV	06.08 Pyhäjärvi			1 pk	
60.50	Virpi Niemi-74		KV	06.07 Porvoo			1 pk	
60.58	Johanna Patama-76	KU	14.08 Vantaa			4h1-16 SM	
60.92	Annukka Virkkala-73	KaJu	25.07 Nivala			1-20 pim	
61.68	Riitta Rättyä-76	NU	24.06 Nivala			2-16 kv	
62.01	Minna Karvonen-73	KP-V	09.06 Kokkola			2 pk	
62.05	Saija Miettunen-77	PyPo	30.06 Nivala			1-16 pk				
62.07	Kati Sarlin-75		KV	03.08 Lapua			2-20 ka	
	--10--				
62.10	Tarja Ekdahl-78		NU	26.07 Nivala			2-16 pim	
62.32	Minna Ainali-75		KU	18.07 Kuopio			3-18 ne	
62.37	Elise Huhtakangas-77	KU	26.07 Nivala			3-16 pim	
62.78	Mari Savolainen-78	PyPo	24.06 Nivala			4-16 kv	
63.73	Sanna Huusko-77		KP-V	18.08 Kokkola			1 pk	
64,2	Tarja Vesaluoma-76	SS	14.07 Haapajärvi		1-16 pk
65,02	Mirkka Kreus-76		KaJu	30.06 Nivala			4-16 pk
65,54	Elise Huhtakangas-77	KU	30.08 Kälviä			4-18 po
65,69	Teija Hietaniemi-77	PK	24.06 Nivala			6-16 kv			
66,40	Mirva Aho-77		KT	24.06 Nivala			7-16 kv							
	--20--			
					
	800m-mitalilaji-92	
2.10,73	Marjo Furu-74		KV	30.08 Espoo			2-18 mo	
2.14,93	Virpi Niemi-74		KV	26.07 Nivala			2-18 pim	
2.16,56	Riitta Rättyä-76	NU	25.07 Nivala			1-16 pim	
2.17,42	Päivi Lassila-75	KT	26.07 Nivala			3-18 pim	
2.18,99	Mari Savolainen-78	PyPo	22.08 Laukaa			4-14 SM	
2.19,07	Kati Sarlin-75		KV	14.06 Parkano			6 kv	
2.21,78	Erja Ervonen-63		KU	24.06 Nivala			8 kv	
2.23,48	Sanna Hirvelä-77	YK	30.08 Kälviä			2-16 po	
2.24,45	Tarja Vesaluoma-76	SS	30.08 Kälviä			3-16 po	
2.24,94	Piia Peltosaari-73	NU	02.08 Huddinge			S PM					
	---10---
2.24,9	Outi Pihakari-75	KV	02.07 Pyhäjärvi			2 pk	
2.30,48	Mirva Aho-77		KT	25.07 Nivala			5-16 pim	
2.30,70	Mari Järvenpää-81	KP-V	00.06 Helsinki			3-11 FJG				
							
							
							
	1500m-92	
4.35,74	Marjo Furu-74		KV	29.08 Espoo			3-18 mo	
4.41,69	Erja Ervonen-63		KU	20.08 Kalajoki			1 pim	
4.42,19	Päivi Lassila-75	KT	08.07 Lapua			2 kv	
4.43,25	Riitta Rättyä-76	NU	20.08 Kalajoki			2 pim	
4.44,75	Virpi Niemi-74		KV	31.05 Kälviä			2-18 ka	
							
							
							
							
	3000m-92	
9.44,14	 Erja Ervonen-63	KU	28.06 Pieksämäki		6 elit	
10.13,95 Riitta Rättyä-76	NU	14.08 Vantaa			4-16 SM	
10.19,40 Päivi Lassila-75	KT	15.08 Vammala			4-18 SM	
10.51,42 Mari Savolainen-78	PyPo	14.08 Vantaa			22-16 SM	
11.12,38 Mirva Aho-77		KT	31.05 Kälviä			2-16 ka	
11.13,39 Teija Hietaniemi-77	PK	31.05 Kälviä			3-16 ka	
11.43,3	 Tanja Rauma-74		VetU	27.08 Kälviä			2-18 pk	
							
							
							
							
	10000m-92	
34.50,07 Erja Ervonen-63	KU	03.07 Jyväskylä			6 SM	
							
							
							
	100m aidat-92	
14.87	Maritta Säätelä-71	KV	09.06 Kokkola +1,1		1 pk	
15.26	Piia Peltosaari-73	NU	04.07 Jyväskylä +1,1		S SM	
16.31	Katja Honkonen-74	KU	19.06 Nilsiä +2,0		4B ka	
19.73	Sonja Raitapuro-75	KaJu	16.06 Pyhäsalmi +0,5		S pim	
							
							
	300m aidat-92	
46.64	Saija Miettunen-77	PyPo	26.07 Nivala			1-16 pim	
47.71	Suvi-Tuulia Ahtikari-77	KV	26.07 Nivala			2-16 pim	
51.39	Mari Patana-76		VetU	26.07 Nivala			3-16 pim	
							
							
	400m aidat-92	
59.52	Marjut Pippola-66	YR	27.06 Tuusula			1 TUL	
67.98	Saija Miettunen-77	PyPo	19.08 Kalajoki			1 pim	
68.13	Susanna Saari-73	VetU	26.07 Nivala			1-20 pim	
72.47	Tanja Rauma-74		VetU	19.08 Kalajoki			2 pim	
74.57	Mari Patana-76		VetU	19.08 Kalajoki			3 pim	
74.65	Mirkka Kreus-76		KaJu	19.08 Kalajoki			4 pim	
								
							
	korkeus-92	
177	Piia Peltosaari-73	NU	04.07 Jyväskylä			S SM	
173	Jaana Kumpumäki-77	NU	25.07 Nivala			1-16 pim	
160	Nina Ylimäki-72		TU	25.07 Nivala			2-20 pim	
160	Saija Miettunen-77	PyPo	02.06 Nivala			2 pk	
160	Johanna Tiittanen-77	KV	02.09 Kannus			1-16 KLLpm					
159	Mirkka Kreus-76		KaJu	02.07 Pattijoki			1-16 ka	
156	Tiina Sauvula-76	KaJu	02.07 Pattijoki			3-16 ka	
152	Riina Hirvelä-78	YK	09.08 Ylivieska			1-14 pim					
150	Mervi Nivala-72		TU	25.07 Nivala			3-20 pim	
150	Jaana Nurtoniemi	RK	25.07 Nivala			1-18 pim
	---10---
150	Riina Lempiälä-78	VetU	09.08 Ylivieska			2-14 pim										
150	Marika Välkky-76	YK	29.08 Pyhäjärvi			3-16 cup
150	Anneli Skantsi-77	KT	02.09 Kannus			2-16 KLLpm	
150	Maarit Korva-77		KV	02.09 Kannus			3-16 KLLpm					
150	Sonja Raitapuro-75	KaJu					
							
							
	pituus-92
582	Saija Miettunen-77	PyPo	14.08 Vantaa -0,4		2-16 SM	
578	Piia Peltosaari-73	NU	05.07 Jyväskylä +1,3		S SM	
555	Anu Pirttimaa-72	YK	06.06 Vihanti +0,5		1 ka	
531	Tuija Vapola-76		KV	19.08 Kalajoki +0,9		3 pim	
513	Johanna Patama-76	KU	20.06 Saarijärvi +0,2		3-16 ka	
507	Riikka Niemelä-75	KU	26.07 Nivala -1,3		1-18 pim	
496	Susanna Saari-73	VetU	26.07 Nivala -1,4		1-20 pim	
496	Suvi-Tuulia Ahtikari-77	KV					
495	Marjo Fränti-75		KV	31.05 Kälviä -0,54		- ka					
494	Sanna Vainionpää	NU	26.07 Nivala -0,1		4-16 pim
	---10---	
490	Mirkka Kreus-76		KaJu	19.08 Kalajoki +2,04		4 pim	
490	Katriina Leppänen-78	KV	16.08 Kälviä			1-14 ka	
489	Marja-L Saloniemi-79	RP	28.07 Haapajärvi		1-14 ka	
487	Hanna Ahola-77		NU	26.07 Nivala +0,1		5-16 pim	
							
							
							
	3-loikka-92	
11.97	Piia Peltosaari-73	NU	16.08 Iisalmi +1,5		-20 SM	
11.05	Saija Miettunen-77	PyPo	03.08 Lapua +0,9		1-16 ka	
10.65	Katja Honkonen-74	KU	19.06 Nilsiä +0,2		1 ka	
10.60	Johanna Patama-76	KU	26.07 Nivala +1,8		3-16 pim	
10.49	Satu Pöyhönen-78	KV	23.08 Laukaa -0,6		8-14 SM	
10.32	Tiina Sauvula-76	KaJu	26.07 Nivala +1,4		5-16 pim	
10.19	Susanna Saari-73	VetI	07.07 Veteli			1-20 pk	
 9.74	Tanja Arenius-73	KaJu	26.05 Kalajoki +1,0		1 pk	
 9.40	Mirkka Kreus-76		KaJu	20.08 Kalajoki			6 pim	
 8.99	Hanna Peltola-78	KaJu	07.07 Veteli			6-16 pk	
	---10---
 8.80	Minna Isosaari-77	VetU	07.07 Veteli			7-16 pk	
 8.67	Mari Patana-76		VetU	07.07 Veteli			8-16 pk	
 8.64	Tiina Riippa-75		KaJu	26.05 Kalajoki +2,0		2 pk	
 8.62	Hanna Kalmukoski	VetU	07.07 Veteli			9-16 pk	
							
							
	kuula-92	
14.14	Marja Palola-70		TU	05.07 Jyväskylä			6 SM	
11.64	Jaana Jaakola-73	NU	24.06 Nivala			3 kv	
10.88	Piia Peltosaari-73	NU	19.08 Kalajoki			3 pim	
10,87	Anu Jääskeläinen-nn	PTU	01.08 Oulu			1 pim 
10,68	Katri Lösönen-62	AV	05.08 Seinäjoki			1 OAJ
10.19	Kaija Kumpula-72	NU					
10.07	Mervi Nivala-72		TU	19.08 Kalajoki			5 pim	
 9.99	Marjo Fränti-75		KV					
 9.88	Satu Pyhtilä-74		PyPo	19.07 Pyhäjärvi			2-18 ne
 9.53	Nina Ylimäki-72		TU					
 9.39	Pirjo Korkeasaari-70	VetU	12.09 Ullava			1 pk					
	---10---
 9.36	Minna Isosaari-77	VetU	19.08 Kalajoki			6 pim	
							
							
	Kiekko-92	
36,12	Anne-Mari Erkkylä-75	HLeka	28.06 Joensuu			5 B-SM	
35.00	Minna Isosaari-77	VetU	26.07 Nivala			1-16 pim	
33.88	Marja-R Kiviniemi-79	LoVe	16.08 Kälviä			1-16 ka	
32.76	Marja Palola-70		TU	20.08 Kalajoki			2 pim	
32.32	Pirjo Korkeasaari-70	VetU	07.07 Veteli			2 pk	
30.48	Sirpa Korkeasaari-76	VetU	06.06 Alavieska			2-16 pk	
28.16	Kaija Kumpula-72	NU	26.07 Nivala			1-20 pim	
28.14	Pirkko Pasanen		PyPo	26.07 Nivala			1-18 pim	
27.58	Mervi Korkeasaari-72	VetU	26.07 Nivala			2-20 pim	
26.64	Jaana Jaakola-73	NU	26.07 Nivala			3-20 pim	
	---10---
25.98	Irma Tikkakoski-57	VetU	07.07 Veteli			4 pk	
25.76	Tarja Hernetkoski-72	NU	26.07 Nivala			4-20 pim	
24.62	Maarit Pollari-76	VetU	26.07 Nivala			4-16 pim	
							
							
							
	keihäs-92
50.82	Anu Jääskeläinen-71	PTU	03.06 Valkeakoski		2 ka	
50.38	Kaija Kumpula-72	NU	21.07 Nivala			1 pk	
43,84	Miia Tuorila-77		HimRo	25.08 Kokkola			1-16 pk
39.96	Paula Laitila		PyPo	02.07 Pyhäjärvi			1 pk	
37.34	Piia Peltosaari-73	NU	05.07 Jyväskylä			S SM	
34.40	Tanja Arenius-73	KaJu	25.07 Nivala			2-20 pim	
34.08	Minna Isosaari-77	VetU	25.07 Nivala			1-16 pim	
33.06	Nina Ylimäki-72		TU	25.07 Nivala			3-20 pim	
32.14	Mervi Nivala-72		TU	25.07 Nivala			4-20 pim	
31.78	Sonja Raitapuro-75	KaJu	26.05 Kalajoki			1-18 pk
	---10---	
31.78	Anu Sipilä		YK	25.07 Nivala			2-16 pim
31.62	Minna Salonen-76	TU	25.07 Nivala			3-16 pim	
31.48	Marja-R Kiviniemi-79	LV	25.07 Nivala			4-16 pim	
30.76	Tarja Niemelä-74	KP-V	19.08 Kalajoki			6 pim	
							
							
	7-ottelu-92	
5273	Piia Peltosaari-73	NU	15.26-177-10.74-25.76--578-37.34-2.27,15	05.07 Jyväskylä		4 SM	
3243	Sonja Raitapuro-75	KaJu	19.73-150-08.54-29.71--468-29.60-2.54,65	17.06 Pyhäsalmi		1-18 pim	
2458	Nina Arenius-75		KaJu	20,98-132-06,16-31,14--429-24,50-2.59,83	17.06 Pyhäsalmi		2-18 pim					
	

	100m-91	
11.56	Sanna Hernesniemi-71	KV	09.07 Lappeenranta +1,9		3 kv	
11.96	Margareetta Haavisto-63	KT	09.07 Lappeenranta +1,9		5 kv	
11.98	Anu Pirttimaa-72	TU	15.06 Espoo +1,7		6-19 mo	
12.41	Piia Peltosaari-73	NU	11.08 Kälviä +1,1		4A ka	
12.53	Annukka Virkkala-73	KaJu	20.07 Lapua +1,4		3h2-18 SM	
12.78	Satu Sämpi-75		KV	13.06 Närpiö +1,9		1A-16 ka	
12.84	Piia Kariniemi-76	YK	21.07 Parkano +0,8		4s1-16 SM	
12.87	Riikka Niemelä-75	KU	11.08 Kälviä +0,2		2-16 ka	
12.87	Elise Huhtakangas-77	YK	24.08 Tampere +0,3		1h3-14 SM	
12.93	Katja Honkonen-74	KU	25.06 Ylivieska +1,5		3-18 pim	
							
12.97	Susanna Saari-73	VetU	25.06 Ylivieska +1,5		4-18 pim	
13.02	Marjo Furu-74		KV	15.08 Kokkola			1-18 km	
13.04	Maritta Säätelä-71	KV	25.06 Ylivieska			2-20 pim	
13.20	Kati Pippola-71		KV	30.06 Pyhäjärvi +0,25		4 pim	
13.29	Tiina Herlevi-75	KV	30.06 Pyhäjärvi +0,25		5 pim	
13.30	Suvi Tuulia Ahtikari-77	KV	24.08 Tampere     		2h1-14 SM	
							
13.60	Johanna Haikonen-73	TU	25.06 Ylivieska +1,5		5-18 pim	
							
							
	200m-91	
23.47	Sanna Hernesniemi-71	KV	04.08 Tukholma +1,8		2 mo	
24.43	Margareetta Haavisto-63	KT	09.07 Lappeenranta +1,8		3 kv	
24.64	Anu Pirttimaa-72	TU	25.06 Ylivieska +0,1		1-20 pim	
25.39	Annukka Virkkala-73	KaJu	21.07 Lapua +2,0		2-18 SM	
25.43	Piia Peltosaari-73	NU	21.07 Lapua +2,0		3-18 SM	
26.07	Riikka Niemelä-75	KU	13.08 Kokkola +0,88		1 pk	
26.24	Maritta Säätelä-71	KV	25.06 Ylivieska +0,1		2-20 pim	
26.75	Susanna Saari-73	VetU	13.08 Kokkola +0,8		2 pk	
26.82	Kati Pippola-71		KV	18.06 Kokkola +1,6		2 pk	
26.91	Katja Honkonen-74	KU	18.06 Kokkola +1,6		4 pk	
	--10--						
27.02	Lea Mäntylä-72		KV	25.06 Ylivieska +0,1		4-20 pim	
27.06	Virpi Niemi-74		KV	13.08 Kokkola +0,88		3 pk	
27.26	Johanna Patama-76	KU	13.08 Kokkola +0,88		4 pk	
27.62	Marjo Fränti-75		KV	18.06 Kokkola +1,6		6 pk	
							
							
							
	300m-91	
40.91	Riikka Niemelä-75	KU	19.07 Parkano			3-16 SM	
42.73	Piia Kariniemi-76	KU	26.06 Ylivieska			2-16 pim	
43,73	Johanna Patama-76	KU	17.07 Nivala			1-16 kv
43,53	Kati Sarlin-75		KV	06.06 Ylivieska			2-16 pk
43,96	Saija Miettunen-77	PyPo	11.08 Kokkola			1-14

							
	400m-91	
56.85	Sanna Hernesniemi-71	KV	12.09 Helsinki			6 mo	
57.48	Marjo Furu-74		KV	30.06 Pyhäjärvi			1 pim	
58.02	Margareetta Haavisto-63	KT	23.06 Lapinlahti		1B kv	
58.42	Riikka Niemelä-75	KU	07.09 Pihtipudas		1-20 KLL
59.72	Kati Pippola-71		KV	26.06 Ylivieska			1-20 pim	
59.84	Satu Ekdahl-74		NU	30.06 Pyhäjärvi			3 pim	
59.99	Virpi Niemi-74		KV	06.08 Kokkola			2-18 po	
60.14	Anne Siltala-69		NU	11.08 Oulainen			4 ka	
60.25	Piia Peltosaari-73	NU	24.08 Nivala			2 pk	
60.92	Lea Mäntylä-72		KV	30.06 Pyhäjärvi			6 pim
	---10---	
60.94	Annukka Virkkala-73	KaJu	27.08 Kokkola			3 pk	
62.54	Kati Sarlin-75		KV	30.06 Pyhäjärvi			7 pim	
62.82	Marjo Parttimaa-70	NU	30.06 Pyhäjärvi			8 pim	
62.90	Minna Karvonen-73	KP-V	25.06 Ylivieska			4-18 pim	
64.14	Katja Honkonen-74	KU	25.06 Ylivieska			5-18 pim	
66,5	Tanja Rauma-74		VetU	29.08 Veteli			1-18 pk	
							
							
	800m-91	
2.11,03	Marjo Furu-74		KV	17.06 Tampere			5 kv	
2.11,25	Anne Siltala-69		NU	21.06 Pudasjärvi		2A ka	
2.15,26	Virpi Niemi-74		KV	21.07 Lapua			4-18 SM	
2.19,41	Päivi Lassila-75	KT	25.06 Ylivieska			1-16 pim	
2.19,43	Kati Sarlin-75		KV	25.06 Ylivieska			2-16 pim	
2.20,55	Satu Ekdahl-74		NU	21.07 Lapua			8-18 SM	
2.21,29	Riitta Rättyä-76	NU	10.07 Kannus			4 ka	
2.21,74	Mari Savolainen-78	PyPo	24.08 Tampere			4-13 SM	
2.23,45	Mirva Aho-77		KT	28.07 Espoo			6-14 kv
2.23,48	Jaana Salmela-66	KT	01.08 Vaasa			1 OAJ
	--10--	
2.26,83	Piia Peltosaari-73	NU	20.07 Lapua			S-18 SM							
2.27,39	Tarja Vesaluoma-76	SS	10.07 Kannus			5 ka	
2.28,97	Sanna Hirvelä-77	YK	14.07 Pyhäjärvi			2-14 ka	
2.28,9	Marjo Parttimaa-70	NU					
2.30,48	Tanja Rauma-74		VetU	11.08 Kälviä			2-18 ka	
2.31,14	Teija Hietaniemi-77	PK	30.07 Nivala			4-16 pk
2.31,59	Tuula Lahdenperä-48	Athlos	24-25.8 Lapua			1 pim TUL
3.32,73	Tuulia Stenroth-77	NU	Kokkola 10.8			3-14 pim		
					
							
	1500m-91	
4.25,01	Anne Siltala-69		NU	29.07 Helsinki			4 SM	
4.45,34	Riitta Rättyä-76	NU	30.06 Pyhäjärvi			1 pim	
4.45,45	Päivi Lassila-75	KT	30.06 Pyhäjärvi			2 pim	
4.45,74	Erja Ervonen-63		KU	30.06 Pyhäjärvi			3 pim	
4.49,31	Marjo Furu-74		KV	03.06 Pietarsaari		2 po	
5.01,01	Virpi Niemi-74		KV	03.06 Pietarsaari		4 po	
5.06,23	Tuula Lahdenperä-48	Athlos	24-25.8 Lapua			1 pim TUL
5.07,78	Mirva Aho-77		KT	06.08 Kokkola			6-18 po	
5.15,8	Tarja Vesaluoma-76	SS	01.09 Rautio			1-16 cup	
5.19,66	Tanja Rauma-74		VetU	16.07 Lappajärvi 		2 ka
	--10--	
5.26,6	Outi Pihakari-75	KV	01.09 Pyhäjärvi			1-16 cup	
			
							
	3000m-91	
9.48,28	 Erja Ervonen-63	KU	17.06 Tampere			12 kv	
10.18,94 Heli Laurila-64	TU	29.06 Pyhäjärvi			2 pim	
10.19,5	 Anne Siltala-69	NU	11.06 Kempele			3 ka	
10.38,89 Päivi Lassila-75	KT	22.08 Kalajoki			1-18 pk	
11.19,98 Tarja Vesaluoma-76	SS	22.08 Kalajoki			2-18 pk	
							
							
							
	5000m-91	
17.11,18 Erja Ervonen-63	KU	03.07 Pieksämäki		12 kv	

							
	10000m-91	
35.15,52 Erja Ervonen-63	KU	11.06 Senäjoki			6 ka	
37.02,52 Heli Laurila-64	TU	27.07 Helsinki			14 SM	


	80m aidat-91	
11.57	Satu Sämpi-75		KV	20.07 Parkano +0,4		1-16 SM	
12.45	Saija Miettunen-77	PyPo	25.08 Tampere +1,6		5-14 SM	
12.61	Suvi-Tuulia Ahtikari-77	KV	25.08 Tampere +1,6		6-14 SM	
12,69	Tiina Herlevi-75	KV	13.06 Närpiö +1,4		3-16 ka
							
							
	100m aidat-91	
14.48	Maritta Säätelä-71	KV	20.07 Raahe +0,7		3-20 SM	
15.19	Nina Ylimäki-72		TU	26.06 Ylivieska +1,3		2-20 pim	
16.06	Piia Peltosaari-73	NU	19.07 Lapua +1,6		S-18 SM	
17.86	Katja Honkonen-74	KU	06.06 Ylivieska +0,1		1 pk	
18,3	Tanja Arenius-73	KaJu	18.06 Nivala			S pim	
							
							
	
	200m aidat-91	
28.76	Satu Sämpi-75		KV	02.06 Äänekoski +0,6		1-16 ka	
30.77	Saija Miettunen-77	PyPo	26.06 Ylivieska			2-16 pim	
32.40	Satu Turtola-76		KV	26.06 Ylivieska			3-16 pim	
						
							
	300m aidat-91	
45.85	Susanna Saari-73	VetU	21.07 Lapua			4h3-18 SM	
49.76	Katja Honkonen-74	KU	26.06 Ylivieska			2-18 pim	
51.62	Tanja Arenius-73	KaJu	26.06 Ylivieska			3-18 pim	
	

	400m aidat-91	
58,87	Marjut Pippola-66	YR	04.08 Tukholma			6 mo	
62.12	Maritta Säätelä-71	KV	25.08 Tranås			5-20 mo	
68.14	Susanna Saari-73	VetU	13.07 Jyväskylä			2-smB	
79.64	Tanja Arenius-73	KaJu	28.05 Kokkola			2 pk	
						
							
							
	Korkeus-91	
181	Piia Peltosaari-73	NU	28.07 Helsinki		PB	2 SM	
170	Satu Sämpi-75		KV	03.06 Pietarsaari		3 po	
170	Jaana Kumpumäki-77	NU	28.07 Espoo			2-14 kv	
165	Nina Ylimäki-72		TU	03.06 Pietarsaari		4 po	
158	Saija Miettunen-77	PyPo	01.08 Kokkola			S-14 pim	
155	Miia Tuorila-77		HimRo	3-4.8	Ähtäri			1-14 pim TUL				
155	Johanna Tiittanen-77	KV	28.08 Kälviä			1 koulu	
150	Mirkka Kreus-76		LV	13.07 Kalajoki			1-16 ka	
150	Riina Hirvelä-78	YK	01.09 Pyhäjärvi			3-14 cup	
145	Jaana Murtoniemi-75	RK	18.06 Rautio			1-16	
145	Sonja Raitapuro-75	KaJu	25.06 Ylivieska			1-16 pim
	---10---	
145	Tiina Sauvula-76	KaJu	13.07 Kalajoki			2-16 ka	
145	Nina Arenius-75		KaJu	13.07 Kalajoki			4-16 ka	
145	Riina Lempiälä-78	VetU	12.08 Kokkola			2-13	
145	Johanna Jaakola-73	NU	24.08 Nivala			1-16 pk	
							
							
	pituus-91	
626	Sanna Hernesniemi-71	KV	29.06 Pyhäjärvi +0,82		1 pim	
599	Anu Pirttimaa-72	YK	26.06 Ylivieska +0,7		1-20 pim	
575	Piia Peltosaari-73	NU	07.09 Pihtipudas +1,8		3-20 koulu	
573	Satu Sämpi-75		KV	26.06 Ylivieska +1,5		1-16 pim	
544	Katja Honkonen-74	KU	13.07 Jyväskylä +2,0		7 smB	
529	Saija Miettunen-77	PyPo	24.08 Tampere +0,8		3-14 SM	
529	Lea Mäntylä-72		KV	11.08 Kälviä +1,3		3 ka	
523	Susanna Saari-73	VetU	11.08 Kälviä +0,3		4 ka	
509	Elise Huhtakangas-77	YK	26.06 Ylivieska +0,1		2-16 pim	
507	Tiina Herlevi-75	KV	19.07 Parkano +0,1		27q-16 SM
	---10---	
503	Kati Pippola-71		KV	26.06 Ylivieska +0,3		3-20 pim	
502	Maritta Säätelä-71	KV	26.06 Ylivieska +0,3		4-20 pim	
483	Katriina Leppänen-78	KV	02.07 Toholampi			1-14 pk	

w
579	Katja Honkonen-74	KU	02.06 Toholampi +4,53		1 ka
							
	3-loikka-91	
12.19	Piia Peltosaari-73	NU	28.07 Helsinki +1,3		3q SM	
10.93	Katja Honkonen-74	KU	21.07 Lapua +1,0		17q-18 SM	
10,19	Miia Tanttinen-76	YR	20.07 Parkani +0,3		44q-16 SM
9.90	Tanja Arenius-73	KaJu	25.06 Ylivieska +1,8		2-18 pim	
9.86	Manuela Saari-76	VetU	30.07 Veteli +0,4		1-16 pk	
9.41	Mari Patana-76		VetU	25.06 Ylivieska +1,4		1-16 pim	
9.14	Anneli Skantsi-77	KT	25.06 Ylivieska +1,8		2-16 pim	
8.88	Mikaela Luoma		VetU	30.07 Veteli +0,7		3-16 pk	
							
							
	kuula-91	
14.58	Marja Palola-70		TU	02.06 Toholampi			1 ka	
12.13	Tuula Hirvi-73		KP-V	04.09 Kaustinen			1	
11.99	Marke Myllymäki-70	KP-V	01.06 Kaustinen			1 laji-p	
11.80	Jaana Jaakola-73	NU	25.06 Ylivieska			1-18 pim	
11.59	Teija Paavola-69	KV	06.08 Nivala			1 pk	
11.45	Piia Peltosaari-73	NU	31.08 Maarianhamina		S mo	
11.07	Nina Ylimäki-72		TU	02.07 Toholampi			2 pk			
10.38	Mervi Nivala-72		TU	02.07 Toholampi			3 pk	
10.37	Tanja Arenius-73	KaJu	30.05 Kalajoki			1-18 pk		
10.31	Satu Pyhtilä-74		PyPo
	--10--					
9.70	Kaija Kumpula-72	NU	25.06 Ylivieska			2-20 pim	
9.54	Katja Lehto-68		KP-V	21.08 Kaustinen			1 pjoki				
9.89	Tarja Niemelä-74	KP-V	25.06 Ylivieska			4-18 pim	
							
							
							
	kiekko-91	
42.22	Teija Paavola-69	KV	27.08 Kokkola			1 pk	
38.27	Marke Myllymäki-70	KP-V	28.08 Kaustinen			1 pk
37.16	Anne-Mari Erkkylä-75	HLeka	24.08 Oulu			1-16 pim		
36.88	Marja Palola-70		TU	03.06 Pietarsaari		5 po	
33.68	Marika Kulju-73		PyPo	30.06 Pyhäjärvi			1 pim	
31.24	Minna Isosaari-77	VetU	30.07 Veteli			3-16 pk	
30.48	Sirpa Korkeasaari-76	VetU	15.08 Himanka			2-16 pk			
29.98	Marja-R Kiviniemi	LoVe	10.07 Kannus			4-16 ka	
28.50	Nina Ylimäki-72		TU	03.06 Pietarsaari		8 po			
28.46	Irma Tikkakoski-57	VetU	30.07 Veteli			1 pk
	--10--	
28.40	Mervi Korkeasaari-72	VetU	01.06 Alavieska			1-20 laji-p	
28.30	Maarit Pollari-76	VetU	28.05 Reisjärvi			3-16 pk					
28.20	Kaija Kumpula-72	NU	26.06 Ylivieska			1-20 pim	
							
							
	keihäs-91
50.18	Anu Jääskeläinen-71	PTU	04.07 Pihtipudas		1-20 karn	
49.32	Kaija Kumpula-72	NU	17.07 Nivala			2 kv	
41.16	Piia Peltosaari-73	NU	01.09 Maarianhamina		S mo	
39.42	Heli Tulkku-70		PyPo	13.06 Pyhäjärvi			2 pk	
37,38	Miia Tuorila-77		HimRo	28.08 Kälviä			1 KLLpm
36.86	Nina Ylimäki-72		TU	29.06 Pyhäjärvi			3 pim	
36.74	Marika Kulju-73		PyPo					
35.08	Tarja Niemelä-74	KP-V	04.06 Nivala		PB	1 pk				
34.08	Tanja Arenius-73	KaJu	06.08 Kokkola			3-18 po	
33.46	Paula Laitila		PyPo	30.07 Nivala			1-16 pk				
	--10--	
32.74	Sonja Raitapuro-75	KaJu	06.08 Kokkola			5-18 po
31.90	Minna Isosaari-77	VetU	25.06 Ylivieska			1-16 pim	
31.74	Sanna Kumpula		NU	01.06 Ullava			2 laji-p				
							
							
	7-ottelu-91	
5238	Piia Peltosaari-73	NU	15.72-176-11.45-25.54--546-41.16-2.27,82	01.09 Maarianhamina	6 mo	
3139	Tanja Arenius-73	KaJu	18,3-135-09.09-29,1—455-31.12-3.12,7		19.06 Nivala		2-18 pim	
	

	100m-90	
11.61	Sanna Hernesniemi-71	KV	14.07 Valkeakoski +0,8		1-20 SM	
12.13	Anu Pirttimaa-72	YK	16.06 Hämeenlinna +0,7		1A-18 ka	
12.16	Margareetta Hohkaharju	KT	04.09 Tampere +1,5		6 kv	
12.61	Annukka Virkkala-73	KaJu	07.08 Kannus +1,4		3-18 po	
12.65	Johanna Haikonen-73	TU	14.07 Joensuu +1,0		3h2-18 SM	
12.85	Piia Kariniemi-76	YK	28.07 Kokkola +1,6		1-16 pim	
12.94	Mervi Nivala-72		TU					
12.99	Virpi Niemi-74		LV	28.07 Kokkola +1,6		2-16 pim	
13.09	Riikka Niemelä-75	KU	03.07 Kokkola +0,8		1-16 pk	
13.13	Katja Honkonen-74	KU	28.07 Kokkola +1,6		3-16 pim	
	--10--					
13.15	Satu Sämpi-75		KV	23.06 Kuortane +0,8		3h1B kv	
13.20	Marjo Fränti-75		KV	28.07 Kokkola +1,6		4-16 pim	
13.35	Susanna Saari-73	VetU	16.08 Kalajoki			3-18 pk	
13.43	Tiina Herlevi-75	KV	20.06 Närpiö +1,0		1h1-16 ka	
13.52	Sanna-Liisa Saviluoto-77NU	28.07 Kokkola +1,6		6-16 pim	
13.55	Sari Pajakoski-76	TU	28.07 Kokkola +1,6		7-16 pim	
13.58	Mari Patana-76		VetU	28.07 Kokkola +1,6		8-16 pim	
13.58	Kati Sarlin-75		KV	20.06 Närpiö +1,2		2r2-16 ka	
13.60	Paula Anttila-72	KP-V	03.07 Kokkola			2 pk	
13,60	Miia Tanttinen-76	YR	07.08 Kokkola +0,9		1-14 pk
	--20--
13.63	Minna Karvonen-73	KP-V	04.09 Kokkola			2 pk							
			
käsiaika
13,3	Piia Kariniemi-76	YK	03.06 Toholampi -0,97		1-14 ka							

w
12,02	Anu Pirttimaa-72	YK	27.05 Kälviä +3,6		1 ka
12,60	Marjo Furu-74		KV	23.08 Kokkola +3,3		2-14 kaup-mest
13,05	Kati Pippola-71		KV	27.05 Kälviä +3,6		3 ka
13,10	Maritta Säätelä-71	KV	27.05 Kälviä +3,6		4 ka
13,19	Elise Huhtakangas-77	YK	25.08 Oulainen			1h6-13 SM
13,46	Lea Mäntylä-72		KV	27.05 Kälviä +3,6		5 ka
	
							
	200m-90	
23.77	Sanna Hernesniemi-71	KV	10.08 Plovdiv +0,4		2h5-19	
24.95	Margareetta Honkaharju	KT	04.08 Oulu +1,2			3h3 SM	
26.25	Annukka Virkkala-73	KaJu	15.07 Joensuu +1,0		6s1-18 SM	
26.34	Maritta Säätelä-71	KV	29.07 Kokkola +1,9		2-20 pim	
26,60	Piia Peltosaari-73	NU	15.09 Pattijoki -0,5		S-18 teamSM	
26,64	Nina Ylimäki-72		TU	13.07 Joensuu –2,4		S-18 SM	
26.80	Johanna Haikonen-73	TU					
26.83	Kati Pippola-71		KV	15.07 Valkeakoski +1,7		6h1-20 SM	
26.93	Mervi Nivala-72		TU	07.06 Helsinki +0,2		3h3-18 kv	
27.70	Minna Karvonen-73	KP-V					
	---10---						
							
							
							
	400m-90	
57.61	Marjo Furu-74		KV	07.08 Kannus			1-18 po	
58.13	Kati Pippola-71		KV	13.07 Valkeakoski		7-20 SM	
60.30	Satu Ekdahl-74		NU	08.07 Nivala			2 pim	
60.81	Virpi Niemi-74		LV	08.07 Nivala			3 pim	
61.15	Lea Mäntylä-72		KV	13.07 Joensuu			7h3-18 SM	
61.16	Marjo Parttimaa-70	NU	22.07 Pihtipudas		1-20 kv	
61.86	Kati Sarlin-75		KV	08.07 Nivala			6 pim	
62.89	Minna Karvonen-73	KP-V	08.07 Nivala			7 pim	
63.25	Riikka Niemelä-75	KU	28.08 Kokkola			2-18 pk	
63.82	Nina Nikunen-73		VetU	28.07 Kokkola			3-18 pim
	---10---	
64.42	Päivi Lassila-75	KT	28.08 Kokkola			3-18 pk	
64.65	Paula Anttila-72	KP-V	21.08 Kokkola			1-18 pk	
66.29	Hanne Tuominiemi-72	UK	28.07 Kokkola			5-18 pim	
							
							
	800m-90	
2.10,14	Marjo Furu-74		KV	18.07 Nivala			2 kv	
2.12,37	Anne Siltala-69		NU	26.07 Jämsänkoski		10 kv	
2.17,11	Marjo Parttimaa-70	NU	15.07 Valkeakoski		6-20 SM	
2.17,35	Virpi Niemi-74		LV	15.07 Imatra			3h3-16 SM	
2.20,5	Päivi Lassila-75	KT	12.08 Kannus			3 pk	
2.22,35	Satu Ekdahl-74		NU	15.07 Imatra			6h3-16 SM	
2.24,07	Tarja Vesaluoma-76	SS	25.08 Oulainen			10-14 SM	
2.24,12	Mirva Kotila-77		TU	28.07 Kokkola			4-16 pim	
2.24,94	Riitta Rättyä-76	NU	25.08 Oulainen			14-14 SM	
2.25,80	Kati Sarlin-75		KV	15.07 Imatra			9h1-16 SM	
	---10---
2.25,96	Outi Pihakari-75	KV	03.07 Kokkola			4 pk	
2.26,31	Kaija-Liisa Appelqvist-68	VetU					
2.26,72	Mirva Aho-77		KT	25.08 Oulainen			14-13 SM	
2.27,16	Satu Kattilakoski-72	KV	29.05 Kokkola			1 pk					
2.29,78	Tanja Rauma-74		VetU	28.07 Kokkola			8-16 pim	
2.29,8	Teija Hietaniemi-77	PK	07.06 Helsinki				
							
							
	1500m-90	
4.31,32	Anne Siltala-69		NU	05.08 Oulu			8 SM	
4.35,80	Marjo Furu-74		KV	13.07 Imatra			2A-16 SM	
4.53,09	Erja Ervonen-63		KU	08.07 Nivala			2 pim	
4.54,1	Päivi Lassila-75	KT	24.06 Ullava			2-16 ka	
4.55,66	Riitta Rättyä-76	NU	08.07 Nivala			3 pim	
4.57,2	Virpi Niemi-74		LV	16.08 Pyhäjärvi			1-16 pk	
4.58,93	Marjo Parttimaa-70	NU	03.07 Alavus			4 kv	
5.03,10	Kaija-L Appelqvist-68	VetU	03.07 Alavus			5 kv	
5.03,26	Mirva Kotila-77		TU	29.07 Kokkola			3-16 pim	
5.06,8	Outi Pihakari-75	KV	24.06 Ullava			6-16 ka	
	---10---
5.06,90	Annika Anttiroiko	KaJu	29.07 Kokkola			4-16 pim	
5.07,95	Lea Märsy-75		KaJu	08.07 Nivala			5 pim	
5.09,2	Tarja Vesaluoma-76	SS	24.06 Ullava			7-16 ka
5.13,61	Mirva Aho-77		KT
5.14,56	Nina Nikunen-73		VetU	28.07 Kokkola			1-18 pim
5.18,19	Minna Kippo		LV
5.18,5	Tanja Rauma-74		VetU	16.08 Pyhäjärvi			4-16 pk
							
							
	3000m-90	
10.03,22 Anne Siltala-69	NU	22.06 Pudasjärvi		2 kv	
10.12,78 Erja Ervonen-63	KU	24.07 Lappajärvi		3 ka	
10.29,29 Lea Märsy-75		KaJu	07.07 Nivala			2 pim	
11.28,74 Päivi Saari		YK	07.07 Nivala			3 pim	
11.46,35 Marita Hirvasaho-68	HK	07.07 Nivala			4 pim
12.17,23 Tanja Rauma-74	VetU	21.08 Nivala			1-18 pim	
							
							
							
	10000m-90	
35.55,3	Erja Ervonen-63		KU	12.07 Kannus			1 pk	
							
							
	Maraton-90	
3.23,26	Paula Pekkala		KV	25.08 Kokkola			2 venetsia					
3.45,50	Tuija Peltoniemi-58	YK	25.08 Kokkola			4 venetsia					
3.47,50	Marja-Leena Lehtomäki	KV	25.08 Kokkola			6 venetsia					
							
							
	100m aidat-90	
14.86	Maritta Säätelä-71	KV	14.07 Valkeakoski +1,3		4-20 SM	
14.87	Nina Ylimäki-72		TU	07.08 Kannus +0.9		1-18 po	
15.08	Anu Kotka-68		YK	08.07 Nivala +1,1		2 pim	
16.04	Mervi Nivala-72		TU	08.07 Nivala +1,1		3 pim	
16.36	Piia Peltosaari-73	NU	08.07 Nivala +1,1		4 pim	
17.35	Tanja Arenius-73	KaJu	08.07 Nivala +1,1		5 pim	
							
							
							
	300m aidat-90	
45.85	Satu Sämpi-75		KV	29.07 Pärnu      		3-16 mo	
46.97	Susanna Saari-73	VetU	29.07 Kokkola			1-18 pim	
50.80	Nina Nikunen-73		VetU	29.07 Kokkola			2-18 pim	
51.67	Tanja Arenius-73	KaJu	29.07 Kokkola			3-18 pim	
54.30	Susanna Karhukorpi	KP-V	29.07 Kokkola			4-18 pim	
							
	400m aidat-90	
61.63	Maritta Säätelä-71	KV	22.07 Bergen			6-20 mo	
70.53	Anu Kotka-68		YK	07.07 Nivala			1 pim	
73.85	Nina Nikunen-73		VetU	07.07 Nivala			2 pim	
80.26	Tanja Rauma-74		VetU	07.07 Nivala			3 pim	
														
							
	Korkeus-90	
173	Piia Peltosaari-73	NU	07.06 Helsinki			2-18 kv	
172	Nina Ylimäki-72		TU	30.06 Viitasaari		1-18 karn	
170	Satu Sämpi-75		KV	02.09 Kannus			1-16 cup	
165	Marja Virtanen-73	RP	28.06 Pyhäjärvi			1 pk 	
161	Mia Hietaniemi-75	PK	09.06 Espoo			5-15 FJG	
159	Jaana Kumpumäki-77	NU	26.08 Oulainen			2-13 SM	
155	Katja Honkonen-74	KU	21.07 Rautio			1-16 ka	
153	Miia Tuorila-77		HimRo	21-22.7	Vaasa		1-13 pim
153	Minna Savimäki-74	RP	02.09 Kalajoki			1-16 cup	
151	Mervi Nivala-72		TU	15.09 Pattijoki			S-18 SM	
	--10--
150	Anu Kotka-68		YK	04.08 Oulu			S SM	
150	Katja Judin		LV	16.09 Lohtaja			1-16 so	
					
							
	Pituus-90	
622	Sanna Hernesniemi-71	KV	13.07 Valkeakoski +0,4		1q-20 SM	
591	Anu Pirttimaa-72	YK	12.06 Mikkeli +1,3		2 ka	
586	Nina Ylimäki-72		TU	07.07 Nivala +1,4		1 pim	
567	Piia Peltosaari-73	NU	31.07 Kalajoki +1,3		1-18 pk	
554	Mervi Nivala-72		TU	29.07 Kokkola +1,9		2-18 pim	
553	Maritta Säätelä-71	KV	13.07 Valkeakoski +1,2		5-20 SM	
550	Katja Honkonen-74	KU	29.07 Kokkola +1,3		1-16 pim	
548	Satu Sämpi-75		KV	14.07 Imatra +0,5		6-16 SM	
544	Riikka Niemelä-75	KU	07.06 Helsinki -0,4		3-16 FJG	
516	Tanja Arenius-73	KaJu	31.07 Kalajoki			3-18 pk	
	---10---
505	Lea Mäntylä-72		KV	29.07 Kokkola +2,0		3-18 pim	
503	Kati Pippola-71		KV	29.07 Kokkola +1,3		-18 pim	
496	Johanna Patama-76	KU	02.09 Kannus +0,9		1-14 cup	
490	Tiina Herlevi-75	KV	07.07 Nivala +1,8		- pim	
489	Saija Miettunen-77	PyPo	11.08 Ylivieska +2,0		-13 pim	
488	Katriina Leppänen-78	LV	29.07 Kokkola +1,1		-16 pim	
	
w							
561	Mervi Nivala-72		TU	05.06 Kokkola +4,63		1-18 pk				
			
	kuula-90	
14.06	Marja Palola-70		TU	28.07 Kokkola			1-20 pim	
13.00	Marke Myllymäki-70	KP-V	05.09 Kaustinen			1 kunta	
12.05	Tuula Hirvi-73		KP-V	07.07 Nivala			2 pim	
11.72	Jaana Jaakola-73	NU	19.05 Kuortane			3 ka	
11.28	Mervi Nivala-72		TU	05.07 Toholampi			2 pk	
10.91	Katja Lehto-68		KP-V	03.06 Toholampi			2 ka			
10.75	Nina Ylimäki-72		TU	15.09 Pattijoki			S-18 SM	
10.46	Soile Lemola		NU					
10.31	Kaija Kumpula-72	NU	28.07 Kokkola			3-18 pim	
10.12	Pia Kykyri-75		KP-V	05.09 Kaustinen			3 kunta	
	---10---
		
vahvistamaton					
10.95	Katja Lehto-68		KP-V				
							
	Kiekko-90	
37.92	Marke Myllymäki-70	KP-V	29.07 Kokkola			1-20 pim	
34,84	Anne-Mari Erkkylä-75	Leka	18.08 Raahe			1-16 pim TUL
34.24	Marja Palola-70		TU	29.07 Kokkola			2-20 pim	
33.10	Marika Kulju-73		PyPo	29.07 Kokkola			1-18 pim	
31.94	Nina Ylimäki-72		TU	29.07 Kokkola			2-18 pim	
31.60	Heli Kauppila-72	KV	29.07 Kokkola			3-18 pim	
28.68	Kaija Kumpula-72	NU	08.07 Nivala			2 pim
28.48	Anu Jääskeläinen-71	PTU	29.08 Raahe	
28.24	Minna Savimäki-74	RP	02.09 Kalajoki			1-16 cup	
28.16	Jaana Jaakola-73	NU	07.06 Helsinki			15-18 FJG	
	-10-
27.82	Tarja Hernetkoski-72	NU					
27.74	Pirkko Pasanen		PyPo	28.06 Pyhäjärvi			1-16 pk								
25.90	Minna Isosaari-77	VetU	19.07 Alavieska			1-16 pk	
25.38	Johanna Klemola-74	VetU	02.09 Kannus			2-16 cup	
							
							
	keihäs-90		
48.46	Kaija Kumpula-72	NU	13.06 Kajaani			1-18 ka	
47.48	Anu Jääskeläinen-71	PTU	28.06 Pihtipudas		2-20 ka	
44.64	Marja Harvala-70	YK	01.06 Karstula			5 po	
42.86	Nina Ylimäki-72		TU	16.09 Pattijoki			S-18 SM	
42.78	Heli Tulkku-70		PyPo	13.07 Valkeakoski		7q-20 SM	
40.68	Piia Peltosaari-73	NU	07.07 Nivala			4 pim	
38.14	Mervi Nivala-72		TU					
37.70	Katri Lösönen-62	AV					
36.86	Marke Myllymäki-70	KP-V	28.07 Kokkola			2-20 pim	
34.76	Tanja Arenius-73	KaJu	07.06 Ylivieska			1-20 pk	
	---10---
34.74	Marika Kulju-73		PyPo	05.06 Pyhäjärvi			4 pk	
							

!!
50,14	Anu Jääskeläinen-71	PTU	15.08 Pyhäjävi

							
	7-ottelu-90	
5049	Nina Ylimäki-72		TU	15.07-172-10.75-26.91-554-42.86-2.37,13		16.09 Pattijoki		Team-18 SM	
4690	Piia Peltosaari-73	NU	16.99-172-9.04-26.75-562-37.20-2.32,31		14.07 Joensuu		5-18 SM	
4385	Mervi Nivala-72		TU	16.11-151-10.50-27.04--530-35.38-2.41,15	16.09 Pattijoki		Team-18 SM	
3357	Tanja Arenius-73	KaJu	17.53-130-997-29.23-488-32.28-3.07,46		22.08 Ylivieska		2-18 pim	
3224	Kaija Kumpula-72	NU	20,08-139-10.10-31.04-404-40.76-2.48,51		16.09 Pattijoki		Team-18 SM	

	
						
	100m-89	
11.92	Sanna Hernesniemi-71	KV	13.06 Turku +1,9		1h1 elit	
12.18	Margareetta Hohkaharju	KT	10.08 Lahti +0,4		4h kv	
12.29	Anu Pirttimaa-72	YK	12.08 Tampere +0,7		2h-18 SM	
12.89	Piia Peltosaari-73	NU	10.06 Espoo +0,8		5 kv	
12.93	Mervi Nivala-72		TU	23.07 Pyhäjärvi +1,80		3-18 pim	
12.99	Johanna Haikonen-73	TU	13.08 Mikkeli -0,3		3h4-16 SM	
13.13	Maritta Säätelä-71	KV	17.08 Kokkola -0,1		1-18 kaupM	
13.17	Kati Pippola-71		KV	17.08 Kokkola -0,1		2-18 kaupM	
13.19	Virpi Niemi-74		LV	08.08 Kokkola +1,6		1 pk	
13.27	Susanna Saari-73	VetU	08.08 Kokkola +1,6		2 pk
	---10---	
13.28	Annukka Virkkala-73	KaJu	01.08 Pattijoki +1,5		2B ka	
13.30	Piia Kariniemi-76	YK	20.08 Kälviä			2-14 ka					
13.31	Katja Honkonen-74	KU	04.06 Kälviä +1,9		2-16 ka	
13.34	Riikka Niemelä-75	KU	04.06 Kälviä +1,9		3-16 ka	
13.43	Lea Mäntylä-72		KV	04.06 Kälviä +1,5		4 ka	
							
							
	200m-89	
24.39	Sanna Hernesniemi-71	KV	10.06 Seinäjoki +1,6		1A ka	
24.92	Margareetta Hohkaharju	KT	04.07 Lappeenranta +0,5		6A kv	
25.96	Kati Pippola-71		KV	22.07 Pyhäjärvi +1,5		2-18 pim	
26.02	Mervi Nivala-72		TU	22.07 Pyhäjärvi +1,55		3-18 pim	
26.30	Maritta Säätelä-71	KV	10.06 Seinäjoki +1,6		6A-18 ne	
26.42	Johanna Haikonen-73	TU	01.07 Kannus +2,0		2 pim	
26.66	Piia Peltosaari-73	NU	02.07 Copenhagen -1,3		S PM	
27.02	Lea Mäntylä-72		KV	08.08 Kokkola x			2	
27.10	Virpi Niemi-74		LV	26.07 Kannus +1,0		2-15 ka 	
27.16	Marjo Furu-74		KV	26.07 Kannus +1,0		3-15 ka	
	---10---						
27.24	Nina Ylimäki-72		TU	11.08 Tampere +0,8		S18 SM	
27.79	Paula Anttila-72	KP-V	08.08 Kokkola			3-18 pk					
27.96	Anu Kotka-68		YK	29.07 Turku +0,9		S SM	

							
	300m-89	
42.49	Johanna Haikonen-73	TU	22.07 Kalajoki			1-16 pim	
42.62	Piia Kariniemi-76	YK	27.08 Savonlinna		3-14 SM	
43.09	Marjo Furu-74		KV	18.07 Kokkola			2A-16 pk	
							
							
	400m-89	
56.60	Sanna Hernesniemi-71	KV	09.09 Iisalmi			1-20 KLL	
56.70	Kati Pippola-71		KV	11.08 Tampere			5-18 SM	
61.62	Satu Ekdahl-74		NU	01.08 Kokkola			4-18 po	
61.74	Marjo Furu-74		KV	30.05 Kokkola			1 pk	
61.87	Maarit Patama-64	KU	02.07 Kannus			1 pim	
62.50	Johanna Haikonen-73	TU	01.08 Kokkola			5-18 po	
62.51	Virpi Niemi-74		LV	02.07 Kannus			3 pim	
66.42	Jaana Tuominiemi-69	HT	23.07 Pyhäjärvi			1-20 pim	
67.54	Maarit Ahola-73		NU	02.07 Kannus			4 pim	
69,33	Teija Kultalahti	KTU	30.05 Kokkola			2 pk
	--10--
70.13	Hanne Tuominiemi-72	HT	23.07 Pyhäjärvi			2-18 pim	
					
							
							
	800m-89	
2.10,20	Maarit Patama-62	KU	24.06 Saarijärvi		9A kv	
2.11,36	Anne Siltala-69		NU	13.08 Kotka			2-20 SM	
2.15,43	Marjo Furu-74		KV	27.08 Alavus			2 ka	
2.17,0	Marjo Parttimaa-70	NU	03.08 Pyhäjärvi			2 pk	
2.19,99	Satu Ekdahl-74		NU	12.08 Mikkeli			3h2-16 SM	
2.20,7	Virpi Niemi-74		LV	03.08 Pyhäjärvi			4 pk	
2.23,2	Eija Kellokoski-73	VetU	03.09 Toholampi			2-16 cup	
2.23,68	Kaija-L Appelqvist-68	VetU	01.07 Kannus			5 pim	
2.24,41	Nina Nikunen-73		VetU	09.07 Pyhäjärvi			2-16 ka	
2.25,20	Hanne Tuominiemi-72	HT	23.07 Pyhäjärvi			1-18 pim
	---10---	
2.25,68	Outi Pihakari-75	KV	22.07 Kalajoki			5-16 pim	
2.27,66	Kati Sarlin-75		KV	10.06 Espoo			10-14 FJG	
2.28,16	Tarja Vesaluoma-76	SS	26.08 Savonlinna		9-14 SM	
2.28,5	Tanja Rauma-74		VetU	03.08 Pyhäjärvi			5-16 pk	
2.28,6	Heli-Maria Niemelä-73	HK	03.08 Pyhäjärvi			6-16 pk	
2.29,58	Jaana Tuominiemi-69	HT	18.07 Kokkola			4 pk	
2.29,59	Minna Hirvinen-75	TU	22.07 Kalajoki			7-16 pim	
2.29,99	Satu Kattilakoski-72	KV	13.06 Ylivieska				
							
							
	1500m-89	
4.23,97	Maarit Patama-62	KU	25.06 Lapinlahti		7A kv	
4.29,71	Anne Siltala-69		NU	30.07 Turku			11 SM	
4.41,93	Marjo Furu-74		KV	10.06 Espoo			3-16 FJG
4.57,06	Hanne Tuominiemi-72	HT	26.07 Kannus			2 ka	
4.58,44	Eija Kellokoski-73	VetU	21.07 Kalajoki			2-16 pim	
4.58,64	Kaija-L Appelqvist-68	VetU	26.07 Kannus			3 ka	
4.59,82	Marjo Parttimaa-70	NU	02.07 Kannus			2 pim	
5.00,16	Virpi Niemi-74		LV	21.07 Kalajoki			3-16 pim	
5.00,90	Satu Ekdahl-74		NU	21.07 Kalajoki			4-16 pim	
5.01,92	Tuula Lahdenperä-48	Athlos	30.05 Kokkola			1 pk
	--10--
5.04,88	Lea Märsy-75		KaJu	21.07 Kalajoki			5-16 pim	
5.07,0	Nina Nikunen-73		VetU	25.06 Ullava			2-16 ka	
5.07,73	Annika Antti-Roiko	AV	21.07 Kalajoki			6-16 pim	
5.09,5	Tarja Vesaluoma-76	SS	25.06 Ullava			3-16 ka	
5.09,7	Iiris Kouvolainen	PyPo	21.07 Kalajoki			7-16 pim
5.13,19	Heli-Marja Niemelä-73	HK	26.07 Kannus			4 ka
5.14,4	Minna Kippo		LV	21.07 Kalajoki			9-16 pim							
							
	3000m-89	
 9.43,05 Maarit Patama-62	KU	13.06 Turku			6 kv	
10.17,92 Erja Ervonen-63	KU	01.07 Kannus			1 pim	
11.05,42 Lea Märsy-75		KaJu	06.06 Kokkola			4 po	
11.07,91 Hanne Tuominiemi-72	HT	01.07 Kannus			2 pim					
11.21,34 Satu Kattilakoski-72	HT	06.06 Kokkola			5 po	
12.23,52 Marjut Konu-67		KV	01.07 Kannus			3 pim	
							
							
							
	100m aidat-89	
14.69	Maritta Säätelä-71	KV	09.09 Iisalmi +1,4		3-KLL	
15.15	Anu Kotka-68		YK	23.07 Oulu +1,8			1 smB	
15.43	Nina Ylimäki-72		TU	11.08 Tampere +1,5		S-18 SM	
15.85	Katriina Untinen-62	YK	02.07 Kannus -0,6		2 pim	
16.56	Mervi Nivala-72		TU	22.07 Pyhäjärvi +0,9		2-18 pim	
20,0	Paula Anttila-72	KP-V	20.06 Kannus +0,9		S18 pim	
							
							
							
							
	300m aidat-89	
44.24	Maritta Säätelä-71	KV	13.08 Tampere			3-18 SM	
46.00	Susanna Saari-73	VetU	01.08 Kokkola			2-18 po	
46.53	Satu Sämpi-75		KV	01.08 Kokkola			3-18 po	

	
	400m aidat-89	
61.88	Maritta Säätelä-71	KV	02.07 Orimattila		2-20 mo	
66.05	Katriina Untinen-62	YK	01.07 Kannus			1 pim	
66.65	Anu Kotka-68		YK	22.07 Oulu			2 B-SM	
70.98	Marjo Koskenniska-69	VetU	01.07 Kannus			3 pim	
71.09	Susanna Saari-73	VetU	01.07 Kannus			4 pim	
74.29	Nina Nikunen-73		VetU	30.05 Kokkola			3 pk	
	
						
	Korkeus-89	
173	Piia Peltosaari-73	NU	27.05 Kuortane			2-16 leiri-kilp	
173	P    L				26.08 T
169	Nina Ylimäki-72		TU	11.08 Tampere			S18 SM	
168	Marja Virtanen-73	RP	03.08 Pyhäjärvi			1 pk	
165	Satu Sämpi-75		KV	11.07 Kannus			2 pk	
160	Katja Honkanen-74	KU	20.08 Kälviä			3-16 ka					
156	Anu Kotka-68		YK	29.07 Turku			S SM	
153	Minna Savimäki-74	RP	03.08 Pyhäjärvi			2-16 pk						
153	Mia Hietaniemi-75	PK	05.09 Kaustinen			1-15 KLLpm					
153	Kirsi Kalliokoski-73	KaJu	22.08 Kokkola			1-16 pk					
	---10---
151	Mervi Nivala-72		TU	16.09 Tuusula			S-18 team-SM					
150	Saija Lastikka-74	KaJu	22.07 Kalajoki			6-16 pim	
150	Jaana Kumpumäki-77	NU	11.07 Ylivieska			3 pk					
147	Sari Peltonen-74	PK	22.08 Kokkola			2-16 pk
147	Miia Tanttinen-76	YRe	22.08 Kokkola			2-14 pk				
147	Niina Arenius-75	KaJu	22.08 Kokkola			3-14 pk					
							
							
	Pituus-89	
602	Anu Pirttimaa-72	YK	11.06 Malmö +1,2		2 kv	
591	Sanna Hernesniemi-71	KV	03.09 Äänekoski +0,3		1-18 ka	
567	Piia Peltosaari-73	NU	03.09 Tallinna x    		2	
561	Maritta Säätelä-71	KV	11.08 Tampere -0,6		2q-18 SM	
557	Katja Honkonen-74	KU	09.09 Parkano +1,6		1q KLL	
552	Minna Hernesniemi-67	KV	07.09 Hämeenlinna +1,3		1 KLL	
549	Nina Ylimäki-72		TU	04.06 Kälviä +1,0		-18 ka	
547	Mervi Nivala-72		TU	12.08 Tampere -1,1		8-18 SM	
543	Riikka Niemelä-75	KU	04.06 Kälviä +1,4		2-18 ka	
536	Satu Sämpi-75		KV	09.09 Paltamo +1,4		3q KLL	
	---10---
507	Anu Kotka-68		YK	30.07 Turku +0,4		S SM	
502	Tiina Herlevi-75	KV	29.08 Kokkola +1,79		1-18 pk	
493	Susanna Saari-73	VetU	21.07 Kalajoki +1,89		3-16 pim	
490	Paula Anttila-72	KP-V	03.08 Pyhäjärvi			2 pk	
							
							
	Kuula-89	
14.14	Marja Palola-70		TU	12.08 Kotka			1-20 SM	
12.86	Tuula Hirvi-73		KP-V	25.06 Ullava			1-18 ka	
11.46	Jaana Jaakola-73	NU	01.07 Kannus			3 pim	
11.13	Piia Kamunen-71		KV	23.07 Pyhäjärvi			1-18 pim	
10.94	Teija Paavola-69	KV	01.07 Kannus			4 pim	
10.88	Nina Ylimäki-72		TU	13.07 Toholampi			1 pk	
10.17	Mervi Nivala-72		TU	20.06 Kannus			S-18 pim	
9.59	Anu Kotka-68		YK	26.08 Kannus			S pim	
9.31	Ulla Rauma		KP-V	10.06 Kaustinen			1-20 ka					
9.24	Tanja Arenius-73	KaJu	01.07 Kannus			8 pim	
	---10---						
							
							
	Kiekko-89	
52.86	Riitta Brännkärr-63	KP-V	20.08 Tukholma		PB	2 mo	
42.00	Pia Kamunen-71		KV	11.06 Toholampi			2 ka	
38.64	Teija Paavola-69	KV					
35.12	Heli Kauppila-72	KV	02.07 Kannus			4 pim	
34.22	Marja Palola-70		TU	02.07 Kannus			5 pim	
33.32	Marika Kulju-73		PyPo	29.06 Pyhäjärvi			1 pk	
31.24	Nina Ylimäki-72		TU					
29.82	Tuula Hirvi-73		KP-V					
28.22	Satu Pyhtilä-74		PyPo	09.07 Pyhäjärvi			6-16 ka			
27,58	Anne-Mari Erkkylä-75	HLeka	09.07 Pyhäjärvi			7-16 ka
	--10--		
25.76	Minna Savimäki-74	RP	03.08 Pyhäjärvi			4-16									
							
	Keihäs-89	
49.00	Anu Jääskeläinen-71	PTU	13.07 Pihtipudas		1 ka	
48.08	Marja Harvala-70	YK					
47.64	Kaija Kumpula-72	NU	27.05 Kuortane			1 ka	
43.90	Heli Tulkku-70		PyPo	09.09 Reisjärvi			1 pk	
35.66	Riitta Brännkärr-63	KP-V	01.07 Kannus			3 pim	
35.22	Piia Peltosaari-73	NU	13.08 Mikkeli			S-16 SM	
34.48	Anu Kotka-68		YK	30.07 Turku			S SM	
34.44	Mervi Nivala-72		TU	21.06 Kannus			S-18 pim	
34.18	Nina Ylimäki-72		TU	17.09 Tuusula			S team	
32.52	Johanna Herlevi-75	KT						
	---10---						
							
							
	7-ottelu-89	
4534	Anu Kotka-68		YK	14.95-155-09.55-27.23--505-34.26-2.30,7		06.07 Parkano		1 B-SM	
4531	Nina Ylimäki-72		TU	15.43-169-10.74-27.24--529-32.54-2.49,76	12.08 Tampere		5-18 SM	
4240	Mervi Nivala-72		TU	15.80-151-09.40-26.96--529-31.02-2.43,96	17.09 Tuusula		Team-18 SM	
3133	Paula Anttila-72	KP-V	20,0-134-07.35-28,2--464-23.10-2.34,5		21.06 Kannus		3-18 pim	
				
						
	100m-88	
11.87	Sanna Hernesniemi-71	KV	09.09 Salo +0,0			1-KLL	
11.95	Margareetta Hohkaharju	KT	25.08 Lahti +2,0		4 kv	
12.58	Anu Pirttimaa-72	YK	14.08 Kankaanpää +1,5		3s3-16 SM	
13.05	Johanna Haikonen-73	TU	09.07 Kälviä +1,1		3h1 pim	
13.18	Maritta Säätelä-71	KV	24.08 kokkola -0,2		2-18 kunta					
13.25	Raija Ahokas-71		KaJu	09.09 Salo +0,4			3h KLL	
13.28	Kati Pippola-71		KV	24.08 kokkola -0,2		3-18 kunta					
13.45	Nina Ylimäki-72		TU	15.07 Kannus +0,29		1h3-16 pim	
13.49	Piia Peltosaari-73	NU	15.07 Kannus +0,43		2h2-16 pim	
13.64	Satu Sämpi-75		KV
	---10---					
			
							
	200m-88	
24.10	Sanna Hernesniemi-71	KV	04.09 Espoo +0,2		1-18 mo	
24.44	Margareetta Hohkaharju	KT	06.08 Hämeenlinna +1,2		8 SM	
26.31	Maritta Säätelä-71	KV	07.08 Kokkola +0,7		1 pk	
26.31	Kati Pippola-71		KV	14.08 Tornio +0,9		4h3-18 SM	
26.74	Johanna Haikonen-73	TU	07.08 Kokkola +0,7		2 pk	
27.00	Nina Ylimäki-72		TU	17.09 Raisio -0,7		S16 team	
27.45	Raija Ahokas-71		TU	16.07 Kalajoki -0,29		3-18 pim	
27.53	Mervi Nivala-72		TU	07.08 Kokkola			4 pk	
27.87	Anu Kotka-68		YK	15.07 Kannus -0,32		1-20 pim	
28.40	Susanna Saari-73	VetU	16.08 Kokkola -0,76		1 aluek	
	--10--
28,40	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	01.06 Vaasa			5 alue-k							
28,2	Nina Mustikkamäki	PyPo	09.06 Kalajoki			1 pk	
							
							
	300m-88	
43.07	Johanna Haikonen-73	TU	16.07 Kannus			1-16 pim	
43.31	Marjo Furu-74		KV	28.08 Nokia			4h2-14 SM					
44.46	Hanne Tuominiemi-72	HT	16.07 Kannus			2-16 pim	
44.54	Piia Peltosaari-73	NU	16.07 Kannus			3-16 pim
44,6	Riikka Niemelä-75	KU	03.09 Pyhäsalmi			5-16 po
44,96	Nina Nikunen-73		VetU	07.08 Kokkola			1-16 pk	
45,14	Virpi Niemi-74		LV	07.08 Kokkola			2-16 pk
45,0	Minna Ainali-75		KU	10.07 Pyhäjärvi			3-14 ka
45,2	Satu Sämpi-75		KV	10.07 Pyhäjärvi			4-14 ka
							
							
	400m-88	
58,41	Kati Pippola-71		KV	12.08 Tornio			7-18 SM	
60,6	Marjo Furu-74		KV	16.06 Kannus			4-18 po	
60,81	Anne Siltala-69		NU	14.06 Vaasa			7A kv	
60,7	Marjo Parttimaa-70	NU	16.06 Kannus			5-18 po	
62,16	Jaana Tuominiemi-69	HT	09.07 Kälviä			3 pim	
63,59	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	14.06 Vaasa			3B kv	
64,64	Marjo Koskenniska-69	VetU	09.07 Kälviä			4 pim	
65,5	Raija Ahokas-71		TU	02.08 Nivala			1-18 pk	
69,04	Kaija-L Appelqvist-68	VetU	16.07 Kannus			2-20 pim	
	---10---						
							
							
	800m-88	
2.05,64	Maarit Patama-62	KU	23.08 Tampere		PB	7 kv	
2.07,8	Anne Siltala-69		NU	25.06 Saarijärvi	PB	7A elit	
2.16,57	Marjo Parttimaa-70	NU	08.07 Kälviä		PB	2 pim	
2.17,85	Erja Ervonen-63		KU	08.07 Kälviä			3 pom	
2.18,49	Marjo Furu-74		KV	27.08 Nokia			2-14 SM	
2.21,53	Hanne Tuominiemi-72	HT	16.08 Kokkola		PB	2 aluek	
2.22,13	Johanna Ylitalo-70	RK	17.07 Kalajoki			2-18 pim	
2.23,13	Nina Nikunen-73		VetU	09.09 Somero			4-15 KLL	
2.23,2	Virpi Niemi-74		LV	03.09 Pyhäjärvi			3-14 po	
2.23,32	Jaana Tuominiemi-69	HT	08.07 Kälviä			5 pim	
	-10-		
2.26,20	Kirsi Pohjoisaho-65	Athlos	20.06 Vaasa			1 pim TUL				
2.26,56	Satu Sämpi-75		KV	08.07 Kälviä			7 pim	
2.27,0	Iiris Kouvolainen-73	PyPo	11.09 Pyhäsalmi			2-16 cup					
2.29,25	Eija Kellokoski-73	VetU	16.08 Kokkola			7-16 alue	
2.29,54	Satu Ekdahl-74		NU	16.08 Kokkola			8-16 alue
2.29,5	Petra Nivala-74		KT	12.06 Kälviä			3-14 ka	
2.29,84	Outi Pihakari-75	KV	27.08 Nokia			21-13 SM					
2.29,88	Anna Hautala-69		LV	08.07 Kälviä			8 pim	
2.31,12	Tanja Rauma-74		VetU	08.08 Kokkola			4-14 pim	
2.32,44	Kaija-Liisa Appelqvist	VetU	08.07 Kälviä			10 pim	
	-20
2.33,03	Minna Hirvinen-75	TU	08.08 Kokkola			1-13 pim
							
							
	1500m-88	
4.19,23	Maarit Patama-62	KU	28.08 Lohja		PB	4 kv	
4.24,91	Anne Siltala-69		NU	07.08 Hämennlinna	PB	8 SM	
4.33,37	Erja Ervonen-63		KU	19.07 Pihtipudas		5 kv	
4.43,0	Johanna Ylitalo-70	RK	16.06 Kannus		PB	1-18 po	
4.50,98	Hanne Tuominiemi-72	HT	15.07 Kannus			1-18 pim	
4.52,74	Marjo Parttimaa-70	NU	09.07 Kälviä		PB	4 pim	
5.03,2	Nina Nikunen-73		VetU	03.09 Pyhäjärvi		PB	5-16 po	
5.07,80	Kirsi Pohjoisaho-65	Athlos	20.06 Vaasa			1 pim TUL
5.08,70	Tuula Lahdenperä-48	Athlos	20.06 Vaasa			2 pim TUL
5.12,0	Annika Antti-Roiko	AV	01.09 Kannus			3-16 alue-k	
	-10-				
5.13,3	Kaija-L Appelqvist-68	VetU	10.08 Pietarsaari		1 pk					
5.17,49	Jaana Tuominiemi-69	HT	15.07 Kannus			1-20 pim				
5.22,3	Virpi Niemi-74		LV	01.09 Kannus			4-16 alue-k
5.23,1	Tanja Rauma-74		VetU	26.06 Ullava			6-16 ka
							
							
	3000m-88	
9.31,0	 Erja Ervonen-63	KU	25.06 Saarijärvi	PB	5 elit	
10.01,18 Maarit Patama-62	KU	10.06 Kuortane			1 po	
10.16,05 Johanna Ylitalo-70	RK	08.07 Kälviä		PB	2 pim	
10.39,37 Hanne Tuominiemi-72	HT	08.07 Kälviä		PB	3 pim	
11.33,59 Marjut Konu-67		KV	08.07 Kälviä			4 pim	
11.38,07 Kaija-L Appelqvist-68	VetU	29.08 Seinäjoki			11 pk	
13.20,70 Saija Pakkala-70	VetU	08.07 Kälviä			5 pim	
							
							
							
	5000m-88	
16.39,12 Erja Ervonen-63	KU	17.07 Kannus		PB	2 ka	
		
					
	10000m-88	
34.59,20 Erja Ervonen-63	KU	05.08 Hämeenlinna		10 SM	
							
	Maraton-88
2.46.34	Erja Ervonen-63		KU	09.10 Berliini			27 kv
3.54.14	Marja-Leena Lehtomäki	KTU	27.08 Kokkola			2 venetsia		
4.07.19	Merja Niemi		Kla	Kokkola			3 venetsia			
							
							
							
	80m aidat-88	
12.42	Anu Pirttimaa-72	YK	16.07 Kannus -1,19		1-16 pim	
12.42	Nina Ylimäki-72		TU	17.09 Raisio -2.0		S16 team-SM	
12.98	Susanna Saari-73	VetU	16.07 Kannus -1,19		3-16 pim	


	100m aidat-88	
14.88	Katriina Untinen-62	YK	07.08 Hämeenlinna +1,4		7h2 SM	
14.90	Maritta Säätelä-71	KV	24.06 Kuortane -0,1		4 kv	
15.26	Anu Kotka-68		YK	09.07 Kälviä +1,6		3 pim	
16,3	Nina Ylimäki-72		TU	09.07 Kälviä +1,6		4 pim	
16,9	Terhi Vuohtoniemi-71	PyPo	06.06 Ylivieska +1,2		3 aluek	
18.39	Marjo Koskenniska-69	VetU	15.07 Kannus -0,44		2-20 pim	


	200m aidat-88	
31.22	Susanna Saari-73	VetU	15.07 Kannus -3,40		1-16 pim	
32.33	Mervi Nivala-72		TU	15.07 Kannus -3,40		2-16 pim	
							
							
	300m aidat-88	
43.97	Maritta Säätelä-71	KV	14.08 Tornio			1-18 SM	


	400m aidat-88	
63.42	Katriina Untinen-62	YK	06.08 Hämeenlinna		8h2 SM	
66.24	Anu Kotka-68		YK	08.07 Kälviä			2 pim	
67.58	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	05.06 Ähtäri			3 ka	
70.16	Marjo Koskenniska-69	VetU	08.07 Kälviä			4 pim	
70.26	Susanna Saari-73	VetU	08.07 Kälviä			5 pim	
70.61	Nina Nikunen-73		VetU	20.07 Kalajoki			5 ka	
79.63	Minna Koskenniska-69	VetU	16.07 Kannus			3-20 pim	
							
							
	korkeus-88	
175	Piia L	13.8 K-pää					
168	Piia Peltosaari-73	NU	09.07 Kälviä			2 pim	
165	Nina Ylimäki-72		TU	10.06 Kuortane			6 po	
155	Marjo Virtanen-73	RP	12.06 Kälviä			2-16 ka	
155	Anu Kotka-68		YK	15.07 Kannus			1-20 pim	
155	Satu Sämpi-75		KV					
155	Kirsi Kalliokoski	KaJu					
150	Katja Honkanen-74	KU	12.06 Kälviä			1-14 ka	
150	Raisa Nikula-75		KT					
150	Saija Lastikka-74	KT	16.07 Kannus			5-16 ka	
	---10---
150	Mervi Nivala-72		TU	21.06 Veteli			S-16 pim	
150	Suvi-Päivikki Paavola-73	HK					
150	Tuija Lintilä-71	KU	16.07 Kalajoki			1-18 pim	
150	Anna Hautala-69		LV					
148	Marika Storbacka-73	VetU	07.08 Kokkola				
							
							
	pituus-88	
584	Sanna Hernesniemi-71	KV	12.08 Tornio -1,3		1q-18 SM	
551	Katja Honkonen-74	KU	15.07 Kannus +0,6		1-16 pim	
547	Sari Hakala-64		HU	10.06 Kuortane +0,6		4 po	
541	Anu Pirttimaa-72	YK	12.08 Kankaanpää +1.0		7-16 SM	
539	Nina Ylimäki-72		TU	07.06 Lappajärvi +0,8		S-16 pim	
538	Maritta Säätelä-71	KV	17.07 Kalajoki +0,86		1-18 pim	
527	Mervi Nivala-72		TU	05.06 Toholampi –0,7		2 ka	
524	Piia Peltosaari-73	NU	15.07 Kannus +0,46		2-16 pim	
521	Susanna Saari-73	VetU	05.06 Ähtäri –0,7		2-16 ka	
504	Anu Kotka-68		YK	16.07 Kannus +0,00		1-20 pim
	---10---	
							
							
	kuula-88	
13.65	Anne Känsäkangas-60	KV	10.06 Kuortane			1 po	
13.16	Tuula Hirvi-73		KP-V	18.08 Perho			1-18 pjoki	
13.04	Marja Palola-70		TU	14.08 Tornio			4-18 SM	
11.96	Marke Myllymäki-70	KP-V	16.06 Kannus			3-18 po	
11.36	Teija Paavola-69	KV	16.07 Kannus			1-20 pim	
10.56	Piia Kamunen-71		KV	14.08 Tornio			11-18 SM		
10,27	Paula Anttila		UK	28.07 Ullava			
10.24	Anu Kotka-68		YK	16.07 Kannus			2-20 pim	
9.95	Nina Ylimäki-72		TU					
9.78	Katja Lehto-68		KP-V	18.08 Perho	
	-10-			
							
							
	kiekko-88	
61.36	Anne Känsäkangas-60	KV	02.08 Kokkola			1 pk	
52.34	Riitta Brännkärr-63	KP-V	02.08 Kokkola			2 pk	
44.58	Teija Paavola-69	KV	02.08 Kokkola			3 pk	
42.00	Pia Kamunen-71		KV	03.07 Ylivieska		PB	4 pk	
39.74	Marke Myllymäki-70	KP-V	16.07 Kalajoki			2-18 pim	
36.56	Heli Kauppila-72	KV	17.07 Kannus		PB	3 ka	
35.32	Marja Palola-70		TU	16.07 Kalajoki			3-18 pim	
32.06	Marika Kulju-73		PyPo	07.09 Pyhäjärvi			1-16 so	
31.56	Tuula Hirvi-73		KP-V	16.07 Kannus			2-16 pim	
28.22	Maarit Luikku-73	HU	11.09 Himanka			1-16 cup					
	---10---						
							
							
	Moukari-88	
32.72	Anne Känsäkangas-60	KV	24.07 Alavieska			2 karn	
31.60	Riitta Brännkärr-63	KP-V	24.07 Alavieska			3 karn	
							
							
							
	Keihäs, mitalilaji88	
47.78	Marja Harvala-70	YK	30.07 Ylivieska			1 B-SM	
43.44	Anu Jääskeläinen-71	PTU	03.07 Vesanto			1 kv	
42.96	Kaija Kumpula-72	NU	19.07 Pihtipudas		1 kv	
39.54	Riitta Brännkärr-63	KP-V	08.07 Kälviä			2 pim	
39.40	Marke Myllymäki-70	KP-V	10.06 Kuortane			4 po	
38.70	Pirjo Laitila-71	PyPo	26.05 Pihtipudas		1	
36.84	Suvi-Päivikki Paavola-73	HK					
34.68	Anu Kotka-68		YK	08.07 Kälviä			5 pim	
33.00	Tarja Palola-68		NU	02.08 Nivala			1-20 pk	
32.66	Mervi Nivala-72		TU			
	---10---		
31.76	Nina Ylimäki-72		TU					
31.06	Pirkko-Liisa Isoaho-60	TU	08.07 Kälviä			7 pim	
							
!!
45,34	Anu Jääskeläinen-71	PTU	03.09 Kalajoki
							
	7-ottelu-88	
3908	Anu Kotka-68		YK	16,0-150-9.37-28,7—492-30.94-2.44,4	22.06 Veteli		1-20 pim	
		
						
	100m-87	
11.96	Sanna Hernesniemi-71	KV	22.08 Tukholma +0,3		1-18 mo	
12.13	Margareetta Hohkaharju	KT	14.08 Kuopio +0,6		2h1 SM	
12.96	Katriina Savola-62	YK	23.06 Kokkola +1,7		5 kv	
13.07	Raija Ahokas-71		TU	19.07 Kuusankoski +0,8		4h3-18 SM	
13.08	Johanna Haikonen-73	TU	22.08 Orimattila -0,2		2h-14 SM	
13.27	Lea Mäntylä-72		KV	28.07 Nykarleby +0,96		5-18 po	
13.28	Mervi Nivala-72		TU	26.07 Kannus +1,9		2h1 pim	
13.30	Anu Pirttimaa-72	YK	03.07 Kokkola -0,7		3-16 pim	
13.36	Kati Pippola-71		KV	19.06 Lappajärvi +1,1		7h1 ka					
13.38	Sari Hakala-64		HU	26.07 Kannus +1,9		3h1 pim	
	---10---
13.39	Piia Peltosaari-73	NU					
13.45	Anu Kotka-68		YK	26.07 Kannus +1,5		3h2 pim	
13,4	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	14.06 Kälviä +1,51		5 ka	
							
							
	200m-87	
24.31	Sanna Hernesniemi-71	KV	23.08 Tukholma -0,6		1-18 mo	
25.11	Margareetta Hohkaharju	KT	16.08 Kuopio -1,2		4sf2 SM	
26.79	Nina Ylimäki-72		TU	25.07 Kannus    		1h2 pim	
26.84	Johanna Haikonen-73	TU	25.07 Kannus			2h2 pim	
26.86	Katriina Savola-62	YK	25.07 Kannus -1,2		2h1 pim	
27.00	Raija Ahokas-71		TU	25.07 Kannus -1,2		3 pim	
27.21	Anu Kotka-68		YK	25.07 Kannus			3h2 pim	
27,37	Kati Pippola-71		KV	20.06 Kuortane -0,4		3B kv	
27.42	Lea Mäntylä-72		KV	25.07 Kannus			4h1 pim	
27.55	Sari Hakala-64		HU	25.07 Kannus			4h2 pim	
	---10---						
27,3	Tiina Latukka-69	KaJu	04.07 Nivala +2,0		1-18 pim	
27,6	Anne Siltala-69		NU	04.07 Nivala  +2,0		2-18 pim	
							

						
	300m-87	
39.44	Sanna Hernesniemi-71	KV	25.08 Kokkola			1-16 pk	
42.15	Kati Pippola-71		KV	23.06 Kokkola			1A-16 kv	
42.36	Johanna Haikonen-73	TU	23.08 Orimattila		1h-14 SM	
43.18	Mervi Nivala-72		TU	11.08 Kokkola			1	
							
							
	400m-87	
59.55	Maarit Patama-62	KU	26.07 Kannus			1 pim	
59.86	Kati Pippola-71		KV	16.05 Lohja			4-17 ka	
61.39	Katriina Savola-62	YK	26.07 Kannus			2 pim	
61.95	Jaana Tuominiemi-69	HT	26.07 Kannus			3 pim	
62.10	Marjo Parttimaa-70	NU	28.07 Nykarleby			4-18 po	
62.32	Marjo Furu-74		KV	26.07 Kannus			4 pim	
63.89	Anna Hautala-69		LV	26.07 Kannus			5 pim	
65.29	Marjo Koskenniska-69	VetU	26.07 Kannus			6 pim	
65.85	Kaija-L Appelqvist-68	VetU	26.05 Kokkola			2 aluek					
66.12	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	04.07 Kokkola			1-20 pim	
	---10---						
							
	800m-87	
2.08,60	Maarit Patama-62	KU	21.06 Lapinlahti		5A kv	
2.09,9	Anne Siltala-69		NU	19.07 Joutsa			2-18 SM	
2.15,86	Erja Ervonen-63		KU	09.08 Kannus		PB	2 ka	
2.18,46	Marjo Parttimaa-70	NU	25.07 Kannus			2 pim	
2.20,84	Marjo Furu-74		KV	29.08 Pattijoki			1-14 po	
2.21,00	Kaija-L Appelqvist-68	VetU	19.07 Salo		PB	11-20 SM	
2.21,35	Jaana Tuominiemi-69	HT	25.07 Kannus			4 pim	
2.22,98	Hanne Tuominiemi-72	HT	09.08 Kannus			6 ka	
2.23,46	Anna Hautala-69		LV	25.07 Kannus			6 pim	
2.26,0	Satu Kattilakoski-72	KV	04.07 Kokkola			2-16 pim	
	---10---						
2.26,8	Asta Kattilakoski-73	KV	04.07 Kokkola			3-16 pim	
2.27,2	Virpi Niemi-74		LV	10.06 Kälviä			3-14 pk	
2.27,2	Marita Asunmaa-72	NU	04.07 Kokkola			4-16 pim	
2.28,3	Maria Tuominiemi-70	HT	25.07 Kannus			9 pim	
2.28,6	Heli-Maria Niemelä-73	HK	07.06 Kälviä			4-14 pk					
2.28,7	Katriina Savola-62	YK	29.08 Kannus			S pim	
2.28,7	Nina Nikunen-73		VetU	25.07 Kannus			10 pim	
2.31,03	Marjo Koskenniska-69	VetU					
2.31,61	Merja Isokääntä-67	KaJu	03.07 Kokkola			1-20 pim	
							
							
	1500m-87	
4.21,25	Maarit Patama-62	KU	22.07 Turku			2 kv	
4.27,78	Anne Siltala-69		NU	22.08 Tukholma			3-18 mo	
4.32,8	Erja Ervonen-63		KU	16.07 Kiuruvesi			2 ka	
4.49,30	Hanne Tuominiemi-72	HT	02.08 Helsinki-E		1 kv	
4.52,54	Marjo Parttimaa-70	NU	26.07 Kannus			2 pim	
4.59,62	Asta Kattilakoski-73	KV	17.07 Kuusankoski		9h1-16 SM	
5.03,16	Jaana Tuominiemi-69	HT	28.07 Nykarleby			2-18 po	
5.06,32	Kaija-L Appelqvist-68	VetU	26.07 Kannus			5 pim	
5.07,82	Marita Asunmaa-72	NU	03.07 Kokkola			3-16 pim	
5.07,83	Satu Kattilakoski-72	KV	03.07 Kokkola			4-16 pim
	---10---	
5.13,26	Nina Nikunen-73		VetU	03.07 Kokkola			5-16 pim	
5.14,06	Heli-Marja Niemelä-73	HK	03.07 Kokkola			6-16 pim
							
							
							
	3000m-87	
9.36,17  Maarit Patama-62	KU	02.06 Sipoo			2 ka	
9.42,23  Erja Ervonen-63	KU	14.08 Kuopio			12 SM	
10.36,60 Johanna Ylitalo-70	RK	28.05 Ylivieska			1-18 pim	
10.40,97 Hanne Tuominiemi-72	HT	25.07 Kannus			2 pim	
11.01,64 Asta Kattilakoski-73	KV	25.07 Kannus			3 pim	
11.04,35 Jaana Tuominiemi-69	HT	28.05 Ylivieska			2-18 pim	
11.09,23 Merja Isokääntä-67	KaJu	28.05 Ylivieska			1-20 pim	
11.19,97 Kaija-L Appelqvist-68	VetU	28.05 Ylivieska			2-20 pim	
12.18,14 Saija Pakkala-70	VetU	28.05 Ylivieska			3-18 pim	
							
							
							
	10000m-87	
34.49,27 Erja Ervonen-63	KU	16.08 Kuopio		PB	6 SM	
38.54,7  Anne Piispanen-58	YK	21.08 Oulu		PB	2 liiton-kymppi	
							
	maraton-87
3.52.19	Marla-L Lehtomäki-45	Kla	06.06 Jyväskylä			4-40 finlandia	
							
	100m aidat-87	
15.08	Anu Kotka-68		YK	18.07 Salo -0,5			4h-20 SM	
15,2	Katriina Savola-62	YK	28.08 Kannus +1,0		S pim	
15.67	Maritta Säätelä-71	KV	26.07 Kannus +1,6		2 pim				
15,7	Tiina Latukka-69	KJ	04.07 Nivala +0,9		1-18 pim	
16.43	Nina Ylimäki-72		TU	26.07 Kannus +1,6		3 pim	
16.92	Sari Hakala-64		HU	26.07 Kannus +1,6		4 pim	
17.62	Marjo Koskenniska-69	VetU	26.07 Kannus +1,6		5 pim	
17.98	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	03.07 Kokkola -0,3		2-20 pim	
			
	200m aidat-87	
29,66	Maritta Säätelä-71	KV	19.07 Kuusankoski +2,0		3-16 SM	
31.20	Nina Ylimäki-72		TU	03.07 Kokkola -1,7		2-16 pim	
32.09	Mervi Nivala-72		TU	04.08 Kokkola +0,0		1-16 aluek	
34,14	Anu Jämsä-72		TU	04.08 Kokkola +0,0		2-16 aluek
			
	
	300m aidat-87	
48.66	Marjo Koskenniska-69	VetU	28.07 Uusikaarlepyy		2-18 po	
50,1	Tiina Latukka-69	KaJu	05.07 Nivala			1-18 pim	
							
							
	400m aidat-87	
65.58	Anu Kotka-68		YK	25.07 Kannus			1 pim	
68.61	Maritta Säätelä-71	KV	25.07 Kannus			2 pim	
69.62	Marjo Koskenniska-69	VetU	01.08 Hämeenlinna		7 B-SM	
72,2	Susanna Saari-73	VetU	13.08 Veteli			3 pk	
74,0	Tanja Rauma-74		VetU	13.08 Veteli			4 pk	
74,0	Nina Nikunen-73		VetU	13.08 Veteli			5 pk	
							
							
	Korkeus-87	

164	Nina Ylimäki-72		TU	29.08 Tampere			S16 SM	
163	Anna Hautala-69		LV	26.07 Kannus			2 pim	
161	Piia Peltosaari-73	NU	18.07 Kälviä			4-ott pim	
158	Anu Kotka-68		YK	11.06 Kalajoki			S-20 pim	
158	Kirsi Kalliokoski	KaJu	30.08 Kaustinen			1-14 cup	
150	Mervi Nivala-72		TU	11.06 Kalajoki			S-16 pim	
150	Maria Virtanen-73		RP					
150	Katja Honkanen-74	KU					
150	Aulikki Ohtamaa		NU				
	---10---
150	Tuija Lintilä-71	KU					
							
							
	Pituus-87	
600	Sari Hakala-64		HU	14.07 Raahe +1,4		1 ka	
600	Sanna Hernesniemi-71	KV	17.07 Kuusankoski +0,4		1q-16 SM	
566	Minna Hernesniemi-67	KV	19.07 Salo +0,0			5-20 SM	
541	Mervi Nivala-72		TU	28.07 Nykarleby +1,6		2-18 po	
533	Maritta Säätelä-71	KV	17.07 Kuusankoski +1,2		7-16 SM	
530	Anu Pirttimaa-72	YK	28.07 Nykarleby +0,7		3-18 po	
528	Piia Peltosaari-73	NU	12.09 Hamina +0,5		3-KLL	
522	Nina Ylimäki-72		TU	19.07 Kuusankoski +0,3		S16 SM	
517	Anu Kotka-68		YK	12.06 Kalajoki +1,96		S-20	
511	Päivikki Luoto-69	KT					
	---10---						
502	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	19.07 Salo			14q-20 SM	
501	Katriina Savola-62	YK	29.08 Kannus			S pim	
498	Susanna Saari-73	VetU	03.07 Kokkola -1,4		6-16 pim	
487	Katja Ylisoini-68	KP-V	04.07 Kokkola -0,9		3-20 pim	
480	Katja Honkonen-74	KU	03.07 Kokkola -1,0		8-16 pim	
							
							
							
	kuula-87	
14.09	Katja Ylisoini-68	KP-V	09.07 Alahärmä			1 ka	
13.78	Anne Känsäkangas-60	KV	25.07 Kannus			1 pim	
12.24	Teija Paavola-69	KV	05.07 Nivala			1-18 pim	
12.21	Marke Myllymäki-70	KP-V	10.07 Hämeenkyrö		4 ka	
12.15	Marja Palola-70		TU	05.07 Nivala			2-18 pim	
11.80	Tuula Hirvi-73		KP-V	25.07 Kannus			5 pim	
10.21	Piia Kamunen-71		KV					
9.71	Päivi Holsti-62		SS					
9.64	Sari Hakala-64		HU	25.07 Kannus			7 pim	
9.59	Katriina Savola-62	YK	28.08 Kannus			S pim
	---10---	
9.52	Teija Kotka-66		YK	25.07 Kannus			8 pim	
							
							
	Kiekko-87	
60.32	Anne Känsäkangas-60	KV	14.06 Kälviä			1 ka	
52.46	Riitta Salo-63		KP-V	05.07 Ylivieska			2 kv	
45.46	Teija Paavola-69	KV	12.07 Alavieska		PB	3 karn	
41.06	Marke Myllymäki-70	KP-V	28.07 Uusikaarlepyy	PB	1-18 po	
40.60	Pia Kamunen-71		KV	03.07 Kokkola			1-16 pim	
39.94	Katja Ylisoini-68	KP-V	03.07 Kokkola		PB	1-20 pim	
38.90	Marja Palola-70		TU	23.06 Kokkola		PB	5 kv	
34.54	Heli Kauppila-72	KV	26.07 Kannus			8 pim	
32.84	Tuula Hirvi-73		KP-V	03.07 Kokkola		PB	3-16 pim	
29.60	Pirjo Korkeasaari-70	VetU	04.07 Nivala			4-18 pim	
	---10---						
							
							
	keihäs-87	
45.70	Päivi Holsti-62		SS	25.07 Kannus			1 pim	
44.30	Marja Harvala-70	YK	17.07 Joutsa			8-18 SM	
40.68	Pirjo Laitila-71	PyPo	12.06 Kajaani			1 ka	
40.36	Marke Myllymäki-70	KP-V	04.07 Nivala			2-18 pim	
39.86	Kaija Kumpula-72	NU	12.09 Hamina			2-KLL	
36.68	Heli Tulkku-70		PyPo	04.07 Nivala			3-18 pim	
36.56	Tarja Palola-68		YK	03.07 Kokkola			1-20 pim	
34.48	Anu Kotka-68		YK	29.08 Kannus			S pim	
33.38	Sini Puusaari-69	VetU	04.07 Nivala			4-18 pim	
32.94	Nina Ylimäki-72		TU	19.07 Kuusankoski		S-16 SM
	---10---	
30.44	Anu Pirttimaa-72	YK					
30.08	Teija Kotka-66		YK	25.07 Kannus			6 pim	
29.82	Hanna Vainionpää	NU	18.07 Kuusankoski		43q-16 SM	
							
							
	7-ottelu-87	
4313	Anu Kotka-68		YK	14,8-158-08.99-27,6—517-30.88-2.41,2	12.06 Kalajoki		1-20 pim	
4185	Katriina Savola-62	YK	15,2-145-09.59-27,2—521-22.20-2.28,7	29.08 Kannus		1 pim	

						
	100m-86	
11.99	Margareetta Hohkaharju	KT	25.07 Vaasa +0,1		2 SM	
12.46	Sanna Hernesniemi-71	KV	03.08 Orimattila +1,3		1sf-16 SM	
12,56	Marjut Pippola-66	YR	29.06 Hämeenlinna +2,0		2h TUL	
12.70	Jaana Ahokas-64		KaJu	01.07 Kalajoki +1,1		2 ka		
13.24	Kati Pippola-71		KV	07.08 Helsinki -0,7		1h kv	
13.35	Lea Mäntylä-72		KV	02.08 Kokkola			1-14 pim	
13.38	Riikka Vainionpää-72	NU	02.08 Kokkola			2-14 pim	
13,1	Sirkka Joenväärä	NU	18.07 Kannus			1h3-16 pim	
13.45	Päivikki Luoto-69	KT	24.06 Kokkola 			5-20 pk							
13.47	Eija-Liisa Nevala	NU	11.06 Oulainen			2-16 ka	
	-10-
13,3	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	19.07 Kannus +1,8		2-20 pim	
13,3	Anu Kotka-68		YK
13,59	Päivi Honkala-74		NU
13,64	Hanna Vainionpää	NU
							

wind			
13.21	Minna Hernesniemi-67	KV	24.06 Kokkola +2,8		5 pk

				
	200m-86	
24.37	Margareetta Hohkaharju	KT	22.07 Varkaus +0,9		1A kv	
25,8	Jaana Ahokas-64		KaJu	05.07 Kälviä -1,39		2 pim	
26,15	Tiina Kumpulainen-68	KTU	19.07 Pihtipudas +1,7		3-18 TUL	
26,24	Marjut Pippola-66	YR	03.06 Kokkola -1,8		1 pk	
26,7	Kati Pippola-71		KV	05.07 Kälviä -1,39		3 pim	
26,8	Minna Hernesniemi-67	KV	18.07 Kannus +0,37		1-20 pim	
26,9	Anu Kotka-68		YK	19.07 Nivala			1-18 pim	
27,1	Riikka Vainionpää-72	NU	05.08 Nivala			1-16 pk	
27,3	Tiina Latukka-69	KaJu	19.07 Nivala			2-18 pim	
27,5	Hanna Vainionpää	NU	17.06 Nivala +0,2		S-16 pim	
	---10---						
27,5	Maritta Säätelä-71	KV	05.07 Kälviä -1,79		2h1 pim	
28,03	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V
							
	300m-86	
41,99	Riikka Vainionpää-72	NU	24.08 Äänekoski			1h-14 SM	
42.21	Kati Pippola-71		KV	01.08 Orimattila		4h-16 SM	
43,8	Ulla Heikkilä-71	PyPo	19.07 Kannus			2-16 pim	
44,4	Johanna Haikonen	TU	19.07 Kannus			3-16 pim	
44,4	Hanna Vainionpää	NU	24.06 Nivala			5-16 pk	
44,9	Mervi Nivala-72	TU	26.07 Kälviä			1-14 pk							
							
							
	400m-86	
58.70	Maarit Patama-62	KU	14.08 Espoo		PB	1B kv	
59,5	Sisko Myllymäki-61	KV	06.07 Kälviä			1 pim
60,06	Tiina Kumpulainen-68	KTU	20.07 Pihtipudas		2-18 TUL	
60,2	Kati Pippola-71		KV	06.07 Kälviä			2 pim	
61,7	Jaana Tuominiemi-69	HT	20.07 Nivala		PB	1-18 pim	
61,9	Anne Siltala-69		NU	20.07 Nivala			2-18 pim	
62.60	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	22.07 Kokkola			1-20 pk	
62,8	Riikka Vainionpää-72	NU	09.09 Nivala			1-20 pk	
63.30	Anna Hautala-69		LV	22.07 Kokkola			1-18 pk	
63.59	Kaija-L Appelqvist-68	VetU	22.07 Kokkola			2-18 pk
	-10-	
64.23	Marjo Koskenniska-69	VetU	22.07 Kokkola			3-18 pk	
64,2	Minna Koskenniska-69	VetU	06.07 Kälviä			5 pim	
65,1	Marja Tuominiemi-70	HT	22.07 Ullava			1-18 pk	
66,72	Auli Kangas-70		KV							
							
	800m-86	
2.08,38	Maarit Patama-62	KU	26.07 Vaasa			3 SM	
2.11,02	Sisko Hernesniemi-61	KV	21.08 Espoo			1 ka	
2.14,42	Anne Siltala-69		NU	31.07 Oulu			6A kv	
2.19,2	Jaana Tuominiemi-69	HT	13.08 Kannus			3-18 po	
2.20,56	Kirsi Pohjoisaho-65	Athlos 	29.06 Hämeenlinna		4 TUL	
2.21,6	Erja Ervonen-63		KU	05.07 Kälviä			3 pim	
2.22,30	Riikka Vainionpää-72	NU	23.08 Äänekoski			2-14 SM	
2.23,0	Marja Tuominiemi-70	HT	13.08 Kannus			5-18 po	
2.23,9	Kaija-L Appelqvist-68	VetU	13.08 Kannus			Ulkop	
2.25,4	Marjo Parttimaa-70	NU	05.07 Kälviä			7 pim	
	--10--						
2.25,62	Hanne Tuominiemi-72	HT	9-10.8 Helsinki			5-14 FJG	
2.25,83	Satu Kattilakoski-72	HT	22.07 Kokkola			1-14 pk	
2.26,0	Kati Pippola-71		KV	02.09 Pietarsaari		1 koulu	
2.26,98	Marjo Furu-74		KV	22.07 Kokkola			2-14 pk			
2.28,66	Marita Asunmaa-72	NU
2.28,9	Auli Kangas-70		KV
2.29,6	Marja Oja-68		KU
2.29,9	Merja Isokääntä-67	KaJu
2.29,9	Marjut Konu-67		KV
2.33,0	Teija Vaitiniemi-67	NU
	--20--							
							
	1500m-86	
4.22,74	Maarit Patama-62	KU	10.08 Helsinki			5 mo	
4.33,44	Sisko Myllymäki-61	KV	26.07 Vaasa			2h SM	
4.37,51	Anne Siltala-69		NU	24.08 Kannus			2 ka	
4.37,71	Erja Ervonen-63		KU	10.06 Kokkola			1 kv	
4.50,3	Marja Tuominiemi-70	HT	01.08 Orimattila		6h2-16 SM	
4.52,84	Jaana Tuominiemi-69	HT	01.08 Ylivieska			17-18	
4.56,27	Kirsi Pohjoisaho-65	Athlos 	11.06 Pietarsaari		1 pk	
4.57,1	Hanne Tuominiemi-72	HT	18.07 Kannus			2-16 pim	
5.04,1	Satu Kattilakoski-72	HT	18.07 Kannus			3-16 pim	
5.06,8	Auli Kangas-70		KV	18.07 Kannus			4-16 pim	
	---10---						
5.08,6	Marjut Konu-67		KV	06.07 Kälviä			5 pim	
5.08,95	Marjo Parttimaa-70	NU	24.08 Kannus			5 ka	
5.10,3	Marita Asunmaa-72	NU	18.07 Kannus			5-16 pim	
5.10,8	Merja Isokääntä-67	KaJu	
5.14,6	Marja Oja-68		KU
5.17,0	Asta Kattilakoski-73	HT	06.07 Kälviä			8 pim
5.18,3	Terttu Manninen-51	PyPo
5.19,90	Kaija-Liisa Appelqvist-68	24.08 Kannus			3-20 ka
							
							
							
	3000m-86	
9.31,6	Maarit Patama-62	KU	18.06 Tampere		PB	5 kv	
9.36,91	Erja Ervonen-63		KU	25.07 Vaasa			9 SM	
9.53,65	Sisko Myllymäki-61	KV	22.05 Helsinki-E		2 ka	
10.32,6	Johanna Ylitalo-70	RK	05.07 Kälviä			2 pim	
11.00,5	Hanne Tuominiemi-72	HT	05.07 Kälviä			3 pim	
11.16,5	Terttu Manninen-51	PyPo	05.07 Kälviä			4 pim	
11.36,8	Jaana Tuominiemi-69	HT	29.05 Ylivieska			1-18 pim	
11.37,3	Satu Kattilakoski-72	HT	29.05 Ylivieska			2-18 pim	
11.41,4	Asta Kattilakoski-73	HT	29.05 Ylivieska			4-18 pim	
11.49,3	Kaija-L Appelqvist-68	VetU	29.05 Ylivieska			5-18 pim	
	---10---				
11.58,8	Marja Oja-68		KU	29.05 Ylivieska			6-18 pim
12.04,0	Anna Hautala-69		LV
12.29,1	Susanna Pajunen-67	KP-V	05.07 Kälviä			6 pim							
							
	5000m-86	
17.18,6	Erja Ervonen-63		KU	16.08 Toholampi			1 pk	
23.40,4	Susanna Pajunen-67	KP-V	18.07 Kannus			1-20 pim

	
	10000m-86	
36.32,94 Erja Ervonen-63	KU	27.07 Vaasa			8 SM	
							
							
	100m aidat-86	
14,37	Marjut Pippola-66	YR	29.06 Hämeenlinna +2,0		1 TUL	
14,9	Anu Kotka-68		YK	19.07 Nivala +1,6		1-18 pim	
15.99	Tiina Latukka-69	KJ	06.09 Kokkola +0,1		S pim	
17,6	Tarja Palola-68		YK	17.06 Nivala -0,7		S-18 pim	
17.92	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	06.09 Kokkola +0,1		S pim	
18,1	Minna Virkkala-67	KP-V	17.06 Nivala			S-20 pim	
18,3	Marjo Koskenniska-69	VetU	19.07 Nivala +1,6		4-18 pim	
19,6	Teija Vaitiniemi-67	NU	18.07 Kannus +0,38		2-20 pim	
							
	
	200m aidat-86	
30.45	Maritta Säätelä-71	KV	03.08 Orimattila –1,0		4h-16 SM	
31,3	Mervi Nivala-72		TU	18.07 Kannus +0,1		2-16 pim	
31,5	Nina Ylimäki-72		TU	18.07 Kannus +0,1		3-16 pim	
32,1	Terhi Vuohtoniemi-71	PyPo	18.07 Kannus			3h1-16 pim	
32,43	Kati Pippola-71		KV	06.09 Lappajärvi		5-16 po
33,15	Hanna Vainionpää	NU	06.09 Lappajärvi		6-16 po
33,5	Sari Paloranta-70		LK
35,1	Satu Paloranta		LK
35,4	Susanna Saari-73	VetU	18.07 Kannus			4h2-16 pim
38,7	Satu Pajunen-74		KP-V	18.07 Kannus			5h2-16 pim
	--10--						
							
	300m aidat-86	
46.42	Anu Kotka-68		YK	03.08 Ylivieska			3h-18 SM	
46,88	Tiina Kumpulainen-68	KTU	19.07 Pihtipudas		3-18 TUL
47,2	Tiina Latukka-69	KaJu	13.08 Kannus			4-18 po	
47,7	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	18.07 Kannus			1-20 pim	
49,3	Marjo Koskenniska-69	VetU	05.08 Kalajoki			3-18 pk	
49,4	Nina Ylimäki-72		TU	13.08 Kannus			6-18 po	
58,7	Sari Myllymäki	KP-V	
						
	400m aidat-86	
66,0	Anu Kotka-68		YK	05.07 Kälviä			1 pim	
70,62	Kirsi Pohjoisaho-65	Athlos 	28.06 Hämeenlinna		6 TUL	
71,1	Tiina Latukka-69	KaJu	05.07 Kälviä			2 pim	
72,8	Marjo Koskenniska-69	VetU	05.07 Kälviä			3 pim	
73,7	Kaija-L Appelqvist-68	VetU	21.07 Veteli			1	
75,89	Minna Koskenniska-69	VetU	12.08 Kokkola			1 pk	
78,25	Jaana Seppälä		KTU	12.08 Kokkola			2 pk	
							
	Korkeus-86	
170	Piia			KV	3.8 orimattila 1-16 SM
163	Marjut Pippola-66	YR	06.07 Kokkola			1-20 pim	
163	Nina Ylimäki-72		TU	02.09 Pietarsaari		2 koulu	
161	Talvikki Melender-65	HT	06.07 Kälviä			1 pim	
158	Terhi Vuohtoniemi-71	PyPo	29.08 Oulainen			2-16 koulu	
157	Anu Kotka-68		YK	17.06 Nivala			S-18 pim	
156	Sirkka Joenväärä	NU	15.07 Nivala			1 pk	
155	Pia Peltosaari-73	NU	03.08 Kokkola			1-13 pim	
155	Tiina Latukka-69	KaJu	19.07 Nivala			2-18 pim	
153	Kirsi Kalliokoski-73	KaJu	06.06 Orimattila				
	---10---							
152	Aulikki Ohtamaa		NU	05.08 Nivala			1-16 pk	
151	Minna Virkkala-67	KP-V	17.06 Nivala			S-20 pim	
150	Anna Hautala-69		LV
150	Sanna Hernesniemi-71
146	Tarja Palola-68		NU							
							
	Pituus-86	
566	Sanna Hernesniemi-71	KV	01.08 Orimattila +1,7		1-16 SM	
561	Minna Hernesniemi-67	KV	19.07 Kannus +1,1		1-20 pim	
539	Talvikki Melender-65	HT	05.07 Kälviä +1,83		3 pim	
530	Päivikki Luoto-69	KT	26.06 Kälviä +0,5		1-18 pk	
525	Marjut Pippola-66	YR	16.08 Jämsänkoski +0,6		1 po	
515	Nina Ylimäki-72		TU	06.09 Lappajärvi –0,70		2-14 po	
513	Mervi Nivala-72		TU	26.07 Kälviä			1-14 pk	
504	Tiina Latukka-69	KaJu	20.07 Nivala –0,8		2-18 pim	
504	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	07.09 Kokkola -0,6		S pim	
497	Maritta Säätelä-71	KV	18.07 Kannus			2-16 pim	
	--10--							
496	Anna Hautala-69		LV	22.07 Kokkola			3-18 pk	
492	Kati Paananen-73	KaJu	28.07 Nivala			1-14 so	
488	Eija-Liisa Nevala	NU	05.08 Nivala			1-16 pk	
484	Harriet Engberg-72	KV	19.08 Kokkola +1,4		1-14 pk		
484	Lea Mäntylä-72	KV
479	Maarit Ahola-73		NU
478	Sirkka Joenväärä	NU	
477	Jaana Tuominiemi-69	HT	05.08 Halsua			1-18 pk	
476	Susanna Saari-73	VetU	30.08 Nivala			3-14 cup	
474	Terhi Vuohtoniemi-71	PyPo	(14.8) Oulainen +1,76		4-16 ka
	-20-
473	Piia Peltosaari-73	NU							
468	Marja Tuominiemi-70	HT	21.08 VetU
467	Marjo Viiperi		KP-V	02.09 Pietarsaari		4 Kllpm
								
	Kuula-86	
13.42	Katja Ylisoini-68	KP-V	05.07 Kälviä			1 pim	
12.35	Marke Myllymäki-70	KP-V	05.07 Kälviä			2 pim	
12.33	Teija Paavola-69	KV	05.07 Kälviä			3 pim	
11.20	Tuula Hirvi-73		KP-V	14.08 Kaustinen			3 ka	
10.69	Marja Palola-70		TU	05.07 Kälviä			5 pim	
10.42	Tarja Palola-68		YK	29.05 Nivala			1 alue	
9.47	Teija Kotka-66		YK	05.07 Kälviä			7 pim	
9.19	Tuija Kotka-66		YK	19.07 Kannus			1-20 pim	
9.18	Katriina Savola-62	YK	10.07 Ylivieska			3 aluek	
9.18	Anu Kotka-68		YK	10.07 Ylivieska			1-18 alue	
	---10---						
9,14	Margareetta Honkaharju	KT
							
	kiekko-86	
59.78	Anne Känsäkangas-60	KV	10.06 Kokkola			1 kv	
50.02	Riitta Salo-63		KP-V	01.06 Kälviä			2 ka	
44.50	Teija Paavola-69	KV	20.05 Kokkola			1 pk	
37.62	Pia Kamunen-71		KV	20.05 Kokkola			1-16 pk	
37.38	Katja Ylisoini-68	KP-V	06.07 Kälviä			4 pim	
37.16	Marke Myllymäki-70	KP-V	30.08 Pyhäjärvi			1-16 cup	
35.18	Marja Palola-70		TU	18.07 Kannus			2-16 pim	
32.08	Heli Kauppila-72	KV	24.08 Äänekoski			5-14 SM				
31.58	Tuula Hirvi-73		KP-V	02.08 Orimattila		13q-16 SM	
31.16	Pirjo Korkeasaari-70	VetU	20.05 Kokkola			2-16 pk	
	--10--						
29.84	Irma Tikkakoski-57	VetU	07.06 Veteli			2 pk	

vahvistamaton
38,38	Marke Myllymäki-70	KP-V
							
							
	Keihäs-86	
41,24	Anu Jääskeläinen-71	PTU	12.09 Virrat			3 koulu	
41.06	Marja Harvala-70	YK	05.07 Kälviä			1 pim	
40.82	Pirjo Laitila-71	PyPo	12.09 Virrat			4 koulu	
39.32	Riitta Salo-63		KP-V	05.07 Kälviä			2 pim	
39.32	Marke Myllymäki-70	KP-V	05.07 Kälviä			3 pim	
38.72	Pirkko-Liisa Aho-68	RP	10.07 Pihtipudas		9 ka	
38.12	Tarja Palola-68		YK	20.07 Nivala 			1-18 pim	
37.06	Heli Tulkku-70		PyPo	18.07 Kannus			2-16 pim	
37.06	Päivi Palola-68		NU	20.07 Nivala			2-18 pim	
35,70	Satu Ruhkala		HK
	--10--
35.62	Kaija Kumpula-72	NU	15.07 Nivala			1-16 pk			
34.94	Sini Puusaari-69	VetU	10.07 Perho		
34,94	Tuula Niemelä		LV
32,14	Teija Paavola-69	KV	
31.50	Mervi Karvonen-70	VetU	18.07 Kannus			6-16 pim	
30,46	Teija Kotka-66		YK							
							
							
	7-ottelu-86	
4133	Anu Kotka-68		YK	15.3h-157-08.98-27,0h-482-25.62-2.37,7		18.06 Nivala		1-18 pim	
3846	Tiina Latukka-69	KaJu	16.8h-154-08.39-27.4h-486-25.26-2.38,1		18.06 Nivala		2-18 pim	
3617	Tarja Palola-68		YK	17.6h-145-10.31-30.4h--472-35.02-2.46,5		18.06 Nivala		3-18 pim	
3501	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	17.92-140-07.31-28.03--504-24.48-2.40,59	07.09 Kokkola		2 pim	
3166	Minna Virkkala-67	KP-V	18,1-151-08.74-29,4--458-25.56-3.09,2		18.06 Nivala		1-20 pim	
	

						
	100m-85	
12,03	Margareta Honkaharju-63	KT	31.08 Tukholma			5 mo		+0,7			
12,66	Minna Hernesniemi-68	KV	27.07 Hämeenlinna 		4h3-18 SM	+1,8	
12,6	Sanna Hernesniemi-71	KV	17.08 Kannus			1-14 po		+1,6	
12,87	Marjut Pippola-66	YR	14.07 Oulu			3 TUL		+1,0	
12,7	Jaana Ahokas-64		KaJu	13.07 Karlskoga			2 po	
12,8	Kati Pippola-71		KV	17.08 Kannus			3-14 po		+1,6	
12,9	Tiina Latukka-69	KaJu	09.07 Kalajoki			1-18 pk	
13,0	Eija-Liisa Nevala	NU	03.09 Nivala			2-16 ko	
13,0	Katriina Savola-62	YK	18.07 Kälviä			1 pk	
13,28	Susanna Virtanen-63	PTU	14.07 Oulu					 -0,48
	-10-
13,30	Sari Hakala-64		HU	01.08 Ylivieska			1 aluek							
13,45	Päivikki Luoto-69	KT	14.07 Pyhäjärvi			3-16 ka	
13,4	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	20.08 Kaustinen			1 Pjoki 	
13,69	Anu Kotka-68		YK	06.06 Ylivieska			3 alue	
							
							
	200m-85	
24.72	Margareta Honkaharju-63	KT	18.08 Lahti			5 SM		-0,8	
25,9	Jaana Ahokas-64		KaJu	06.07 Kannus			1h1 pim		-0,62	
26,2	Minna Hernesniemi-67	KV	06.07 Kannus			2 pim		-5,23
26,51	Tiina Kumpulainen-68	KTU	06.07 Ylöjärvi			2h-18 TUL	+0,4	
26.60	Tiina Latukka-69	KJ	27.07 Oulu 			D16 SM		+0,52	
26,72	Marjut Pippola-66	YR	24.08 Tampere			S TUL		-1,6	
27,09	Anu Kotka-68		YK	02.07 Ylivieska			S16 pim		+0,33	
26,9	Sari Hakala-65		HU	06.07 Kannus			3h1 pim		-0,62	
27,0	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	17.06 Kalajoki			2-18 pim	-3,06	
27,2	Rita Läspä-66		KP-V	15.06 Kälviä 			1-20 pim	
	-10-
27,47	Susanna Virtanen-64	PTU	15.06 Oulu	
27,4	Niina Puurula-65	TU	06.07 Kannus			4h1 pim		-0,62		os. Pikkukangas				
27.89	Minna Virkkala-67	KP-V	02.07 Ylivieska			S-18 pim	+0,33	
28.37	Talvikki Melender-65	HT	02.07 Ylivieska			S-20 pim	+0,33	
28,2	Tarja Ketopaikka-66	VetU	15.06 Kälviä  			2-20 pim	

myötätuuli							
27.22	Katriina Savola-62	YK	16.05 Ylivieska			1 alue-k	+2,16	
							
							
	300m-85	
43.06	Kati Pippola-71		KV	25.08 Kankaanpää		1-14 SM	
43,4	Jaana Tuominiemi-69	HT	17.08 Kannus			2-16 po	
45,0	Anne Siltala-69		NU	15.06 Nivala   			2-16 pim	
45,3	Johanna Ylitlo-70	RK	11.06 Kalajoki			1-16 pk
45,65	Minna Koskenniska-69	VetU	10.09 Kokkola			3-16 pk	
							

							
	400m-85	
58.87	Sisko Myllymäki-61	KV	22.06 Saarijärvi		3B kv	
58.99	Maarit Patama-62	KU	22.08 Espoo			2B ka	
59,6	Kati Pippola-71		KV	07.07 Kannus			3 pim	
60,04	Tiina Kumpulainen-68	KTU	07.07 Ylöjärvi			1h-18 TUL	
60,9	Anne Siltala-69		NU	20.06 Kannus			2-18 alue	
60,9	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	12.07 Tampere			3 ka	
61,3	Jaana Ahokas-64		KaJu	04.08 Nivala			1 ka	
61,7	Rita Läspä-66		KP-V	07.07 Kannus			4 pim	
62.24	Jaana Tuominiemi-69	HT	31.07 Kokkola			2-18 po	
64.02	Kaija-L Appelqvist-68	VetU	31.07 Kokkola			3-18 po	
	---10---
64,0	Jaana Ylitalo-65	KU	16.06 Kälviä			1-20 pim	
65.03	Minna Koskenniska-69	VetU	31.07 Kokkola			4-18 po	
65,94	Minna Pekkarinen	LK	11.06 Kokkola
65,98	Virpi Nyberg		PietI	16.06 Kokkola			3 pim TUL
							
							
							
	800m-85	
2.11,09	Maarit Patama-62	KU	27.08 Vantaa			1 ka	
2.11,9	Sisko Myllymäki-61	KV	06.08 Jyväskylä			6 kv	
2.14,79	Anne Siltala-69		NU	23.06 Saarijärvi		3B kv	
2.18,22	Erja Ervonen-63		KU	04.08 Kajaani			5 kv	
2.20,3	Jaana Tuominiemi-69	HT	07.09 Kannus			1-16 sam	
2.20,4	Johanna Ylitalo-70	RK	07.09 Kannus			2-16 sam	
2.22,00	Kirsi Pohjoisaho-65	PietI	07.07 Savonlinna		2-20 TUL	
2.26,60	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	08.09 Turku			S18 SM-team	
2.27,0	Kaija-L Appelqvist-68	VetU	28.07 Kannus				
2.28,06	Katriina Savola-62	YK	25.08 Ylivieska			S pim	
	---10---						
2.28,2	Marja Oja-68		KU	28.07 Kannus		
2.29,1	Kati Pippola-71		KV	04.09 Kannus			1 koulu		
2.30,0	Minna Pekkarinen-68	LK	28.07 Kannus				
2.30,30	Minna Virkkala-67	KP-V	08.09 Turku			S18 SM
2.30,4	Marjut Konu-67		KV	17.06 Kalajoki			3-18 pim	
2.30,5	Satu Kattilakoski-72	KV	17.08 Kannus			4-14 po	
2.30,7	Marja Tuominiemi-70	HT	08.06 Kannus			4-16 pk	
							
vahvistamattomia
2.23,22	Virpi Nyberg-66		PietI
2.25,9	Riitta Nyberg-67	PietI

							
	1500m-85	
4.24,89	Maarit Patama-62	KU	18.08 Lahti			5 SM	
4.26,44	Sisko Myllymäki-61	KV	18.08 Lahti			8 SM	
4.30,8	Erja Ervonen-63		KU	28.07 Kannus			3 ka	
4.47,8	Anne Siltala-69		NU	17.08 Kannus			2 po	
4.48,6	Johanna Ylitalo-70	RK	17.08 Kannus			3 po
4.50,85	Jaana Tuominiemi-69	HT	27.07 Oulu			8-16 SM		
4.54,80	Kirsi Pohjoisaho-65	PietI	06.07 Savonlinna		1-20 TUL	
4.57,8	Riitta Nyberg-67	PietI	6-7.7 Ylöjärvi			2-18 TUL
5.11,0	Marja Oja-68		KU	18.06 Kalajoki			1-18 pim	
5.11,4	Marjut Konu-67		KV	18.06 Kalajoki			2-18 pim
	-10-	
5.12,8	Hanne Tuominiemi-72	HT	14.06 Nivala			3-16 pim							
5.12,9	Minna Pekkarinen-68	LK	18.06 Kalajoki			3-18 pim	
5.18,5	Marita Hirvasaho-68	HK	18.06 Kalajoki			4-18 pim	
5.18,8	Satu Kattilakoski-72	KV	14.06 Nivala			5-16 pim	
							
							
	3000m-85	
9.37,85	Erja Ervonen-63		KU	16.08 Lahti			12 SM	
9.38,80	Maarit Patama-62	KU	23.05 Helsinki			2 ka	
10.42,6	Johanna Ylitalo-70	RK	06.07 Kannus			1 pim	
11.15,8	Marjut Konu-67		KV	06.07 Kannus			2 pim	
11.24,4	Hanne Tuominiemi-72	HT	06.07 Kannus			3 pim	
11.43,6	Terttu Torvikoski	AV	06.07 Kannus			4 pim	
11.47,5	Marja Oja-68		KU	28.05 Kalajoki			1-18 pim	
11.48,4	Terttu Manninen-51	PyPo	06.07 Kannus			5 pim	
12.04,2	Minna Pekkarinen-68	LK	28.05 Kalajoki			2-18 pim	
12.07,0	Kaija-L Appelqvist-68	VetU	28.05 Kalajoki			3-18 pim	
	---10---						
							
							
							
	10000m-85	
36.02,27 Erja Ervonen-63	KU	18.08 Lahti			9 SM	

							
	maraton-85
3.20.56	Terttu Manninen-51	PyPo	13.10 Vantaa			9 korson-m	
3.56.46	Marja-Leena Lehtomäki	KV	02.08 Helsinki
4.04.51	Sisko Sandström			31.08 Kokkola			10 venetsia

								
	100m aidat-85	
14,42	Marjut Pippola-66	YR	27.07 Varkaus			2h-20 SM	+0,9	
14,8	Katriina Savola-62	YK	14.07 Ylivieska			2B kv	
15.17	Anu Kotka-68		YK	27.07 Hämeenlinna 		4h2-18 SM	+1,3	
15,6	Johanna Anttila-68	KV	07.07 Kannus			2 pim		-2,3	
15,9	Minna Virkkala-67	KP-V	10.08 Kannus			2 pk	
16,2	Tiina Latukka-69	KJ	14.07 Ylivieska			4B kv	
16.51	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	07.09 Turku			S18 SM-team	+0,7	
17,0	Talvikki Melender-65	HT	15.06 Kälviä			1-20 pim	+1,25	


	200m aidat-85	
29,9	Tiina Latukka-69	KaJu	06.08 Rautio			1-16 pk		-0,8	
31,7	Sari Paloranta-70	LK	14.06 Nivala			2-16 pim	-0,1	
32,7	Johanna Anttila-69	KV	14.06 Nivala			3-16 pim	-0,1


	300m aidat-85	
46.11	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	28.07 Hämeenlinna		3h1-18 SM	
47.17	Anu Kotka-68		YK	31.07 Pietarsaari		2-18 po	
48,8	Minna Virkkala-67	KP-V	18.06 Kalajoki			2-18 pim	
50.73	Sari Paloranta-70	LK	31.07 Pietarsaari		4-18 po	

							
							
	400m aidat-85	
64.33	Katriina Savola-62	YK	18.08 Lahti			4h SM	
65,89	Marjut Pippola-66	YR	15.06 Kokkola			1 pim	
66.55	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	14.07 Ähtäri			4 ka	
66,5	Anu Kotka-68		YK	06.07 Kannus			2 pim	
69,4	Tiina Latukka-69	KaJu	20.06 Kannus			2 alue	
72,4	Minna Virkkala-67	KP-V	06.07 Kannus			4 pim	
73,6	Teija Vaitiniemi-67	NU	06.07 Kannus			5 pim	
76,6	Kaija-L Appelqvist-68	VetU	15.08 Veteli			3 pk	
77,0	Minna Koskenniska-69	VetU	15.08 Veteli			4 pk	
79,5	Marjo Koskenniska-69	VetU	15.08 Veteli			5 pk	
	---10---		
83,5	Nina Nikunen-73		VetU					
							
							
	Korkeus-85	
165	Marjut Pippola-66	YR	16.06 Kokkola			1 TUL
164	Talvikki Melender-65	HT	25.06 Kalajoki			2 ka	
161	Minna Virkkala-67	KP-V	26.07 Hämeenlinna		S-18 SM	
160	Anna Hautala-69		LV	07.07 Kannus			1 pim	
156	Anu Kotka-68		YK	02.07 Ylivieska			S-16 pim	
156	Tiina Latukka-69	KaJu	02.07 Ylivieska			S-16 pim	
152	Terhi Vuohtoniemi-71	PyPo	20.07 Pyhäjärvi			4-ott pim	
150	Jaana Tohila-67		KaJu	08.08 Kalajoki			1-18 pk	
150	Sirkka Joenväärä	KaJu	07.07 Kannus			3 pim	
150	Niina Ylimäki-72	TU	15.06 Nivala			3-16 pim
	-10-	
							
							
							
	Pituus-85	
610	Sari Hakala-65		HU	17.08 Lahti			6 SM		+1,0	
599	Minna Hernesniemi-67	KV	01.09 Tukholma			3-18 mo		+1,6	
539	Sanna Hernesniemi-71	KV	14.09 Ylivieska			3-KLL		+1,8	
534	Talvikki Melender-65	HT	11.06 Kokkola			4 kv		+1,8	
528	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	08.09 Turku			S-18 SM-team	+2,0	
516	Päivikki Luoto-69	KT	07.09 Toholampi			1-16 cup	
512	Tiina Latukka-69	KaJu	16.05 Ylivieska			1-16 aluek	ok			
507	Anu Kotka-68		YK	03.07 Ylivieska			S pim		+0,0	
500	Jaana Kumara-70		SS	03.09 Nivala			3-16 koul	
495	Heli Tulkku-70		PyPo	
	--10--				
494	Katariina Virkkala-69	KV	02.06 Kälviä			3-16 ka	
484	Mervi Nivala-70		TU	11.07 Toholampi			1-14 pk
477	Minna Virkkala-67	KP-V	03.07 Ylivieska			S-18 pim	+0,0	
471	Johanna Anttila-69	KV	04.06	Veteli			1-16 pk 			
470	Mervi Karvonen-70	VetU	15.08 Veteli			1-16 pk	

vahvistamaton							
513	Tiina Latukka-69	KaJu					
							
							
	Kuula-85	
13.05	Katja Ylisoini-68	KP-V	14.05 Alavieska			1 pk	
12.48	Anne Känsäkangas-60	KV	06.07 Kannus			2 pim	
11.16	Marke Myllymäki-70	KP-V	31.07 Pietarsaari		2-18 po	
10.84	Teija Paavola-69	KV	06.07 Kannus			3 pim	
10.49	Riitta Salo-63		KP-V	06.07 Kannus			5 pim	
10.20	Marja Palola-70		TU	20.08 Toholampi				
10.15	Tuija Kotka-66		YK	16.06 Kälviä			1-20 pim	
10.02	Minna Virkkala-67	KP-V	13.08 Kaustinen			3-18 ka	
9.82	Tarja Palola-68		YK	19.08 Ylivieska			1-18 kunta	
9.62	Tarja Ketopaikka-66	VetU	04.06 Veteli			2 pk
	---10---	
9.55	Teija Kotka-66		YK	16.06 Kälviä			3-20 pim	
9,20	Katriina Savola-62	YK	24.08 Ylivieska			S pim
							
							
	kiekko-85	
56.40	Anne Känsäkangas-60	KV	11.07 Alavieska			1 karn	
52.74	Riitta Salo-63		KP-V	07.07 Kannus			2 pim	
41.56	Teija Paavola-69	KV	02.06 Kälviä			2 ka	
39.06	Katja Ylisoini-68	KP-V	13.09 Kalajoki			3-KLL	
35.06	Marke Myllymäki-70	KP-V	27.07 Oulu			3q-16 SM	
33.32	Marja Palola-70		TU	11.07 Toholampi			1 pk	
30.78	Irma Tikkakoski-57	VetU	15.08 Veteli			3 pk	
30.56	Tarja Ketopaikka-66	VetU	15.06 Kälviä			1-20 pim	
29.96	Pia Kamunen-71		KV	24.08 Kankaanpää		5-14 SM	
27.52	Sini Puusaari-69	VetU	15.08 Veteli			4 pk	
	---10---						
26.80	Jaana Rytiniemi-67	VetU	17.06 Kalajoki			2-18 pim	
26.80	Pirjo Korkeasaari-70	VetU	15.08 Veteli			5 pk	
25.72	Tuula Hirvi-73		KP-V	15.08 Veteli			6 pk	
25.60	Saija Pakkala-70	VetU	15.08 Veteli			7 pk	
24.66	Riitta Kaustinen	KP-V	17.06 Kalajoki			3-18 pim	
							
							
	Keihäs-85	
41.50	Marja Harvala-70	YK	14.09 Yliviska			2-KLL	
41.38	Päivi Palola-68		NU	04.06 Nivala			1-18 pk	
39.78	Riitta Salo-63		KP-V	06.07 Kannus			1 pim	
36.50	Heli Tulkku-70		PyPo	06.07 Kannus			3 pim	
35.84	Marke Myllymäki-70	KP-V	06.07 Kannus			4 pim	
35.36	Tarja Palola-68		YK	17.06 Kalajoki			2-18 pim	
34.90	Tuula Niemelä		LV	17.06 Kalajoki			3-18 pim	
33.16	Sini Puusaari-69	VetU	15.08 Veteli			1-16 pk	
32,98	Anu Jääskeläinen-71	PTU	15.06 Oulu
32.92	Teija Kotka-66		YK	19.08 Ylivieska			2 kunta	
	-10-
32.38	Sari Lehtiniemi-70	NU	03.09 Nivala			4-16 ko						
31.76	Minna Virkkala-67	KP-V	08.09 Turku			S18 SM-team 	
31.56	Anu Kotka-68		YK	03.07 Ylivieska			S18 pim	
31.48	Mervi Karvonen-70	VetU	04.09 Kannus			2 koulu	
							
							
	7-ottelu-85	
4311	Anu Kotka-68		YK	15.26-156-08.54-27.09—507-31.56-2.38,34	03.07 Ylivieska   	1-18 pim	
4150	Minna Virkkala-67	KP-V	16.06-156-09.27-27.89—477-30.98-2.34,36	03.07 Ylivieska   	2-18 pim	
4064	Katriina Savola-62	YK	15.29-145-09.20-27.47—490-20.34-2.28,06	25.08 Ylivieska   	1 pim	
3924	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	16.29-138-07.42-27.03—531-22.08-2.28,67	25.08 Ylivieska   	3 pim	
3822	Talvikki Melender-65	HT	16.68-159-06.98-28.38—533-28.52-2.53,40	03.07 Ylivieska   	1-20 pim	

	
						
	100m-84	
12.00	Margareta Honkaharju-63	KT	21.08 Lahti 			2 kv		+0,9	
12.45	Jaana Ahokas-64		KaJu	12.07 Kokkola 			1 kv		+1,3	
12,85	Marjut Pippola-66	YR	01.07 Lahti 			4 TUL		+0,2	
12.93	Minna Hernesniemi-68	KV	17.06 Kokkola 			1 pim		+1,7	
12,93	Susanna Virtanen-64	PTU	12.07 Kokkola 			5 kv		+1,4
13.00	Sari Hakala-64		HU	05.06 Kokkola 			2 pk		+1,2	
13.04	Katriina Savola-62	YK	17.06 Kokkola 			2 pim		+1,7	
13.21	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	17.05 Ylivieska			1 alue-k	
13.26	Rita Läspä-66		KP-V	17.05 Ylivieska			2 alue-k	
13.32	Tiina Latukka-69	KaJu	15.09 Huittinen 		3h-KLL		-1,0	
	---10---
13.33	Päivi Rönni-68		KaJu	14.08 Kokkola 			3 alue-k	+1,0	
13.35	Maarit Pylväs-67	YK	17.06 Kokkola 			3 pim		+1,7	
13,2	Kati Pippola-71		KV	04.07 Kälviä			2-16 pim		
13.60	Sirkka Joenväärä	NU	08.08 Ylivieska			1-14 so	
13.63	Anu Kotka-68		YK	17.06 Kokkola 			5 pim		+1,7	
13,4	Minna Virkkala-67	KP-V	26.05 Kälviä			4h ka	
							
							
	200m-84	
24.82	Margareta Honkaharju-63	KT	05.06 Ylivieska +1,8		1 alue-k	
25.67	Jaana Ahokas-64		KaJu	15.07 Kannus -0,9		1 ka	
26,2	Minna Hernesniemi-67	KV	04.07 Nivala +0,22		1-19 pim	
26,6	Katriina Savola-62	YK	10.07 Kalajoki			1 pk	
27,0	Rita Läspä-66		KP-V	04.07 Nivala +0,22		2-19 pim	
27,37	Tuulevi Männistö-64	KaRi	15.07 Kannus			4 ka
27,2	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	04.07 Nivala +0,22		3-19 pim	
27,2	Päivi Rönni-68		KaJu	10.07 Kalajpoki			2 pk	
27,4	Tiina Latukka-69	KJ	28.07 Kalajoki +1,32		S16 pim	
27.70	Minna Virkkala-67	KP-V	20.07 Turku -0,4		S18 SM	
	-10-
27,8	Marita Hanhineva-66	HK	04.07 Nivala +0,22		4-19 pim	
27,8	Tarja Ketopaikka-66	VetU	04.07 Nivala			3h1-19 pim	
27,9	Maarit Pylväs-67	YK	24.07 Kälviä			6-19 po	
							
							
							
	400m-84	
58.91	Maarit Patama-62	KU	17.07 Espoo			1B ka	
59.33	Katriina Savola-62	YK	12.07 Kokkola			4 kv	
59.52	Margareta Honkaharju-63	KT	17.06 Kokkola			1 pim	
60.40	Jaana Ahokas-64		KaJu	17.06 Kokkola			3 pim	
60.51	Sisko Myllymäki-61	KV	12.07 Kokkola			8 kv	
60,59	Tuulevi Männistö-64	KaRi	01.07 Lahti			6 TUL	
61.25	Rita Läspä-66		KP-V	15.07 Kannus			1-19 ka
61,2	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	05.07 Nivala			1-19 pim	
61.46	Anne Siltala-69		NU	15.07 Kannus			3-19 pk	
62.54	Merja Lukin-64		NU	17.06 Kokkola			6 pim	
	---10---						
63,1	Jaana Ylitalo-65	KU	05.07 Nivala			3-19 pim	
63,2	Erja Ervonen-63		KU	07.06 Kannus			1 pk	
63,49	Marita Hanhineva-66	HK	15.07 Kannus			6 pk	
63,6	Oili Sorvari-58		KaJu	27.06 Kalajoki			2 pk	
							
							
	800m-84	
2.09,95	Maarit Patama-62	KU	21.08 Lahti			5 ka	
2.17,2	Anne Siltala-69		NU	24.07 Kälviä			2-18 po	
2.17,42	Sisko Hernesniemi-61	KV	16.06 Kokkola			2 pim	
2.17,75	Erja Ervonen-63		KU	16.06 Kokkola			3 pim	
2.20,12	Merja Lukin-64		NU	16.06 Kokkola			4 pim	
2.20,24	Johanna Ylitalo-70	RK	25.08 Mikkeli			5-14 SM	
2.21,7	Oili Sorvari-58		KaJu	31.07 Kokkola			3 pk	
2.23,42	Kirsi Pohjoisaho	PietI	09.09 Salo			3 saku
2.23,74	Jaana Tuominiemi-69	HT	22.07 Tampere			6h1-16 SM	
2.26,90	Riitta Nyberg-67	PietI	01.07 Ylivieska			4B ka
	--10--
2.26,9	Marja Oja-68		KU	05.07 Kälviä			4-16 pim	
2.27,5	Eeva-Liisa Untinen-69	HU	31.07 Kokkola			4-16 pk	
2.28,1	Jaana Ylitalo-65	KU	27.06 Kannus			1 pk	
2.28,33	Tiina Kumpulainen	KTU	05.06 Kokkola			3-16 ak
2.28,6	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	29.07 Kalajoki   		S19 pim	
2.29,09	Minna Virkkala-67	KP-V	21.07 Turku			S18 SM	
2.31,02	Marja Tuominiemi-70	HT	04.08 Kokkola			2-14 pim	
							
							
	1500m-84	
4.22,63	Maarit Patama-62	KU	07.07 Kajaani			5 SM	
4.36,73	Erja Ervonen-63		KU	23.06 Kalajoki			3 ka	
4.39,94	Sisko Hernesniemi-61	KV	01.07 Kuortane			2 BSM	
4.48,70	Oili Sorvari-58		KaJu	23.06 Kalajoki			5 ka
4.52,59	Kirsi Pohjoisaho	Piet	23.06 Kalajoki			6 ka	
4.53,8	Anne Siltala-69		NU	04.07 Kälviä			1-16 pim	
4.53,9	Johanna Ylitalo-70	RK	04.07 Kälviä			2-16 pim	
4.56,4	Jaana Tuominiemi-69	HT	04.07 Kälviä			3-16 pim
4.59,30	Riitta Nyberg-67	PietI	04.09 Kokkola			2 pk	
5.01,3	Marja Oja-68		KU	04.07 Kälviä			4-16 pim	
	--10--
5.04,42	Eeva-Liisa Untinen-69	HU	15.07 Kannus			5 pk	
5.07,40	Virpi Nyberg-65		PietI	04.09 Kokkola			3 pk
5.10,91	Marjut Konu-67		KV	17.06 Kokkola			5 pim	
5.16,8	Marita Hirvasaho-68	HK	04.07 Kälviä			6-16 pim	
5.21,7	Minna Pekkarinen-68	LK	04.07 Kälviä			7-16 pim	
5.23,0	Minna Koskenniska-69	VetU	04.07 Kälviä			8-16 pim	
5.23,4	Hanne Tuominiemi-72	HT	04.07 Kälviä			9-16 pim	
							
							
	3000m-84	
9.46,84  Maarit Patama-62	KU	11.06 Tampere			9 kv	
9.48,05	 Erja Ervonen-63	KU	11.06 Tampere			10 kv	
10.25,59 Oili Sorvari-58	KaJu	30.06 Kuortane			3 BSM	
11.44,8	 Marjut Konu-67		KV	05.07 Nivala			1-19 pim	
11.51,12 Eeva-Liisa Untinen	HU	16.06 Kokkola			3 pim	
12.29,1	 Outi Anttila-67	KP-V	05.07 Nivala			2-19 pim	
12.38,1	 Susanna Pajunen-67	KP-V	05.07 Nivala			3-19 pim	
12.49,1	 Teija Vaitiniemi-67	NU	05.07 Nivala			4-19 pim	
							
							
							
	5000m-84	
17.11,43 Erja Ervonen-63	KU	15.07 Kannus			6 ka	
							
							
	10000m-84	
35.24,69 Erja Ervonen-63	KU	06.07 Kajaani			8 SM	
41.07,5	 Oili Sorvari-58	KaJu	29.05 Kalajoki			2 pim	
44.42,0  Riitta Nyberg-67	PietI	Kokkola 28.8			1 pim TUL
47.50,0	 Tiina Isokoski		KaJu	29.05 Kalajoki			3 pim	
							
							
	100m aidat-84	
14,26	Marjut Pippola-66	YR	14.07 Savonlinna +1,9		1-19 TUL	
14,8	Katriina Savola-62	YK	25.06 Ylivieska x		1 pk	
15.29	Anu Kotka-68		YK	01.07 Kuortane +1.79		3 BSM	
15.68	Minna Virkkala-67	KP-V	17.06 Kokkola +1,7		2 pim	
16,9	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	04.07 Nivala +0,85		2-19 pim	
17,3	Talvikki Melender-65	HT	28.07 Kalajoki +1,68		S19 pim	
18,04	Tea Kurra-66		SS	17.06 Kokkola +1,7		4 pim	
18,3	Marita Hanhineva-66	HK	04.07 Nivala +0,85		3-19 pim	
							
							
							
	300m aidat-84	
46,7	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	05.07 Nivala			1-19 pim	
46,8	Minna Virkkala-67	KP-V	05.07 Nivala			2-19 pim	
48,0	Anu Kotka-68		YK	10.06 Nivala			2 ka	
	
						
	400m aidat-84	
63.16	Katriina Savola-62	YK	08.07 Kajaani			4h2 SM	
67.12	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	16.06 Kokkola			2 pim	
67.52	Anu Kotka-68		YK	23.06 Kalajoki			4B ka	
68.39	Minna Virkkala-67	KP-V	16.06 Kokkola			3 pim	
74.85	Teija Vaitiniemi-67	NU	23.06 Kalajoki			5B ka	

							
	Korkeus-84	
165	Talvikki Melender-65	HT	04.07 Nivala			1-19 pim	
161	Ulla Järvelä-68		VetU	14.06 Kälviä			1 pk	
161	Tea Kurra-66		SS	17.06 Kokkola			1 pim	
160	Minna Virkkala-67	KP-V	10.07 Kalajoki			1-19 pk	
157	Anna Hautala-69		LV	22.08 Lohtaja			1 kunta	
155	Tiina Latukka-69	KaJu	28.07 Kalajoki    		S-16 pim	
154	Katriina Savola-62	YK	08.09 Kalajoki			S pim					
154	Aila Haatanen-67	YK	05.06 Ylivieska			1-19 ak					
151	Anu Kotka-68		YK	08.09 Kalajoki			S pim					
150	Jaana Tohila-67		KaJu	23.06 KaJu  			4-19 ka	
	--10--
150	Outi Niemelä-67		KaJu	10.07 Kalajoki			2-19 pk	
150	Katariina Virkkala-69	KV	12.08 Veteli			2-16 alue	
							
							
							
	Pituus-84	
576	Sari Hakala-65		HU	19.05 Kuortane 			- pk		+1,26	
561	Minna Hernesniemi-67	KV	12.07 Kokkola 			2 kv		+1,1	
541	Talvikki Melender-65	HT	05.07 Nivala 			- pim		+1,5
510	Anu Kotka-68		YK	04.07 Kälviä 			1-16 pim	+2,0	
507	Minna Virkkala-67	KP-V	26.08 Raahe 			S19 team-SM	+2,0	
507	Päivi Rönni-68		KaJu	07.08 Kokkola			1-19 pk	
505	Katariina Virkkala-69	KV	04.07 Kälviä 			2-16 pim
503	Tiina Latukka-69	KaJu	20.07 Tampere 			25q-16 SM	+0,23						
503	Päivikki Luoto-69	KT	16.09 Huittinen			q-KLL	
502	Marjo Hekkala-68	HU	07.08 Kokkola			2-19 pk
	---10---	
498	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	16.09 Kaustinen			1 pitM	
493	Tarja Ketopaikka-66	VetU	12.08 Veteli			4-19 aluek	
487	Sari Myllymäki		KP-V	04.07 Kälviä			3-16 pim	
487	Mervi Karvonen-70	VetU	08.09 Kälviä			1-14 cup				
							
							
	Kuula-84	mitalilaji	
12.92	Anne Paavolanen-60	KV	14.08 Kokkola			1 alue-k	
12.31	Katja Ylisoini-68	KP-V	24.07 Kälviä			1-19 po					
11.00	Minna Ruotsalo-67	SS	01.09 Kalajoki			1 pk					
10.71	Teija Paavola-69	KV	24.07 Kälviä			4-18 po	
10.29	Riitta Salo-63		KP-V	16.06 Kokkola			3 pim	
10.22	Ulla Kukkola		KaJu	01.09 Kalajoki			1 alue-k	
9.62	Tarja Ketopaikka-66	VetU	16.06 Kokkola			6 pim	
9.42	Taina Kaunisto-65	VetU	14.07 Saarijärvi		7-19 po	
9.38	Marjut Konu-67		KV	05.07 Nivala			3-19 pim	
9.33	Tuija Kotka-66		YK	05.07 Nivala			4-19 pim
	---10---	
9.33	Jaana Tohila-67		KaJu	05.07 Nivala			5-19 pim	
	
vahvistamattomia						
12.43	Katja Ylisoini-68	KP-V					
11.34	Minna Ruotsalo-67	SS					
							
	kiekko-84	
60.40	Anne Paavolainen-60	KV	23.08 Alavieska			1 pk	
51.54	Riitta Salo-63		KP-V	12.06 Kokkola			1 pk	
39.96	Teija Paavola-69	KV	12.07 Kokkola			3 kv	
39.42	Katja Ylisoini-68	KP-V	14.08 Kokkola			2 alue-k	
30.36	Minna Ruotsalo-67	SS	04.07 Nivala			1-19 pim	
29.24	Taina Kaunisto-65	VetU	12.08 Veteli			4 aluek	
28.68	Irma Tikkakoski-57	VetU	12.08 Veteli			5 aluek	
28.04	Marja Palola-70		TU	04.07 Kälviä			3-16 pim	
27.10	Pia Kamunen-71		KV	05.08 Kokkola			1-14 pim	
26.54	Tuija Kotka-66		YK	04.07 Nivala			3-19 pim
	---10---	
25.70	Sini Puusaari-69	VetU	04.07 Kälviä			5-16 pim	
							
							
							
							
	Keihäs-84	
42.58	Heli Herlevi-61		KT	16.06 Kokkola			1 pim	
39.62	Pirkko-Liisa Aho-68	RP	14.06 Kajaani			1 ka	
38.74	Riitta Salo-63		KP-V	16.06 Kokkola			2 pim	
37.80	Päivi Palola-68		NU	28.08 Nivala			1 pk	
37.78	Minna Ruotsalo-67	SS	02.07 Reisjärvi			1-19 pk	
35.34	Tuula Niemelä-68	LV	05.07 Kälviä			3-16 pim	
34.36	Tarja Palola-68		YK	29.07 Kalajoki			S16 pim	
33.82	Sari Lehtiniemi-70	NU	14.08 Nivala			2-16 pk	
32,64	Anu Jääskeläinen-71	PTU	26.08 Kalajoki				
32.54	Jaana Marjusaari-71	KV	05.07 Kälviä			4-16 pim
	-10-	
32.48	Marja Harvala-70	YK	04.09 Ylivieska			1-16 KLLpm					
31.44	Heli Tulkku-70		PyPo	05.07 Kälviä			5-16 pim	
31.16	Sini Puusaari-69	VetU	28.08 Kokkola			1-16 pk	
							
							
	7-ottelu-84	
4425	Minna Virkkala-67	KP-V	16,0-08.63-152-27,6—506-27.04-2.29,3	29.07 Kalajoki		1-19 pim	
4248	Katriina Savola-62	YK	15,4-08.80-154-27,6-485-21.48-2.41,4	09.09 Kalajoki		1 pim	
4179	Talvikki Melender-65	HT	17,3-07.34-164-28,4 –527-27.62-2.47,4	29.07 Kalajoki		2-19 pim	
4078	Anu Kotka-68		YK	15,8-08.10-151-28,5-469-26.78-2.46,9	09.09 Kalajoki		2 pim	
4002	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	17.56-07.78-130-27.14-505-27.14-2.30,01	26.08 Raahe		Team SM-19	
3899	Talvikki Melender-65	HT	17,4-07.01-160-29,6-485-29.70-2.55,0	09.09 Kalajoki		3 pim	
							
	
						
	100m-83	
11.81	Margareta Honkaharju-63	KT	19.07 Lahti +0,9		2 kv	
12.86	Jaana Ahokas-64		KaJu	30.07 Lahti -0,84		3h1-19 SM	
12,91	Marjut Pippola-66	YR	17.07 Kotka +0,4		5h	
12.92	Sari Hakala-64		HU	30.07 Lahti +0,5		3h7-19 SM	
12,8	Tiina Latukka-69	KaJu	30.07 Kokkola			1-14 pim	
12,9	Minna Hernesniemi-67	KV	16.06 Kokkola			1-16 pim	
13,24	Susanna Virtanen-64	PTU	26.06 Saarijärvi		6
13,0	Päivi Rönni-68		KaJu	16.06 Kokkola			2-16 pim	
13,0	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	11.06 Veteli			1-16 pk	
13,1	Katriina Savola-62	YK	05.07 Kokkola –0,5		2 pk	
	-10-
13,1	Maarit Pylväs-67	YK	09.07 Nivala +0,28		6 pim
13,3	Marita Hanhineva-66	HK					
13.59	Marianne Haarakangas	KaJu	01.09 Ylivieska			2 pk	
13,4	Rita Läspä-66		KP-V	19.06 Kalajoki	-1,28		2-19 pim	
13,4	Sirkka Joenväärä	NU	16.06 Kokkola			1h2-16 pim	
13,4	Merja Kuoppala		NU	16.06 Kokkola			3h1-16 pim	
13,4	Marjo Koskenniska-69	VetU	30.07 Kokkola			2-14 pim	
13,6	Niina Känsälä-68	KP-V	11.06 Veteli			2-16 pk	
							
							
							
	200m-83	
24.36	Margareta Honkaharju-63	KT	17.07 Ylivieska +1,6		2A kv	
26.10	Jaana Ahokas-64		KaJu	24.06 Kalajoki -1,19		3h2 ka	
26,0	Nina Pikkukangas-65	TU	08.07 Nivala -0,37		2 pim
26,3	Sari Hakala-64		HU	08.07 Nivala –0,37		3 pim	
26,8	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	05.06 Alajärvi			1h2-16 ka	
27.10	Katriina Savola-62	YK	19.06 Pihtipudas		2 ka	
27,0	Minna Hernesniemi-67	KV	08.07 Nivala –0,66		4h2 pim	
27.32	Päivi Rönni-68		KaJu	17.07 Ylivieska			5B kv	
27,4	Tarja Ketopaikka-66	VetU	28.08 Alahärmä +1,6		S-19 ka	
27.70	Rita Läspä-66		KP-V	24.06 Kalajoki +1,81		4h3 ka
	---10---	
27,71	Susanna Virtanen-64	PTU	13.08 Ylivieska +1,8		3-19 pim	
27,7	Minna Virkkala-67	KP-V	28.08 Alahärmä			S-16 ka					
27,8	Marita Hanhineva-66	HK	08.07 Nivala –0,91		4h1 pim	
							
							
	300m-83	
43,2	Päivi Rönni-68		Kaju	29.07 Joensuu			6h4-16 SM	
43,3	Minna Hernesniemi-67	KV	17.06 Kokkola			1-16 pim	
43,5	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	21.08 Kälviä			1-16 ka	
44,93	Maritta Säätelä-71	KV	21.08 Oulu			1-12 SM							
45,0	Tiina Kumpulainen-69	KTU	19.06 Kokkola			1-16 pim TUL

				
	400m-83	
58,4	Nina Pikkukangas-65	TU	19.06 Kalajoki			1-19 pim	
60.29	Jaana Ahokas-64		KaJu	16.07 Kalajoki			2-19 pohjola-k	
60,4	Maarit Patama-62	KU	05.07 Kokkola			1 pk	
60,9	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	10.09 Kalajoki			1-19 pk	
61,0	Katriina Savola-62	YK	05.07 Kokkola			2 pk	
61,1	Tuulevi Männistö-64	KaRi	24.07 Oulu			2
61,2	Merja Lukin-64		NU	19.06 Kalajoki			3-19 pim	
62,0	Jaana Ylitalo-65	KU	09.07 Nivala			2 pim	
62,0	Erja Ervonen-63		KU	12.07 Kokkola			1 pk	
62.0	Sisko Hernesniemi-61	KV	21.07 Ylöjärvi			3	
62,2	Marita Hanhineva-66	HK	19.06 Kalajoki			5-19 pim					
	---10---						
62,9	Tarja Ketopaikka-66	VetU	09.07 Nivala			4 pim	
63.18	Rita Läspä-66		KP-V	16.07 Kalajoki			4-18 po				
64,2	Oili Sorvari-58		KaJu	28.08 Kaustinen			1 ka	
							
							
	800m-83	
2.16,89	Merja Lukin-64		NU	17.07 Ylivieska			2B kv	
2.17,0	Maarit Patama-62	KU	08.07 Nivala			1 pim	
2.17,85	Jaana Ylitalo-65	KU	11.06 Imatra			3 B-SM	
2.17,86	Erja Ervonen-63		KU	17.07 Ylivieska			3B kv	
2.19,77	Anne Siltala-69		NU	27.08 Oulu			2-14 SM	
2.19,78	Johanna Ylitalo-70	RK	27.08 Oulu			3-14 SM	
2.20,8	Satu Isokoski-65	YK	12.06 Nivala      		6 ka	
2.22,8	Sisko Hernesniemi-61	KV	08.07 Nivala			6 pim	
2.24,06	Oili Sorvari-58		KaJu	17.07 Ylivieska			5B kv	
2.26,29	Satu Jääskeläinen-70	PyPo	27.08 Oulu			29-14 SM				
	--10--	
2.26,80	Jaana Tuominiemi-69	HT	27.08 Oulu			31-14 SM				
2.28,72	Outi Anttila-67		KP-V	08.06 Pietarsaari		2-18 pk
2.28,8	Marjut Pippola-66	YR	04.09 Raahe			S-19 TUL	
2.29,3	Tiina Ojala-66		KaJu	08.07 Nivala			9 pim	
2.29,43	Minna Pekkarinen-68	LK	17.07 Ylivieska			7B kv	
2.29,66	Virpi Nyberg-66		PietI	19.08 Pietarsaari		1-16 pk
2.29,74	Riitta Nyberg-67	PietI	19.08 Pietarsaari		2-16 pk
2.29,98	Kati Pippola-71		KV	03.09 Ylivieska			1-12 cup
2.30,32	Marjo Parttimaa-70	NU	27.08 Oulu			43-14 SM	
2.30,5	Marjut Konu-67		KV	20.08 Alahärmä			8-16 po		
	--20--			
2.31,04	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	03.09 Ylivieska			1-16 cup
				
							
	1500m-83	
4.36,07	Erja Ervonen-63		KU	28.07 Turku			3B PNG	
4.40,6	Maarit Patama-62	KU	09.07 Nivala			1 pim	
4.42,0	Sisko Hernesniemi-61	KV	26.07 Närpiö			1 ka	
4.44,8	Merja Lukin-64		NU	18.06 Kalajoki			1-19 pim	
4.45,3	Jaana Ylitalo-65	KU	18.06 Kalajoki			2-19 pim	
4.45,6	Tuula Erkkilä-64	SS	18.06 Kalajoki			3-19 pim	
4.46,20	Oili Sorvari-58		KaJu	16.08 Kokkola			7 kv	
4.51,3	Satu Isokoski-65	YK	18.06 Kalajoki			4-19 pim	
4.56,0	Outi Anttila-67		KP-V	09.07 Nivala			4 pim	
4.58,5	Johanna Ylitalo-70	RK	07.09 Kalajoki			2 pitM					
	--10--		
5.02,80	Riitta Nyberg-67	PietI	16.08 Kokkola			11 kv			
5.06,99	Marjut Konu-67		KV	29.07 Joensuu			10h2-16 SM					
5.09,23	Tiina Ojala-66		KaJu	29.07 Lahti			25-19 SM					
5.10,5	Tiina Isokoski		KaJu	18.06 Kalajoki			6-19 pim	
5.13,7	Eeva-Liisa Untinen	HU	16.06 Kokkola			4-16 pim	
5.16,2	Jaana Tuominiemi-69	HT	16.06 Kokkola			5-16 pim	
5.16,6	Minna Pekkarinen-68	LK	16.06 Kokkola			6-16 pim
5.21,9	Anne Jääskä-66		UK	18.06 Kalajoki			2-19 pim

vahvistamaton
5.03,3	Anne Siltala-69		NU
							
							
	3000m-83	
9.53,18	 Erja Ervonen-63	KU	11.06 Imatra			1 B-SM	
10.07,2	 Tuula Erkkilä-64	SS	19.06 Kalajoki			1-19 pim	
10.24,09 Oili Sorvari-58	KaJu	17.08 Pietarsaari		1 kv	
10.50,9	 Satu Isokoski-65	YK	31.05 Kokkola			2 pim	
10.58,7	 Outi Anttila-67	KP-V	31.05 Kokkola			4 pim	
11.24,0	 Tiina Isokoski		KaJu	19.06 Kalajoki			3-19 pim	
12.08,9	 Anne Jääskä-66		UK	31.05 Kokkola			5 pim	
12.46,4	 Teija Vaitiniemi-67	NU	31.05 Kokkola			6 pim	
							
							
							
	10000m-83	
37.51,85 Erja Ervonen-63	KU	01.09 Ylivieska			1 pim	
39.57,25 Oili Sorvari-58	KaJu	01.09 Ylivieska			2 pim	
44.24,54 Tiina Isokoski		KaJu	01.09 Ylivieska			3 pim	
44.34,99 Outi Pisilä		KaJu	01.09 Ylivieska			4 pim	
							
							
	100m aidat-83
14,6	Marjut Pippola-66	YR	05.06 Alahärmä +1,3		1 ka		
16,1	Katriina Savola-62	YK	09.07 Nivala –0,98		1 pim	
16.53	Minna Virkkala-67	KP-V	11.09 Leppävirta		2-19 SaKU	
17,1	Marita Hanhneva-66	HK	18.06 Kalajoki -0,77		1-19 pim	
17,1	Tiina Latukka-69	KaJu	09.07 Nivala –0.98		2 pim	
17,7	Tea Kurra-66		SS	03.08				
19,0	Tarja Ketopaikka-66	VetU	28.08 Alahärmä +1,4		S-19 ka	
19,0	Talvikki Melender-65	HT	09.07 Nivala –0,98		5 pim	
							
							
	400m aidat-83	
66,03	Katriina Savola-62	YK	16.07 Kokkola			3 po	
69,5	Marjut Pippola-66	YR	07.08 Vaasa			1
71,6	Tarja Ketopaikka-66	VetU	08.07 Nivala			2 pim	
73,8	Talvikki Melender-65	HT	08.07 Nivala			3 pim	
74,1	Teija Vaitiniemi-67	NU	08.07 Nivala			4 pim	
77,8	Jaana Parkkinen-65	NU	08.07 Nivala			5 pim	
							
												
	Korkeus-83	
162	Marjut Pippola-66	YR	03.09 Raahe			S-19 TUL	
158	Talvikki Melender-65	HT	04.08 Halsua			1-19 pk				
156	Tea Kurra-66		SS	09.07 Nivala			1 pim	
155	Ulla Järvelä-68		VetU	16.07 Kokkola			2 po	
153	Aila Haatanen-67	YK	09.07 Nivala			3 pim	
153	Merja Koskela		AV	18.08 Alavieska			1-14 pk	
152	Minna Virkkala-67	KP-V	28.08 Alahärmä			S-16 ka					
152	Anne Hietala-68		KT	17.06 Kokkola			2-16 pim	
150	Jaana Tohila-67		KaJu	03.09 Ylivieska			3-16 cup
150	Minna Hernesniemi-67	KV	03.09 Ylivieska			4-16 cup
	---10---
150	Tiina Latukka-69	KaJu						
149	Kaisa Heikkilä		HU	03.09 Kälviä			2-16 cup	
145	Tarja Palola-68		YK					
145	Anne Hautala-69		LV					
							
							
							
	pituus-83	
597	Sari Hakala-65		HU	16.07 Kalajoki     +1,9		1 pohjola-k	
546	Minna Hernesniemi-67	KV	12.07 Harjavalta   +0,1		2	
521	Marjut Pippola-66	YR	04.09 Raahe +1,8		S-19 TUL	
515	Mervi Karvonen-70	VetU	23.06 Ylivieska			Team	
510	Talvikki Melender-65	HT	08.07 Nivala –0,50		3 pim	
508	Minna Virkkala-67	KP-V	16.06 Kokkola			2-16 pim	
505	Tarja Ketopaikka-66	VetU	11.06 Veteli			1-18 pk				
505	Minna Nikula-67		KaJu	17.06 Rautio			1-16 pk					
502	Kaisa Heikkilä		HU	06.09 Kaustinen			1 koulu	
496	Päivi Rönni-68		KaJu	20.09 Kalajoki			1-16
	---10---	
492	Tea Kurra-66		SS	08.07 Nivala –0,56		4 pim	
488	Marjo Hekkala-68	HU	05.07 Kalajoki			1-18 pk	
480	Päivi Tilus		HU	12.07	Kokkola			2-16 pk				
480	Tiina Latukka-69	KaJu	03.09 Ylivieska			2-14 cup	
							
							
	Kuula-83	
12.80	Anne Paavolanen-60	KV	08.07 Nivala			1 pim	
11.03	Katja Ylisoini-68	KP-V	04.07 Pietarsaari		2-19 po	
10.58	Riitta Salo-63		KP-V	08.07 Nivala			3 pim	
10.32	Tarja Manninen		PyPo	11.06 Pyhäjärvi			1 pk	
10.30	Minna Ruotsalo-67	SS	04.07 Pietarsaari		3-19 po	
9.62	Tarja Ketopaikka-66	VetU	28.08 Alahärmä			S-19 ka	
9.45	Päivi Sarjanoja-62	NU	08.07 Nivala			6 pim	
9.43	Tuija Kotka-66		YK	30.08 Ylivieska			1-19 kunta	
9.32	Teija Paavola-69	KV	31.05 Kokkola			2 pk	   				
9.17	Teija Kotka-66		YK	30.08 Ylivieska			2-19 kunta	
	---10---
8.73	Taina Kaunisto-65	VetU	19.06 Kalajoki			2-19 pim	
8.50	Tuija Syväluoma-66	NU	19.06 Kalajoki			3-19 pim	
							
							
	Kiekko-83	
64.24	Anne Paavolainen-60	KV	28.07 Nivala		PB	1 pk	
49.02	Riitta Salo-63		KP-V	01.09 Veteli			1 pk	
42.20	Kaija Känsäkoski-61	KP-V	07.06 Kokkola			3 pk	
38.14	Teija Paavola-69	KV	26.07 Närpiö			5 ka	
35.42	Katja Ylisoini-68	KP-V	20.08 Alahärmä  		5-16 po	
33.48	Minna Ruotsalo-67	SS	28.07 Nivala		PB	3 pk	
31.10	Tarja Ketopaikka-66	VetU	09.07 Nivala			6 pim	
31.00	Taina Kaunisto-65	VetU	01.09 Veteli			1-19 pk	
27.14	Tarja Syväluoma		NU	09.07 Nivala			7 pim	
27.06	Anne Kamunen-67		KV	16.06 Kokkola			4-16 pim	
	---10---							
							
							
	Keihäs-83	
46.72	Päivi Sarjanoja-62	NU	08.07 Nivala			1 pim	
36.20	Pirkko-Liisa Aho-68	RP	03.09 Reisjärvi			1-16 pk	
36.06	Päivi Palola-68		NU	12.06 Nivala			2 ka	
35.38	Pirkko-Liisa Isoaho-60	TU	08.07 Nivala			2 pim	
34.84	Riitta Salo-63		KP-V	08.07 Nivala			5 pim	
32.50	Minna Ruotsalo-67	SS	17.06 Kokkola			3-16 pim	
31.28	Sari Lehtiniemi-70	NU	06.09 Raahe			3-16 KLLpm					
30.56	Tarja Ketopaikka-66	VetU	21.08 Veteli			D-19 pim					
30.56	Tuija Liimatainen	LK					
30.44	Tarja Syväluoma		NU	23.08 Nivala			3 pk	
	---10---
							
							
	7-ottelu-83	
4079   	Tarja Ketopaikka-66	VetU	19,0-143-09.62-27,4--484-28.16-2.36,2	29.08 Alahärmä		2-19 ka			
3862	Talvikki Melender-65	HT	17,7-156-07,41-29,1--481-25,38-2.48,4	21.08 Vateli		1-19 pim		
			
	
						
	100m-82	
12,02	Margareta Honkaharju-63	KT	17.08 Jyväskylä			1A kv		-0,6	
12,5	Marjut Pippola-66	YR	17.08 Kokkola			1h1-16 pk	+1,5									
12,7	Jaana Ahokas-64		KaJu	08.08 Kälviä			2 ka	
12,8	Katriina Savola-62	YK	27.05 Ylivieska			1 pk	
13,29	Susanna Virtanen-64	PTU	31.07 Kuopio			4h5-19 SM	+0,5		
12,9	Marja Hietamäki-65	SS	27.05 Ylivieska			2 pk	
13.20	Asta Jussila-58		NU	31.07 Lil, SWE			3 po		-1,8	
13,0	Sari Hakala-64		HU	10.08 Kokkola			1 pk	
13.28	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	02.07 Ylivieska			1s2-16 pim	+0,15	
13.31	Minna Hernesniemi-67	KV	01.08 Salo			4h4-16 SM	+0,0
	-10-	
13,32	Kirsi Peltola		PietI	08.08 Pietarsaari		3 pim TUL
13,1	Päivi Rönni-68		KaJu	28.08 Kälviä			3-14 po	
13.36	Eeva Markkanen-66	KV	02.07 Ylivieska			2s2-16 pim	+0,15							
13.37	Johanna Lempiälä-68	KP-V	02.07 Ylivieska			3s2-16 pim	+0,15	
13.40	Marja Takala-66		KV	02.07 Ylivieska			4s2-16 pim	+0,15	
13,2	Maarit Pylväs-67	YK	05.09 Pyhäjärvi			1-16 KLLpm					
13,2	Rita Läspä-66		KP-V	08.08 Kälviä			3 ka	
	
wind
12,91	Susanna Virtanen-64	PTU	04.08 Kokkola			2	 +4,0
13.15	Minna Hernesniemi-67	KV	02.07 Ylivieska			1-16 pim	+2,42
13,23	Johanna Lempiälä-68	KP-V	02.07 Ylivieska			2-16 pim	+2,42
13.36	Eeva Markkanen-66	KV	02.07 Ylivieska			3-16 pim	+2,42
		
						
	200m-82	
24,48	Margareta Honkaharju-63	KT	29.08 Helsinki			3 mo		+1,0	
25,58	Asta Jussila-58		NU	10.07 Kalajoki			2 pim		+0,30	
26,2	Sari Hakala-64		HU	03.07 Veteli			1-19 pim		
26,58	Katriina Savola-62	YK	10.07 Kalajoki			3 pim		+0,30	
26,98	Marjut Pippola-66	YR	07.08 Pietarsaari		1 pim TUL				
27,04	Nina Pikkukangas-65	TU	01.08 Kuopio			3h-18 SM	
27,26	Jaana Ahokas-64		KaJu	10.07 Kalajoki			5 pim		+0,30	
27,3	Susanna Virtanen-64	PTU	22.08 Oulu			1 pim TUL
27,69	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	10.07 Kalajoki			6 pim		+0,30	
27,95	Rita Läspä-66		KP-V	10.07 Kalajoki			4h1 pim		+0,12	
	-10-
28,06	Marita Hanhineva-66	HK	10.07 Kalajoki			5h2 pim	
28.13	Johanna Lempiälä-68	KP-V	10.07 Kalajoki			6h2 pim		+0,54
28,3	Kirsi Peltola		PietI	07.08 Pietarsaari		4 pim TUL	
28,3	Minna Hernesniemi-67	KV	03.09 Toholampi			S16 pim	
28,56	Tuulevi Männistö-64	KaRi	25.06 Kalajoki			8 kv		+1,80
28,70	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	10.07 Kalajoki			7h2 pim		+0,54	
							
							
	300m-82			
43.19	Minna Hernesniemi-67	KV	03.07 Ylivieska			1-16 pim	
43,4	Päivi Rönni-68		KaJu	01.08 Kalajoki			1-14 pim	
43,7	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	15.06 Kokkola			1-16 pk	
43,8	Marita Hanhineva-66	HK	28.08 Kälviä			4-16 po	
44.81	Rita Läspä-66		KP-V	30.07 Salo			6h-16 SM	
44,9	Satu Jääskeläinen-70	PyPo	01.08 Kalajoki			1-12 pim	
45,3	Marja-Liisa Haavisto	PyPo	01.08 Kalajoki			2-14 pim	
45,3	Johanna Lempiälä-68	KP-V	10.08 Kokkola			2-16 pk	
							
							
							
	400m-82	
59.66	Nina Pikkukangas-65	TU	03.08 Kokkola			3B kv	
60,1	Maarit Patama-62	KU	06.07 Kälviä			1 pk	
60,5	Asta Jussila-58		NU	11.07 Kalajoki     		1 pim	
60.84	Katriina Savola-62	YK	01.08 Kil, SWE			2 kv	
61.29	Merja Lukin-64		NU	22.07 Pietarsaari		2-18 	
61,3	Jaana Ylitalo-65	KU	06.07 Kälviä			2 pk	
62,2	Erja Ervonen-63		KU	06.07 Kälviä			3 pk	
62.57	Satu Isokoski-65	YK	11.07 Kalajoki			5 pim	
62.69	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	11.07 Kalajoki			6 pim	
63,25	Tuulevi Männistö-64	KaRi	18.07 Karhula			h TUL
	-10-
63,4	Minna Harju-62		KP-V	12.08 Kaustinen			2 pk						
64.86	Marita Hanhineva-66	HK	11.07 Kalajoki			8 pim	
65.09	Jaana Ahokas-64		KaJu	17.06 Ylivieska			3 pk	
66,9	Jaana Parkkinen-65	NU	24.07 Kajaani			2-19
67,08	Virpi Nyberg		PInto	07.08 Pietarsaari		2 pim TUL	
68,3	Outi Anttila-67		KP-V	12.08 Kaustinen			3 pk	
							
							
	800m-82	
2.13,67	Maarit Patama-62	KU	10.07 Kalajoki			1 pim	
2.16,58	Sisko Hernesniemi-61	KV	31.07 Kil, SWE			3 po	
2.17,39	Merja Lukin-64		NU	18.07 Ylivieska			5 kv	
2.18,39	Jaana Ylitalo-65	KU	18.07 Ylivieska			6 kv	
2.18,4	Erja Ervonen-63		KU	10.07 Kalajoki			5 pim	
2.19,1	Satu Isokoski-65	YK	18.07 Ylivieska			8 kv	
2.22,2	Anne Siltala-69		NU	17.08 Nivala			1 kunta	
2.25,8	Satu Jääskeläinen-70	PyPo	31.07 Kalajoki			1-12 pim	
2.27,8	Johanna Ylitalo-70	KU	31.07 Kalajoki			2-12 pim	
2.28,8	Susanna Malm-68		KV	28.08 Kälviä			4-14 po 	
	--10--
2.29,0	Virpi Nyberg-66		PietI	20.08 Pietarsaari		2-16 pk						
2.29,4	Kati Pippola-71		KV	31.07 Kalajoki			3-12 pim	
2.29,5	Marjut Konu-67		KV	20.08 Pietarsaari		3-16 pk	
2.29,67	Riitta Nyberg-67	PietI	17-18.7 Pori  			5-16 TUL	
2.29,8	Outi Anttila-67		KP-V	20.08 Pietarsaari		4-16 pk	
2.31,0	Minna Harju-62		KP-V	23.08 Kaustinen			1 kylä-ott
2.32,2	Arja Tikkanen-68	PyPo	31.07 Kalajoki			3-14 pim	
2.32,55	Eeva Torppa-64		VetU	11.09 Oulu			3-18 SAKU	
2.32,5	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	06.06 Kaustinen			1-16 ka
2.32,7	Anu Kotka-68		YK	31.07 Kalajoki			4-14 pim
	--20--
								
							
	1500m-82	
4.32,05	Maarit Patama-62	KU	13.07 Turku			9A PNG	
4.33,4	Sisko Hernesniemi-61	KV	25.06 Kalajoki			4 kv	
4.41,60	Erja Ervonen-63		KU	03.08 Kokkola			1 kv	
4.47,63	Tuula Erkkilä-64	SS	24.07 Kajaani			3-19 pohj	
4.48,3	Jaana Ylitalo-65	KU	03.07 Veteli			1-19 pim	
4.50,52	Merja Lukin-64		NU	03.08 Kokkola			3 kv	
5.00,01	Outi Anttila-67		KP-V	30.07 Salo			6h-16 SM	
5.03,7	Riitta Nyberg-67	PietI	17.08 Kokkola			2-16 pk	
5.06,0	Satu Isokoski-65	YK	25.06 Kalajoki			12 kv	
5.14,0	Virpi Nyberg		PietI	17.08 Kokkola			3-16 pk
	--10--
5.15,4	Marjut Konu-67		KV	17.08 Kokkola			4-16 pk					
5.17,68	Anu Kotka-68		YK	02.07 Ylivieska			1-16 pim	
5.20,11	Anne Jääskä-66		UK	02.07 Ylivieska			3-16 pim
5.21.30	Sari Tyynelä-67		PK	02.07 Ylivieska			4-16 pim	
							
							
							
	3000m-82	
9.59,34	 Erja Ervonen-63	KU	30.07 Kuopio 			5-19 SM	
10.04,80 Maarit Patama-62	KU	21.06 Tampere			12A kv	
10.22,2	 Sisko Hernesniemi-61	KV	23.05 Kokkola			1 pim	
10.35,5	 Tuula Erkkilä-64	SS	04.07 Veteli			2-19 pim	
10.48,5	 Satu Isokoski-65	YK	23.05 Kokkola			2 pim	
11.07,7	 Helena Mäki-Korvela-63	KU	23.05 Kokkola			3 pim	
11.32,1	 Outi Pynttäri-64	VetU	04.07 Veteli			3-19 pim	
11.34,4	 Jaana Ylitalo-65	KU	23.05 Kokkola			4 pim	
12.06,4	 Outi Anttila-67	KP-V	15.07 Kokkola			2-19 po	
12.40,9	 Anne Jääskä-66		UK	23.05 Kokkola			5 pim	
	---10---						
							
							
							
	100m aidat-82	
14,44	Marjut Pippola-66	YR	10.07 Varkaus			2 TUL		+0,7	
15.79	Katriina Savola-62	YK	25.07 Rovaniemi			1 B-SM		-2,2	
18,2	Merja Lukin-64		NU	03.09 Toholampi			S pim	
18,2	Talvikki Melender-65	HT	03.09 Toholampi			S pim	
20,1	Sari Hakala-64		HU	03.09 Toholampi			S pim	
20,6	Marja Hietamäki-65	SS					
20,7	Riitta Salo-63		KP-V	03.09 Toholampi			S pim	
							
myötätuuli							
17,9	Liisa Oosi		KP-V	11.07 Kalajoki			2 pim		+5,36	
19,6	Jaana Tohila-67		KaJu	11.07 Kalajoki			3 pim		+5,36	
		
					
	400m aidat-82				
65.24	Katriina Savola-62	YK	24.07 Rovaniemi			1 B-SM
67,08	Virpi Nyberg-66		PietI	08.08 Pietarsaari		2 pim TUL
72.93	Tarja Ketopaikka-66	VetU	10.07 Kalajoki			2 pim	
73.76	Jaana Tohila-67		KaJu	10.07 Kalajoki			3 pim	
78.11	Jaana Parkkinen-65	NU	10.07 Kalajoki			4 pim	
80,06	Sari Ketonen		PInto	07.08 Pietarsaari		2 pim TUL							
							
							
	Korkeus-82	
160	Tea Kurra-66		SS	05.08 Nivala			1 pk	
153	Merja Lukin-64		NU	03.09 Toholampi			S-19 pim	
152	Kaisa Heikkilä		HU	05.08 Kalajoki			1-16 pk	
152	Mervi Mattila		LV	03.07 Ylivieska			1-16 pim	
151	Jaana Haakana		NU	08.08 Kälviä			1 ka	
151	Arja Lukin-66		NU	(27.8) Nivala			2 kunta	
150	Sari Hakala-64		HU	03.09 Toholampi			S-19 pim	
150	Talvikki Melender-65	HT	17.08 Kokkola			2 pk	
150	Aila Haatanen-67	YK	06.07 Kälviä			1-16 pk	
150	Minna Virkkala-67	KP-V	12.08 Kaustinen			1-16 pk	
	---10---
149	Jaana Tohila-67		KaJu	13.06 Kannus			3-16 ka	
149	Minna Hernesniemi-67	KV	03.09 Toholampi			S-16 pim	
148	Teija Kotka-66		YK	03.07 Ylivieska			2-16 pim	
148	Ulla Järvelä-68		VetU	03.07 Ylivieska			3-16 pim	
							
							
	pituus-82	
588	Sari Hakala-64		HU	24.07 Kajaani			1-19 pohjola-cup +1,8	
543	Minna Hernesniemi-67	KV	03.08 Kokkola			1-16 kv	
532	Asta Jussila-58		NU	31.07 Kil, SWE			2 po
531	Marjut Pippola-66	YR	03.07 Ähtäri			1-16 pim TUL	
526	Talvikki Melender-65	HT	10.06 Himanka			1-18 pk	
517	Merja Lukin-64		NU	13.07 Nivala			1 pk					
511	Margareta Honkaharju-63	KT	12.09 Kälviä			1 kunta	
510	Nina Pikkukangas-65	TU	26.08 Toholampi			1-18 pk
495	Minna Virkkala-67	KP-V	12.09 Kaustinen			1-16 pk				
491	Marja Takala-66		KV	02.07 Ylivieska			2-16 pim	+1,38	
	--10--
490	Maarit Läspä		VetU	20.07 Kokkola			2 pk											
485	Jaana Orjala		LV	03.08 Kokkola			3-16 kv	
484	Katriina Savola-62	YK	31.07 Kil, SWE			4 po				
							
							
							
	Kuula-82	
16.01	Anne Paavolanen-60	KV	08.06 Kokkola			1 pk	
11.33	Riitta Salo-63		KP-V	04.07 Veteli			1-19 pim	
10.16	Päivi Sarjanoja-62	NU	10.07 Kalajoki			3 pim	
10.08	Tarja Manninen		PyPo	24.07 Kajaani			3-19 pohjola-cup	
9.63	Katja Ylisoini-68	KP-V	06.08 Ullava			1 pk					
9.42	Minna Ruotsalo-67	SS	31.08 Alavieska			1-19 pk
9.29	Taina Kaunisto-65	VetU	04.07 Veteli			2-19 pim	
9.29	Tuija Kotka-66		YK	15.07 Kokkola			2-19 po
9,17	Kirsi Matilainen		PTU	03.07 Oulu				
9.00	Marjut Konu-67		KV	10.07 Kalajoki			5 pim	
	-10-
8.95	Sari Hakala-64		HU	03.09 Toholampi			S-19 pim					
8.87	Seija Joki-Erkkilä-64	YK	04.07 Veteli			3-19 pim	
							
							
							
	Kiekko-82	
59.98	Anne Paavolainen-60	KV	05.08 Kajaani			1 kv	
48.66	Riitta Salo-63		KP-V	31.08 Kokkola			2 pk	
37.64	Kaija Känsäkoski-61	KP-V	31.07 Kil, SWE			4 po	
33.72	Teija Paavola-69	KV	10.08 Kokkola			1-16 pk	
33.30	Anne Kamunen-67		KV	02.07 Ylivieska			1-16 pim	
32.14	Tarja Ketopaikka-66	VetU	07.08 Veteli			2-16 cup	
31.66	Tuula Penttilä-63	KP-V	20.07 Kokkola			3 pk	
31.18	Katja Ylisoini-68	KP-V	12.09 Kaustinen			1-14 pk	
31.06	Päivi Klemola-63	VetU	(3.9) Kokkola			1 ammatti-k	
30.40	Minna Ruotsalo-67	SS	(15.8) Alavieska		1-16 pk	
	---10---				
28.38	Taina Kaunisto-65	VetU	03.07 Veteli			2-19 pim	
27.72	Kirsti Laaksonen-65	TU	24.07 Kajaani			2-19 pohjola-cup	
							
							
							
							
	Keihäs-82	
52.80	Päivi Sarjanoja-62	NU	18.07 Ylivieska			1 kv	
37.38	Riitta Salo-63		KP-V	15.07 Kokkola			1-19 po	
36.78	Marke Parkkinen-66	PyPo	11.07 Pyhäjärvi			1-16	
33.08	Päivi Palola-68		NU	06.09 Pyhäsalmi			1-16 KLLpm					
32.80	Pirkko-Liisa Aho-68	RP	06.09 Pyhäsalmi			2-16 KLLpm					
31.94	Minna Ruotsalo-67	SS	10.07 Kalajoki			4 pim	
31.84	Outi Pynttäri-64	VetU	03.07 Veteli			2-19 pim	
31.76	Irmeli Aho		RP	27.07 Reisjärvi			3 ka	
31.66	Tarja Ketopaikka-66	VetU	14.08 Veteli			1-16 pk	
30.22	Teija Kotka-66		YK	04.09 Toholampi			S-16 pim					
	---10---						
							
							
	7-ottelu-82	
3989   	Merja Lukin-64		NU	18,2-07.24-153-28,9--500-20.04-2.23,1	04.09 Toholampi		1-19 pim	
3581	Talvikki Melender-65	HT	18,2-06.67-145-29,2--513-24.28-2.53,6	04.09 Toholampi		2-19 pim	
3416	Riitta Salo-63		KP-V	20,7-11.09-135-31,7--434-36.02-3.12,6	04.09 Toholampi		3-19 pim	
2907	Marja Hietamäki-65	SS	20,8-06.99-120-29,6--452-23.74-3.05,9	04.09 Toholampi		4-19 pim	
	

						
	100m-81	
11,75	Margareta Honkaharju-63	KT	20.08 Utrecht 			7sf-18 EM	+0,8	
12,6	Nina Pikkukangas-65	TU	22.06 Kalajoki			1-16 pim	
12,8	Marja Hietamäki-65	SS	22.06 Kalajoki			2-16 pim	
12,8	Susanna Virtanen-64	PTU	30.08 Raahe
12,9	Jaana Ahokas-64		KaJu	14.07 Kokkola			3-18 po	
13,0	Katriina Savola-62	YK	26.05 Ylivieska			2 pk	
13,0	Rita Läspä-66		KP-V	22.06 Kalajoki			3-16 pim	
13,1	Sari Hakala-64		HU	27.06 Kokkola			4 pim	
13,1	Eeva Markkanen-66	KV	22.06 Kalajoki			4-16 pim	
13,1	Marja Takala-66		KV	22.06 Kalajoki			5-16 pim	
	-10-
13,2	Mervi Mattila		LV	22.06 Kalajoki			6-16 pim	
13,2	Tuulevi Männistö-64	KaRi	00.08 Kalajoki		
13,3	Tiina Kumpulainen	KTU	12.06 Pietarsaari		1-14 pk
13,3	Ulla Seppälä		KTU	12.06 Pietarsaari		2-14 pk					
13,3	Marjut Pippola-66	YR	11.07 Kokkola			1-16 pim TUL
13,4	Tarja Ketopaikka-66	VetU	22.06 Kalajoki			2h3-16 pim	
13,4	Marita Hanhineva-66	HK	22.06 Kalajoki			1h5-16 pim	
13,5	Maarit Pylväs-67	YK	26.05 Ylivieska			3-16 pk	
13,5	Heli Yli-Kotila-67	TU	22.06 Kalajoki			2h5-16 pim	
13,5	Johanna Lempiälä-68	KP-V	22.06 Kalajoki			3h6-16 pim
	-20-	
13,5	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	07.07 Ullava			1-16 pk	
							
							
							
	200m-81	
24.53	Margareta Honkaharju-63	KT	25.07 Turku			2-19 SM		+1,1	
26.22	Asta Jussila-58		NU	21.06 Sotkamo			5A kv	
26,1	Nina Pikkukangas-65	TU	12.06 Pietarsaari		1 pk	
26,6	Jaana Ahokas-64		KaJu	04.07 Kälviä			1-19 pim	
26.97	Katriina Savola-62	YK	19.07 Ylivieska			1B kv	
26.99	Sari Hakala-64		HU	06.06 Kalajoki			5h2 ka	
27,0	Tuulevi Männistö-64	KaRi	04.08 Kalajoki
27,0	Susanna Virtanen-64	PTU	29.08 Raahe
27,7	Rita Läspä-66		KP-V					
27,9	Tarja Ketopaikka-66	VetU	15.08 Nivala			S16 pim	
	-10-
27,9	Marja Hietamäki-65	SS	15.08 Nivala			S16 pim
28,1	Satu Linna-66		TU	12.06 Pietarsaari		3 pk	
28,1	Merja Lukin-64		NU					
							
							
							
	300m-81	
41,2	Nina Pikkukangas-65	TU	23.06 Kalajoki			1-16 pim	
42,4	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	23.06 Kalajoki			2-16 pim	
43,7	Tiina Kumpulainen	KTU	15.08 Raahe			2-16 po
44,1	Eeva-Liisa Koutokangas	NU	23.06 Kalajoki			3-16 pim	
44,4	Minna Hernesniemi-67	KV	23.06 Kalajoki			4-16 pim	
44,6	Marita Hanhineva-66	HK	23.06 Kalajoki			5-16 pim	
44,6	Tarja Ketopaikka-66	VetU	08.09 Kokkola			1 pk	
44,9	Kaija Silakka-66	HU	23.06 Kalajoki			6-16 pim	
45,0	Satu Linna-66		TU	23.06 Kalajoki			7-16 pim	
							
							
							
							
	400m-81	
58,2	Asta Jussila-58		NU	24.05 Kälviä			1 pk	
59,3	Maarit Patama-62	KU	14.07 Kokkola			2-19 po	
59,8	Merja Lukin-64		NU	05.07 Kälviä			1-19 pim	
60,8	Jaana Ylitalo-65	KU	27.06 Kokkola			2 pim	
61,6	Jaana Iivari-63		KT	05.07 Kälviä			3-19 pim	
62,0	Sisko Hernesniemi-61	KV	14.07 Kokkola			7-18 po	ulkop	
62.89	Katriina Savola-62	YK	09.07 Ylivieska			2 pk	
62,9	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	11.08 Kokkola			1 pk	
63.36	Satu Isokoski-65	YK	09.07 Ylivieska			3 pk	
63,6	Erja Ervonen-63		KU	05.07 Kälviä			4-19 pim
	---10---	
64,0	Jaana Ahokas-64		KaJu	05.07 Kälviä			5-19 pim	
							
							
							
							
	800m-81	
2.10,45	Maarit Patama-62	KU	11.08 Tampere			2 kv	
2.15,3	Merja Lukin-64		NU	06.08 Nivala			1-18	
2.15,43	Jaana Ylitalo-65	KU	25.07 Kajaani			3-16 SM	
2.16,4	Sisko Hernesniemi-61	KV	26.06 Kokkola			2 pim	
2.19,29	Erja Ervonen-63		KU	06.06 Kalajoki			2B ka	
2.19,3	Helena Mäki-Korvela	KU	04.07 Kälviä			3-19 pim	
2.20,7	Satu Isokoski-65	YK	22.06 Kalajoki			2-16 pim	
2.21,60	Susanna Malm-68		KV	05.09 Mikkeli			6-14 SM
2.23,7	Jaana Iivari-63		KT	04.07 Kälviä			5-19 pim	
2.26,3	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	22.06 Kalajoki			3-16 pim	
	---10---						
2.27,5	Marjut Konu-67		KV	29.07 Kälviä			2-16 yritt-kisa 	
2.28,6	Anita Johansson-67	KTU	(2.9) Kokkola			2-14 km					
2.29,3	Outi Anttila-67		KP-V	01.08 Kokkola			2-14 pim	
2.30,6	Anu Kotka-68		YK	01.08 Kokkola			3-14 pim	
2.30,9	Maria Oja-68		KU	01.08 Kokkola			4-14 pim	
2.31,3	Anne Siltala-69		NU	01.08 Kokkola			1-12 pim	
							
							
	1500m-81	
4.28,69	Maarit Patama-62	KU	07.08 Oulu			5 SM	
4.33,30	Sisko Hernesniemi-61	KV	21.06 Sotkamo			5A kv	
4.42,20	Helena Mäki-Korvela	KU	21.06 Sotkamo			2B kv	
4.46,33	Erja Ervonen-63		KU	21.06 Sotkamo			5B kv	
4.54,42	Merja Lukin-64		NU	02.08 Kalajoki			2 ka	
4.56,1	Jaana Ylitalo-65	KU	23.06 Kalajoki			1-16 pim	
5.00,1	Satu Isokoski-65	YK	23.06 Kalajoki			2-16 pim	
5.11,5	Virpi Videnoja-65	UK	23.06 Kalajoki			3-16 pim	
5.12,4	Outi Anttila-67		KP-V	23.06 Kalajoki			4-16 pim	
5.16,5	Sari Hirsikangas-65	UK	23.06 Kalajoki			5-16 pim	
	---10---						
							
							
	3000m-81	
9.45,32	 Maarit Patama-62	KU	28.05 Helsinki			8 ka	
10.11,68 Erja Ervonen-63	KU	28.05 Helsinki			15 ka	
10.25,56 Helena Mäki-Korvela-63	KU	26.07 Turku 			7-18 SM	
11.05,8	 Jaana Ylitalo-65	KU	24.05 Kälviä			3 pim	
11.35,0	 Virpi Videnoja-65	UK	24.05 Kälviä			4 pim	
12.19,0	 Anne Jääskä-66		UK	24.05 Kälviä			5 pim	
12.36,8	 Sari Hirsikangas-65	UK					
							
							
							
	80m aidat-81	
12,13	Marjut Pippola-66	YR	26.07 Kajaani -3,5
12,3	Eeva Markkanen-66	KV	23.06 Kalajoki			1-16 pim	
12,4	Tea Kurra-66		SS	23.06 Kalajoki			2-16 pim	
12,8	Minna Mattila-65	LV	23.06 Kalajoki			3-16 pim	
13,1	Jaana Haakana		NU	23.06 Kalajoki			4-16 pim	
	
						
	100m aidat-81	
15.52	Katriina Savola-62	YK	08.08 Oulu 			6h SM		+0,8 	
17,0	Sari Hakala-64		HU	15.08 Nivala			S-19 pim	
17,2	Jaana Haakana		NU	11.06 Nivala			2-19 cup	
17,3	Tea Kurra-66		SS	16.07 Kalajoki			1-18 yritt	
18,0	Sinikka Järvinen	YK	16.07 Kalajoki			2-18 yritt	
18,0	Päivi Sarjanoja-62	NU	15.08 Nivala			S-19 pim
18,1	Marjut Pippola-66	YR	06.06 Laihia			1 pim TUL	
18,3	Arja Lukin-66		NU	11.06 Nivala			3-19 cup	
							
														

	200m-a-81	
30,05	Marjut Pippola-66	YR	25.07 Kajaani 		4h3-16 SM	+2,0	
32,2	Jaana Haakana		NU	22.06 Kalajoki			1-16 pim	
34,2	Sari Pitkänen-66	HU	22.06 Kalajoki			2-16 pim	


	300m aidat-81	
46.02	Katriina Savola-62	YK	26.07 Turku			7-19 SM	
53,0	Sari Pitkänen-66	HU	14.07 Kokkola			2-19 po	
	
						
	400 aidat-81						
68,9	Katriina Savola-62	YK	27.06 Kokkola			1 pim	
76,9	Merja Lukin-64		NU	27.06 Kokkola			2 pim	
83,7	Anne Jääskä-66		UK	27.06 Kokkola			3 pim	
87,3	Minna Hautamäki-66	UK	27.06 Kokkola			4 pim	

							
	Korkeus-81	
170	Kaisa Alasaari-60	NU	07.06 Sipoo			1 ka	
161	Tea Kurra-66		SS	16.07 Kalajoki			1-16 yritt-k	
160	Helena Mäki-Korvela-63	KU	05.07 Kälviä			1-19 pim	
153	Mervi Mattila		LV	04.08 Kokkola			1-16 pk	
150	Merja Lukin-64		NU	01.09 Nivala			1 pk	
150	Jaana Haakana		NU	27.06 Kokkola			3 pim	
150	Seija Kaarlela-65	NU	22.06 Kalajoki			2-16 pim	
150	Arja Lukin-66		NU	22.06 Kalajoki			2-16 pim	
150	Teija Kotka-66		YK	01.09 Kalajoki			2-16 KLLpm	
150	Jaana Tohila-67		KaJu	01.09 Kalajoki			3-16 KLLpm
	---10---	
149	Kaisa Heikkilä		HU	02.08 Kokkola			1-14 pim	
149	Ulla Järvelä-68		VetU	02.08 Kokkola			2-14 pim	
147	Minna Hernesniemi-67	KV	29.08 Toholampi			1-14	
							
							
							
							
	Pituus-81	
555	Sari Hakala-64		HU	16.06 Jyväskylä +0,8		2 kv	
518	Talvikki Melender-65	HT	31.05 Veteli			1-16 ka	
515	Marjut Pippola-66	YR	07.06 Laihia			1 pim TUL	
506	Tea Kurra-66		SS	19.05 Kalajoki			1-16 pk	
495	Asta Jussila-58		NU	16.08 Nivala			S pim	
494	Päivi Härkönen		SS	01.09 Kalajoki			1-16 koulu	
494	Minna Hernesniemi-67	KV	(2.9) Kokkola			1-14 kunta	
492	Marja Hietamäki-65	SS	19.05 Kalajoki			2-16 pk	
492	Margareta Honkaharju-63	KT	26.06 Kokkola +0,9		2 pim	
492	Merja Lukin-64		NU	04.07 Kälviä			2-19 pim
	---10---	
489	Maarit Läspä		VetU	01.08 Kokkola			1-14 pim	
487	Tarja Ketopaikka-66	VetU	31.05 Veteli			2-16 ka	
479	Marja Takala-66		KV	22-23.6 Kalajoki		4-16 pim	
478	Jaana Haakana		NU	01.09 Kalajoki			2-16 koulu	
476	Rita Läspä-66		KP-V	29.08 Toholampi			1-16	
							
							
							
							
	Kuula-81	
13.06	Anne Paavolanen-60	KV	02.06 Kokkola			1 pk	
11.70	Riitta Salo-63		KP-V	04.07 Kälviä			1-19 pim	
10.20	Tarja Manninen		PyPo	04.07 Kälviä			2-19 pim	
9,92	Kirsi Matilainen	PTU	21.06 Pyhäsalmi
9.80	Seija Joki-Erkkilä-64	YK	04.07 Kälviä			3-19 pim	
9.80	Päivi Sarjanoja-62	NU	04.07 Kälviä			4-19 pim	
9.77	Laila Aalto		UK	14.07 Kokkola			3-19 po	
9.11	Minna Ruotsalo-67	SS	18.08 Kokkola			1 pk
9,08	Maija Seppälä		KTU	18.08 Kokkola			2 pk	
8.96	Marjut Konu-67		KV	26.06 Kokkola			5 pim	
	-10-
8.87	Asta Känsäkoski-46	KP-V	14.09 Kaustinen			1 kunta	
8.78	Taina Kaunisto-65	VetU	14.07 Kokkola			6-19 po	
							
							
							
	Kiekko-81	
59.96	Anne Paavolainen-60	KV	23.07 Kauhajoki			2 kv	
48.62	Riitta Salo-63		KP-V	08.09 Kokkola			1 pk	
30.98	Anne Kamunen-67		KV	27.06 Kokkola			3 pim	
29.70	Taina Kaunisto-65	VetU	20.08 Veteli			1-19 pk	
29.50	Päivi Sarjanoja-62	NU	05.07 Kälviä			2-19 pim	
29.14	Kirsti Laaksonen-65	TU	29.08 Toholampi			tammi.16	
29.08	Seija Joki-Erkkilä-64	YK	05.07 Kälviä			3-19 pim	
28.76	Päivi Klemola-63	VetU	05.07 Kälviä			4-19 pim	
28.34	Tarja Ketopaikka-66	VetU	20.08 Veteli			2-18 pk	
28.10	Jaana Takala		AV	05.07 Kälviä			5-19 pim
	---10---	
28.04	Auli Partanen-62	KaJu	05.07 Kälviä			6-19 pim	
24.78	Tarja Rytiniemi-65	VetU	22-23.6 Kalajoki		5-16 pim	
24.10	Jaana Rytiniemi-67	VetU	20.08 Veteli			5-18 pk	
23.92	Satu Rauma		KP-V	02.06 Kokkola			2-14 pk	
							
							
	Keihäs-81	
49.54	Päivi Sarjanoja-62	NU	28.06 Raahe			2 kv	
42.50	Heli Herlevi-61		KV	26.06 Kokkola			2 pim	
39.72	Riitta Salo-63		KP-V	26.06 Kokkola			3 pim	
38.46	Marke Parkkinen-66	PyPo	12.09 Pyhäjärvi			6	
30.90	Irmeli Aho		RP	23.06 Kalajoki			2-16 pim	
30.78	Christina Nyman		PyPo	23.07 Pyhäjärvi			1-18 pk					
30.48	Minna Ruotsala-67	SS	01.09 Kalajoki			2-16 KLLpm
29,92	Maija Hietala		HLeka	05.08 Kalajoki				
29.88	Seija Joki-Erkkilä-64	YK	04.07 Kälviä			3-19 pim	
29.24	Maija Laurila		KaJu					
	-10-
28.24	Tuula Ahola		KaJu					
27.40	Seija Kaarlela-65	NU	11.06 Nivala					
							
							
	7-ottelu-81	
3948	Katriina Savola-62	YK	15,5-07.78-140-27,1—563-18.38-2.38,4	16.08 Nivala		1-19 pim	
3884	Päivi Sarjanoja-62	NU	18,0-09.48-135-29,3—460-42.86-3.01,0	16.08 Nivala		2-19 pim	
3827	Sari Hakala-64		HU	17,0-07.99-145-27,2—532-16.10-2.56,0	16.08 Nivala		3-19 pim	
3506	Asta Jussila-58		NU	20,7-07.31-130-26,2—495-16.72-2.37,5	16.08 Nivala		1 pim	
					
	

	100m-80	
11,7	Margareta Honkaharju-63	KT	17.08 Kälviä			2 ka	
12,80	Asta Ainasoja-58	NU	06.06 Tampere +0,4		6 super-ott					
12,8	Sari Hakala-64		HU	17.08 Kälviä			6 ka	
12,9	Tarja Ketopaikka-66	VetU	27.08 Veteli			1-16 pk	
13,0	Susanna Virtanen-64	PTU	19.07 Karhula	
13,0	Tarja Kojola-64		NU	(2.8) Nivala			1-16	
13,0	Katriina Savola-62	YK	10.06 Kokkola			3 pk	
13,1	Jaana Ahokas-64		KaJu	30.05 Kalajoki			2-16 pk	
13,2	Leila Silakka-62	HU	17.08 Kälviä			4h2 ka	
13,2	Tuulevi Männistö-64	KaRi	05.07 Raahe
	-10-
13,2	Sari Pitkänen-66	HU					
13,2	Maija Laurila		KaJu										
							
							
	200m-80	
24.78	Margareta Honkaharju-63	KT	09.08 Hanko +1,0		1-19 SM	
25.17	Asta Ainasoja-58	NU	04.07 Lappeenranta +1,3		2h SM	
26,7	Katriina Savola-62	YK	26.07 Veteli			2 ka	
26,7	Leila Silakka-62	HU					
27,1	Jaana Ahokas-64	KaJu		
27,1	Tuulevi Männistö-64	KaRi	26.07 Oulu		
27,3	Tarja Kojola-64		NU	18.07 Pyhäjärvi			4 pim	
27,4	Suvi Pitkänen-63	HU					
27,6	Sari Hakala-64		HU	18.07 Pyhäjärvi			5 pim	
27,7	Tarja Ketopaikka-66	VetU	29.07 Kokkola			8-18 po	
	-10-
28,1	Susanna Virtanen-64	PTU	26.07 Oulu	
28,3	Eeva-L Koutokangas-65	NU	01.06 Veteli			4h3 ka										
28,4	Minna Harju-62		KP-V	08.07 Kokkola			6 pk	
							
							
							
	300m-80	
42,3	Tuulevi Männistö-64	KaRi	19.07 Myyrmäki			1h-16	
43,4	Merja Lukin-64		NU	12.07 Nivala			1 pim	
43,8	Jaana Ylitalo-65	KU	08.07 Kokkola			1r3-16 pk	
44,0	Sari Hakala-64		HU	12.07 Nivala			2-16 pim	
44,1	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	03.08 Nivala			1-14	
44,5	Eeva-L Koutokangas-65	NU	12.07 Nivala			3-16 pim	
44,6	Tarja Kojola-64		NU	12.07 Nivala			4-16 pim	
44,8	Kaija Silakka-66	HU	03.08 Nivala			2-14	
							
							
	400m-80	
57.57	Asta Ainasoja-58	NU	21.06 Saarijärvi		2 kv	
60.74	Merja Lukin-64		NU	06.06 Tampere			8 super	
60,9	Maarit Patama-62	KU	12.07 Nivala			1-19 pim	
61,1	Katriina Savola-62	YK	12.07 Nivala			2-19 pim	
61,1	Jaana Ylitalo-65	KU	22.07 Kokkola			1 pk	
61,2	Tuulevi Männistö-64	KaRi	27.07 Oulu			1
61,7	Sisko Hernesniemi-61	KV	12.07 Nivala			3-19 pim	
63,6	Helena Mäki-Korvela-63	KU	22.07 Kokkola			2 pk	
64.2	Jaana Iivari-63		KT	10.06 Kokkola			2 pk	
64,4	Pirkko-Liisa Kokko-63	YK	12.07 Nivala			4-19 pim
	-10-
66,3	Leila Silakka-62	HU	19.07 Pyhäjärvi			4 pim						
							
							
							
	800m-80	
2.13,4	Maarit Patama-62	KU	03.08 Vierumäki			3 ka	
2.15,1	Sisko Hernesniemi-61	KV	25.06 Pietarsaari		3A ka	
2.17,5	Jaana Ylitalo-65	KU	29.07 Kokkola			2-18 po	
2.17,7	Merja Lukin-64		NU	29.07 Kokkola			3-18 po	
2.18,6	Helena Mäki-Korvela-63	KU	03.08 Vierumäki			2C ka	
2.21,7	Erja Ervonen-63		KU	11.07 Nivala			4-19 pim	
2.22,0	Satu Isokoski-65	YK	22.06 Saarjärvi			5B kv	
2.27,2	Kaija-Liisa Palola-65	NU	11.07 Nivala			4-16 pim	
2.27,7	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	02.08 Nivala			1-14 pim	
2.32,0	Susanna Malm-68		KV	02.08 Nivala			1-12 pim	
	-10-	
2.32,2	Marjut Konu-67		KV	09.06 Kokkola			1-14 ik
2.32,8	Susanna Lokkila		KU	24.06 Kokkola			2 pk
2.32,9	Kaija Silakka		HU	02.08 Nivala			2-14 pim	
2.33,5	Anita Johansson-67	KTU	05.07 Kurikka			1-16 pim TUL
2.33,7	Sari Tyynelä		PK	02.08 Nivala			4-14 pim			
2.34,9	Jaana Rytiniemi-67	VetU	02.08 Nivala			6-14 pim	
							
							
	1500m-80	
4.29,38	Sisko Hernesniemi-61	KV	01.07 Turku			1 PNG	
4.41,41	Maarit Patama-62	KU	09.08 Hanko			5-19 SM	
4.46,71	Erja Ervonen-63		TU	22.06 Sotkamo			11 kv
4.57,2	Helena Mäki-Korvela-63	KU	12.07 Nivala			2-18 pim		
5.04,6	Jaana Ylitalo-65	KU	12.07 Nivala			1-16 pim	
5.05,2	Tuula Erkkilä-64	SS	12.07 Nivala			2-16 pim	
5.07,1	Satu Isokoski-65	YK	12.07 Nivala			3-16 pim	
5.17,2	Kaija-Liisa Palola-65	NU	12.07 Nivala			4-16 pim	
5.21,8	Maija-Liisa Hietala	HLeka	06.07 Raahe	
5.27,5	Outi Pynttäri-64	VetU	12.07 Nivala			5-16 pim
	-10-	
5.29,4	Seija Kaarlela-65	NU					

							
							
	3000m-80	
9.39,40	Sisko Hernesniemi-61	KV	05.07 Lappeenranta		6 SM	
10.00,7	Maarit Patama-62	KU	05.07 Lappeenranta		20 SM	
10.08,6	Helena Mäki-Korvela-63	KU	05.07 Lappeenranta		21 SM	
10.28,7	Erja Ervonen-63		TU	29.07 Kokkola			1-18 po	
							
							
							
	80m-a-80	
12,06	Marjut Pippola-66	YR	07.09 Vaasa 		1s1-14 SM		-0,4	
							
							
	100m-a-80	
15.32	Katriina Savola-62	YK	06.07 Lappeenranta +1,0		6h1 SM	
15,2	Kaisa Alasaari-60	NU	18.07 Pyhäjärvi			1 pim	
15,8	Minna Harju-62		KP-V	18.07 Pyhäjärvi			3 pim	
18,5	Suvi Pitkänen-63	HU	29.07 Kokkola			5-18 po	
19,7	Sinikka Kivilahti-63	NU	18.07 Pyhäjärvi			4 pim	
20,0	Ritva Lahti		KaJu	11.07 Nivala			2-19 pim	
20,6	Tuula Ahola		KaJu	18.07 Pyhäjärvi			5 pim	
							
							
							
	200m-a-80	
31,3	Tarja Kojola-64		NU	11.07 Nivala			1-16 pim 	
32,8	Marjut Pippola-66	YR	05.07 Kurikka			1-16 pim TUL	
33,0	Sari Pitkänen-66	HU	11.07 Nivala			2-16 pim	
33,1	Sinikka Järvinen	YK	11.07 Nivala			3-16 pim	
							
							
							
	300m-a-80	
46,8	Katriina Savola-62	YK	12.07 Nivala			1-19 pim	
49,6	Minna Harju-62		KP-V	12.07 Nivala			2-19 pim	
50,2	Pirkko-Liisa Kokko-63	YK	12.07 Nivala			3-19 pim	
							
							
	400m-a-80	
67,6	Katriina Savola-62	YK	20.06 Kuortane 			5 kv	
74,4	Minna Harju-62		KP-V	19.07 Pyhäjärvi			2 pim	
							
							
	Korkeus-80	
173	Kaisa Alasaari-60	NU	01.06 Veteli			1 ka	
165	Helena Mäki-Korvela-63	KU	12.07 Nivala			1-19 pim	
160	Marjut Pippola-66	YR	02.08 Rauma			1-14 TUL	
156	Tea Kurra-66		SS	03.08 Nivala			1-14 pim	
151	Leena Anias-65		AV	31.08 Lohtaja			1-16 cup					
150	Jaana Haakana		NU	24.06 Nivala			2-16 pk	
150	Teija Kotka-66		YK	11.07 Nivala			3-16 pim	
150	Arja Lukin-66		NU	03.08 Nivala			3-14 pim					
145	Jaana Parkkinen-65	NU	11.07 Nivala			5-16 pim	
	---10---
145	Mervi Mattila		LV	11.07 Nivala			6-16 pim	
145	Sari Pitkänen-66	HU	05.08 Lohtaja			2-14 pk
145	Sari Hakala-64		HU	03.09 Kälviä			1-16 cup	
145	Sari Haavisto-65	VetU	03.09 Veteli			2-16 cup 	
							
							
	Pituus-80	
542	Sari Hakala-64		HU	07.06 Tampere +0,0		7 super-ott	
525	Margareta Honkaharju-63	KT	18.07 Pyhäjärvi			1 pim	
521	Hanna-Kaisa Kilponen-61	PyPo	11.07 Nivala			1-19 pim	
515	Leila Silakka-62	HU	11.07 Nivala			2-19 pim	
503	Suvi Pitkänen-63	HU	11.07 Nivala			3-19 pim	
491	Päivi Pukari-65		HK					
490	Talvikki Melender-65	HT					
488	Sinikka Kivilahti-63	NU	24.06 Nivala			1-18 pk					
487	Tarja Ketopaikka-66	VetU	16.08 Veteli			P pim	
483	Tea Kurra-66		SS	03.09 Kälviä			1-14 cup					
	---10---							
							
	Kuula-80	
11.50	Riitta Salo-63		KP-V	15.07 Kaustinen			1-19 pk	
11.49	Anne Paavolainen-60	KoVe	22.05 Kokkola			2 pk	
10.22	Päivi Sarjanoja-62	NU	18.07 Pyhäjärvi			3 pim	
10.02	Tarja Manninen		PyPo	29.07 Kokkola			3-18 po	
9.88	Seija Joki-Erkkilä-64	YK	11.06 Ylivieska			2-18 so	
9.13	Kaija Myllymäki-61	KP-V	18.07 Pyhäjärvi			5 pim	
9.03	Maija Seppälä		KTU	23.08 Saarijärvi				
9.00	Seija Kokko		YK					
8.55	Sari Hakala-64		HU					
8.24	Ulla Lundström		SS	11.07 Nivala			4-19 pim	
	---10---						
							
	Kiekko-80	
53.06	Anne Paavolainen-60	KV	10.06 Kokkola			1 pk	
47.14	Riitta Salo-63		KP-V	09.09 Kokkola			1 pk	
44.02	Kaija Myllymäki-61	KP-V	22.07 Kokkola			2 pk	
30.58	Seija Joki-Erkkilä-64	YK	11.07 Nivala			1-16	
30.14	Auli Partanen-62	KaJu	14.07 Kalajoki			1-19 pk	
28.88	Tarja Ketopaikka-66	VetU	13.09 Veteli			1-16 pitM				
28.52	Irma Tikkakoski-57	VetU	15.07 Veteli			4 pk				
27.86	Päivi Sarjanoja-62	NU	12.07 Nivala			4-19 pim	
27.16	Jaana Takalo		AV	11.07 Nivala			2-16 pim	
25.78	Tarja Syväluoma		NU	11.07 Nivala			3-16 pim	
	---10---						
							
							
	keihäs-80	
49.78	Päivi Sarjanoja-62	NU	31.08 Espoo			3-18 mo	
46.50	Heli Herlevi-61		KV	11.07 Nivala			2-19 pim	
38.48	Riitta Salo-63		KP-V	18.07 Pyhäjärvi			3 pim	
32.08	Tarja Syväluoma		NU	26.08 Nivala			2 pk	
31.62	Tuula Ahola		KaJu	14.07 Kalajoki			1-19 pk	
31.00	Seija Joki-Erkkilä-64	YK	12.07 Nivala			1-16 pim	
29.86	Heli Alahäivälä-65	YK	12.07 Nivala			2-16 pim	
29.22	Maija Laurila		KaJu	14.07 Kalajoki			2-19 pk	
28.18	Heli Ruostesaari	NU	12.07 Nivala			3-16 pim	
27.90	Tuija Syväluoma-66	NU	26.08 Nivala			3 pk	
	---10---	


 
					1979	
	

	100m-79	
12,12	Margareta Honkaharju-63	KT	01.09 Tukholma +0,4		1-18 mo	
12,0	Asta Ainasoja-58	NU	10.07 Nivala			1 pk	
13,0	Nina Pikkukangas-65	TU	18.07 Kokkola			6-18 po	
13,0	Tarja Kojola-64		NU	17.07 Nivala			1-16 pk
13,2	Susanna Virtanen-64	PTU	17.07 Nivala	
13,2	Kaisa Alasaari-60	NU	06.06 Ylivieska			1-18 cup	
13,2	Sari Hakala-64		HU	20.07 Kokkola			1	
13,3	Päivi Pukari-65		HK	06.07 Nivala			2h3-16 pim	
13,3	Hannele Anttila-61	KV	24.07 Kokkola			2 pk	
13,3	Katriina Savola-62	YK	06.06 Ylivieska			2-16 cup	
	-10-
13,5	Hanna-Kaisa Kilponen-61	PyPo	01.07 Kokkola			2h1 pim						
13,5	Minna Mattila-65	LV	18.08 Kalajoki			1-14 so	
							
							
	200m-79	
25.16	Margareta Honkaharju-63	KT	02.09 Tukholma +0,0		2-18 mo	
25,2	Asta Ainasoja-58	NU	30.06 Kokkola			1 pim	
27,2	Nina Pikkukangas-65	TU	30.06 Kokkola			3 pim	
27,50	Tuulevi Männistö-64	KaRi	18.08 Raahe 		2		-1,2
27,7	Katriina Savola-62	YK	06.07 Nivala			1-18 pim	
27,8	Tarja Kojola-64		NU	30.06 Kokkola			4 pim	
28,1	Leila Silakka-62	HU	30.06 Kokkola			5 pim	
28,2	Eeva-L Koutokangas-65	NU					
28,2	Sinikka Kivilahti-63	NU					
28,3	Kirsti Heikkilä-60	KV					
	-10-
28,3	Sisko Hernesniemi-61	KV	06.07 Nivala			2-18 pim	
						
							
							
	300m-79	
40,3	Margareta Honkaharju-63	KT	29.07 Oulu			2-16 SM	
41.63	Nina Pikkukangas-65	TU	09.09 Turku			4-14 SM	
44,0	Merja Lukin-64		NU	07.07 Nivala			2h5-16 pim 	
44,1	Eeva-L Koutikangas-65	NU	05.08 Veteli			1-14 ka	
44,1	Jaana Ylitalo-65	KU	20.06 Kokkola			3A-16 pk	
44,2	Sari Hakala-64		HU	27.06 Pietarsaari		1B-16 kv	
44,2	Tuulevi Männistö-64	KaRi	07.08 Kalajoki			1-16 ka
44,6	Pirkko-Liisa Kokko-63	YK	07.08 Kalajoki			2-16 ka	
44,8	Tarja Kojola-64		NU	27.06 Pietarsaari		2C-16 kv	
45,3	Satu Isokoski-65	YK	07.08 Kalajoki			1B-16 ka	
	---10---
45,4	Maarit Junnikkala	HK	05.08 Veteli			2-14 ka	
							
							
							
	400m-79	
60,0	Sirpa Haapakoski-55	YK	01.07 Kokkola			1 pim	
60,2	Jaana Ylitalo-65	KU	01.07 Kokkola			2 pim	
61,0	Sisko Hernesniemi-61	KV	23.08 Vaasa			4 pk	
61,0	Tuulevi Männistö-64	KaRi	08.09 Jyväskylä			3 piiri-cup TUL
61,6	Pirkko-Liisa Kokko-63	YK	18.07 Kokkola			6-18 po	
61,8	Eeva-L Koutikangas-65	NU	18.07 Kokkola      		7-18 po	
62,1	Maarit Patama-62	KU	07.07 Nivala			2-18 pim	
63,5	Merja Lukin-64		NU	30.08 Nivala			1 km	
63,9	Satu Isokoski-65	YK	18.07 Kokkola			8-18 po	
64,4	Teija Väisänen-61	LK	07.07 Nivala			3-18 pim	
	---10---
64,8	Jaana Iivari-63		KT	01.07 Kokkola			4 pim
65,1	Leila Silakka-62	HU	01.07 Kokkola			5 pim	
65,7	Maija Seppälä		KTU	01.07 Pietarsaari		2 pim TUL							
							
							
	800m-79	
2.11,8	Sirpa Haapakoski-55	YK	23.06 Sotkamo			6 kv	
2.13,6	Sisko Hernesniemi-61	KV	16.09 Kouvola			3-20 KLL	
2.16,1	Maarit Patama-62	KU	30.06 Kokkola			2 pim	
2.17,3	Helena Mäki-Korvela-63	KU	06.07 Nivala			1-16 pim	
2.18,55	Jaana Ylitalo-65	KU	08.09 Turku			3-14 SM	
2.21,8	Merja Lukin-64		NU	06.07 Nivala			3-16 pim	
2.22,8	Pirkko-L Kokko		YK	24.06 Saarijärvi		2B kv	
2.23,0	Satu Isokoski-65	YK	24.06 Saarijärvi		2 kv	
2.24,6	Erja Ervonen-63		TU	30.06 Kokkola			8 pim	
2.25,6	Jaana Paavola-63	HK	06.07 Nivala			6-16 pim
	--10--				
2.25,7	Kaija-L Palola-65	NU	05.08 Nivala			7B kv	
2.25,8	Susanna Lokkila-64	KU	10.07 Kokkola			2 pk	
2.28,5	Anne Känsälä-65		SS	06.07 Nivala			8-16 pim
2.29,08	Vuokko Leppäniemi-67	KP-V	Turku 8-9.9			8-12 SM
2.29,2	Kaija Silakka-66	HU	14.06 Kokkola			4-16 cup-f
2.29,9	Tarja Ahomäki		YK	11.08 Kokkola			4-14 pim
2.30,2	Jaana Rieskaniemi	SS	06.06 Veteli			4-16 cup		
2.30,7	Marjut Konu-67		KV	14.08 Kokkola			6-16 cup
2.31,2	Raija Niemi		NU	11.08 Kokkola			6-14 pim
2.31,2	Kirsti Laaksonen-65	TU	20.06 Kokkola			2-14 pk
	--20--
2.31,4	Tuula Erkkilä-64	SS	18.06 Kannus			1-16 leiri 	
2.32,8	Sari Pitkänen-66	HU	06.06 Veteli			5-16 cup				
							
							
	1500m-79	
4.32,82	Sisko Hernesniemi-61	KV	19.08 Mikkeli			5 kutsu-k	
4.34,5	Maarit Patama-62	KU	18.07 Kokkola			2-18 po	
4.34,9	Helena Mäki-Korvela-63	KU	18.07 Kokkola			3-18 po	
4.48,6	Tuula Erkkilä-64	SS	18.07 Kokkola			4-18 po	
4.58,1	Erja Ervonen-63		TU	01.07 Kokkola			4 pim	
5.06,4	Merja Lukin-64		NU	26.08 Veteli			1-16 cup	
5.07,2	Susanna Lokkila-64	KU	18.07 Kokkola			8-18 po					
5.09,8	Jaana Paavola-63	HK	07.07 Nivala			5-16 pim	
5.11,6	Pirkko-L Kokko		YK	26.08 Veteli			2-16 cup	
5.11,7	Outi Pynttäri-64	VetU	26.08 Veteli			3-16 cup	
	-10-						
5.14,1	Kaija-L Palola-65	NU	01.07 Kokkola			5 pim
5.16,6	Päivi Lintilä		TU	07.07 Nivala			6-16 pim
5.18,3	Anne Känsälä-65		SS	07.07 Nivala			7-16 pim
5.20,2	Sari Hirsikangas	UK	07.07 Nivala			8-16 pim							
							
	3000m-79	
9.55,4	Maarit Patama-62	KU	20.06 Kokkola    		1 pk	
9.59,76	Helena Mäki-Korvela-63	KU	12.08 Helsinki    		10 SM	
10.36,8	Erja Ervonen-63		TU	20.06 Kokkola    		3 pk	
11.45,2	Susanna Lokkila-64	KU	25.08 Veteli			3 pim	
12.01,6	Marita Isopahkala	RK	25.08 Veteli			4 pim	
							
							
							
							
	100m-a-79	
14.79	Hannele Anttila-61	KV	13.08 Helsinki +0,8		5 SM	
15.00	Kaisa Alasaari-60	NU	13.08 Helsinki +0,8		6 SM	
16,0	Katriina Savola-62	YK	20.06 Kokkola			4 pk	
18,0	Hanna-Kaisa Kilponen-61	PyPo	04.06 Nivala			S-18 pim	
18,6	Kirsi Kauppinen-62	KV	04.06 Nivala			S-18 pim	
18,8	Sari Hakala-64		HU	30.06 Kokkola			4 pim	
19,0	Tuula Varila-62		KP-V	06.07 Nivala			4-18 pim	
19,2	Maija Seppälä		KTU	30.06 Pietarsaari		2 pim TUL						
							
							
	200m-a-79	
30,7	Tarja Kojola-64		NU	17.07 Nivala			1-16 pk	
30,9	Sinikka Kivilahti-63	NU	17.07 Nivala			2-16 pk	
33,6	Sari Hakala-64		HU	06.07 Nivala			2-16 pim	
34,4	Marjut Pippola-66	YR	12.08 Kokkola			1-16 pim TUL							
							
							
	300m-a-79	
46,7	Hannele Anttila-61	KV	07.07 Nivala			1-18 pim	
46,8	Katriina Savola-62	YK	18.07 Kokkola			3-18 po	
49,2	Minna Harju-62		KP-V	18.07 Kokkola			4-18 po	
49,8	Tuula Varila-62		KP-V	18.07 Kokkola			5-18 po	
52,2	Leila Silakka-62	HU	18.07 Kokkola			7-18 po	
	
						
	400m-a-79	
67,1	Hannele Anttila-61	KV	01.07 Kokkola			1 pim	
68,6	Katriina Savola-62	YK	01.07 Kokkola			2 pim 	
69,5	Sirpa Haapakoski-55	YK	01.07 Kokkola			3 pim	
71,9	Merja Lukin-64		NU	01.07 Kokkola			4 pim	
73,2	Tuula Varila-62		KP-V	01.07 Kokkola			5 pim	
77,2	Merja Kumpula-60	NU	01.07 Kokkola			6 pim	
							
	Korkeus-79	
180	Kaisa Alasaari-60	NU	28.07 Saarijärvi	PB	2-19 SM	
168	Helena Mäki-Korvela-63	KU	18.09 Kannus		PB	1 koulu	
161	Kirsi Kauppinen-62	KV	04.06 Nivala		PB	S-18 pim	
151	Marjut Pippola-66	YR	07.07 Vaasa			2-14 pim TUL
151	Raija Siirilä		LV	(13.9) Lohtaja			1-14 so					
150	Tea Kurra-66		SS	18.07 Kokkola			5-18 po	
150	Merja Lukin-64		NU	04.06 Nivala			S-16 pim	
149	Sari Hakala-64		HU	06.06 Toholampi			2-16 cup	
146	Sinikka Kivilahti-63	NU	14.08 Kokkola			3-16 cup-f	
146	Nina Pikkukangas-65	TU	26.08 Toholampi			1-14 cup
	---10---
146	Mervi Mattila		HK	(13.9) Lohtaja			2-14 so						
145	Pirkko-L Kokko		YK	06.06 Ylivieska			1-16 cup						
145	Seija Kaarlela-65	NU	(8.9) Nivala			2-16	
145	Teija Kotka-66		YK	26.08 Veteli			1-16 cup	
145	Leena Anias-65		AV	25.08 Lohtaja			1-14 cup	
145	Auli Kluukeri-65	LV
							
							
	Pituus-79	
570	Hannele Anttila-61	KV	29.07 Saarijärvi		2-19 SM	
532	Hanna-Kaisa Kilponen-61	PyPo	23.06 Kuortane			6 kv	
529	Kaisa Alasaari-60	NU	08.09 Raahe			S pim	
524	Margareta Honkaharju-63	KT	26.08 Toholampi			1-16 cup	
520	Sari Hakala-64		HU	03.06 Toholampi			1-16 ka	
510	Sinikka Kivilahti-63	NU	30.06 Kokkola			5 pim	
493	Päivi Pukari-65		HK	30.06 Kokkola			6 pim	
492	Marjut Pippola-66	YR	11-12.8 Kokkola			1-16 pim TUL		
491	Suvi Pitkänen-63	HU	26.08 Toholampi			2-16 cup	
482	Nina Pikkukangas-65	TU	03.06 Toholampi			2-16 ka	
	---10---	
480	Leila Silakka-62	HU	18.07 Kokkola			7-19 po	
476	Kirsi Kauppinen-62	KV					
							
							
							
	Kuula-79	
11.35	Anne Paavolainen-60	KV	06.06 Veteli			1-18 cup	
10.50	Riitta Salo-63		KP-V	30.06 Kokkola			2 pim	
10.19	Kristiina Erkkilä-60	LV	06.06 Toholampi			1-18 cup	
9.76	Kirsi Kauppinen-62	KV	04.06 Nivala			S-19 pim	
9.60	Päivi Sarjanoja-62	NU	06.06 Ylivieska			1-18 cup	
9.59	Kaija Myllymäki-61	KP-V	29.08 Kaustinen			2 kunta					
9.08	Liisa Pieksä		YK	14.08 Kokkola			2-18 cup-f	
8.47	Helinä Känsäkangas	KP-V	29.08 Kaustinen			3 kunta					
8.28	Tuulikki Nikkilä-43	KP-V	29.08 Kaustinen			4 kunta						
8.22	Asta Känsäkoski-46	KP-V	29.08 Kaustinen			5 kunta					
	---10---						
	
vahvistamaton
10.83	Riitta Salo-63		KP-V	
						
	Kiekko-79	
51.90	Anne Paavolainen-60	KV	08.09 Pyhäjärvi			1 pk	
42.64	Kaija Myllymäki-61	KP-V	12.06 Ullava			2 pk	
42.50	Riitta Salo-63		KP-V	23.09 Kokkola			2-18 pk	
35.30	Tuula Penttilä-63	KP-V	06.07 Nivala			2-16 pim	
32.92	Auli Partanen-62	KaJu	21.08 Kalajoki			3 pk	
31.30	Seija Joki-Erkkilä-64	KaJu	26.06 Kalajoki			1-18 pk	
29.86	Päivi Sarjanoja-62	NU	07.07 Nivala			3-18 pim	
28.48	Kirsi Kauppinen-62	KV	28.06 Ylivieska			2 pk	
26.80	Kirsti Laaksonen-65	TU					
25.62	Ulla Lundström		SS	06.06 Toholampi			1-16 cup
	---10---	
25.08	Erja Ervonen-63		KU	01.07 Kokkola			6 pim	
							
							
	Keihäs-79	
47.84	Heli Herlevi-61		KV	15.09 Kouvola			3-20 KLL	
44.22	Kristiina Erkkilä-60	LV	28.07 Saarijärvi		6-19 SM	
43.88	Päivi Sarjanoja-62	NU	28.07 Saarijärvi		7-19 SM	
34.48	Riitta Salo-63		KP-V	07.07 Nivala			1-16 pim	
29.04	Maija Laurila		KaJu	07.07 Nivala			2-16 pim	
28.34	Heli Alahäivälä-65	YK	(8.9)  Nivala			4-16	
27.58	Seija Joki-Erkkilä-64	KaJu	12.07 Kalajoki			1-16 pk	
26.54	Hanna Vuolteenaho	NU					
25.88	Sari Alahäivälä-66	YK	07.07 Nivala			4-16 pim	
25.58	Tarja Syväluoma		NU	07.07 Nivala			5-16 pim	
	---10---						
							
							
	5-ottelu-79	 
3422	Kaisa Alasaari-60	NU	15,0-816-170—529-2.34,5	08.09 Raahe		1 pim	
2886	Kirsi Kauppinen-62	KV	18,6-976-161—452-2.50,0	05.06 Nivala		1-19 pim	
2881	Helena Mäki-Korvela-63	KU	18,6-748-155—442-2.25,1	08.09 Raahe		2 pim	
		

	100m-78	
12,0	Asta Ainasoja-58	NU	04.07 Nivala			2 ka	
12,3	Margareta Honkaharju-63	KT	15.09 Veteli			1-15 KLL	
13,0	Sinikka Kivilahti-63	NU	07.07 Nivala			2-16 pim	
13,0	Leena Kentala-62	KP-V	12.07 Pietarsaari		3-16 pk	
13,1	Leila Silakka-62	HU	23.07 Kokkola +0,6		3 pim	
13,2	Katriina Savola-62	YK	03.08 Nivala			1-16 pk	
13,2	Suvi Pitkänen-63	HU	07.07 Nivala			5-16 pim	
13,3	Kaisa Alasaari-60	NU	08.07 Nivala			1-18 pim	
13,3	Kirsti Heikkilä-60	KV	23.07 Kokkola +0,6		6 pim	
13,4	Hanna-K Kilponen-61	PyPo	08.07 Nivala			2-18 pim	
	---10---						
13,4	Tarja Kojola-64		NU	06.09 Raahe			2-16 KLLpm					
13,4	Sari Hakala-64		HU	12.07 Pietarsaari		2r2-16 pk	
13,6	Teija Harju-63		KP-V	12.07 Pietarsaari		1r3-16 pk	
13,6	Anna-Liisa Tilus-64	HU	23.07 Kokkola +0,6		7 pim	
							
							
	200m-78	
24.94	Asta Ainasoja-58	NU	04.08 Kokkola			4 SM	
26,0	Margareta Honkaharju-63	KT	18.07 Veteli			1-18 po	
27,0	Päivi Vanhala-61	UK	28.05 Pietarsaari		6A may	
27,1	Hannele Anttila-61	KV	09.08 Pietarsaari		2r1-18 pk	
27,4	Kaisa Alasaari-60	NU	15.08 Nivala			1-18 cup-f	
27,7	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	28.05 Pietarsaari		7A may	
27,7	Kirsti Heikkilä-60	KV	09.08 Pietarsaari		5r1-18 pk	
27,7	Sinikka Kivilahti-63	NU	18.07 Veteli			6-18 po	
27,8	Sisko Hernesniemi-61	KV	07.07 Nivala			1-18 pim	
27,9	Leena Kentala-62	KP-V	18.07 Veteli			7-18 po	
	---10---						
28,3	Merja Kumpula-60	NU	07.07 Nivala			3-18 pim	
							
							
	300m-78	
41,6	Margareta Honkaharju-63	KT	30.07 Heinola			5-16 SM	
43,6	Leila Silakka-62	HU	20.08 Veteli			2-16 ka	
44,4	Jaana Ylitalo-65	KU	08.07 Nivala			2-16 pi,m	
44,6	Sari Hakala-64		HU	20.08 Veteli			3-16 ka	
44,8	Tuulevi Männistö-64	KaRi	18.06 Raahe
44,8	Sinikka Kivilahti-63	NU	08.07 Nivala			4-16 pim	
45,1	Katriina Savola-62	YK	19.07 Nivala			1-16 pk	
45,1	Merja Lukin-64		NU	20.08 Veteli			4-16 ka	
							
							
							
	400m-78	
57,6	Asta Ainasoja-58	NU	28.06 Helsinki			3B kv	
60,7	Sisko Hernesniemi-61	KV	12.07 Pietarsaari		1-18 pk	
61,4	Jaana Ylitalo-65	KU	12.07 Pietarsaari		2-18 pk	
61,7	Maarit Patama-62	KU	12.07 Pietarsaari		3-18 pk	
63,1	Kirsti Heikkilä-60	KV	08.07 Nivala			2-18 pim	
65,0	Teija Väisänen-61	LK	08.07 Nivala			3-18 pim	
65,3	Jaana Iivari-63		KT	23.07 Kokkola			4 pim	
66,2	Susanna Lokkila-64	KU	23.07 Kokkola			5 pim
67,4	Maija Seppälä		KTU	(9.7) Kokkola			2 pim TUL								
69,2	Kirsti Syri-60		LK	08.07 Nivala			4-18 pim	
	---10---
69,4	Tarja Väisänen-61	LK	08.07 Nivala			5-18 pim							
							
							
	800m-78	
2.15,9	Sisko Hernesniemi-61	KV	22.07 Kokkola			1 pim	
2.16,0	Sirpa Haapakoski-55	YK	22.07 Kokkola			2 pim	
2.17,4	Maarit Patama-62	KU	22.07 Kokkola			3 pim	
2.21,3	Helena Mäki-Korvela-63	KU	17.08 Pietarsaari		4B ka	
2.22,31	Jaana Ylitalo-65	KU	09.09 Tampere			8-14 SM	
2.25,9	Pirkko-Liisa Kokko-63	YK	16.09 Veteli			16-15 KLL					
2.26,7	Satu Isokoski-65	YK	25.06 Saarijärvi		2-14B ka				
2.27,4	Susanna Lokkila-64	KU	18.07 Veteli			6-18 po	
2.27,4	Merja Lukin-64		NU	09.08 Veteli			3-14 pim	
2.28,5	Susanne Sundqvist-57	KV	04.06 Lahti			P	
	--10--
2.29,0	Tarja Ahomäki-66	YK	07.07 Nivala			5-16 pim				
2.29,6	Erja Ervonen-63		TU	20.08 Veteli			6 ka	
2.31,0	Eeva-L Koutokangas-65	NU	07.07 Nivala			6-16 pim	
							
							
	1500m-78	
4.37,3	Sisko Hernesniemi-61	KV	15.06 Helsinki			4 kv	
4.43,1	Sirpa Haapakoski-55	YK	28.05 Pietarsaari		4 may	
4.42,7	Maarit Patama-62	KU	30.07 Heinola			2-16 SM	
4.47,2	Helena Mäki-Korvela-63	KU	30.07 Heinola			5-16 SM	
4.53,9	Pirjo Uusitalo-59	NU	28.05 Pietarsaari		7 may	
5.04,9	Pirkko-Liisa Kokko-63	YK	08.07 Nivala			3-16 pim	
5.09,3	Jaana Känsälä-64	KP-V	08.07 Nivala			4-16 pim	
5.09,7	Kaija-L Palola-65	NU	08.07 Nivala			5-16 pim	
5.12,4	Marjo Lumppio-59	KP-V	23.07 Kokkola			4 pim	
5.17,3	Susanna Lokkila-64	KU	08.07 Nivala			6-16 pim	
	---10---						
5.22,8	Lea Hanhikoski-64	KP-V	08.07 Nivala			8-16  pim	
							
							
							
	3000m-78	
10.32,9	Helena Mäki-Korvela-63	KU	18.07 Veteli     		1-18 po	
10.43,6	Maarit Patama-62	KU	26.08 Ullava    		1 pim	
11.13,0	Jaana Ylitalo-65	KU	26.08 Ullava    		3 pim	
11.13,2	Marjo Lumppio-59	KP-V	12.07 Pietarsaari		5 pk	
11.20,0	Jaana Känsälä-64	KP-V	18.07 Veteli     		4-18 po	
11.28,0	Erja Ervonen-63		TU	26.08 Ullava    		4 pim	
11.43,5	Susanna Lokkila-64	KU	26.08 Ullava    		5 pim	
11.47,2	Helena Nivala-60	SS	18.07 Veteli    		5-18 po	
							
							
							
	80m-a-78	
12,6	Ulla Vesisenaho-62	LV	30.07 Heinola			3h2-16 SM 	
12,7	Sinikka Kivilahti-63	NU	06.09 Raahe			1-16 KLLpm					
12,9	Sari Hakala-64		HU	08.07 Nivala			1-16 pim	
12,9	Katriina Savola-62	YK	15.08 Nivala			2-16	
13,4	Leila Silakka-62	HU	22.08 Kokkola			2	
							
							
	100m-a-78	
14,8	Kaisa Alasaari-60	NU	29.07 Kankaanpää		2-18 SM	
15,10	Hannele Anttila-61	KV	06.08 Kokkola			8 SM	
15,0	Susanne Sundqvist-57	KV	03.06 Lahti			P	
16,2	Katriina Savola-62	YK	18.07 Veteli			3-18 po	
16,8	Sari Hakala-64		HU	18.07 Veteli			4-18 po	
18,2	Satu Nykänen-61		VetU	22.08 Kokkola			2 pk	
18,9	Terja Aromaa-60		YK	07.07 Nivala			2-18 pim	
18,9	Katriina Kerola-61	KU	07.07 Nivala			3-18 pim	
22,2	Leena Törmi-61		YK	07.07 Nivala			4-18 pim	
							
							
							
							
	200m-a-78	
31,3	Sinikka Kivilahti-63	NU	16.08 Nivala			1-16 pk	
32,3	Ulla Vesisenaho-62	LV	04.07 Veteli			1-16 pk	
32,5	Sari Hakala-64		HU	04.07 Veteli			2-16 pk	
32,6	Leila Silakka-62	HU	04.07 Veteli			2-16 pk	
							
							
							
	300m-a-78	
46,7	Hannele Anttila-61	KV	28.06 Pietarsaari		1-18 pk	
50,9	Merja Kumpula-60	NU	08.07 Nivala			1-18 pim	
53,6	Satu Nykänen-61		VetU	08.07 Nivala			2-18 pim	
							
							
	400m-a-78	
70,1	Leila Silakka-62	HU	23.07 Kokkola			1 pim	
71,2	Katriina Savola-62	YK	23.07 Kokkola			2 pim	
73,0	Merja Kumpula-60	NU	23.07 Kokkola			3 pim	
							
							
							
	Korkeus-78	
183	Susanne Sundqvist-57	KV	25.06 Sotkamo			1 kv	
174	Kaisa Alasaari-60	NU	29.07 Kankaanpää		3-18 SM	
160	Helena Mäki-Korvela-63	KU	03.09 Saarijärvi		5-20 po	
150	Kirsi Kauppinen-62	KV	23.07 Kokkola			3 pim	
148	Leila Silakka-62	HU	28.06 Toholampi			5-16
148	Nina Pikkukangas-65	TU	12-13.8 Helsinki			1-14
146	Marjut Pippola-66	YR	27.08 Vaasa			1-12 pim TUL	
145	Ulla Vesisenaho-62	LV	28.06 Pietarsaari		2-16 pk	
145	Sari Hakala-64		HU	25.07 Pyhäjärvi			S-14 pim	
145	Teija Kotka-66		YK	09.08 Veteli			1-12 pim	
	-10-
145	Tarja Kojola-64		NU	27.08 Nivala			1-14 cup	
145	Auli Kluukeri-65	LV	(16.6) Kannus					
145	Merja Lukin-64		NU					
							
							
	Pituus-78	
554	Susanne Sundqvist-57	KV	28.05 Pietarsaari		2 may	
552	Hannele Anttila-61	KV	24.06 Kuortane			5 
532	Hanna-Kaisa Kilponen-61	PyPo	23.05 Pyhäjärvi			1-16 pk	
509	Nina Pikkukangas-65	TU	09.08 Veteli			1-14 pim	
505	Sinikka Kivilahti-63	NU	19.07 Nivala			1-16 pk	
504	Kaisa Alasaari-60	NU	28.05 Pietarsaari		4 may	
502	Sari Hakala-64		HU	10.09 Tampere			4-14 SM	
501	Suvi Pitkänen-63	HU	23.07 Kokkola			2 pim	
501	Kirsti Heikkilä-60	KV	25.07 Kokkola			1 pk	
500	Leila Silakka-62	HU	23.07 Kokkola			3 pim	
	---10---							
483	Kaarina Salonen-61	VetU	08.07 Nivala			3-18 pim	
							
							
	Kuula-78	
11.02	Anne Paavolainen-60	KV	18.07 Veteli			2-18 po	
10.85	Tarja Polet-61		AV	08.07 Nivala			2-18 pim	
9.97	Kaija Myllymäki-61	KP-V	04.09 Kaustinen			1 kunta	
9.64	Riitta Salo-63		KP-V	22.07 Kokkola			3 pim	
9.28	Kirsi Kauppinen-62	KV	22.07 Kokkola			4 pim	
8.64	Asta Känsäkoski-46	KP-V	04.09 Kaustinen			3 kunta	
8.41	Arita Kykyri-60		KP-V	04.09 Kaustinen			4 kunta	
8.38	Hannele Anttila-61	KV					
8.38	Terja Aromaa-60		YK	08.07 Nivala			4-18 pim	
8.33	Päivi Sarjanoja-62	NU	18.07 Veteli			7-18 po	
	---10---						
							
	Kiekko-78	
49.62	Anne Paavolainen-60	KV	12.09 Kokkola			1 pk	
42.32	Kaija Myllymäki-61	KP-V	02.08 Ullava			1-18 pk	
39.34	Riitta Salo-63		KP-V	12.09 Kokkola			3 pk	
35.00	Tuula Penttilä-63	KP-V	12.09 Kokkola			4 pk	
29.16	Auli Partanen-62	KaJu	15.08 Nivala			2-18 cup	
28.58	Päivi Sarjanoja-62	NU	27.08 Nivala			2-16 cup	
28.18	Tiina Lieska-61		VetU	15.08 Nivala			3-18 cup	
25.58	Seija Joki-Erkkilä-64	KaJu					
24.98	Erja Ervonen-63		TU	08.07 Nivala			4-16 pim	
24.68	Liisa Pieksä		YK
	---10---					
24.60	Sari Alahäivälä-66	YK					

							
	Keihäs-78	
43.16	Heli Herlevi-61		KT	18.07 Veteli			1-18 po	
42.90	Päivi Sarjanoja-62	NU	09.09 Nivala			2-20 KLL	
42.12	Kristiina Erkkilä-60	LV	29.07 Kankaanpää		7-18 SM	
34.68	Riitta Salo-63		KP-V	08.07 Nivala			2-16 pim	
30.28	Sari Alahäivälä-66	YK	06.09 Raahe			2-16 KLLpm					
27.40	Lenita Saarela		RP	06.09 Raahe			4-16 KLLpm					
27.32	Pirkko-Liisa Kokko-63	YK					
26.80	Seija Joki-Erkkilä-64	KaJu	27.08 Kalajoki			1-14 cup	
25.68	Heli Myllymäki		HK	06.09 Raahe			6-16 KLLpm					
25.28	Kaija Siirilä-50	LV	27.08 Alavieska			1-14 cup	
	---10---						
							
	5-ottelu-78	
3710	Susanne Sundqvist-57	KV	15,0-08.17-179—547-2.28,4	04.06 Lahti		2	
2234	Hannele Anttila-61	KV					
2063	Kirsi Kauppinen-62	KV					
	

	100m-77	
12,0	Asta Ainasoja-58	NU	07.08 Pietarsaari +1,9		4 kv 	
12,72	Margareta Honkaharju-63	KT	10.09 Tampere			1-14 SM	
12,87	Päivi Vanhala-61	UK	30.06 Helsinki			
12,8	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	24.07 Nivala			3 pim	
13,0	Leena Kentala-62	KP-V	15.07 Kokkola			3-16 pim	
13,1	Hannele Anttila-61	KV	24.07 Nivala			4 pim	
13,2	Tarja Kankaala-63	NU	24.07 Nivala			5 pim	
13,3	Suvi Pitkänen-63	HU					
13,3	Hanna-Kaisa Kilponen-61	PyPo	15.07 Kokkola			5-16 pim	
13,3	Ulla Vesisenaho-62	LV	24.07 Nivala			6 pim	
	---10---
13,4	Sinikka Kivilahti-63	NU	24.07 Nivala			7 pim	
							
							
	200m-77	
24,3	Asta Ainasoja-58	NU	29.05 Pietarsaari +2,0	1 may	
26,0	Päivi Vanhala-61	UK	05.06 Veteli			3 ka	
26,2	Margareta Honkaharju-63	KT	29.05 Pietarsaari 		3 may	
26,4	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	23.07 Nivala			3 pim	
27,0	Leena Kentala-62	KP-V	05.06 Veteli			3h1 ka	
27,0	Hannele Anttila-61	KV	05.06 Veteli			3h3 ka	
27,5	Sinikka Kivilahti-63	NU	23.07 Nivala			4 pim	
27,6	Leila Silakka-62	HU	23.07 Nivala			5 pim	
27,9	Sisko Hernesniemi-61	KV	17.08 Kokkola			3-16 kv	
28,0	Tuula Varila-62		KP-V	05.06 Veteli			4h1 ka	
	---10---
28,0	Mervi Savola-59		YK	15.07 Kokkola			1-18 pim	
							
							
	300m-77	
41,4	Margareta Honkaharju-63	KT	11.09 Turku			1-14 SM	
42,3	Päivi Vanhala-61	UK	15.06 Oulu			1-16 kv	
43,7	Hannele Anttila-61	KV	22.06 Pietarsaari		1-16 pk	
43,8	Leena Kentala-62	KP-V	22.06 Pietarsaari		2-16 pk	
44,1	Sisko Hernesniemi-61	KV	12.07 Kokkola			1-16 pk	
44,3	Leila Silakka-62	HU	16.07 Kokkola			2-16 pim	
44,6	Maarit Patama-62	KU	22.06 Pietarsaari		3-16 pk	
45,1	Tuula Varila-62		KP-V	22.06 Pietarsaari		6-16 pk	
45,1	Sinikka Kivilahti-63	NU	16.07 Kokkola			4-16 pim	
45,8	Sinikka Lumppio-64	KTU	30.07 Pietarsaari		1-14 pim TUL
	---10---
46,0	Jaana Iivari-63		KT	22.06 Pietarsaari		8-16 pk							
							
							
	400m-77	
57,5	Asta Ainasoja-58	NU	29.06 Helsinki			7 kv	
59,9	Sisko Hernesniemi-61	KV	20.07 Pietarsaari		1-18 po	
62,3	Maarit Patama-62	KU	24.07 Nivala			2 pim	
62,4	Arja Kinnula-59		RP	24.07 Nivala			3 pim	
62,7	Hannele Anttila-61	KV	30.08 Kokkola			2-18 pk	
63,2	Mervi Savola-59		YK	20.07 Pietarsaari		5-18 po	
63,6	Leila Silakka-62	HU	20.07 Pietarsaari		6-18 po	
64,3	Jaana Iivari-63		KT	24.07 Nivala			4 pim	
64,6	Pirjo Uusitalo-59	NU	16.07 Kokkola			3-18 pim	
65,1	Selli Kamunen-63	NU	24.07 Nivala			5 pim	
	---10---						
65,4	Tuija Myllymäki-61	KV	24.07 Nivala			6 pim	
							
							
							
	800m-77	
2.17,3	Sisko Hernesniemi-61	KV	30.07 Tampere   		5h2 SM	
2.22,21	Maarit Patama-62	KU	03.07 Raahe      		2B kv	
2.23,2	Pirjo Uusitalo-59	NU	26.06 Saarijärvi		4B kv	
2.26,5	Helena Mäki-Korvela-63	KU	15.07 Kokkola  			3-16 pim	
2.27,3	Pirkko-Liisa Kokko-63	YK	15.07 Kokkola  			4-16 pim	
2.28,8	Päivi Harju-58		PK	23.07 Nivala			4			
2.29,6	Jaana Paavola-63	NU	29.05 Pietarsaari		2-14 may	
2.29,8	Teija Väisänen-61	LK	15.07 Kokkola			5-16 pim	
2.31,1	Marjo Lumppio-59	KP-V	29.07 Veteli			1-18	
2.31,3	Leila Heikkilä-60	HU	15.07 Kokkola			6-16 pim
	---10---	
2.31,4	Erja Ervonen-63		TU	15.07 Kokkola			7-16 pim	
2.31,4	Selli Kamunen-63	NU	23.07 Nivala			8 pim								
							
vahvistamaton
2.28,5	Päivi Harju-58		PK				
	
						
							
	1500m-77	
4.37,63	Sisko Hernesniemi-61	KV	07.08  Raahe			1-16 SM	
4.51,4	Pirjo Uusitalo-59	NU	20.07 Pietarsaari		1-18 pk	
4.51,8	Maarit Patama-62	KU	20.07 Pietarsaari		2-18 pk	
4.52,8	Helena Mäki-Korvela-63	KU	20.07 Pietarsaari		5-18 pk	
4.56,4	Marjo Lumppio-59	KP-V	20.07 Pietarsaari		6-18 pk	
5.08,7	Jaana Paavola-63	NU	16.07 Kokkola			4 pim	
5.12,1	Pirkko-Liisa Kokko-63	YK	16.07 Kokkola			5-16 pim	
5.14,0	Raila Mattila-48	KU	24.07 Nivala			4 pim	
5.15,2	Erja Ervonen-63		TU	05.07 Nivala			3-16 pk	
5.19,0	Leila Heikkilä-60	HU	16.07 Kokkola			6-16 pim
	---10---	
5.19,0	Sari Pihlajamaa-64	VetU	16.07 Kokkola			7-16 pim	
							
							
	3000m-77	
10.57,0	Sisko Hernesniemi-61	KV	03.09 Pyhäjärvi			1 pim	
11.03,0	Helena Mäki-Korvela-63	KU	03.09 Pyhäjärvi			2 pim
11.03,44 Marjo Lumppio-59	KP-V	07.08 Raahe			7-18 SM	
11.07,9	Raila Mattila-48	KU	03.09 Pyhäjärvi			3 pim	
11.22,7	Seija Lappalainen-55	PyPo	03.09 Pyhäjärvi			4 pim	
12.01,4	Helena Nivala		SS	15.07 Kokkola			2-18 pim	
12.34,4	Sinikka Willman-49	KTU	11.09 Ykspihlaja		2 pim TUL							
							
							
	80m-a-77	
12,4	Hannele Anttila-61	KV	09.07 Kokkola			P-16 pim	
13,2	Suvi Laasanen-63	VetU	06.07 Veteli			1-16  pk	
13,4	Katriina Savola-62	YK	06.07 Ylivieska			1-16 pk	
13,4	Leila Silakka-62	HU	04.09 Himanka			1-16 cup	
13,4	Sari Hakala-64		HU	04.09 Himanka			1-14 cup	
13,6	Hanna-Kaisa Kilponen-61	PyPo	21.06 Pyhäjärvi
13,6	Ulla Vesisenaho-62	LV	06.07 Veteli			2-16 pk	
							
							
	100m-a-77	
15,11	Susanne Sundqvist-57	KV	31.07 Tampere -0,5		3h1 SM	
15,55	Kaisa Alasaari-60	NU	31.07 Tampere -0,5		5h1 SM	
15,4	Hannele Anttila-61	KV	23.07 Nivala			3 pim	
17,6	Katriina Savola-62	YK	23.07 Nivala			4 pim	
							
							
							
							
	200m-a-77	
30,4	Hannele Anttila-61	KV	15.07 Kokkola			1-16 pim	
32,4	Ulla Vesisenaho-62	LV	15.07 Kokkola			2-16 pim	
32,6	Katriina Savola-62	YK	15.07 Kokkola			3-16 pim	
32,8	Leila Silakka-62	HU	27.08 Veteli			1-16 pk	
33,4	Suvi Laasanen-63	VetU	27.08 Veteli			2-16 pk	
34,2	Sari Hakala-64		HU	27.08 Veteli			3-16 pk	
							
							
	300m-a-77	
49,0	Katriina Savola-62	YK	20.07 Pietarsaari		3-18 po	
50,2	Leila Silakka-62	HU	20.07 Pietarsaari		5-18 po	
51,5	Terja Aromaa-60		YK	20.07 Pietarsaari		6-18 po	
52,8	Merja Kumpula-60	NU	16.07 Kokkola			2-18 pim	
57,3	Elisa Niemi-59		KT	16.07 Kokkola			3-18 pim	
							
	400m-a-77	
72,5	Leila Silakka-62	HU	24.07 Nivala			1 pim	
77,8	Merja Kumpula-60	NU	24.07 Nivala			2 pim	
							
							
	Korkeus-77	
185	Susanne Sundqvist-57	KV	29.07 Tampere			1 SM	
176	Kaisa Alasaari-60	NU	10.07 Oulu			3 mo	
151	Ulla Vesisenaho-62	LV	24.07 Nivala			3 pim	
150	Terja Aromaa-60		YK	05.06 Veteli			3 ka	
148	Jaana Paavola-63	NU	24.07 Nivala			4 pim	
148	Sinikka Kivilahti-63	NU	24.07 Nivala			4 pim	
148	Helena Mäki-Korvela-63	KU	24.07 Nivala			6 pim	
145	Tiina Koivisto		SS	03.09 Kaustinen			1-16 cup	
145	Leila Silakka-62	HU	04.09 Himanka			1-16 cup	
143	Laura Vilhu-65		NU	21.08 Kokkola			1-12 pim	
	---10---						
142	Anne Tuorila		HimRo	31.07 Pietarsaari		1-14 pim TUL	
						
	Pituus-77	
562	Susanne Sundqvist-57	KV	23.07 Nivala			1 pim	
533	Asta Ainasoja-58	NU	23.07 Nivala			2 pim	
532	Hannele Anttila-61	KV	29.07 Tampere			13q SM	
516	Kaisa Alasaari-60	NU	23.07 Nivala			4 pim	
514	Hanna-Kaisa Kilponen-61	PyPo	12.06 Pyhäjärvi			1-16 cup	
506	Kirsti Heikkilä-60	KV	14.06 Nivala			2 pk	
493	Margareta Honkaharju-63	KT	03.09 Kaustinen			1-14 cup	
491	Leila Silakka-62	HU	16.06 Himanka			1-16 cup	
490	Päivi Vanhala-61	UK	12.06 Ullava			2-16 cup	
486	Merja Kumpula-60	NU	15.07 Kokkola			1-18 pim	
	---10---						
478	Kaarina Salonen-61	VetU	27.08 Veteli			3 pk	
							
							
	Kuula-77	
10.87	Tarja Polet-61		AV	10.09 Kalajoki			1 kunta	
10.27	Kaija Harju-58		RK	10.09 Kalajoki			2 kunta					
10.23	Anne Paavolainen-60	KV	18.08 Nivala			1-18 cup-f	
9.99	Merja Nevala		LK	15.07 Kokkola			1-18 pim	
9.52	Kaija Myllymäki-61	KP-V	(15.6)				
9.39	Airi Känsäkoski-59	KP-V					
9.39	Helinä Känsäkangas	KP-V	15.07 Kokkola			3-18 pim	
9.35	Kristiina Erkkilä-60	LV	15.07 Kokkola			4-18 pim	
9.37	Riitta Salo-63		KP-V	28.07 Veteli			1-18 pk	
9,26	Mirja Ojalehto-53		YK	17.08 Ylivieska			1 kunta
	---10---
8.50	Terja Aromaa-60		YK					
8.33	Arita Kykyri-60		KP-V	12.06 Veteli			2-18 cup	

							
	Kiekko-77	
48.38	Anne Paavolainen-60	KV	31.08 Ylivieska			1 pk	
40.12	Kaija Myllymäki-61	KP-V	21.06 Kokkola			3 kv	
35.54	Riitta Salo-63		KP-V	06.08 Raahe			4-16 SM	
30.60	Tuula Penttilä-63	KP-V	24.08 Pietarsaari		5-16 pk	
29.68	Päivi Sarjanoja-62	NU	18.08 Nivala			2-16 cup-f	
28.74	Tarja Polet-61		AV	20.07 Pietarsaari		4-18 po	
28.60	Kirsi Kauppinen-62	KV	12.06 Ullava			1-16 cup	
26.50	Arita Kykyri-60		KP-V	24.05 Kokkola			4 pk	
24.38	Titta Kohtala-62	KU	15.07 Kokkola			5-16 pim	
24.04	Merja Kykyri-62		KP-V	12.06 Veteli			4-16 cup	
	---10---						
							
	Keihäs-77	
47.86	Heli Herlevi-61		KT	06.07 Veteli			1 pk	
45.04	Kristiina Erkkilä-60	LV	14.07 Oulainen			2 ka	
39.50	Päivi Sarjanoja-62	NU	17.09 Joensuu			1-15 KLL	
35.30	Riitta Salo-63		KP-V	21.08 Kokkola			1-14 pim	
34.86	Pirkko-Liisa Toivola-60	TU	20.07 Pietarsaari		5-18 po	
33.56	Anne Rekilä-61		KT	30.06 Kälviä			2-16 pk	
31.70	Seija Kärkinen		Kalaj	10.07 Kalajoki			1-18 kunta
29.74	Sari Alahäivälä-66	YK	21.08 Kokkola			2-14 pim	
28.44	Tarja Kyllönen		PyPo	21.08 Kokkola			3-14 pim	
27.06	Outi Koivisto		SS	21.08 Kokkola			4-14 pim	
	---10---
24.58	Eila Korhonen-59	SL	15.07 Kokkola			3-18 pim							
							
	5-ottelu-77	
2492	Terja Aromaa-60		YK	18,1-8,22-150-408-3.02,2	09.07 Veteli	1-18 pim	

	

	100m-76	
12,0	Asta Ainasoja-58	NU	18.07 Kaarlela			1 pim	
12,4	Päivi Vanhala-61	UK	17.09 Nivala			3-KLL	
12,5	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	22.06 Kaarlela			1 pk	
13,0	Pirkko-Liisa Lintilä-59	TU	06.06 Toholampi			2-18 pk	
13,0	Mervi Savola-59		YK	14.08 Ylivieska			1 kunta	
13,0	Hanna-Kaisa Kilponen-61	PyPo	(5.9) Pyhäjärvi			1-16
13,2	Kirsti Heikkilä-60	KV	07.09 Nivala			3-16 pk		
13,3	Suvi Pitkänen-63	HU	18.06 Lohtaja			1-16 pk	
13,3	Raija Hirvi-62		LV	18.06 Lohtaja			1-16 pk	
13,3	Hannele Anttila-61	KV	18.07 Kaarlela			4 pim
	--10--	
13,3	Ulla Vesisenaho-62	LV	18.07 Kaarlela			5 pim	
							
							
	200m-76	
24.35	Asta Ainasoja-58	NU	02.07 Turku			5 SM	
26,3	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	30.05 Pietarsaari		2B ka	
26,4	Päivi Vanhala-61	UK	17.07 Kaarlela			2 pim	
27,2	Tuija Myllyniemi-58	KV	30.05 Pietarsaari		7B ka	
27,6	Pirkko-Liisa Lintilä-59	TU					
27,6	Sisko Hernesniemi-61	KV	03.08 Kaarlela			2 pk	
27,6	Hannele Anttila-61	KV	03.08 Kaarlela			3 pk	
28,4	Mervi Savola-59		YK	18.05 Nivala			2-18 pk					
28,5	Kirsti Heikkilä-60	KV	25.05 Kokkola			3 pk	
28,8	Teija Väisänen-61	LK	17.07 Kaarlela			5 pim	
	--10--							
							
	300m-76
42,7	Sisko Hernesniemi-61	KV	08.09 Nivala			1-16 cup	
42,9	Päivi Vanhala-61	UK	27.07 Kokkola			1-16 pk	
44,1	Arja Kinnula-59		RP	23.06 Pyhäjärvi			1-18 pk	
44,2	Leila Silakka-62	HU	21.07 Seinäjoki			3-14 po	
44,3	Maarit Patama-62	KU	21.07 Seinäjoki			5-14 po
44,7	Birgit Puolakka		PInto	26-27.6 Vaasa			1-16 pim TUL	
44,8	Kirsti Heikkilä-60	KV	11.07 Nivala			2h3-16 pim	
							
							
	400m-76	
56,8	Asta Ainasoja-58	NU	08.08 Laitila			1-18 SM	
60,4	Sisko Hernesniemi-61	KV	24.08 Pietarsaari		7A kv	
61,8	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	18.07 Kaarlela			2 pim	
62,2	Tuija Myllyniemi-58	KV	18.07 Kaarlela			3 pim	
62,5	Arja Kinnula-59		RP	18.07 Kaarlela			4 pim	
63,3	Mervi Savola-59		YK	11.07 Nivala			4-18 pk	
63,7	Oili Vaitiniemi-58	KV	26.08 Nivala			1 kunta	
65,4	Tuija Myllymäki-61	KV	18.07 Kaarlela			6 pim	
65,9	Selli Kamunen-63	NU	26.08 Nivala			2-16 kunta	
67,4	Jaana Paavola-63	NU	26.08 Nivala			3 kunta	
	---10---						
							
	800m-76	
2.15,9	Sisko Hernesniemi-61	KV	18.09 Nivala			1-16 KLL	
2.21,0	Oili Vaitiniemi-58	KV	25.07 Nivala			2 pk	
2.21,6	Pirjo Uusitalo-59	NU	30.05 Helsinki			1 koulu	
2.24,2	Maarit Patama-62	KU	15.08 Nivala			1-14 pim	
2.25,7	Leila Heikkilä-60	HU	15.08 Nivala			2-14 pim	
2.27,1	Leila Silakka-62	HU	15.08 Nivala			3-14 pim	
2.28,0	Kaija Jussila		LK	15.08 Nivala			4-14 pim	
2.28,0	Helena Mäki-Korvela-63	KU	(31.7) Kannus			1-14	
2.28,8	Marjo Lumppio-59	KP-V	06.07 Nivala			6 ka	
2.28,9	Selli Kamunen-63	NU	06.07 Nivala			7 ka	
							
							
	1500m-76	
4.45,7	Sisko Hernesniemi-61	KV	08.08 Laitila			1-16 SM	
4.47,4	Oili Vaitiniemi-58	KV	18.08 Raahe			3 kv	
5.00,0	Marjo Lumppio-59	KP-V	18.07 Kaarlela			2 pim	
5.01,9	Leila Heikkilä-60	HU	07.08 Laitila			7h2-16 SM	
5.05,7	Helena Mäki-Korvela-63	KU	11.07 Nivala			2-16 pim	
5.06,2	Selli Kamunen-63   	NU	11.07 Nivala			3-16 pim	
5.07,4	Leila Eros		YK	11.07 Nivala			4-16 pim	
5.10,4	Jaana Paavola-63	NU	03.08 Nivala			2-18 pk	
5.12,9	Mirja Kortetmaa-61	UK	11.07 Nivala			5-16 pim	
5.17,2	Pirkko-Liisa Kokko-63	YK	11.07 Nivala			6-16 pim
	---10---	
5.17,4	Pirjo Lumppio-61	KP-V	11.07 Nivala			7-16 pim	
							
							
	3000m-76	
10.24,0	Oili Vaitiniemi-58	KV	24.08 Pietarsaari		5 kv	
10.31,4	Marjo Lumppio-59	KP-V	12.08 Kuortane			4 ka	
11.02,0	Raila Mattila-48	KU	02.09 Kaarlela			3 pim	
11.53,2	Pirjo Lumppio-61	KP-V	02.09 Kaarlela			4 pim	
12.44,0	Teija Ahokangas		UK	10.07 Nivala			3-18 pim	
							
							
							
	80m-a-76	
12,1	Kaisa Alasaari-60	NU	08.08 Laitila			3-16 SM	
12,8	Hannele Anttila-61	KV	29.08 Joensuu			3-16 seura-cup	
12,9	Terja Aromaa-60		YK	22.08 Toholampi			2-16 cup	
13,0	Suvi Laasanen-63	VetU	15.08 Nivala			1-14 pim	
							
							
	100m-a-76	
14.99	Kaisa Alasaari-60	NU	26.06 Orleans, FRA  		2h koulu	
16,9	Terja Aromaa-60		YK	01.09 Kaarlela			P pim	
17,0	Hannele Anttila-61	KV	01.09 Kaarlela			P pim	
20,2	Mervi Savola-59		YK	21.07 Nivala			P18 pim	
20,9	Outi Vaitiniemi-60	KV					
21,0	Kirsi Kauppinen-62	KV	17.07 Kaarlela			3 pim	
							
							
							
	200m-a-76	
30,9	Hannele Anttila-61	KV	08.09 Nivala			1-16 cup	
31,4	Kaisa Alasaari-60	NU	10.07 Nivala			1-16 pim	
32,0	Terja Aromaa-60		YK	08.09 Nivala			2-16 cup	
33,5	Ulla Vesisenaho-62	LV	10.07 Nivala			4-16 pim	
34,8	Outi Vaitiniemi-60	KV	10.07 Nivala			5-16 pim	
34,9	Merja Kumpula-60	NU	10.07 Nivala			3h2 pim	
34,9	Terttu Palola-62	LV	10.07 Nivala			4h2 pim	
							
	400m-a-76	
70,4	Leila Silakka-62	HU	18.07 Kaarlela			1 pim	
70,6	Terja Aromaa-60		YK	18.07 Kaarlela			2 pim	
71,6	Mervi Savola-59		YK	18.07 Kaarlela			3 pim	
75,4	Merja Kumpula-60	NU	18.07 Kaarlela			4 pim	
85,6	Mirja Kortetmaa-61	UK	18.07 Kaarlela			5 pim	
		
					
	Korkeus-76	
176	Kaisa Alasaari-60	NU	07.08 Laitila			1-16 SM	
155	Terja Aromaa-60		YK	10.07 Nivala			2-16 pim	
154	Kirsi Kauppinen-62	KV	27.07 Kaarlela			1-16 pk	
153	Tarja Kivimaa-57	KU	18.07 Kaarlela			2 pim	
148	Titta Kohtala-62	KU	27.07 Kaarlela			2-16 pk	
145	Ulla Vesisenaho-62	LV	15.08 Nivala			2-14 pim	
140	Kristiina Erkkilä-60	LV	13.06 Ullava			2-16 alues
140	Outi Vaitiniemi-60	KV	15.06 Nivala			3-16 pk	
140	Tiina Koivisto		SS	01.07 Veteli			S-14 pim	
140	Maarit Alahäivälä-63	YK	10.07 Nivala			5-16 pim	
	--10--
140	Arja Lehtojärvi		LV	10.07 Nivala			6-16 pim
140	Helena Mäki-Korvela-63	KU	31.08 Kannus			2-16 km	
140	Maarit Patama-62	KU	31.08 Kannus			3-16 km
							
							
	Pituus-76	
557	Hannele Anttila-61	KV	18.09 Nivala			2 KLL	
535	Asta Ainasoja-58	NU	08.09 Nivala			1-18 cup	
514	Hanna-Kaisa Kilponen-61	PyPo	24.08 Pyhäjärvi 		2 pk	
506	Kirsti Heikkilä-60	KV	25.07 Nivala			1-16 pk	
500	Kaisa Alasaari-60	NU	11.07 Nivala			2-16 pim	
496	Merja Kumpula-60	NU	11.07 Nivala			3-16 pim	
481	Mervi Savola-59		YK	10.07 Nivala			1-18 pim	
479	Terja Aromaa-60		YK	11.07 Nivala			5-16 pim	
479	Kirsi Kauppinen-62	KV	11.07 Nivala			6-16 pim	
479	Päivi Vanhala-61	UK	29.08 Ullava			1-16 kunta					
	---10---
476	Tarja Kankaala-63	NU					
472	Elisa Niemi-59		KT	10.07 Nivala			2-18 pim	
							
	Kuula-76	
10.34	Merja Nevala-59		LK	08.07 Lestijärvi		1-18 pk	
10.32	Tarja Polet-61		AV	17.09 Nivala			3-16 KLL	
10.12	Hillevi Siirilä		UK					
9.84	Kaija Harju-58		AV	10.07 Nivala			1-18 pim	
9.80	Sinikka Hakala		YK	29.07 Ylivieska			1 pk					
9.78	Anne Paavolainen-60	KV	22.08 Toholampi			1-16 cup	
9.57	Mirja Mäkelä		KaJu	17.07 Kaarlela			4 pim	
9.31	Seija Kokko		YK	16.08 Ylivieska			2 km
9.14	Kaija Myllymäki-61	KP-V	22.08 Toholampi			2-16 cup	
9.03	Hilkka Pylväs		YK	17.07 Kaarlela			7 pim	
	---10---	
9,03	Leila Kattilakoski-58	KU	(3.9) Kannus			1 km					
9.01	Riitta Salo-63		KP-V	22.07 Köyhäjoki			1-16 pk	
							
							
	Kiekko-76	
44.00	Anne Paavolainen-60	KV	17.08 Kaarlela			1-18 pk	
37.78	Kaija Myllymäki-61	KP-V	27.07 Kaarlela			2-16 pk	
33.30	Marketta Niskala	NU	25.05 Nivala		PB	3 pk
30.58	Arita Kykyri-60		KP-V	17.08 Kokkola			4 pk	
30.10	Riitta Salo-63		KP-V	25.08 Kaustinen			2 pk	
27.92	Kaija Harju-58		AV	11.07 Nivala			2-18 pim	
27.36	Tuula Penttilä-63	KP-V	17.08 Kaarlela			5-18 pk	
27.10	Tarja Polet-61		AV	04.06 Kannus  			3-18 pk	
25.78	Päivi Sarjanoja-62	NU	18.05 Nivala			3-18 pk					
23.74	Sirpa Rytiniemi-58	VetU	13.06 Veteli			1-18 cup	
	---10---
22.84	Merja Kykyri		KP-V	10.07 Nivala			7-16 pim	
								
							
	keihäs-76	
46.16	Heli Herlevi-61		KT	17.07 Kaarlela			1 pim	
44.08	Kristiina Erkkilä-60	LV	18.06 Lohtaja			1-16 pk	
41,18	Eija Rytkönen-58	PTU	18.08 Raahe			4 kv
38.40	Päivi Sarjanoja-62	NU	08.08 Laitila			6-16 SM	
37.96	Mirja Hotakainen-57	HT	18.09 Joensuu			4 KLL	
32.15	Anne Rekilä-61		KT	08.09 Kälviä			2-16 kunta	
31.98	Pirkko-Liisa Toivola-60	TU	11.07 Nivala			4-16 pim	
31.90	Marja-L Hiljainen-61	RP					
30.46	Päivi Salonen-59	TU	10.07 Nivala			1-18 pim	
							
														
							
	5-ottelu-76	
2810	Terja Aromaa-60		YK	16,9-809-146—471-29,6	02.09 Kaarlela		1 pim	
2803	Hannele Anttila-61	KV	17,0-816-125—522-27,6	02.09 Kaarlela		2 pim	
2314	Kirsi Kauppinen-62	KV	21,2-824-140—437-30,6	02.09 Kaarlela		3 pim	

	

	100m-75	
12,2	Asta Ainasoja-58	NU	11.07 Kokkola			1-18 pim	
12,3	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	05.09 Kälviä			1-18 kunta	
12,7	Maija Harju-57		KP-V	11.07 Kokkola   		3-18 pim	
12,7	Päivi Vanhala-61	UK	19.09 Saarijärvi		2sf KLL	
12,9	Leila Karhula-49	KaJu	07.08 Kalajoki			3 ka	
13,0	Pirkko-Liisa Lintilä-59	TU	31.08 Kaustinen			1-16 cup	
13,1	Margareta Honkaharju-63	KT	05.09 Kälviä			1-16 kunta	
13,2	Tuija Myllyniemi-58	KV	05.08 Nivala			2-18 cup-f	
13,3	Aila Hanhineva		SS	10.09 Nivala			2 koulu					
13,4	Raija Joensuu		KaJu	11.07 Kokkola			4-18 pim
	---10---	
13,4	Sinikka Kivilahti-63	NU	10.09 Nivala			1-14							
13,5	Hillevi Siirilä		UK	26.06 Ullava			1-16	
13,5	Hanna-Kaisa Kilponen-61	PyPo	09.08 Pyhäsalmi			2-14 pim	
							
							
	200m-75	
24,6	Asta Ainasoja-58	NU	26.07 Pietarsaari +1,8		1-18 SM	
25,8	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	05.09 Kälviä			1-18 kunta	
26,7	Maija Harju-57		KP-V	10.07 Kokkola 			3-18 pim	
26,8	Päivi Vanhala-61	UK	07.09 Saarijärvi		3 ka	
26,9	Tuija Myllyniemi-58	KV	02.09 Oulu			3 ka	
27,0	Leila Karhula-49	KaJu	02.07 Raahe			1h2 kv	
27,0	Pirkko-Liisa Lintilä-59	TU	10.08 Toholampi			1-16 kunta	
27,8	Kaisa Alasaari-60	NU	31.08 Porvoo					
28,2	Ulla Hernesniemi-57	KV	26.08 Kokkola			2-18 pk	
28,4	Hanna-Kaisa Kilponen-61	PyPo	13.09 Helsinki					
	---10---						
28,6	Margareta Honkaharju-63	KT	24.06 Kälviä			2 pk	
28,6	Merja Kumpula-60	NU	30.8 Pyhäsalmi			S-16 pim		
							
							
	300m-75	
43,5	Pirkko-Liisa Lintilä-59	TU	11.07 Kokkola			1-16 pim	
43,8	Päivi Vanhala-61	UK	26.08 Kokkola			2-16 pk				
44,5	Arja Kinnula-59		RP	11.07 Kokkola			2 pim	
44,7	Kirsti Heikkilä-60	KV	11.07 Kokkola			3 pim	
44,7	Sisko Hernesniemi-61	KV	26.08 Kokkola			1-16 pk			
							
							
							
	400m-75	
59,5	Asta Ainasoja-58	NU	17.08 Nivala			3 ka	
61,0	Ulla Hernesniemi-57	KV	10.08 Lappajärvi		1-18 ka	
61,2	Tuija Myllyniemi-58	KV	25.05 Lahti			4q-17 koulu 	
61,5	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	05.09 Kälviä			1-18 kunta	
62,9	Pirjo Uusitalo-59	NU	17.06 Kokkola			6 kv	
63,5	Sisko Hernesniemi-61	KV	06.08 Kokkola				
65,7	Arja Kinnula-59		RP	06.07 Lohtaja			2h2 pim	
66,0	Oili Vaitiniemi-58	NU	17.06 Kokkola			8 kv	
66,0	Merja Kumpula-60	NU	17.06 Kokkola			9 kv	
66,4	Outi Vaitiniemi-60	NU	17.06 Kokkola			10 kv
	---10---	
66,4	Birgitta Myllymäki-60	KP-V	07.07 Lohtaja			4h2 pim	
							
							
	800m-75	
2.17,2	Ulla Hernesniemi-57	KV	07.09 Espoo			2-18 piiri-cup	
2.18,4	Sisko Hernesniemi-61	KV	13.09 Helsinki			1-14 SM	
2.18,5	Pirjo Uusitalo-59	NU	17.08 Nivala			3 ka	
2.22,8	Päivi Harju-58		PK	14.09 Vammala			14-KLL	
2.23,2	Maarit Patama-62	KU	30.07 Pietarsaari		2-14	
2.25,5	Marjo Lumppio-59	KP-V	05.08 Nivala			3-16 cup-f	
2.25,6	Oili Vaitiniemi-58	NU	02.07 Raahe			2-16 ka	
2.28,5	Leila Silakka-62	HU	12.08 Himanka			1-14 km	        				
2.29,1	Outi Vaitiniemi-60	NU					
2.30,3	Leila Heikkilä-62	HU	12.08 Himanka			2-14 km					
	---10---						
2.31,8	Arja Kinnula-59		RP	05.07 Lohtaja			6 pim	
2.32,0	Kaarina Salonen-61	VetU	05.08 Nivala			4-16 cup-f	
2.32,0	Jaana Paavola-63	NU	13.09 Helsinki			8-12 SM	
2.32,0	Helena Mäki-Korvela-63	KU	13.09 Helsinki			9-12 SM	
2.32,2	Pirjo Lumppio-61	KP-V	15.08 Pietarsaari		5 pk	
							
							
	1500m-75	
4.46,5	Pirjo Uusitalo-59	NU	27.07 Pietarsaari 		1-16 SM	
4.48,8	Pirjo Aho-52		PyPo	06.07 Lohtaja			1 pim	
4.53,2	Ulla Hernesniemi-57	KV	02.09 Oulu			3 polar-g	
4.55,4	Marjo Lumppio-59	KP-V	27.07 Pietarsaari		9-16 SM	
4.55,8	Sisko Hernesniemi-61	KV	06.07 Lohtaja			3 pim	
4.57,8	Oili Vaitiniemi-58	NU	11.06 Iisalmi			2 ka	
5.00,0	Leila Heikkilä-60	HU	11.07 Kokkola			4-16 pim	
5.06,4	Raija Kivioja-53	NU	06.07 Lohtaja			5 pim	
5.08,2	Outi Vaitiniemi-60	NU	11.07 Kokkola			5-16 pim	
5.11,2	Pirjo Lumppio-61	KP-V	11.07 Kokkola   		6-16 pim	
	-10-							
							
	3000m-75	
10.35,4	Oili Vaitiniemi-58	NU	27.07 Pietarsaari		8-18 SM	
10.52,8	Raila Mattila-48	KU	14.09 Nivala			2 pim	
11.06,4	Marjo Lumppio-59	KP-V	14.09 Nivala			3 pim	
11.34,6	Pirjo Lumppio-61	KP-V	14.09 Nivala			4 pim	
11.41,2	Outi Vaitiniemi-60	NU	14.09 Nivala			5 pim	
							
							
							
	80m-a-75	
12,0	Kaisa Alasaari-60	NU	11.07 Kokkola			1-16 pim	
13,2	Hannele Anttila-61	KV	20.09 Saarijärvi							
							
	100m-a-75	
15.32	Kaisa Alasaari-60	NU	20.07 Seinäjoki +1,1		3 SM	
16,07	Päivi Laasanen-56	VetU	20.07 Seinäjoki +1,0		3h4 SM			
18,5	Terja Aromaa-60		YK	07.08 Kalajoki			3 ka	
20,3	Mirja Kärjä-49		KaJu	30.08 Pyhäjärvi				
21,1	Laura Siipola-48	KaJu	30.08 Pyhäjärvi				
							
							
							
	200m-a-75	
30,4	Kaisa Alasaari-60	NU	07.09 Espoo			2-16 piiri-cup	
33,0	Hannele Anttila-61	KV	10.07 Kokkola			2-16 pim	
34,3	Terja Aromaa-60		YK	10.07 Kokkola			3-16 pim	
34,5	Raija Joensuu		KaJu	11.07 Kokkola			1-18 pim	
35,0	Maija Korkiakangas-60	TU	10.07 Kokkola			4-16 pim	
36,6	Kirsi Kauppinen-62	KV	10.07 Kokkola			5-16 pim	
39,2	Tuija Myllyniemi-58	KV	11.07 Kokkola			2-18 pim	
39,8	Maila Korkeakangas	UK	10.07 Kokkola			6-16 pim	
							
							
							
	400m-a-75	
72,7	Terja Aromaa-60		YK	23.07 Ylivieska			1 pk	
74,4	Merja Kumpula-60	NU	06.07 Lohtaja			1 pim	
86,3	Maila Korkeakangas	UK	06.07 Lohtaja			3 pim	
							
	Korkeus-75	
172	Kaisa Alasaari-60	NU	02.08 Tukholma			2-18 mo	
158	Tiina Ijäs-59		LV	06.07 Lohtaja			2 pim	
155	Tarja Kivimaa-57	AV	11.07 Kokkola			1-18 pim	
155	Terja Aromaa-60		YK	31.08 Kaustinen			1-16 cup	
155	Sari Luotoniemi-57	KV	07.09 Espoo			3-18 cup	
145	Asta Ainasoja-58	NU	10.06 Pyhäjärvi			1-18 cup	
145	Hanna-Kaisa Kilponen-61	PyPo	30.07 Pietarsaari		3-14 po	
143	Titta Kohtala-62	KU	03.07 Kannus			1-14 leiri-k	
143	Kirsi Kauppinen-62	KV					
143	Tiina Koivisto		SS					
	---10---						
140	Ritva Heinonen		PK					
							
							
	Pituus-75	
520	Kaisa Alasaari-60	NU	11.07 Kokkola			1-16 pim	
512	Hanna-Kaisa Kilponen-61	PyPo	10.09 Nivala				
511	Hannele Anttila-61	KV	03.07 Kannus			1-14 leiri-k	
508	Merja Kumpula-60	NU	10.06 Pyhäjärvi			2-16 cup	
505	Kirsti Heikkilä-60	KV	11.09 Kokkola			1-14 koulu	
495	Hillevi Siirilä		UK					
480	Tiina Koivisto		SS	10.09 Nivala					
479	Birgitta Myllymäki-60	KP-V	10.06 Veteli			1-16	
475	Mirja Kärjä-49		KaJu	30.08 Pyhäsalmi			S pim					
472	Maarit Patama-62	KU	(19.9) Kannus			1	
	---10---						
							
	kuula-75	
10.85	Mirja Kärjä-49		KaJu	29.08 Pyhäjärvi			P pim	
10.32	Merja Nevala		LK	07.09 Lestijärvi		1-16	
10.02	Tarja Polet		AV	24.07 Alavieska			1-16 pk	
9.93	Heli Penttilä-54	KP-V	05.07 Lohtaja			2 pim	
9.82	Sinikka Lempola-47	YK	23.07 Ylivieska			1 pk	
9.73	Kaija Harju-58		AV	10.08 Alavieska			5 kv	
9.39	Tuovi Törmälä-56	YK	23.07 Ylivieska			2 pk	
9.37	Mirja Ojalehto-53	YK	23.08 Ylivieska			2	
9.31	Hillevi Siirilä		UK	(10.7)Ullava					
9.18	Tuovi Jylkkä-58		KaJu	11.06 Ylivieska			1-18 cup	
	---10---						
9.08	Hanna-K Kilponen-61	PyPo	30.08 Pyhäsalmi			S-16 pim				
9.07	Irma Rytiniemi-57	VetU	05.08 Nivala			1-18 cup-f	
							
							
	kiekko-75	
40.48	Anne Paavolainen-60	KV	29.08 Pietarsaari		1 pk	
37.00	Maija-L Parkkonen-58	KU	26.06 Kannus			1-18 pk	
32.82	Heli Penttilä-54	KP-V	06.07 Lohtaja			3 pim	
32.74	Kaija Myllymäki-61	KP-V	14.09 Helsinki			2-14 SM	
31.84	Brita-Lisa Nygård	KV	06.07 Lohtaja			4 pim	
29.32	Tuovi Jylkkä-58		KaJu	11.07 Kokkola			2-18 pim	
28.94	Kaija Harju-58		AV	11.07 Kokkola			3-18 pim	
28.14	Irma Rytiniemi-57	VetU	24.08 Veteli			2-18 pk				
27.68	Tarja Polet		AV	24.08 Kannus					
26.60	Sari Aho		UK	26.06 Kannus			2-18 pk	
	---10---						
26.52	Riitta Salo-63		KP-V	14.09 Helsinki			1-12 SM	
26.10	Arita Kykyri-60		KP-V	25.06 Kaustinen			2-16	
							
							
	Keihäs-75	
47.06	Pirjo Aho-52		PyPo	05.07 Lohtaja			1 pim		ent Kumpulainen	
42.42	Kristiina Erkkilä-60	LV	27.07 Pietarsaari		1-16 SM	
41.22	Heli Herlevi-61		KT	20.09 Saarijärvi		1-16 KLL	
39.40	Mirja Hotakainen-57	HT	14.09 Vammala			1-20 KLL	
38,40	Eija Rytkönen		PTU	11.07 Pyhäjärvi			3 kv
34.18	Päivi Salonen-59	TU	11.07 Kokkola			3-16 pim	
33.76	Päivi Sarjanoja-62	NU	05.07 Lohtaja			4 pim	
33.02	Pirkko-Liisa Toivola-60	TU	24.06 Lohtaja			3-16 pk	
31.44	Tuovi Jylkkä-58		KaJu	10.07 Kokkola			1-18 pim	
30.94	Mirja Kärjä-49		KaJu	05.07 Lohtaja			7 pim
	--10--	
30.02	Päivi Jämsä		LV	11.07 Kokkola			6-16 pim						
							
	5-ottelu-75	
2531	Mirja Kärjä-49		KaJu	20,3-10.85-130-475-30,4	30.08 Pyhäjärvi		1 pim	
2046	Laura Siipola-48	KaJu	21,1-07.48-125-445-31,4	30.08 Pyhäjärvi		2 pim			


	100m-74	
12,2	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	03.08 Vammala +1,9		1-16 SM	
12,2	Asta Ainasoja-58	NU	31.08 Vammala			1-16 piiri-cup	
12,8	Leila Rönn-48		KaJu	10.06 Kalajoki			2 pk	
12,8	Maija Harju-57		KP-V	03.08 Vammala +1,8		4h2-18 SM	
12,9	Raija Joensuu		KaJu	10.09 Kalajoki			1-18 koulu	
13,0	Pirkko-L Lintilä-59	TU					
13,0	Tuija Myllyniemi-58	KV	26.06 Raahe			3-16 kv	
13,2	Kirsti Heikkilä-60	KV					
13,2	Mirja Kärjä-49		KaJu	10.06 Kalajoki			3 pk	
13,2	Päivi Laasanen-56	VetU	13.07 Ykspihlaja		2-18 pim
	---10---						
							
							
	200m-74	
25,6	Asta Ainasoja-58	NU	26.06 Raahe			1 kv	
26,2	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	9-10.9 KT			1 kunta	
26,8	Tuija Myllyniemi-58	KV	13.09 Kokkola			4 tähti	
27,0	Leila Rönn-49		KaJu	26.6 Raahe			2 kv	
27,0	Maija Harju-57		KP-V	28.05 Kokkola			1-18 pk	
27,2	Mirja Kärjä-49		KaJu	03.07 Oulu +2,4			8 ka	
27,4	Pirkko-L Lintilä-59	TU					
27,8	Ulla Hernesniemi-57	KV	28.05 Kokkola			4-18 pk	
27,8	Kristiina Weckman-58	TU					
27,9	Kaisa Alasarari-60	NU	31.05 Toholampi			P16 pim	
	---10---						
28,2	Päivi Laasanen-56	VetU	09.06 Kaustinen			2-18 cup	
							
							
	300m-74	
40,6	Asta Ainasoja-58	NU	13.08 Oulu			1-16 ka	
41,4	Tuija Myllyniemi-58	KV	04.08 Vammala			2h-16 SM	
42,8	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	10.09 Kälviä			1-16 kunta	
							
							
	400m-74	
60,0	Ulla Hernesniemi-57	KV	13.08 Kokkola			1 pk	
61,2	Tuija Myllyniemi-58	KV	20.08 Kokkola			3 pk	
62,6	Sisko Hernesniemi-61	KV	20.08 Kokkola			4 pk	
67,0	Aila Kukkola-55		NU	30.06 Haapajärvi		4 pim	
67,8	Anne Kellosalo-57	TU	13.07 Ykspihlaja		2-18 pim	
68,5	Sirkka Särkioja		PyPo					
71,3	Tuula Laitinen		NU	13.07 Ykspihlaja		3-18 pim	
71,5	Päivi Rajala-58		RP					
72,0	Minna Vähäkangas	YK					
72,1	Riitta Rekilä-57	KU	13.07 Ykspihlaja		5-18 pim	
	---10---						
							
	800m-74	
2.17,2	Ulla Hernesniemi-57	KV	01.09 Lappajärvi		1-18 ka	
2.18,2	Pirjo Uusitalo-59	NU	31.08 Vammala			2-18 piiri-cup	
2.18,7	Sisko Hernesniemi-61	KV	14.09 Helsinki			5-14 SM	
2.21,5	Helena Takalo-47	PyPo	29.06 Haapajärvi		1 pim	
2.27,8	Oili Vaitiniemi-58	NU	29.06 Haapajärvi		4 pim	
2.28,2	Maarit Patama-62	KU	14.09 Helsinki			10-12 SM	
2.28,4	Päivi Harju-58		PK	12.07 Kokkola			3-16 pim	
2.28,8	Leila Silakka-62	HU	20.09 Kankaanpää		5h	
2.34,0	Aila Kukkola-55		NU	29.06 Haapajärvi		6 pim	
2.34,0	Marjo Lumppio-59	KP-V	12.07 Kokkola			3h1-16 pim	
							
							
	1500m-74	
4.53,2	Ulla Hernesniemi-57	KV	04.08 Vammala			9-18 SM	
4.55,6	Sisko Hernesniemi-61	KV	04.08 Vammala			4h1-16 SM	
4.56,8	Helena Takalo-47	PyPo	30.06 Haapajärvi		1 pim	
4.57,9	Oili Vaitiniemi-58	NU	26.06 Raahe			5 kv	
5.05,2	Raija Kivioja-53	NU	30.06 Haapajärvi		3 pim	
5.08,2	Pirjo Uusitalo-59	NU	04.06 Kannus			2 pk	
5.15,5	Raila Mattila-48	KU	30.06 Haapajärvi		4 pim	
5.17,8	Marjo Lumppio-59	KP-V	13.07 Ykspihlaja		3-16 pim	
5.18,4	Sirkka Särkioja		PyPo	30.06 Haapajärvi		5 pim	
5.20,3	Outi Vaitiniemi-60	NU	13.07 Ykspihlaja		4-16 pim	
							
							
	3000m-74	
10.56,6	Oili Vaitiniemi-58	NU	08.09 Haapajärvi		1 pim	
11.00,8	Seija Lappalainen-55	PyPo	08.09 Haapajärvi		2 pim	
11.01,2	Raila Mattila-48	KU	08.09 Haapajärvi		3 pim	
11.31,0	Raija Kivioja-53	NU	08.09 Haapajärvi		4 pim	
11.35,2	Marjo Lumppio-59	KP-V	08.09 Haapajärvi		5 pim	
11.40,4	Outi Vaitiniemi-60	NU	08.09 Haapajärvi		6 pim	
12.00,0	Marja-L Ojala		HK	08.09 Haapajärvi		1-18 pim	
12.18,0	Raija Mäkelä		UK	08.09 Haapajärvi		7 pim	
12.20,4	Pirjo Lumppio-61	KP-V					
12.37,4	Maila Korkeakangas	UK	08.09 Haapajärvi		9 pim	
							
							
	80m-a-74	
12,2	Kaisa Alasaari-60	NU	20.09 Kankaanpää		2	
12,6	Raija Joensuu		KaJu	04.08 Vammala +0,1		2h1-16 SM	
13,3	Asta Ainasoja-58	NU	30.05 Toholampi			S-16 pim	
13,3	Satu Virkkala-58	VetU	13.07 Ykspihlaja		3-16 pim	
							
	100m-a-74	
15,5	Päivi Laasanen-56	VetU	03.08 Vammala +1,3		4-18 SM	
17,9	Raija Joensuu		KaJu	10.09 Kalajoki			1-18 koulu	
18,0	Anne Kellosalo-57	TU	30.05 Toholampi			S-18 pim	
18,5	Anna-Liisa Jämsä-59	TU	30.05 Toholampi			S-18 pim	
18,7	Mirja Kärjä-49		KaJu	30.05 Toholampi			S pim	
19,6	Päivi Salonen-59	TU	30.05 Toholampi			S-18 pim	
19,7	Maija Korkiakangas-60	TU	30.05 Toholampi			S pim	
22,3	Vuokko Siirilä		TU	30.05 Toholampi			S-18 pim	
22,4	Kirsi Kauppinen-62	TU	30.05 Toholampi			S-18 pim	
25,9	Ulla Ahonen		TU	30.05 Toholampi			S pim	
	---10---						
							
							
	200m-a-74	
31,0	Mirja Kärjä-49		KaJu	12.06 Oulu			4 kv	
31,3	Päivi Laasanen-56	VetU	13.07 Ykspihlaja		1-18 pim	
31,3	Kaisa Alasaari-60	NU	30.06 Haapajärvi		1 pim	
32.0	Raija Joensuu		KaJu	04.08 Vammala +2,0		3h4-16 SM	
33,0	Anne Kellosalo-57	TU	02.06 Toholampi			1-18 pk	
35,2	Terja Aromaa-60		YK	11.09 Ylivieska			1-16 pk	
35,3	Maija Korkiakangas-60	TU	12.07 Kokkola			2-16 pim	
36,3	Anna-Liisa Jämsä-59	TU	12.07 Kokkola			3-16 pim	
36,5	Päivi Salonen-59	TU	12.07 Kokkola			4-16 pim	
38,6	Leena Törmi-61		YK	11.09 Ylivieska			2-16 pk	
	---10---						
							
	Korkeus-74	
165	Kaisa Alasaari-60	NU	13.08 Oulu			3 ka	
160	Tiina Ijäs-59		LV	30.06 Haapajärvi		1 pim	
156	Tarja Kivimaa-57	AV	13.08 Oulu			5 ka	
150	Sari Luotoniemi-57	KV	30.06 Haapajärvi 		4 pim	
150	Anne Kellosalo-57	TU	18.09 Toholampi			1-20 koulu					
146	Terja Aromaa-60		YK	14.09 Ylivieska			S	
143	Asta Ainasoja-58	NU	30.05 Toholampi			S-16 pim	
140	Kristiina Erkkilä-60	LV	12.07 Kokkola			3-16 pim
140	Mirja Kärjä-49		KaJu	26.08 Kalajoki			1 pk	
140	Minna Vähäkangas	YK	29.08 Ylivieska			1-14 kunta
					
140	Hannele Lapinoja	KaJu	10.09 Kalajoki			1-18 koulu
140	Aila Hanhineva		SS	10.09 Kalajoki			1-16 koulu	
140	Maria Känsälä-60	TU	18.09 Toholampi			1-15 koulu						
	
							
							
	Pituus-74	
554	Asta Ainasoja-58	NU	04.08 Vammala			q-16 SM	
523	Kaisa Alasaari-60	NU	29.06 Haapajärvi		2 pim	
510	Mirja Kärjä-49		KaJu	29.06 Haapajärvi		3 pim	
497	Päivi Harju-58		PK	04.08 Perho			1-16 pk	
484	Maija Harju-47		KP-V	07.08 Toholampi			1-18 cup	
482	Merja Kumpula-60	NU	29.06 Haapajärvi		4 pim	
477	Hannele Anttila-61	KV					
473	Tiina Ijäs-59		LV	05.09 Lohtaja			1 kunta	
471	Hanna-Kaisa Kilponen-61	PyPo					
470	Anne Kellosalo-57	TU	12.07 Kokkola			1-18 pim
	---10---	
470	Kirsti Heikkilä-60	KV	01.09 Toholampi			1-14 cup	
							
							
	Kuula-74	
11.28	Mirja Kärjä-49		KaJu	29.06 Haapajärvi		1 pim	
10.73	Kaija Harju-58		AV	06.07 Rautio			1 kylä-ott				
10.28	Heli Penttilä-54	KP-V	29.06 Haapajärvi		2 pim	
9.82	Sinikka Lempola-47	YK	29.05 Ylivieska			2 pk	
9.21	Hilkka Pylväs		YK	11.09 Ylivieska			2 pk	
9.00	Tarja Polet		AV	06.07 Rautio			2 kylä-ott					
8.87	Merja Nevala		LK	13.07 Ykspihlaja		2-16 pim	
8.85	Kristiina Weckman-58	TU	13.07 Ykspihlaja		3-16 pim	
8.85	Maija-L Parkkonen-58	KU	23.08 Kannus			1 kunta	
8.58	Tuula Laakso		NU	04.06 Kannus			1 pk	
	---10---						
							
	Kiekko-74	
34.80	Anne Paavolainen-60	KV	00.09 Kokkola				
34.38	Heli Penttilä-54	KP-V	30.06 Haapajärvi		1 pim	
33.42	Marja-L Parkkonen-58	KU	26.07 Kannus			1-16 so	
31.62	Tuula Laakso		NU	30.06 Haapajärvi		2 pim	
30.20	Irma Rytiniemi-57	VetU	26.06 Veteli			1 pk	
28.80	Kaija Harju-58		AV	12.07 Kokkola			3-16 pim	
25.44	Airi Känsäkoski-59	KP-V	12.07 Kokkola			4-16 pim	
25.28	Sinikka Lempola-47	YK	28.08 Ylivieska			2 pk	
25.14	Tuija Myllymäki-61	KV					
24.56	Helena Hyyppä-59	VetU	26.06 Veteli			2 pk	
	---10---						
							
	Keihäs-74	
55.96	Pirjo Kumpulainen-52	PyPo	10.08 Jyväskylä			1 SM	
38,42	Eija Rytkönen-nn	PTU	16.06 Pyhäjärvi			1-16 pk
36.62	Kristiina Erkkilä-60	LV	04.08 Vammala			4-16 SM	
35.86	Heli Herlevi-61		KT	13.08 Lohtaja			1	
34.72	Mirja Kärjä-49		KaJu	29.06 Haapajärvi		2 pim	
33.22	Päivi Salonen-59	TU					
30.68	Pirkko-L Toivola-60	TU	02.06 Toholampi			1-14 pk	
30.34	Leila Kattilakoski-58	KU	23.08 Kannus			1-16 kunta	
29.40	Mirja-L Parkkonen	KU	23.08 Kannus			2-16 kunta	
29.38	Sirpa Ruotoistenmäki	PyPo	13.07 Ykspihlaja		4-16 pim
	--10--	
28.92	Päivi Jämsä		LV									
							
							
	5-ottelu-74	
2971	Mirja Kärjä-49		KaJu	18,7-11.03-137-507-27,9	31.05 Toholampi		1 pim	
2487	Anne Kellosalo-57	TU	18,9-07.08-140-442-29,9	31.05 Toholampi		1-18 pim	


	100m-73	
12,7	Asta Ainasoja-58	NU	11.09 Raahe			1-16 KLLpm
12,8	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	05.08 Toholampi			1-16 pim	
12,8	Maija Harju-57		KP-V	13.08 Veteli			1 pk	
12,8	Leila Rönn-49		KaJu	28.07 Rovaniemi			1 PTL	
13,0	Päivi Laasanen-56	VetU	18.07 Kannus			1 pk	
13,0	Raija Joensuu		KaJu	18.07 Kannus			2 pk	
13,1	Pirkko-Liisa Lintilä-59	TU	13.08 Veteli			2 pk	
13,2	Mirja Kärjä-49		KaJu	26.07 Kalajoki			3 ka	
13,4	Päivi Huusko-56		VetU	18.07 Kannus			3 pk	
13,4	Satu Virkkala-58	VetU	13.06 Kokkola			2-16 pk	
	---10---						
							
							
	200m-73	
26,9	Leila Rönn-49		KaJu	14.07 Kokkola			1 pim	
26,9	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	27.06 Kokkola			2 kv	
27,1	Maija Harju-57		KP-V	14.07 Kokkola			2h1 pim	
27,4	Mirja Kärjä-49		KaJu	26.06 Nivala			S pim	
27,7	Pirkko-Liisa Lintilä-59	TU	14.07 Kokkola			5 pim	
27,9	Tuija Myllyniemi-58	KV	13.06 Kokkola			3 pk	
28,1	Marianne Kinaret-57	HU					
28,4	Kaisa Alasaari-60	NU	26.06 Nivala			S-16 pim	
28,5	Päivi Laasanen-56	VetU	30.05 Veteli				
28,6	Tiina Ijäs-59		LV					
	---10---						
							
							
	300m-73	
43,2	Maija Harju-57		KP-V	15.08 Kaustinen			2-16 ka	
43,3	Pirkko-Liisa Lintilä-59	TU	09.09 Helsinki			7-14 SM	
44,0	Tuija Myllyniemi-58	KV	04.08 Toholampi			1-16 pim	
44,3	Ulla Hernesniemi-57	KV	29.08 Kokkola			1-16 pk	
							
							
							
							
	400m-73	
60,8	Marianne Kinaret-57	HU	00.00 Ruotsi 				
61,8	Ulla Hernesniemi-57	KV	22.08 Kokkola			2 kv	
62,6	Tuija Myllyniemi-58	KV	22.08 Kokkola			3 kv	
66,6	Laila Kaarto-55		RP	15.07 Kokkola			2 pim	
66,7	Kaarina Aho-56		RP	15.07 Kokkola			3 pim	
67,9	Oili Vaitiniemi-58	NU	26.08 Lestijärvi		1 pk	
68,0	Sirkka Särkioja-58	PyPo					
69,2	Aila Kukkola-55		NU	15.07 Kokkola			4 pim	
72,8	Outi Vaitiniemi-60	NU	26.08 Lestijärvi		2 pk	
74,6	Helena Saaranen		RP	05.08 Toholampi			4-18 pim	
	---10---						
							
	800m-73	
2.16,4	Marianne Kinaret-57	HU	24.07 Oulu			3 kv	
2.21,9	Pirjo Uusitalo-59	NU	11.07 Kuortane			1-14 po	
2.22,8	Helena Takalo-47	PyPo	14.07 Kokkola			1 pim	
2.24,4	Sisko Hernesniemi-61	KV	08.09 Helsinki			2-12 SM
2.25,0	Ulla Hernesniemi-57	KV	04.08 Toholampi			3-16 pim	
2.27,8	Oili Vaitiniemi-58	NU	04.08 Toholampi			4-16 pim					
2.31,0	Kaarina Aho-56		RP	23.09 Reisjärvi			1-18 ka	
2.31,7	Arja Kinnula-59		RP	23.09 Reisjärvi			2-18 ka	
2.32,7	Outi Vaitiniemi-60	NU	11.07 Kuortane			5-14 po	
2.33,4	Päivi Remes-59		PyPo	04.08 Toholampi			6-16 pim					
	---10---
2.33,4	Heli Herlevi-61		KT				
							
							
							
	1500m-73	
4.44,4	Marianne Kinaret-57	HU	15.07 Kokkola			pim, ulkop	
4.44,6	Helena Takalo-47	PyPo	15.07 Kokkola			1 pim	
5.02,4	Oili Vaitiniemi-58	NU	15.07 Kokkola			2 pim	
5.11,0	Raija Kivioja-53	NU	15.07 Kokkola			3 pim	
5.11,7	Päivi Remes-59		PyPo	05.08 Toholampi			3-16 pim	
5.13,3	Outi Vaitiniemi-60	NU	05.08 Toholampi			4-16 pim	
5.27,1	Raila Mattila-48	KU	23.08 Kannus			1 kunta	
5.28,2	Sirkka Särkioja		PyPo	05.08 Toholampi			5-16 pim	
5.29,7	Riitta Rekilä-57	KU	05.08 Toholampi			6-16 pim	
5.30,2	Riitta Ohtamaa-54	NU	15.07 Kokkola			5 pim	
	---10---						
5.32,5	Marjo Lumppio-59	KP-V	05.08 Toholampi			7-16 pim	
							
							
	3000m-73	
10.22,4	Marianne Kinaret-57	HU	16.06 Härnösand			2	
11.04,4	Raija Kivioja-53	NU	23.08 Lohtaja			1 pim	
11.04,4	Raila Mattila-48	KU	23.08 Lohtaja			2 pim	
11.36,8	Oili Vaitiniemi-58	NU	23.08 Lohtaja			3 pim	
11.43,6	Outi Vaitiniemi-60	NU	23.08 Lohtaja			4 pim	
11.56,2	Riitta Rekilä-57	KU	23.08 Lohtaja			5 pim	
12.08,6	Aila Kukkola-55		NU	23.08 Lohtaja			6 pim	
12.09,2	Marjo Lumppio-59	KP-V	23.08 Lohtaja			7 pim	
12.13,0	Kaarina Aho-56		RP	04.08 Toholampi			1-18 pim	
12.36,0	Helena Saaranen		RP	04.08 Toholampi			3-18 pim	
	---10---						
							
	80ma-73	
12,2	Raija Joensuu		KaJu	22.09 Kaarina w				
13,0	Anne Kellosalo-57	TU	04.08 Toholampi			2-16 pim	
13,5	Erja-Riitta Anttila-59	KV	04.08 Toholampi			3-16 pim	
13,5	Satu Virkkala-58	VetU	04.08 Toholampi			4-16 pim	
13,5	Anna-Liisa Jämsä-59	TU					
							
							
	100ma-73	
16,3	Päivi Laasanen-56	VetU	14.07 Kokkola   		1 pim	
17,1	Anne Kellosalo-57	TU	14.07 Kokkola			2 pim	
17,1	Mirja Kärjä-49		KaJu	14.07 Kokkola		PB	1h1 pim					
17,4	Helena Puusaari-54	VetU	26.06 Nivala			S pim	
18,1	Päivi Huusko-56		VetU	14.07 Kokkola			4h1 pim					
18,3	Anna-Liisa Jämsä-59	TU	14.07 Kokkola			5 pim	
18,4	Vuokko Paavola-55	TU	26.06 Nivala			P18 pim	
19,2	Leila Rönn-49		KaJu	14.07 Kokkola			6 pim	
							
							
							
	200ma-73	
31,6	Mirja Kärjä-49		KaJu	15.07 Kokkola			1 pim	
31,6	Päivi Huusko-56		VetU	02.09 Kaustinen			1 pk	
31,7	Päivi Laasanen-56	VetU	02.09 Kaustinen			2 pk	
32,1	Raija Joensuu		KaJu	15.07 Kokkola			1h1 pim	
33,0	Vuokko Paavola-55	TU	05.08 Toholampi			2-18 pim	
33,4	Anne Kellosalo-57	TU	05.08 Toholampi			2-16 pim	
33,7	Leila Rönn-49		KaJu	15.07 Kokkola			3h1 pim	
34,0	Kaisa Alasaari-60	NU	05.08 Toholampi			3-16 pim	
35,2	Satu Virkkala-58	VetU	05.08 Toholampi			4-16 pim	
35,3	Helena Puusaari-54	VetU	10.06 Toholampi			5 ka	
	--10--						
							
							
	Korkeus-73	
160	Tarja Kivimaa-57	AV	04.08 Toholampi			1-16 pim	
156	Kaisa Alasaari-60	NU	11.07 Kuortane			1-14 po	
156	Tiina Ijäs-59		LV	21.09 Kaarina			2 KLL	
145	Kristiina Erkkilä-60	LV	11.07 Kuortane			5-14 po	
145	Sari Luotoniemi-57	KV	22.08 Kokkola			3 kv	
142	Päivi Huusko-56		VetU	09.09 Kalajoki		PB	1-18 cup	
140	Anne Kellosalo-57	TU	(4.6) Toholampi			1-14+		
137	Anne Havela-59		LV					
137	Seija Koskela		AV					
136	Hilkka Heinonen-59	KU					
	---10---							
							
							
	Pituus-73	
542	Asta Ainasoja-58	NU	27.05 Paimio			1 koulu	
529	Mirja Kärjä-49		KaJu	26.07 Kalajoki			1 ka	
494	Vuokko Paavola-55	TU	26.06 Nivala			P18 pim	
493	Päivi Huusko-56		VetU	27.07 Patana			1 pk	
490	Kaisa Alasaari-60	NU					
488	Margit Pollarinen-60	TU	15.08 Toholampi			1-14 so	
476	Raija Joensuu		KaJu	14.07 Kokkola			2 pim	
476	Hilkka Heinonen-59	KU	17.06 Kannus			1 pk	
472	Helena Puusaari-54	VetU	26.06 Nivala			P pim	
469	Päivi Laasanen-56	VetU	30.08 Veteli			P16 pk	
	---10---						
							
	Kuula-73	
11.30	Mirja Kärjä-49		KaJu	29.07 Ylivieska			1 kv	
10.83	Kaija Harju-58		AV	17.09 Kalajoki  		1-16 kunta	
10.72	Heli Penttilä-54	KP-V	27.06 Kokkola			1 kv	
10.27	Sinikka Lempola-47	YK	29.07 Ylivieska			2 kv	
10.06	Sonja Aho-56		KU	04.08 Toholampi			1-18 pim	
9.76	Aila Kukkola-55		NU	04.08 Toholampi			2-18 pim	
9.62	Mirja Ojalehto-53	NU	22.08 Ylivieska			3 pk	
9.26	Seija Kokko		YK	22.08 Ylivieska			4 pk	
9.00	Anne Konu-56		KaJu	09.09 Kalajoki			1-18 cup	
8.90	Tuula Junttila		LV	05.08 Toholampi			2-16 pim	
	---10---						
							
							
	Kiekko-73	
38.76	Heli Penttilä-54	KP-V	02.09 Kaustinen		PB	1 pk	
29.20	Anne Paavolainen-60	KV	15.08 Kokkola			1-14 pk				
28.36	Sinikka Lempola-47	YK	12.09 Ylivieska			1 pk	
27.70	Maija-L Parkkonen-58	KU	23.08 Kannus			1-16 kunta	
27.30	Irma Rytiniemi-57	VetU	09.09 Kalajoki			1-16 cup	
27.20	Mirja Kärjä-49		KaJu	15.06 Kalajoki			1 pk					
26.66	Arita Kykyri-60		KP-V	01.09 Kokkola   		2-14 so	
25.90	Riikka-M Torppa-59	VetU					
25.78	Seija Lempola-49	YK	30.05 Ylivieska			2 pk	
25.78	Kaija Harju-58		AV					
	---10---						
							
							
							
	Keihäs-73	
55.70	Pirjo Kumpulainen-52	PyPo	15.09 Helsinki			2 mo				
37.48	Mirja Kärjä-49		KaJu	14.07 Kokkola			2 pim	
33.18	Pirkko-L Toivola-60	TU	16.08 Kannus			1-16 pk	
32.94	Kristiina Erkkilä-60	LV					
32.62	Heli Herlevi-61		KT	16.08 Kannus			2-16 pk	
31.38	Päivi Salonen-59	TU	16.08 Kannus			4-16 pk					
30.20	Tuula Junttila		LV					
28.80	Leila Kattilakoski-58	KU	05.08 Toholampi			2-16 pim	
28.42	Sirpa Ruotoistenmäki	PyPo	12.08 Lohtaja			4-14 pim					
27.36	Mervi Eskeli-53		KU	14.07 Kokkola			4 pim	
	---10---						
							
							
							
	5-ottelu-73	
3013	Mirja Kärjä-49		KaJu	17,4-10.82-130-512-27,4	26.06 Nivala		1 pim	
2712	Päivi Laasanen-56	VetU	16,4-07.88-130-469-28,5	30.08 Veteli		1-18 pk	
2626	Helena Puusaaari-54	VetU	17,4-08.12-135-472-29,9	26.06 Nivala		2 pim	
2620	Vuokko Paavola-55	TU	18,4-08.81-135-494-29,0	26.06 Nivala		1-18 pim	
2536	Päivi Huusko-56		VetU	18,3-07.01-135-488-29,6	26.06 Nivala		2-18 pim	
	

	
	100m-72	
12,3	Asta Ainasoja-58	NU	30.07 Nivala			1-16 pim	
12,6	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	30.07 Nivala			2-16 pim	
12,7	Leila Rönn-49		KaJu	12.07 Kälviä			2 ka	
12,7	Laura Kärjä-48		KaJu	06.08 Kalajoki			1 pim	
13,0	Raija Kodis-54		AV	30.07 Nivala			1-18 pim	
13,1	Maija Harju-57		KP-V					
13,2	Tuija Myllyniemi-58	KV	30.07 Nivala			3-16 pim	
13,4	Pirjo Harju-56		KP-V	
13,5	Raija Joensuu		KaJu	14.06 Kokkola			1-14 pk				
13,5	Kristiina Weckman-58	TU	30.07 Nivala			2h2 pim	
	--10--
13,5	Päivi Laasanen-56	VetU	03.09 Veteli    		1-16 pk	
							
							
	200m-72	
25,9	Asta Ainasoja-58	NU	02.07 Ylivieska			1 kv	
26,3	Laura Kärjä-48		KaJu	16.07 Lohtaja			1 ka	
26,5	Leila Rönn-49		KaJu	16.07 Lohtaja			2 ka	
26,5	Raija Kodis-54		AV	22.07 Kuusankoski		7-18 SM		+0,7	
27,5	Tuija Myllyniemi-58	KV	09.08 Kokkola			1 pk	
27,8	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	24.08 Kälviä			1-16 pk	
28,9	Kristiina Weckman-58	TU	28.06 Toholampi			S-16 pim	
28,9	Vuokko Paavola-55	TU					
29,2	Laila Kaarto-55		KaNsU	29.07 Nivala			2-18 pim	
29,7	Raija Rajala-57		RP	16.09 Reisjärvi			1 pk	
	---10---						
							
	300m-72	
40,8	Asta Ainasoja-58	NU	26.08 Keuruu			1-16 piiri-cup	
42,6	Tuija Myllyniemi-58	KV	29.07 Nivala			2-16 pim	
43,4	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	29.07 Nivala			3-16 pim	
44,8	Maija Harju-57		KP-V	29.07 Nivala			4-16 pim	
45,0	Ulla Hernesniemi-57	KV	07.06 Kokkola			1 pk	
							
							
	400m-72	
58,7	Raija Kodis-54		AV	23.07 Kuusankoski		4-18 SM	
63,0	Tuija Myllyniemi-58	KV	06.08 Kalajoki			2 pim	
65,7	Leila Rönn-49		KaJu	11.06 Raahe			4 ka	
67,0	Sirpa Haapakoski-55	AV	30.07 Nivala			2-18 pim	
67,4	Raija Isokääntä-54	AV	30.07 Nivala			3-18 pim	
68,2	Laila Kaarto-55		KaNsU	30.07 Nivala			4-18 pim	
69,6	Aila Kukkola-55		NU	30.07 Nivala			5-18 pim	
							
							
							
	800m-72	
2.16,8	Sirpa Haapakoski-55	AV	25.06 Saarijärvi		3 kv	
2.22,0	Marianne Kinaret-57	HU	00.06 Gävle				
2.25,2	Riitta Ohtamaa-54	NU	29.07 Nivala			2-18 pim	
2.27,0	Ulla Hernesniemi-57	KV	26.08 Keuruu			5-16 cup	
2.27,4	Pirjo Uusitalo-59	NU	06.07 Nivala			1 pk	
2.27,8	Raija Kodis-54		AV	05.08 Kalajoki			1 pim	
2.27,9	Tuija Myllyniemi-58	KV	12.07 Kokkola			3-14 po	
2.28,5	Sisko Hernesniemi-61	KV	23.09 Helsinki			6-12 SM	
2.29,2	Riitta Rekilä-57	KU	             				
2.30,0	Oili Vaitiniemi-58	NU	27.08 Toholampi			2-14 pim	
	---10---						
							
	1500m-72	
4.43,8	Sirpa Haapakoski-55	AV	23.07 Kuusankoski		3-18 SM	
4.48,8	Marianne Kinaret-57	HU	22.06 Gävle			1	
5.16,9	Oili Vaitiniemi-58	NU	14.09 Nivala			2 koulu	
5.19,0	Riitta Ohtamaa-54	NU	06.08 Kalajoki			1 pim	
5.21,8	Terttu Takkunen-52	AV	06.08 Kalajoki			2 pim	
5.22,8	Outi Vaitiniemi-60	NU	30.07 Nivala			2-16 pim	
5.24,4	Raila Mattila-48	KU	06.08 Kalajoki			4 pim	
5.31,8	Arja Huurinainen	PyPo	30.07 Nivala			3-18 pim	
5.33,5	Tuija Myllyniemi-58	KV	30.07 Nivala			3-16 pim	
5.34,2	Ulla Hernsniemi-57	KV	30.07 Nivala			4-16 pim	
	---10---						
							
	3000m-72	
10.02,0	Helena Takalo-47	PyPo	13.08 Joensuu			4 SM	
10.37,0	Marianne Kinaret-57	HU	24.10 Strömvallen				
11.06,0	Raila Mattila-48	KU	15.08 Kaustinen			1 pim	( 2 ka )	
11.15,8	Riitta Ohtamaa-54	NU	15.08 Kaustinen			2 pim	
11.19,0	Oili Vaitiniemi-58	NU	15.08 Kaustinen			3 pim	
11.20,2	Raija Kivioja-53	NU	15.08 Kaustinen			4 pim	
11.32,6	Outi Vaitiniemi-60	NU	15.08 Kaustinen			5 pim	
11.39,0	Liisa Kumpumäki-57	NU	15.08 Kaustinen			6 pim	
							
							
							
							
	80m-a-72	
12,5	Päivi Laasanen-56	VetU	26.08 Keuruu			4-16 piiri-cup
13,0	Päivi Huusko-56		VetU	09.09 Voltti			P	
13,1	Asta Ainasoja-58	NU	27.08 Toholampi			1-14 pim	
							
							
	100m-a-72	
17,2	Helena Puusaari-54	VetU	15.08 Veteli			1-18 pk	
17,2	Päivi Laasanen-56	VetU	15.08 Veteli			2-18 pk	
18,3	Laura Kärjä-48		KaJu	27.06 Toholampi			5-ott pim	
18,7	Vuokko Paavola-55	TU	19.07 Toholampi			2A pk	
19,0	Päivi Huusko-56		VetU	15.08 Veteli			3-18 pk	
19,1	Leila Rönn-49		KaJu	05.08 Kalajoki			3 pim	
19,3	Månika Virkkala-58	KP-V	14.07 Kaustinen			1 pk	
19,9	Anna-Liisa Jämsä-59	TU	14.07 Kaustinen			2 pk	
20,3	Anja Kivihaka-54	AV	29.07 Nivala			3-18 pim	
20,4	Mirja Kärjä-49		KaJu	27.06 Toholampi			P pim
	---10---	
20,4	Margit Pollarinen-60	TU	27.06 Toholampi			P pim	
							
							
	200m-a-72	
33,0	Päivi Laasanen-56	VetU	10.09 Veteli   			1 pk	
33,4	Päivi Huusko-56		VetU	30.07 Nivala			1-16 pim	
33,8	Vuokko Paavola-55	TU	30.07 Nivala			1-18 pim	
34,4	Raija Joensuu		KaJu	30.07 Nivala			3-16 pim	
34,6	Anna-Liisa Jämsä-59	TU	30.07 Nivala			4-16 pim	
34,7	Kaisa Alasaari-60	NU	30.07 Nivala			5-16 pim	
34,8	Laura Kärjä-48		KaJu	06.08 Kalajoki			3 pim	
35,2	Helena Puusaari-54	VetU	30.07 Nivala			2-18 pim	
36,7	Anne Kellokoski		TU	30.07 Nivala			6-16 pim	
37,3	Helena Hyyppä-59	VetU	10.09 Veteli			2 pk
	---10---	
37,5	Vuokko-L Torppa-59	VetU	10.09 Veteli			3 pk	
							
							
	Korkeus-72	
152	Tarja Kivimaa-57	AV	14.09 Nivala			1 koulu	
150	Sari Luotoniemi-57	KV	28.06 Kokkola			1 pk	
150	Tiina Ijäs-59		LV	13.09 Kokkola			3-18 ka	
145	Asta Ainasoja-58	NU	27.06 Toholampi			P16 pim	
143	Kaisa Alasaari-60	NU	23.09 Helsinki			1-12 SM	
140	Hillevi Hukari-55	KT	27.06 Kälviä			1-18 pk	
140	Vuokko Paavola-55	TU	28.06 Toholampi			P18 pim	
140	Päivi Huusko-56		VetU	27.06 Toholampi			P16 pim	
138	Anita Raudasoja		KV	09.09 Kokkola			2-14 so	
138	Kristiina Weckman-58	TU	09.09 Kokkola			2-14 so	
	---10---						
							
	Pituus-72	
565	Asta Ainasoja-58	NU	23.07 Kuusankoski +0,0		1-16 SM	
524	Laura Kärjä-48		KaJu	05.08 Kalajoki			1 pim	
505	Raija Kodis-54		AV	16.06 Ylivieska			1 pk	
501	Kristiina Weckman-58	TU	18.06 Toholampi			1-14 pk	
491	Vuokko Paavola-55	TU	19.07 Toholampi			1 pk	
483	Ritva Harmaala-57	HK	10.08 Haapajärvi		1-16 pk	
480	Mirja Luostari-58	KU	03.09 Kannus			1 pk	
478	Mirja Kärjä-49		KaJu	27.06 Toholampi			P pim	
476	Päivi Huusko-56		VetU	15.08 Veteli			1-16 kunta	
472	Elina Väre		KaJu	30.07 Nivala			3-16 pim	
	---10---						
							
	Kuula-72	
11.16	Mirja Ojalehto-53	NU	15.06 Nivala			1 pk	
11.04	Mirja Kärjä-49		KaJu	02.07 Ylivieska			4 kv	
10.64	Sonja Aho-56		KU	21.07 Kannus			1-16 jv	
10.50	Heli Penttilä-54	KP-V	15.09 Kaustinen			1 kunta	
10.05	Sinikka Lempola-47	YK	19.08 Ylivieska			1 kunta	
9.68	Seija Lempola-49	YK	02.07 Ylivieska			7 kv	
9.21	Tuovi Törmälä-56	YK	25.07 Ylivieska			1-16 pk	
9.21	Kaija Harju-58		RK	09.08 Alavieska			1-16 pk	
9.10	Tuulia Laitilainen-50	KU	03.09 Kannus			2 pk	
9,08	Anna-Maija Hakala-45	KTU	10.09 Ykspihlaja		3 po
	-10-
8.95	Liisa Mäki-Korvela-40	KU	03.09 Kannus			3 pk	
							
							
	Kiekko-72	
37.62	Heli Penttilä-54	KP-V	08.09 Kaustinen			1 pk	
31.72	Sinikka Lempola-47	YK					
30.48	Seija Lempola-49	YK					
25.90	Anne Konu-56		KaJu	29.07 Nivala			1-16 pim	
25.36	Irma Rytiniemi-57	VetU	29.07 Nivala			2-16 pim	
24.64	Mirja Kärjä-49		KaJu	06.08 Kalajoki			4 pim	
23.72	Leena Lempola-52	YK	18.08 Ylivieska			3 kunta	
23.16	Erja-Riitta Anttila-59	KV					
22.98	Riitta-Maija Torppa-56	VetU					
22.98	Asta Ainasoja-58	NU					
	---10---						
							
	Keihäs-72	
55.68	Pirjo Kumpulainen-52	PyPo	07.09 Haapajärvi		1 pk	
31.14	Tuovi Jylkkä-58		KaJu	23.09 Helsinki			2-14 SM	
30.44	Ritva Laitinen-56	NU	26.08 Keuruu			3-16 piiri-cup	
29.92	Mirja Ojalehto-53	NU	05.08 Kalajoki			2 pim	
29.78	Mirja Kärjä-49		KaJu	05.08 Kalajoki			3 pim	
29.20	Sirpa Ruotoistenmäki	PyPo					
28.92	Heli Penttilä-54	KP-V					
28.10	Mervi Eskeli-53		KU	03.09 Kannus			1 pk	
28.10	Tuulia Laitilainen-50	KU	03.09 Kannus			2 pk	
28.04	Seija Lempola-49	YK	05.08 Kalajoki			5 pim	
							
							
	5-ottelu-72	
3230	Laura Kärjä-48		KaJu	18,3-07.76-502—135-28,0	28.06 Toholampi		1 pim	
3081	Vuokko Paavola-55	TU	19,4-08.24-475—140-29,4	28.06 Toholampi		1-18 pim	
3002	Mirja Kärjä-49		KaJu	20,4-10.35-478—130-30,3	28.06 Toholampi		2 pim	
2725	Leila Rönn-49		KaJu	19,6-07.75-381—125-27,4	28.06 Toholampi		3 pim	
	

	100m-71	
12,9	Asta Ainasoja-58	NU	14.07 Kuortane			1-14 po	
13,0	Leila Rönn-49		KaJu	11.07 Ylivieska   		1 pim	
13,0	Raija Kodis-54		AV	24.08 Ylivieska			1 pk	
13,2	Laura Kärjä-48		KaJu	11.07 Ylivieska			2 pim	
13,3	Mirja Kärjä-49		KaJu	11.07 Ylivieska			3 pim	
13,3	Maija Harju-57		KP-V	14.07 Kuortane			4-14 po	
13,4	Päivi Laasanen-56	VetU	10.09 Kokkola			1-16	
13,5	Hilkka Pesola-56	KP-V	08.08 Alavieska			2-16 pim	
13,5	Mervi Paavola-57	TU	24.06 Nivala			2-14 cup	
13,5	Marja-Liisa Tuomaala-58	KT	08.08 Alavieska			4-16 pim	
	--10--
13,6	Marja Lassila-57	VetU	03.06 Tampere			h-14 suurkisa								
13,6	Riitta Ohtamaa-54	NU	10.06 Nivala			1-18 olymp	
13,6	Tuija Myllyniemi-58	KV	24.06 Lapua			2-14 cup	
13,6	Satu Virkkala-58	VetU	20.08 Toholampi			5-14 so									
13,6	Laila Kaarto-55		KaNsU					
							
							
	200m-71	
26,2	Leila Rönn-49		KaJu	01.08 Ylivieska			1 ka	
26,5	Asta Ainasoja-58	NU	01.08 Ylivieska			2 ka	
26,9	Laura Kärjä-48		KaJu	10.07 Ylivieska   		2 pim	
27,2	Raija Kodis-54		AV	10.07 Ylivieska			3 pim	
28,2	Leila Kaarto-55		KaNsU	10.07 Ylivieska			4 pim	
28,6	Kaisa-Leena Lintilä-55	TU	10.07 Ylivieska			5 pim	
29,0	Tuula Isotalo		RP	07.08 Alavieska			2-18 pim	
29,2	Leena Pyykölä		AV	03.08 Alavieska			2-18 pk	
29,2	Mirja Kärjä-49		KaJu	23.06 Pyhäjärvi			P pim	
29,7	Anneli Kirsilä-57	AV	14.07 Kokkola			1-14 pk	
	---10---							
30,2	Vuokko Paavola-55	TU	23.06 Pyhäjärvi			P16 pim	
30,6	Oili Vaitiniemi-58	NU	16.09 Nivala			2-14 pk	
30,8	Tuula Tikkanen-53	AV	07.08 Alavieska			3-18 pim	
							
							
	300m-71	
40,9	Asta Ainasoja-58	NU	17.07 Kokkola			2-16 SM	
42,6	Sirpa Haapakoski-55	AV	17.07 Kokkola			3sf1-16 SM	
43,2	Tuija Myllyniemi-58	KV	10.09 Kokkola			1-14 so	
44,6	Hilkka Pesola-56	KP-V	07.08 Alavieska			4-16 pim	
44,9	Laila Kaarto-55		KaNsU	27.06 Toholampi			1-16 pk	
							
							
	400m-71	
59,8	Sirpa Haapakoski-55	AV	11.07 Ylivieska			1 pim	
59,8	Raija Kodis-54		AV	11.07 Ylivieska			2 pim	
63,0	Riitta Ohtamaa-54	NU					
63,6	Tuija Myllyniemi-58	KV	11.07 Ylivieska			3 pim	
64,2	Leila Rönn-49		KaJu	01.08 Ylivieska			2 ka	
64,3	Raija Kivioja-53	NU	25.08 Vaasa			4-18 cup	
65,7	Laila Kaarto-55		KaNsU	11.07 Ylivieska			4 pim	
66,0	Elina Korhonen-53	PyPo	10.06 Pyhäjärvi			1 pk	
67,0	Aila Kukkola-55		NU	20.06 Nivala			2-18 nuoriso-p					
68,3	Tuula Tikkanen-53	AV	08.08 Alavieska 		2-18 pim	
							
							
	800m-71	
2.13,9	Sirpa Haapakoski-55	AV	25.07 Oulu			3 SM	
2.17,1	Elina Korhonen-53	PyPo	01.08 Valtimo			2 ka	
2.21,7	Helena Takalo-47	PyPo	10.07 Ylivieska   		2 pim	
2.24,8	Riitta Ohtamaa-54	NU	15.09 Oulu			3 ka	
2.26,2	Tuija Myllyniemi-58	KV	25.08 Vaasa			3-16	
2.28,8	Marianne Kinaret-57	HU	03.08 Alavieska			1-14 pk	
2.30,0	Arja Huurinainen	PyPo	10.07 Ylivieska			4 pim	
2.31,6	Kaarina Aho-56		RP	15.09 Haapajärvi		1-15 koulu	
2.32,9	Raija Kodis-54		AV	01.06 Haapajärvi		1 pk	
2.33,0	Oili Vaitiniemi-58	NU	28.08 Kokkola			2-14 pim	
	---10---						
2.35,3	Ilona Paavola-59	KP-V	14.07 Kuortane			1-12 po	
2.36,2	Raila Tuominiemi-57	HT	28.08 Kokkola			3-14 pim	
2.38,1	Eira Hjelm-58		RP	01.07 Nivala			2-14 ka					
2.38,5	Pirjo Uusitalo-59	NU	01.07 Nivala			3-14 ka	
							
							
	1500m-71	
4.28,7	Helena Takalo-47	PyPo	23.07 Oulu			2 SM	
4.34,8	Elina Korhonen-53	PyPo	18.07 Kokkola			2-18 SM	
5.05,6	Riitta Ohtamaa-54	NU	11.07 Ylivieska			2 pim	
5.11,0	Raija Kivioja-53	NU	11.07 Ylivieska   		3 pim	
5.14,8	Oili Vaitiniemi-58	NU	11.07 Ylivieska			4 pim	
5.20,2	Annikki Hautamäki	YK	11.07 Ylivieska			5 pim	
5.29,2	Outi Vauitiniemi-60	NU	15.06 Pyhäjärvi			5 ka	
5.33,0	Aino Nissilä-55		LV	11.07 Ylivieska			6 pim	
5.38,6	Aila Kukkola-55		NU	11.07 Ylivieska			7 pim	
5.48,8	Pirjo Kero-55		LV	11.07 Ylivieska			8 pim	
	---10---						
														
							
	100ma-71	
19,2	Ritva Rantakoivu-51	PyPo	23.06 Pyhäjärvi			P pim	
19,2	Helena Puusaari-54	VetU	18-19.9 Kuusankoski		7-KLL	
19,6	Saila Äijälä-54		TU	23.06 Pyhäjärvi			P pim	
20,1	Anja Kivihaka-57	AV	07.08 Alavieska			3-18 pim	
20,2	Mirja Kärjä-49		KaJu	23.06 Pyhäjärvi			P pim	
21,8	Riitta Tikka-50		PyPo	23.06 Pyhäjärvi			P pim	
23,1	Elina Korhonen-53	PyPo	23.06 Pyhäjärvi			P pim	
24,6	Laura Kärjä-48		KaJu	23.06 Pyhäjärvi			P pim	

myötätuuli							
17,1	Laura Kärjä-48		KaJu	10.07 Ylivieska 		1 pim	
17,8	Ritva Rantakoivu-51	PyPo	10.07 Ylivieska			2 pim	
17,9	Helena Puusaari-54	VetU	10.07 Ylivieska			3 pim	
18,6	Mirja Kärjä-49		KaJu	10.07 Ylivieska			4 pim	
19,0	Vuokko Paavola-55	TU	10.07 Ylivieska			5 pim
							
							
	200m-a-71	
34,0	Leila Rönn-49		KaJu	30.07 Kalajoki			1 pk	
34,1	Laura Kärjä-48		KaJu	11.07 Ylivieska			1 pim	
34,3	Mirja Kärjä-49		KaJu	11.07 Ylivieska			2 pim	
34,9	Anja Kivihaka-54	AV	11.07 Ylivieska			4 pim	
35,0	Päivi Laasanen-56	VetU	08.08 Alavieska			2-16 pim	
35,6	Ritva Rantakoivu-51	PyPo	11.07 Ylivieska			5 pim	
36,3	Outi Nuottimäki-56	VetU	26.09 Veteli			1-16 pk					
36,6	Päivi Huusko-56		VetU	26.09 Veteli			2-16 pk					
36,8	Raili Virrankoski-55	TU	08.08 Alavieska			4-16 pim	
							
							
							
	Korkeus-71	
158	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	11.07 Ylivieska  		1 pim	
150	Maj-Lis Nyrhinen-55	KV	01.06 Ykspihlaja		1 pk	
148	Maija Hallanperä	KV	30.06 Kokkola			3 kv
144	Sari Luotoniemi-57	KV	09.08 Kokkola			1-16 pk	
143	Vuokko Paavola-55	TU	22.05 Ykspihlaja		2-16 pk	
141	Hillevi Hukari-55	KT	26.08 Kälviä			1-16 pk	
140	Asta Ainasoja-58	NU	16.09 Nivala			1-14 pk	
136	Tarja Kivimaa-57	AV					
136	Mirja Kärjä-49		KaJu	23.06 Pyhäjärvi			P pim	
136	Minna Juhola-56		KT	
	---10---				
135	Hilkka Pylväs		YK	08.08 Alavieska			1-18 pim	
131	Saila Äijälä-54		TU	23.06 Pyhäjärvi			P18 pim	
131	Marja Lassila-57	VetU	10.09 Kokkola			1-14 so	
131	Anita Raudasoja		KV	08.08 Kokkola			2-14 pk	
							
							
	Pituus-71	
545	Asta Ainasoja-58	NU	08.08 Alavieska			1-16 pim	
517	Mirja Kärjä-49		KaJu	30.06 Raahe			2 ka	
508	Laura Kärjä-48		KaJu	30.06 Raahe			3 ka	
503	Raija Kodis-54		AV	07.08 Alavieska			1-18 pim	
487	Päivi Huusko-56		VetU	15.09 Himanka			1-15 koulu					
485	Päivi Viitala		AV	03.08 Alavieska			1-14 pk	
484	Vuokko Paavola-55	TU	24.06 Nivala			1-16 cup	
483	Eija Alasaari-55	NU	24.06 Nivala			2-16 cup	
481	Arja-Leena Koutonen-56	AV	20.06 Alavieska			1-16 nuoriso-p					
481	Erja Kataja-aho-56	KoJy					
	---10---							
							
wind
514	Laura Kärjä-48		KaJu	20.07 Kalajoki			1 ka

							
	Kuula-71	
11.37	Mirja Jussila-53	SS	24.08 Ylivieska			1 pk	
10.65	Mirja Kärjä-49		KaJu	10.07 Ylivieska			1 pim	
10.51	Terhi Hanhisalo-47	TU	24.07 Toholampi			1 pk	
10.47	Tuulia Laitalainen-50	KU	24.08 Ylivieska			2 pk	
10.25	Sinikka Lempola-47	YK	24.08 Ylivieska			3 pk	
10.05	Heli Penttilä-54	KP-V	23.09 Kaustinen			1-18 pk	
9.75	Terttu Karhula		YK	09.09 Ylivieska			2 pk	
9.70	Seija Lempola-49	YK	10.07 Ylivieska			4 pim	
9.64	Sonja Aho-56		KU	25.08 Vaasa			2-16 cup	
9.15	Helena Oikemus-45	TU	24.07 Toholampi			2 pk	
							
							
	Kiekko-71	
35.44	Heli Penttilä-54	KP-V	05.09 Kaustinen			1 pk	
32.52	Sinikka Lempola-47	YK	05.08 Ylivieska			1 pk	
27.52	Mirja Jussila-53	SS	08.08 Alavieska			2-18 pim	
27.28	Seija Lempola-49	YK	11.07 Ylivieska			3 pim	
25.26	Helena Oikemus-45	TU	24.07 Toholampi			1 pk	
24.30	Ritva Laitinen-56	NU	07.08 Alavieska			1-16 pim	
24.22	Helena Rönn		KaJu	11.07 Ylivieska			4 pim	
24.10	Anne Konu-56		KaJu	30.07 Kalajoki			1-16 pk	
24.00	Mirja Kärjä-49		KaJu	11.07 Ylivieska			5 pim	
23.70	Terttu Karhula		YK	09.09 Ylivieska			3 pk					
	---10---						
23.60	Irma Rytiniemi-57	VetU	10.09 Kokkola			1-14 so	
							
							
	Keihäs-71	
52.84	Pirjo Kumpulainen-52	PyPo	22.08 Turku			1 mo-kats	
41.20	Terhi Hanhisalo-47	TU	24.07 Toholampi			1 pk	
35.50	Mirja Jussila-53	SS	07.08 Alavieska			1-18 pim	
33.72	Mirja Kärjä-49		KaJu	10.07 Ylivieska			2 pim	
32.78	Ritva Laitinen-56	NU	01.07 Nivala			2 ka	
30.60	Tuovi Jylkkä-58		KaJu	08.08 Alavieska			1-16 pim	
30.00	Helena Rönn		KaJu	10.07 Ylivieska			4 pim	
29.14	Mervi Eskeli-53		KU	21.07 Kannus			1-18 pk	
28.72	Tuula Laitalainen	KU	05.09 Kannus			1 pk	
28.68	Seija Lempola-49	YK	10.07 Ylivieska			6 pim	
	---10---
28.34	Liisa Mäki-Korvela-40	KU	24.07 Toholampi			2 pk						
27.68	Heli Penttilä-54	KP-V	07.08 Alavieska			3-18 pim	
							
							
	5-ottelu-71	
3150	Mirja Kärjä-49		KaJu	20,2-10.18-136—479-29,2		23.06 Pyhäjärvi		1 pim	
2839	Laura Kärjä-48		KaJu	24,6-08.17-131—490-27,5		23.06 Pyhäjärvi		2 pim	
2466	Saila Äijälä-54		TU	19,6-07.93-131—408-34,5		23.06 Pyhäjärvi		1-18 pim	
2298	Ritva Rantakoivu-51	PyPo	19,2-07.00-131—374-34,8		23.06 Pyhäjärvi		3 pim	
	

	100m-70	
12,5	Seija Rönn-54		KaJu	12.07 Kokkola			1 pim	
12,7	Leila Rönn-49		KaJu	12.07 Kokkola			2 pim	
12,7	Raija Kodis-54		AV	12.08 Haapavesi			2-16 cup	
13,0	Mirja Kärjä-49		KaJu	12.07 Kokkola			3 pim	
13,0	Laura Kärjä-48		KaJu	12.07 Kokkola			4 pim	
13,1	Hilkka Pesola-56	KP-V	30.08 Kaustinen			1-14 pim	
13,2	Asta Ainasoja-58	NU	30.09 Kalajoki			3 koulu	
13,4	Pirjo Harju-56		KP-V	           				
13,5	Tarja Peltoniemi-56	KP-V	29.06 Kaustinen			1-14	
13,5	Leena Pyykölä		AV	12.07 Kokkola			5 pim	
	---10---						
							
	200m-70	
26,0	Seija Rönn-54		KaJu	11.07 Kokkola			1 pim	
26,5	Raija Kodis-54		AV	30.06 Raahe			2 kv	
26,9	Leila Rönn-49		KaJu	11.07 Kokkola			3 pim	
27,8	Laura Kärjä-48		KaJu	11.07 Kokkola			4 pim	
27,8	Leena Pyykölä		AV	11.07 Kokkola			5 pim
28,7	Arja Läspä-55		TU	26.06 Kannus			1-14 so		
28,7	Mirja Kärjä-49		KaJu	30.08 Himanka			P pim	
29,2	Kaisa-Leena Lintilä-55	TU	26.06 Kannus			2-14 so
29,6	Vuokko Paavola-55	TU	30.08 Himanka			P pim	
29,9	Anneli Kirsilä-57	AV	11.07 Kokkola			3h1 pim	
	---10---						
							
							
	300m-70	
40,8	Seija Rönn-54		KaJu	18.07 Toholampi			1-16 pim	
41,4	Raija Kodis-54		AV	18.07 Toholampi			2-16 pim	
43,1	Sirpa Haapakoski-55	AV	25.07 Pori			4sf-16 SM	
44,1	Riitta Ohtamaa-54	NU	14.06 Nivala			4-16 ka	
44,3	Hilkka Pesola-56	KP-V	18.07 Toholampi			4-16 pim	
44,4	Asta Ainasoja-58	NU	18.07 Toholampi			5-16 pim	
45,1	Raija Isokääntä-54	AV	14.06 Nivala			5-16 ka	
46,0	Laila Kaarto-55		KaNsU	20.08 Haapajärvi		2-16 pk	
46,5	Hannele Paukkonen-56	KP-V	28.07 Toholampi			2-14 so	
							
							
	400m-70	
58,0	Raija Kodis-54		AV	31.07 Haapajärvi		1 ka	
60,9	Seija Rönn-54		KaJu	15.08 Kouvola			4h2 sM	
61,1	Sirpa Haapakoski-55	AV	12.07 Kokkola			2 pim	
62,8	Elina Korhonen-53	PyPo	31.07 Haapajärvi		2 ka	
63,1	Leila Rönn-49		KaJu	12.07 Kokkola			3 pim	
64,9	Laila Kaarto-55		KaNsU	06.08 Haapajärvi		1 pk	
65,2	Tuula Tikkanen-53	AV	19.07 Toholampi			2-18 pim	
65,7	Leena Pyykölä		AV	19.07 Toholampi			3-18 pim	
65,7	Pirjo Kumpulainen-52	PyPo	19.07 Toholampi			4-18 pim	
65,8	Raija Isokääntä-54	AV	12.07 Kokkola			4 pim	
	---10---						
							
	800m-70	
2.17,3	Sirpa Haapakoski-55	AV	16.08 Kouvola			4 SM	
2.18,4	Elina Korhonen-53	PyPo	16.08 Kouvola			6 SM	
2.20,6	Helena Takalo-47	PyPo	21.06 Saarijärvi		5 kv	
2.21,3	Raija Kodis-54		AV	27.08 Alavieska			1-16 pk	
2.24,4	Riitta Ohtamaa-54	NU	12.08 Haapavesi			3-16 cup	
2.27,1	Tuula Tikkanen-53	AV	25.07 Pori			8-18 SM	
2.31,2	Raija Kivioja-53	NU	18.07 Toholampi			3-18 pim	
2.32,8	Hannele Paukkonen-56	KP-V	19.07 Toholampi			3-16 pim	
2.33,0	Terttu Takkunen-52	AV	18.07 Toholampi			4-18 pim	
2.34,7	Arja Huurinainen	PyPo	19.07 Toholampi			4-16 pim	
	---10---						
							
							
	1500m-70	
4.41,8	Elina Korhonen-53	PyPo	06.09 Leppävaara		3-18 mo	
5.03,3	Riitta Ohtamaa-54	NU	12.07 Kokkola			2 pim	
5.03,3	Tuula Tikkanen-53	AV	12.08 Haapavesi			4-18 cup	
5.16,0	Raija Kivioja-53	NU	12.07 Kokkola			4 pim	
5.16,9	Terttu Takkunen-52	AV	12.07 Kokkola			5 pim	
5.18,9	Aila Kukkola-55		NU	12.07 Kokkola			6 pim	
5.19,0	Pirkko Nietula-54	NU	12.07 Kokkola			7 pim	
5.27,8	Riitta Harmaala-51	HK	12.07 Kokkola			8 pim	
5.29,6	Outi Vaitiniemi-60	NU	12.07 Kokkola			9 pim	
5.30,9	Sinikka Saaranen	PyPo	19.07 Toholampi			5-18 pim	
	---10---						
							
	100m-a-70	
18,2	Saila Äijälä-54		TU	11.07 Kokkola			1 pim	
19,2	Vuokko Paavola-55	TU	11.07 Kokkola			2 pim	
19,3	Mirja Kärjä-49		KaJu	29.08 Himanka			P pim	
19,5	Ritva Rantakoivu-51	PyPo	11.07 Kokkola			3 pim	
19,6	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	29.08 Himanka			P pim	
19,6	Laura Kärjä-48		KaJu	29.08 Himanka			P pim	
20,0	Marja-L Hakala-48	HU	29.08 Himanka			P pim	
20,5	Raija Tikkanen-52	AV	18.07 Toholampi			1-18 pim	
20,8	Elisa Kähtävä		AV	18.07 Toholampi			2-18 pim	
20,8	Taina Suomalainen-52	TU	12.08 Haapavesi			4-18 cup	
	---10---						
							
	200m-a-70	
32,8	Mirja Kärjä-49		KaJu	12.07 Kokkola			1 pim	
33,6	Saila Äijälä-54		TU	19.07 Toholampi			1-16 pim	
34,0	Vuokko Paavola-55	TU	19.07 Toholampi			2-16 pim	
36,4	Anja Kivihaka-54	AV	19.07 Toholampi			3-16 pim	
36,8	Arja-Leena Koutonen-56	AV	19.07 Toholampi			4-16 pim	
37,3	Raija Tikkanen-52	AV	19.07 Toholampi			1-18 pim	
37,4	Raili Virrankoski-55	TU	19.07 Toholampi			5-16 pim	
37,7	Sirpa Aksela-53		TU	19.07 Toholampi			2-18 pim	
38,4	Elisa Kähtävä		AV	19.07 Toholampi			3-18 pim	
38,5	Helena Puusaari-54	VetU	19.07 Toholampi			6-16 pim	
	---10---						
							
							
	Korkeus-70	
162	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	05.07 Himanka			1 pk	
150	Marja-Liisa Hakala-48	HU	05.07 Himanka			2 pk	
148	Mailis Nyrhinen-55	KV	18.08 Ykspihlaja		1-16 kunta	
145	Raija Taponen		AV					
143	Hilkka Pylväs		YK	19.07 Toholampi			1-18 pim	
142	Arja-Leena Koutonen-56	AV					
142	Hilkka Pesola-56	KP-V	25.09 Hämeenlinna	PB	3-ott KLL	
140	Laura Kärjä-48		KaJu	29.08 Himanka			P pim	
140	Saila Äijälä-54		TU	12.07 Kokkola			4 pim	
140	Vuokko Paavola-55	TU	12.07 Kokkola			5 pim	
	---10---							
							
							
	Pituus-70	
528	Raija Kodis-54		AV	12.06 Kannus			1-16 pk	
522	Marja Koivisto-46	KoJy	08.10 Helsinki			4	
513	Mirja Kärjä-49		KaJu	30.08 Himanka			P pim	
510	Seija Rönn-54		KaJu	30.08 Himanka			P pim	
502	Laura Kärjä-48		KaJu	11.07 Kokkola			3 pim	
498	Arja-Leena Koutonen-56	AV					
479	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	30.08 Himanka			P pim	
478	Asta Ainasoja-58	NU	30.09 Kalajoki			2 koulu	
469	Marja-L Hakala-48	HU	30.08 Himanka			P pim	
464	Vuokko Paavola-55	TU	26.06 Kannus			1-14 so					
	---10---

epävirallinen							
508	Asta Ainasoja-58	NU	27.09 Nivala			1-12 ikäkausi-k	
							
							
	Kuula-70	
10.17	Mirja Jussila-53	SS	15.07 Ylivieska			1-18 pk	
10.10	Terhi Hanhisalo-47	TU	24.07 Toholampi			1 pk	
10.02	Heli Penttilä-54	KP-V	16.09 Kaustinen			1 kunta	
9.99	Sinikka Lempola-47	YK	28.08 Ylivieska			1 kunta	
9.86	Mirja Kärjä-49		KaJu	11.07 Kokkola			1 pim	
9.60	Marja-L Hakala-48	HU	29.08 Himanka			P pim	
9.50	Seija Lempola-49	YK	28.08 Ylivieska			2 kunta	
9.49	Helena Oikemus-45	TU	24.07 Toholampi			2 pk	
9.08	Pirjo Kumpulainen-52	PyPo					
8.88	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	29.08 Himanka			P pim	
	---10---						
							
	Kiekko-70	
35.58	Heli Penttilä-54	KP-V	27.08 Alavieska			1 pk	
32.94	Brita Nygård		KoJy	12.07 Kokkola			1 pim	
31.70	Sinikka Lempola-47	YK	08.09 Alavieska			1 pk	
30.74	Lilja Palonen-44	YK	12.07 Kokkola			3 pim	
26.96	Seija Lempola-49	YK	27.08 Ylivieska			2 kunta 	
26.32	Raija Taponen		AV	27.08 Alavieska			2 pk	
25.47	Helena Rönn		KaJu	19.07 Toholampi			1-18 pim	
25.30	Leena Lempola-52	YK	19.07 Toholampi			2-18 pim	
25.00	Helena Oikemus-45	TU	24.07 Toholampi			2 pk	
24.99	Mirja Jussila-53	SS	19.07 Toholampi			3-18 pim	
	---10---						
24.48	Hannele Paukkonen-56	KP-V	02.08 Kaustinen			2-16 pk	
							
							
	Keihäs-70	
50.92	Pirjo Kumpulainen-52	PyPo	13.06 Pyhäjärvi			1 ka	
36.74	Terhi Hanhisalo-47	TU	24.07 Toholampi			1 pk	
31.12	Helena Rönn		KaJu	18.07 Toholampi			2-18 pim	
30.40	Ritva Laitinen-56	NU	19.07 Toholampi			1-16 pim	
28.54	Mirja Jussila-53	SS	18.07 Toholampi			3-18 pim	
27.66	Helena Oikemus-45	TU	24.07 Toholampi			2 pk	
27.58	Seija Lempola-49	YK	19.08 Toholampi			1 pk	
26.34	Heli Penttilä-54	KP-V	19.07 Toholampi			2-16 pim	
25.12	Hannele Paukkonen-56	KP-V	19.07 Toholampi			3-16 pim	
24.80	Raija Tikkanen-52	AV	18.07 Toholampi			4-18 pim	
	---10---						
							
	5-ottelu-70	
3285	Mirja Kärjä-49		KaJu	19,3-967-135--28,7-513	30.08 Himanka		1 pim	
3222	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	19,6-888-155--30,6-479	30.08 Himanka		2 pim	
3078	Laura Kärjä-48		KaJu	19,6-728-140--28,5-487	30.08 Himanka		3 pim	
3038	Marja-L Hakala-48	HU	20,0-960-140—30,9-469	30.08 Himanka		4 pim	


	100m-69	
12,5	Seija Rönn-54		KaJu	20.06 Kalajoki			2 ka				
12,7	Leila Rönn-49		KaJu	20.06 Kalajoki			h ka					
12,9	Mirja Kärjä-48		KaJu	20.06 Kalajoki			6 ka	
13,0	Raija Kodis-54		AV	13.08 Ylivieska			1-18 pk	
13,0	Anne Timmerbacka-54	KoJy	15.06 Kaustinen			2-16 pim	
13,2	Laura Kärjä-48		KaJu	20.07 Nivala			4 pim	
13,2	Taina Suomalainen-52	TU	13.09 Seinäjoki			1-18 SAKU	
13,3	Hilkka Pesola-56	KP-V	15.06 Kaustinen			3-16 pim	
13,5	Margareta Bäck-54	KoJy	28.06 Tampere						
13,6	Arja Läspä-55		TU	16.09 Lohtaja
	---10---					
13,6	Kaija Jukkola-55	LV	16.09 Lohtaja					
							
							
							
	200m-69	
25,9	Seija Rönn-54		KaJu	18.08 Helsinki	+0,0		5 SM	
26,9	Leila Rönn-49		KaJu	19.07 Nivala			2 pim	
27,1	Raija Kodis-54		AV	06.08 Ylivieska			1-18 pk	
27,8	Laura Kärjä-48		KaJu	19.07 Nivala			4 pim	
28,0	Mirja Kärjä-49		KaJu	17.08 Helsinki	-0,2		P SM	
28,1	Leena Pyykölä		AV	19.07 Nivala			5 pim	
28,2	Sirpa Haapakoski-55	AV	06.08 Ylivieska			2-18 pk	
28,7	Kaija Jukkola-55	LV	16.07 Lohtaja			1-16 pk	
28,7	Elina Korhonen-53	PyPo	26.08 Pyhäjärvi			1 pk					
28,8	Taina Suomalainen-52	TU	19.07 Nivala			6 pim	
	---10---						
							
							
							
	300m-69	
40,3	Seija Rönn-54		KaJu	02.08 Kouvola			1-16 SM	
42,3	Raija Kodis-54		AV	14.08 Ylivieska			1-16 pk	
43,3	Sirpa Haapakoski-55	AV	02.08 Kouvola			3s1 SM	
44,0	Anne Timmerbacka-54	KoJy	14.06 Kaustinen			3-16 pim	
44,4	Elina Korhonen-53	PyPo	27.07 Laukaa
							
							
	400m-69	
60,7	Seija Rönn-54		KaJu	20.07 Nivala			1 pim	
60,8	Raija Kodis-54		AV	20.07 Nivala			2 pim	
62,4	Sirpa Haapakoski-55	AV	20.07 Nivala			3 pim	
64,0	Riitta Ohtamaa-54	NU	20.07 Nivala			4 pim	
64,5	Eila Seppälä-51		YK	15.06 Kaustinen			1-18 pim	
66,5	Leila Rönn-49		KaJu	20.07 Lohtaja					
66,7	Seija Lappalainen-55	PyPo	20.07 Lohtaja					
66,8	Arja Läspä-55		TU	20.07 Lohtaja					
68,1	Pirjo Kumpulainen-52	PyPo	15.06 Kaustinen			2-18 pim	
70,0	Eila Pulkkinen-55	PyPo	20.07 Nivala					
							
							
	800m-69	
2.19,1	Helena Takalo-47	NU	19.07 Nivala			1 pim	
2.19,3	Elina Korhonen-53	PyPo	19.07 Nivala			2 pim	
2.25,0	Sirpa Haapakoski-55	AV	19.07 Nivala			3 pim	
2.27,3	Tuula Tikkanen-53	PyPo	19.07 Nivala			4 pim	
2.28,2	Eila Seppälä-51		YK	20.08 Seinäjoki			3-18 cup	
2.31,3	Riitta Ohtamaa-54	NU	19.07 Nivala			6 pim	
2.31,4	Marketta Leppänen	PyPo	20.08 Seinäjoki			5-18 cup	
2.36,0	Arja Huurinainen	PyPo	19.07 Nivala					
2.38,4	Annikki Hautamäki	YK	14.06 Kaustinen			2-18 pim	
2.38,6	Raija Kodis-54		AV	27.08 Alavieska			3 pk	
	---10---						
							
	1500m-69	
4.59,4	Helena Takalo-47	NU	20.07 Nivala			1 pim	
5.00,7	Elina Korhonen-53	PyPo	20.07 Nivala			2 pim	
5.08,6	Tuula Tikkanen-53	PyPo	20.07 Nivala			3 pim	
5.17,8	Arja Huurinainen	PyPo	20.07 Nivala			4 pim	
5.18,4	Eila Seppälä-51		YK	15.06 Kaustinen			1-18 pim	
5.18,6	Marketta Leppänen	PyPo	15.06 Kaustinen			2-18 pim	
5.22,8	Kerttu Leskelä		PyPo	20.07 Nivala			6 pim	
5.25,0	Terttu Takkunen-52	AV	15.06 Kaustinen			3-18 pim	
5.31,0	Raila Mattila-48	KU	14.08 Kannus					
5.31,2	Raija Isokääntä-54	AV	20.07 Nivala			8 pim	
	---10---						
							
	100m-a-69	
17,6	Mirja Kärjä-49		KaJu	30.08 Kalajoki			S pim	
18,2	Laura Kärjä-48		KaJu	30.08 Kalajoki			S pim	
19,0	Saila Äijälä-54		TU	19.07 Nivala			h pim	
19,6	Marja-Liisa Lappi-51	TU	19.07 Nivala			h pim	
19,7	Vuokko Paavola-55	TU	19.07 Nivala			3 pim	
19,9	Maija Finnilä-52	KP-V	14.06 Kaustinen			1-18 pim	
20,2	Taina Suomalainen-52	TU	19.07 Nivala			h pim	
20,3	Marja-Liisa Puusaari-51	VetU	14.06 Kaustinen			3-18 pim	
20,3	Marja-Liisa Hakala-48	HU	30.08 Kalajoki			P pim	
20,4	Ritva Rantakoivu-51	PyPo	19.07 Nivala			h pim	
	---10---
20,4	Anja Kivihaka-54	AV	19.07 Nivala			h pim	
							
							
							
	200m-a-69	
33,7	Seija Rönn-54		KaJu	15.06 Kaustinen			1-16 pim	
34,3	Saila Äijälä-54		TU	20.07 Nivala			2 pim					
34,5	Vuokko Paavola-55	TU	15.06 Kaustinen			2-16 pim	
35,1	Anja Kivihaka-54	AV	20.07 Nivala			5 pim	
35,2	Taina Suomalainen-52	TU	15.06 Kaustinen			1-18 pim	
35,6	Raija Kodis-54		AV	15.06 Kaustinen			3-16 pim	
36,6	Marja-Leena Lappi-51	TU	15.06 Kaustinen			2-18 pim	
38,4	Raija Tikkanen-52	AV	15.06 Kaustinen			3-18 pim	
38,8	Elisa Kähtävä		AV	15.06 Kaustinen			5-16 pim
39,4	Ritva Rantakoivu	PyPo	26.08 Pyhäjärvi			1-18 pk
	--10--	
39,8	Sirpa Aksela-53		TU	15.06 Kaustinen			7-16 pim					
							
							
	Korkeus-69	
161	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	03.07 Himanka			1 pk	
153	Ella Salo-51		NU	09.07 Nivala			1-18 pk	
147	Marja-Liisa Hakala-48	HU	16.07 Ykspihlaja		2 pk	
146	Anna-Maija Hakala-45	KTU	28.05 Ykspihlaja		2 pk					
143	Mirja Kärjä-49		KaJu	16.08 Helsinki			P SM	
142	Ritva Rantakoivu-51	PyPo	15.06 Kaustinen			2-18 pim	
141	Saila Äijälä-54		TU	24.08 Toholampi			1-16 kunta
141	Marja Talus		KV	31.08 Kannus			1-14 pim	
141	Vuokko Paavola-55	TU	14.09 Kaustinen			1-14 so	
139	Arja Ojala		NU	15.06 Kaustinen			3-18 pim	
	--10--
139	Liisa Kiviaho-52	VetU	15.06 Kaustinen			4-18 pim	
139	Arja-Leena Koutonen-56	AV	01.09 Alavieska			1-14 kunta
138	Hilkka Pylväs		YK	06.08 Ylivieska			1-18 pk	
138	Raija Kodis-54		AV	10.08 Alavieska			1-18 pk	
138	Mailis Nyrhinen-55	KV	28.05 Ykspihlaja		1-16 pk	
							
							
							
	Pituus-69	
524	Raija Kodis-54		AV	17.09 Alavieska			1-16 pk	
518	Mirja Kärjä-49		KaJu	10.08 Kokkola			1 ka	
500	Laura Kärjä-48		KaJu	10.08 Kokkola			2 ka	
490	Saila Äijälä-54		TU	20.08 Seinäjoki			5-16 cup	
485	Arja-Leena Koutonen-56	AV	17.09 Alavieska			2-16 pk	
479	Seija Rönn-54		KaJu	31.08 Kalajoki			S-16 pim	
479	Anne Timmerbacka-54	KoJy	14.09 Kokkola			1-16 TUK	
478	Margareta Bäck-54	KoJy	10.09 Kokkola			1-16 pk	
472	Anja Kivihaka-54	AV	17.09 Alavieska			3-16 pk	
467	Sirpa Haapakoski-55	AV	13.08 Ylivieska			1-14 pk	
	---10---							
							
							
	Kuula-69	
10.20	Mirja Kärjä-49		KaJu	30.08 Kalajoki			P pim	
9.95	Sinikka Lempola-47	YK	07.09 Ylivieska			1 kunta	
9.81	Seija Lempola-49	YK	07.09 Ylivieska			2 kunta	
9.57	Heli Penttilä-54	KP-V	20.08 Seinäjoki			3-16 cup	
9.54	Mirja Jussila-53	SS	11.09 Ylivieska			3 pk	
9.21	Eeva Mäki-Korvela	KU	19.07 Nivala			4 pim	
9.18	Pirjo Kumpulainen-52	PyPo	14.06 Kaustinen			1-18 pim	
8.75	Maija Laihorinne-41	AV	27.08 Himanka			1 opett	
8.67	Marja-L Hakala-48	HU	30.08 Kalajoki			P pim	
8.50	Raija Kokko-53		YK	04.09 Pyhäjärvi			1-16 cup	
	---10---						
							
	Kiekko-69	
32.58	Lilja Palonen-44	YK	06.08 Kaustinen			2 ka	
31.80	Heli Penttilä-54	KP-V	14.06 Kaustinen			1-16 pim	
31.80	Sinikka Lempola-47	YK	13.07 Ylivieska			4 ka	
29.59	Seija Lempola-49	YK	12.06 Ylivieska			3 pk	
27.96	Eeva Mäki-Korvela	KU	20.07 Nivala			4 pim	
26.82	Mirja Jussila-53	SS	11.09 Ylivieska			1-18 pk	
24.84	Hilkka Pylväs		YK	14.06 Kaustinen			2-16 pim	
24.80	Leena Lempola-52	YK	26.05 Ylivieska			4 pk	
24.76	Kaija Lieska-54		VetU	07.09 Veteli			1 kunta	
24.62	Hanna Lieska-52		VetU	07.09 Veteli			2 kunta	
	---10---						
							
							
	Keihäs-69	
47.76	Pirjo Kumpulainen-52	PyPo	04.09 Pyhäjärvi			1-18 cup	
30.76	Eeva Mäki-Korvela	KU	19.07 Nivala			2 pim	
30.72	Helena Rönn		KaJu	14.06 Kaustinen			2-18 pim	
28.90	Raija Tikkanen-52	AV	30.06 Alavieska			1-18 kotirata	
28.06	Mirja Jussila-53	SS	19.07 Nivala			4 pim	
27.50	Liisa Nissilä		LV	30.06 Lohtaja						
27.41	Hilkka Pylväs		YK	13.08 Ylivieska			1 pk	
26.24	Heli Penttilä-54	KP-V	05.09 Kaustinen			1-16 pk	
25.50	Seija Lempola-49	YK	19.07 Nivala			6 pim	
25.24	Ritva Laitinen-56	NU	31.08 Kannus			1-14 pim	
	---10---						
							
							
	5-ottelu-69	
3431	Mirja Kärjä-49		KaJu	18,7-10.00-143—486-28,0	17.08 Helsinki		7 SM	
3275	Laura Kärjä-48		KaJu	18,2-08.15-135—498-27,8	31.08 Kalajoki		2 pim	
2910	Marja-Liisa Hakala-48	HU	20,3-08.67-143—460-31,7	31.08 Kalajoki		3 pim	


	100m-68	
12,0	Maija Koivusaari-41	KV	07.08 Kokkola			1A ka	
12,8	Anne Timmerbacka-54	KoJy	30.06 Pori   			1-14 TUK	
12,8	Mirja Kärjä-49		KaJu	28.09 Kalajoki			1 koulu	
12,9	Laura Kärjä-48		KaJu	07.08 Kokkola			2h2 ka					
13,0	Leila Rönn-49		KaJu	07.08 Kokkola			3h2 ka	
13,1	Raija Kodis-54		AV	16.06 Alavieska  		1-16 pk	
13,1	Taina Suomalainen-52	TU	25.09 Toholampi			1 koulu					
13,2	Hilkka Viljamaa		NU	23.06 Nivala			3 ka					
13,2	Margareta Bäck-54	KoJy	30.06 Pori			2-14 TUK					
13,3	Seija Rönn-54		KaJu	04.08 Kuortane			5-16 SM	
	---10---						
							
							
	200m-68	
26,8	Leila Rönn-49		KaJu	20.07 Alavieska			1 pim	
26,8	Seija Rönn-54		KaJu	11.08 Veteli			5-ott pim	
27,3	Maija Koivusaari-41	KV	20.07 Alavieska			1h2 pim	
27,7	Raija Kodis-54		AV	20.07 Alavieska			3 pim	
27,8	Anne Timmerbacka-54	KoJy	20.07 Alavieska			3h2 pim	
27,8	Laura Kärjä-48		KaJu	20.07 Alavieska			4h2 pim	
27,9	Mirja Kärjä-49		KaJu	11.08 Veteli			5-ott pim	
28,1	Kaija Jukkola-55	LV	08.09 Lohtaja						
28,2	Eila Seppälä-51		YK	22.08 Ylivieska			1 kunta					
28,8	Saila Äijälä-54		TU	11.08 Veteli			5-ott pim	
	---10---						
							
	300m-68	
41,1	Seija Rönn-54		KaJu	03.08 Kuortane			1-16 SM				
43,5	Raija Kodis-54		AV	27.07 Kokkola			2-16 pim	
44,4	Anne Timmerbacka-54	KoJy	26.08 Kokkola			1-14 pk	
45,9	Elina Korhonen-53	PyPo	22.08 Pyhäjärvi			1-16 cup	
46,0	Taina Suomalainen-52	TU	15.09 Toholampi			1-16 so							
							
							
	400m-68	
61,4	Seija Rönn-54		KaJu	21.07 Alavieska			1 pim	
63,6	Raija Kodis-54		AV	21.07 Alavieska			2 pim	
66,0	Eila Seppälä-51		YK	21.07 Alavieska			3 pim	
66,4	Raija Kivioja-53	NU	17.07 Nivala			1-16 pk	
67,2	Riitta Ohtamaa-54	NU	21.07 Alavieska			2h1 pim	
67,3	Hillevi Hietala		KP-V	30.06 Kaustinen			1-18 cup	
67,3	Helena Kotila-51	TU	21.07 Alavieska			4 pim	
67,5	Leena Koivisto		PyPo	22.08 Pyhäjärvi			1-18 cup	
68,1	Marjatta Veiskola-50	VetU	22.08 Pyhäjärvi			2-18 cup	
68,2	Anja Vaara-49		YK	21.07 Alavieska			3h1 pim	
	---10---						
							
							
	600m-68	
1.42,0	Raija Kodis-54		AV	22.09 Alavieska 		1-16 pk	
1.45,6	Seija Rönn-54		KaJu	28.07 Kokkola			1-16 pim	
							
							
							
	800m-68	
2.21,5	Helena Kivioja-47	NU	14.07 Ylivieska			1 ka				
2.30,6	Eila Seppälä-51		YK	20.07 Alavieska			2 pim	
2.30,6	Sirpa Haapakoski-55	AV	20.07 Alavieska			3 pim	
2.31,8	Raija Kivioja-53	NU	07.07 Haapavesi			2 ka	
2.35,4	Riitta Ohtamaa-54	NU	14.07 Ylivieska			5 ka	
2.35,7	Marketta Leppänen	PyPo	20.07 Alavieska			5 pim
2.37,6	Ritva Saarinen		KTU	04.08 Kokkola			1 ka	
2.39,2	Helena Kotila-51	TU	20.07 Alavieska			7 pim	
2.39,8	Seija Rönn-54		KaJu	30.06 Oulainen			1-18 ka	
2.40,0	Seija Lappalainen-55	PyPo	20.07 Alavieska			8 pim
	---10---	
2.41,2	Vuokko Paavola-55	TU	20.07 Alavieska			9 pim							
							
	1500m-68	
4.51,6	Helena Kivioja-47	NU	23.06 Nivala			1 ka	
5.10,4	Elina Korhonen-53	PyPo	01.08 Haapajärvi		1 pk	
5.17,2	Kerttu Leskelä		PyPo	01.08 Haapajärvi		2 pk	
5.19,0	Marketta Leppänen	PyPo	01.08 Haapajärvi		3 pk	
5.23,0	Sirpa Haapakoski-55	AV	21.07 Alavieska  		3 pim	
5.23,2	Raija Kivioja-53	NU	21.07 Alavieska  		4 pim	
5.25,1	Pirjo Kumpulainen-52	PyPo	19.09 Pyhäsalmi			2-18 pk					
5.27,6	Tuula Tikkanen-53	PyPo	21.07 Alavieska  		5 pim	
5.30,6	Liisa Nissilä		LV	21.07 Alavieska  		7 pim	
5.34,8	Terttu Takkunen-52	AV	21.07 Alavieska  		8 pim	
	---10---						
							
	80m-a-68	
13,2	Marja Koivisto-46	KoJy	15.08 Kokkola			1 pk					
13,4	Mirja Kärjä-49		KaJu	10.08 Veteli			5-ott pim	
13,8	Laura Kärjä-48		KaJu	10.08 Veteli			5-ott pim	
13,9	Terttu Heikkilä		KoJy	27.07 Kokkola			1h3 pim	
14,2	Marjatta Veiskola-50	VetU	04.09 Veteli			1-18 pk							
							
							
	200m-a-68	
33,5	Seija Rönn-54		KaJu	15.09 Kalajoki			1 pk	
33,7	Mirja Kärjä-49		KaJu	21.07 Alavieska  		1 pim	
35,4	Raija Kodis-54		AV	24.07 Alavieska					
36,0	Maija Finnilä-52	KP-V	12.09 Kaustinen			1 pk	
36,0	Leila Rönn-49		KaJu	15.09 Kalajoki			3 pk	
36,2	Marja-Leena Lappi-51	TU	25.08 Toholampi			1-18 jv
36,5	Vuokko Paavola-55	TU	21.07 Alavieska  		2 pim	
36,7	Saila Äijälä-54		TU	21.07 Alavieska  		3 pim	
36,7	Hillevi Hietala		KP-V	12.09 Kaustinen			2 pk	
37,9	Ritva Rantakoivu-51	PyPo	21.07 Alavieska  		3h2 pim
	---10---	
38,0	Laura Kärjä-48		KaJu	15.09 Kalajoki			4 pk	
							
							
							
	Korkeus-68	
163	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	28.08 Himanka			1 ka	
146	Marja-Liisa Hakala	HU	28.08 Himanka			2 ka					
144	Mirja Kärjä-49		KaJu	10.08 Veteli			5-ott pim	
142	Ella Salo-51		NU	28.07 Kokkola			1-18 pim	
141	Seija Ojala-54		VetU	22.08 Pyhäjärvi		PB	1-16 cup	
140	Seija Rönn-54		KaJu	04.07 Kalajoki			2 pk	
140	Arja Ojala		NU	27.07 Kokkola			1-16 pim	
140	Ritva Rantakoivu-51	PyPo	18.08 Pyhäjärvi 		1-18 pk	
140	Saila Äijälä-54		TU	15.09 Toholampi			1-14 so	
140	Vuokko Paavola-55	TU	15.09 Toholampi			2-14 so	
	---10---							
							
	Pituus-68	
609	Maija Koivusaari-41	KU	27.07 Saarijärvi		1 kv	
555	Marja Koivisto-46	KoJy	07.08 Kokkola			2 ka	
524	Mirja Kärjä-49		KaJu	04.08 Kalajoki			1 pk	
505	Laura Kärjä-48		KaJu	11.08 Veteli			5-ott pim	
496	Eeva Heikkinen		PyPo	25.06 Pyhäsalmi						
495	Raija Kodis-54		AV	11.09 Ylivieska			1-16 pk	
489	Hilkka Viljamaa		NU	23.06 Nivala					
489	Margareta Bäck-54	KoJy	15.08 Kokkola			1-16 pk					
488	Taina Suomalainen-52	TU	25.09 Toholampi			1 koulu					
487	Marjatta Veiskola-50	VetU	30.06 Veteli					
	---10---					
485	Seija Rönn-54		KaJu	11.08 Veteli			5-ott pim			
484	Anne Timmerbacka-54	KoJy	30.06 Pori			1-14 TUK							
							
	Kuula-68	
10.49	Eeva Mäki-Korvela-43	KU	20.07 Alavieska			1 pim	ent. Tuoretmaa	
10.17	Mirja Kärjä-49		KaJu	20.07 Alavieska			2 pim	
9.95	Sinikka Lempola-47	YK	08.08 Ylivieska			1 pk	
9.95	Mirja Jussila-53	SS	08.08 Ylivieska			1-16 pk	
9.86	Helena Oikemus-45	TU	29.09 Kajaani			1 semin					
9.63	Seija Lempola-49	YK	08.08 Ylivieska			2 pk	
9.06	Heli Penttilä-54	KP-V	10.08 Veteli			P-16	
8.99	Maija Koivusaari-41	KV	20.07 Alavieska			6 pim	
8.91	Pirjo Kumpulainen-52	PyPo			24.07 Pyhäsalmi					
8.91	Anja Nisula		YK	08.08 Ylivieska			2-16 pk	
	---10---						
							
	Kiekko-68	
32.48	Sinikka Lempola-47	YK	22.08 Ylivieska			1 kunta	
31.65	Lilja Palonen-44	YK	08.08 Ylivieska			1 pk	
31.40	Eeva Mäki-Korvela-43	KU	21.07 Alavieska			1 pim	
30.26	Seija Lempola-49	YK	15.09 Kalajoki			1 pk	
29.06	Heli Penttilä-54	KP-V	12.09 Kaustinen			1 pk	
28.72	Helena Oikemus-45	TU	29.09 Kajaani							
27.11	Brita Nygård		KoJy	18.09 Kokkola			1 pk					
25.54	Raija Prittinen		YK	21.07 Alavieska 		5 pim	
25.00	Sirkka Lempola-44	YK	21.07 Alavieska 		6 pim	
24.84	Hilkka Pylväs		YK	22.08 Ylivieska			1-18 kunta	
	---10---						
							
							
	Keihäs-68	
39.42	Pirjo Kumpulainen-52	PyPo	18.08 Pyhäjärvi 		1-16 pk	
35,05	Tuula Jänkä		PU	18.08 Perho			1 kunta
33.56	Eeva Mäki-Korvela-43	KU	20.07 Alavieska			1 pim	
31.76	Seija Sivula		PK	20.07 Alavieska			2 pim	
30.30	Mirja Kärjä-49		KaJu	15.09 Kalajoki			1 pk	
28.84	Mirja Jussila-53	SS	28.07 Kokkola			2-16 pim	
28.28	Riitta Tikka-50		PyPo	24.07 Pyhäsalmi					
27,84	Liisa Tikka		PyPo	28.08 Pyhäjärvi			2 pk	
27.64	Seija Lempola-49	YK	20.07 Alavieska			4 pim	
27.54	Helena Oikemus-45	TU	20.07 Alavieska			5 pim	
	---10---
26.20	Helena Puusaari-54	VetU	24.07 Veteli			1-16 pk	
26.20	Hilkka Pylväs		YK	22.08 Ylivieska			1-18 kunta											
25.94	Heli Penttilä-54	KP-V	28.07 Kokkola			3-16 pim	
							
28,72	Helena Oikemus-45	TU					semin
							
	5-ottelu-68	
3648	Mirja Kärjä-49		KaJu	13,4-10.01-144--503-27,9	11.08 Veteli		1 pim	
3330	Laura Kärjä-48		KaJu	13,8-07.73-138-505-28,3		11.08 Veteli		2 pim	
3195	Seija Rönn-54		KaJu	15,0-07.25-135-485-26,8		11.08 Veteli		1-16 pim	
2845	Saila Äijälä-54		TU	16,4-07.62-135-439-28,8		11.08 Veteli		2-16 pim	
2820	Heli Penttilä-54	KP-V	16,0-09.06-135-420-30,7		11.08 Veteli		3-16 pim	


	100m-67	
12,1	Maija Koivusaari-41	KV	23.08 Ykspihlaja		1 pk	
12,9	Marja Koivisto-46	KoJy	23.07 Pyhäsalmi    		1h3 pim	
13,0	Leila Rönn-49		KaJu	23.07 Pyhäjärvi			2h3 pim	
13,0	Riitta Hirvikoski-51	VetU	09.07 Veteli   			1-16 pk	
13,1	Raija Ojala-52		VetU	27.09 Ylivieska			1-koulu	
13,1	Hilkka Viljamaa		NU							
13,2	Helena Ohtamaa-47	NU	28.05 Nivala			1 pk	
13,2	Anne Timmerbacka-54	KoJy	14.06 Kokkola			3-16 ka	
13,2	Mirja Kärjä-49		KaJu	27.09 Ylivieska			2-koulu	
13,3	Laura Kärjä-48		KaJu	23.07 Pyhäjärvi			3h pim	
	---10---
13,3	Margareta Bäck-54	KoJy	27.09 Ylivieska			4-koulu	
							
w							
12,0	Maija Koivusaari-41	KU	02.07 Kannus +2,8		1 ka							
							
	200m-67	
27,5	Leila Rönn-49		KaJu	22.07 Pyhäjärvi			1 pim	
27,6	Riitta Hirvikoski-51	VetU	22.07 Pyhäjärvi			2 pim	
27,8	Helena Ohtamaa-47	NU	18.06 Pyhäjärvi			1 ka	
28,0	Anne Timmerbacka-54	KoJy	20.08 Pyhäjärvi			5ott-18 pim	
28,1	Laura Kärjä-48		KaJu	22.07 Pyhäjärvi			1h3 pim	
28,1	Marja Koivisto-46	KoJy					
28,4	Marjatta Veiskola-50	VetU	22.07 Pyhäjärvi			3h2 pim	
28,6	Satu Sillanpää-52	VetU	22.07 Pyhäjärvi			6 pim	
28,7	Margareta Bäck-54	KoJy					
28,8	Seija Rönn-54		KaJu	20.08 Pyhäjärvi			5-ott pim	
	---10---
28,9	Hilkka Hukari-50	KT	30.07 Himanka			1-17 ka
28,9	Riitta Pöyhtäri		HR	30.07 Himanka			2-17 ka						
28,9	Raija Ojala-52		VetU	20.08 Pyhäjärvi			5ott-18 pim	
							
							
	300m-67	
44,8	Anne Timmerbacka-54	KoJy	01.07 Veteli			1-16 pim	
45,0	Riitta Hirvikoski-51	VetU	09.07 Veteli			1-18 pk	
45,1	Marjatta Veiskola-50	VetU	09.07 Veteli			2-18 pk	
							
							
	400m-67	
63,9	Raija Kodis-54		AV	22.07 Pyhäsalmi			1 pim	
64,3	Helena Kivioja-47	NU	22.07 Pyhäsalmi			2 pim	
65,3	Liisa Koivisto		PyPo	22.07 Pyhäsalmi			3 pim	
67,3	Riitta Harmaala-51	HK	22.07 Pyhäsalmi			1h2 pim	
67,6	Hilkka Hukari-50	KT	22.07 Pyhäsalmi			4pim	
68,0	Eila Seppälä-51		YK	22.07 Pyhäsalmi			2h2 pim	
68,3	Leena Koivisto		PyPo	16.07 Pyhäsalmi			2 so	
68,8	Liisa Veiskola-51	VetU	22.07 Pyhäsalmi			3h3 pim	
69,2	Raija Kivioja-53	NU	22.07 Pyhäsalmi			4h2 pim	
69,8	Raija Veiskola-49	VetU	01.07 Veteli			2-18 pim						
	---10---						
							
vahvistamaton
69,2	Raija Veiskola-49	VetU	
							
	800m-67	
2.28,5	Helena Kivioja-47	NU	23.07 Pyhäjärvi			1 pim	
2.33,8	Ulla Lokasaari-52	VetU	23.07 Pyhäjärvi			2 pim	
2.34,8	Raija Kodis-54		AV	23.07 Pyhäjärvi			3 pim	
2.35,8	Eila Seppälä-51		YK	23.07 Pyhäjärvi			4 pim	
2.39,3	Liisa Koivisto		PyPo	23.07 Pyhäjärvi			5 pim	
2.42,9	Liisa Veiskola-51	VetU	23.07 Pyhäjärvi			6 pim	
2.44,2	Riitta Harmaala-51	HK	23.07 Pyhäjärvi			7 pim	
2.44,6	Raija Kivioja-53	NU	23.07 Pyhäjärvi			8 pim	
2.45,0	Paula Raudaskoski	NU	23.07 Pyhäjärvi			9 pim	
2.46,0	Anja Vaara-49		YK	02.07 Veteli			1-18 pim	
	---10---						
							
							
	80m-a-67	
12,4	Marja Koivisto-46	KoJy	02.08 Kokkola			1 pk	
13,4	Mirja Kärjä-49		KaJu	02.08 Kokkola			2 pk	
13,9	Marjatta Veiskola-50	VetU	19.08 Pyhäjärvi			5-ott	
13,9	Eeva Heikkilä		PyPo	19.08 Pyhäjärvi			5-ott	
14,1	Terttu Heikkilä		KoJy	02.08 Kokkola			3 pk	
14,4	Laura Kärjä-48		KaJu	19.08 Pyhäjärvi			5-ott	
14,6	Maija Finnilä-52	KP-V	02.07 Veteli			1-16 pim	
14,9	Ritva Rantakoivu-51	PyPo	02.07 Veteli			2-16 pim	
14,9	Seija Rönn-54		KaJu	19.08 Pyhäjärvi			5-ott	
15,1	Satu Sillanpää-52	VetU	19.08 Pyhäjärvi			5-ott	
	---10---						
							
							
							
	Korkeus-67	
161	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	30.07 Himanka			1 ka	
150	Maija Koivusaari-41	KV	23.08 Ykspihlaja		1 pk	
145	Mirja Kärjä-49		KaJu	16.07 Himanka			2 pk	
145	Marja-Liisa Hakala-48	HU	16.07 Hmanka			3 pk	
145	Hilkka Hukari-50	KT	30.07 Himanka			3 ka	
143	Raija Ojala-52		VetU	02.08 Kokkola		PB	1-16 pk	
140	Anna-Maija Hakala-45	KTU	31.05 Ykspihlaja		1 pk		ent. Aikioniemi	
139	Laura Kärjä-48		KaJu	19.08 Pyhäjärvi			5-ott pim	
137	Sinikka Kähtävä		AV	30.07 Alavieska			1-18 kv	
135	Paula Väliverronen	RK	30.07 Alavieska			2-18 kv	
	---10---						
135	Sanna Okkonen		RK	30.07 Alavieska			3-18 kv	
135	Seija Rönn-54		KaJu	19.08 Pyhäjärvi			5-ott	
135	Ritva Rantakoivu-51	PyPo	07.09 Pyhäjärvi			1-18 cup	
135	Seija Ojala-54		VetU	07.09 Pyhäjärvi			3-18 cup	
135	Anja Vaara-49		YK	07.09 Pyhäjärvi			4-18 cup	
135	Arja Ojala		NU	13.07 Nivala			1-16 pk	
							
							
	Pituus-67	
612	Maija Koivusaari-41	KV	02.07 Kannus +1,8		1 ka	
535	Marja Koivisto-46	KoJy	23.07 Pyhäjärvi			1 pim	
509	Mirja Kärjä-49		KaJu	05.07 Kalajoki			1-18 pk
502	Marjatta Veiskola-50	VetU	01.07 Veteli			1-18 pim	
488	Hilkka Hukari-50	KT	29.09 Kokkola			1-15+ koulu	
486	Anne Timmerbacka-54	KoJy	20.09 Kokkola			1-16 pk	
476	Terttu Heikkilä		KoJy	27.08 Veteli			1-18 pk	
473	Helena Ohtamaa-47	NU	23.07 Pyhäjärvi			3 pim	
471	Eeva Heikkinen		PyPo	19.09 Pyhäjärvi			1-16 pk	
468	Margareta Bäck-54	KoJy	09.08 Kokkola			1-16 pk	
	---10---							
							
							
	Kuula-67	
10.86	Eeva Tuoretmaa-43	KU	23.07 Pyhäjärvi			1 pim	
10.65	Seija Lempola-49	YK	01.07 Veteli  			1-18 pim	(alip)	
10.42	Sinikka Lempola-47	YK	23.07 Pyhäjärvi			2 pim	
10.41	Helena Oikemus-45	TU	23.07 Pyhäjärvi			3 pim	
10.38	Lahja Kukkurainen-44	NU	12.06 Nivala			1 olymp	
9.57	Mirja Kärjä-49		KaJu	23.07 Pyhäjärvi			5 pim	
9.51	Anna-Maija Hakala-45	KTU	29.08 Ykspihlaja		1 so	
8.93	Liisa Koivisto		PyPo	10.08 Pyhäjärvi			5-ott pk	
8.83	Maire Niemelä		PyPo					
8.70	Seija Sivula		PK	23.07 Pyhäjärvi			6 pim	
	---10---									
8.29	Brita Nygård		KV	23.07 Pyhäjärvi			7 pim	
							
kuula 3,6kg							
8.36	Sinikka Kähtävä		AV	24.09 Alavieska			1-18 pk	

							
	Kiekko-67	
37.82	Eeva Tuoretmaa-43	KU	27.07 Kannus			1 pk	
31.70	Sinikka Lempola-47	YK	02.07 Kannus			2 ka	
30.76	Seija Lempola-49	YK	31.05 Ylivieska			2 pk	
27.76	Lilja Palonen-44	YK	23.07 Pyhäjärvi			3 pim	
23.84	Helena Oikemus-45	TU	23.07 Pyhäjärvi			4 pim	
22.98	Seija Sivula		PK	23.07 Pyhäjärvi			5 pim	
22.80	Leena Lempola-52	YK	14.09 Ylivieska			2 kunta	
22.32	Hilkka Pylväs		YK	12.07 Ylivieska			1-16 pk
21.88	Sirkka Lempola-44	YK					
21.31	Raija Prittinen		YK					
	---10---						
							
							
	Keihäs-67	
38.32	Riitta Määttälä-47	TU	22.07 Pyhäjärvi			1 pim	
31.62	Eeva Tuoretmaa-43	KU	22.07 Pyhäjärvi			2 pim	
28.90	Seija Sivula		PK	19.07 Perho			3 pk	
28.68	Seija Lempola-49	YK	02.07 Veteli			1-18 pim	
28.62	Riitta Tikka-50		PyPo	22.07 Pyhäjärvi			3 pim	
27.82	Hilkka Pylväs		YK	22.07 Pyhäjärvi			5 pim	
26.14	Pirkko Haapala-53	VetU	20.07 Patana			1-18 pk	
26.06	Helena Oikemus-45	TU	22.07 Pyhäjärvi			6 pim	
23.88	Merja Jylhä-54		KP-V	01.07 Veteli			2-16 pim	
23.50	Tuula Peltoniemi-51	KP-V	01.07 Veteli			3-16 pim
	---10---	
23.50	Ulla Aho		VetU	02.07 Veteli			3-18 pim	
							
							
							
	5-ottelu-67	
3304	Mirja Kärjä-49		KaJu	14,0-141-9.51—29,3-460	20.08 Pyhäjärvi		1-18 pim	
3166	Laura Kärjä-48		KaJu	14,4-139-8.04—28,8-458	20.08 Pyhäjärvi		1 pim	
2877	Marjatta Veiskola-50	VetU	13,9-130-6.78—29,2-429	20.08 Pyhäjärvi		2-18 pim	
2864	Raija Ojala-52		VetU	15,5-135-6.87—28,9-446	20.08 Pyhäjärvi		3-18 pim	
2836	Eeva Heikkinen		PyPo	13,9-125-7.40—30,9-458	20.08 Pyhäjärvi		4-18 pim	


	100m-66	
12,1	Maija Koivusaari-41	KU	19.06 Kannus			1 ka	
12,4	Leila Rönn-49		KaJu	19.06 Kannus			2 ka	
13,0	Anna-M Aikioniemi-45	KTU	11.09 Ykspihlaja		2 kv	
13,1	Riitta Kaivo-Oja-48	YK	19.06 Kannus			3 ka	
13,1	Helena Ohtamaa-47	NU	24.07 Ylivieska			3 pim	
13,1	Marjatta Veiskola-50	VetU	30.05 Veteli			1-17 pk	
13,3	Laura Kärjä-48		KaJu	24.06 Kalajoki			1 ka	
13,4	Riitta Hirvikoski-51	HT					
13,5	Satu Sillanpää-52	VetU	28.08 Lappajärvi		5 ka					
13,5	Sisko Salmikangas-51	TU	18.09 Kannus			1-15 so					
	---10---						
13,6	Raija Eskeli		KU	18.09 Kannus			2-15 so					
							
							
							
	200m-66	
27,5	Helena Ohtamaa-47	NU	10.07 Ylivieska			1 pk
28,3	Leila Rönn-49		KaJu	23.07 Ylivieska			2 pim	
28,6	Laura Kärjä-48		KaJu	04.09 Kokkola			P pim	
28,7	Satu Sillanpää-52	VetU	11.09 Veteli			1 pk	
29,7	Hilkka Hukari-50	KT					
30,0	Tarja Haapala		VetU	11.09 Veteli			2 pk	
30,2	Mirja Kärjä-49		KaJu	04.09 Kokkola			P pim	
30,8	Raija Parkkila		HK	23.07 Ylivieska			5 pim	
31,2	Hilkka Viljamaa		NU	20.07 Nivala			2 pk	
31,4	Maria Honkaharju-49	KT					
							
							
							
	300m-66	
45,6	Marjatta Veiskola-50	VetU	02.07 Pyhäjärvi			1-17 pim	
46,9	Satu Sillanpää-52	VetU	25.08 Veteli			1-17 cup	
47,1	Hilkka Hukari-50	KT	16.06 Kälviä  			1-17 pk	
							
							
	400m-66	
63,2	Riitta Kaivo-oja-48	YK	00.09 Vierumäki    				
63,4	Helena Ohtamaa-47	NU					
65,0	Helena Kivioja-47	NU	23.07 Ylivieska			2 pim	
66,2	Liisa Koivisto		PyPo	23.07 Ylivieska			3 pim	
69,8	Satu Sillanpää-52	VetU	23.07 Ylivieska			4 pim	
73,2	Eila Koistinen		Athlos	8-9.7 Jurva			2 kesä-k
74,0	Riitta Kalliosaari	Athlos	8-9.7 Jurva			3 kesä-k
74,8	Marita Penttinen	Athlos	16.07 Pietarsaari		3 pim TUL
77,8	Riitta Harmaala-51	HK	23.07 Ylivieska			5 pim	
							
							
							
	800m-66	
2.31,0	Helena Kivioja-47	NU	24.07 Ylivieska			1 pim	
2.39,0	Anja Vaara-49		YK	24.07 Ylivieska			2 pim	
2.42,8	Hilkka Hukari-50	KT	24.07 Ylivieska			3 pim	
2.47,2	Satu Sillanpää-52	VetU	24.07 Ylivieska			4 pim	
2.50,0	Marja Honkaharju	KT	24.07 Ylivieska			5 pim	
2.56,4	Liisa Koivisto		PyPo	24.07 Ylivieska			6 pim	
							
							
	80m-a-66	
14,2	Marjatta Veiskola-50	VetU	03.07 Pyhäjärvi			1-17 pim	
14,4	Mirja Kärjä-49		KaJu	03.09 Kokkola			P pim	
14,8	Pirkko Änkilä-47	KaJu	03.09 Kokkola			P pim	
14,9	Hilkka Hukari-50	KT					
15,0	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	03.09 Kokkola			P pim	
15,3	Raija Torppa-52		VetU	03.07 Pyhäjärvi			3-17 pim	
15,3	Seija Rönn-54		KaJu	03.07 Pyhäjärvi			4-17 pim	
15,4	Maria Honkaharju-49	KT					
15,5	Ritva Rantakoivu-51	PyPo	03.07 Pyhäjärvi			5-17 pim	
16,0	Pirkko Tikka-50		PyPo					
	---10---						
							
							
							
	Korkeus-66	
156	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	10.07 Ylivieska			1 pk	
154	Anna-M Aikioniemi-45	KTU	17.07 Ykspihlaja		1 pim	
145	Maija Koivusaari-41	KU	29.08 Toholampi			1 opett
142	Marja-Liisa Hakala-48	HU	23.07 Ylivieska			1 pim	
142	Hilkka Hukari-50	KT	23.07 Ylivieska			2 pim	
140	Pirkko Änkilä-47	KaJu	03.09 Kokkola			P pim	
138	Sinikka Kähtävä		AV	13.07 Alavieska			1-17 pk	
137	Sanna Okkonen		RK	31.07 Kälviä			2-17 pk	
135	Paula Väliverronen	RK	29.06 Alavieska   		1-17 pk	
135	Ella Salo-51		NU	30.06 Nivala			1-17	
	---10---
135	Marjatta Veiskola-50	VetU	30.06 Veteli   			1-17 koti-r						
135	Arja Ojala		NU	20.07 Nivala			1-17 pk	
135	Laura Kärjä-48		KaJu	03.09 Kokkola			P pim	
135	Mirja Kärjä-49		KaJu	03.09 Kokkola			P pim	
							
	Pituus-66	
597	Maija Koivusaari-41	KU	19.06 Kannus			1 ka	
510	Anna-M Aikioniemi-45	KTU	11.09 Ykspihlaja		1 kv	
502	Marja Koivisto-46	KoJy					
490	Mirja Kärjä-49		KaJu	02.07 Pyhäjärvi			1-17 pim	
488	Helena Ohtamaa-47	NU	12.06 Nivala			1 olymp	
481	Hilkka Hukari-50	KT					
473	Marjatta Veiskola-50	VetU	17.07 Veteli			1-17 pk	
470	Maria Honkaharju-49	KT					
460	Sanna Okkonen		RK	11.09 Nivala			1-17 pk	
457	Laura Kärjä-48		KaJu	24.07 Ylivieska			4 pim	
	---10---						
453	Satu Sillanpää-52	VetU	17.07 Veteli			2-17 pk	
							
							
							
	Kuula-66	
10.64	Eeva Tuoretmaa-43	KU	24.07 Ylivieska			1 pim	
10.14	Helena Oikemus-45	TU	24.07 Ylivieska			2 pim	
10.10	Lahja Kukkurainen-44	NU	12.06 Nivala			1 olymp	
9.97	Maija Koivusaari-41	KU	29.08 Toholampi			1 opett
9.94	Sinikka Lempola-47	YK	24.07 Ylivieska			3 pim	
9.88	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	03.09 Kokkola			5-ott	
9.58	Anna-M Aikioniemi-45	KTU	17.07 Ykspihlaja		1 pim	
9.50	Mirja Kärjä-49		KaJu	03.09 Kokkola			5-ott	
9.48	Seija Lempola-49	YK	02.07 Pyhäjärvi			1-17 pim	
9.11	Ritva Kolppanen-51	TU	18.09 Kannus			1 so	
	---10---
9.10	Hanna Halmetoja		NU	12.06 Nivala			2 olymp
8.92	Hilkka Hukari-50	KT	03.09 Kokkola			5-ott							
							
							
	Kiekko-66	
34.25	Eeva Tuoretmaa-43	KU	04.08 Kannus  			1 pk	
31.20	Sinikka Lempola-47	YK	29.06 Alavieska			1 pk	
27.18	Brita Nygård		KV	23.07 Ylivieska			3 pim	
27.10	Seija Lempola-49	YK	07.07 Kannus			3 pk	
26.37	Annikki Huttunen	PyPo	14.09 Kalajoki			1 opett	
25.04	Helena Oikemus-45	TU	23.07 Ylivieska			5 pim	
24.51	Anni Rättyä-34		YK	14.09 Kalajoki			2 opett	
24.06	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	22.09 Kannus   			2 pk	
20.54	Maija Koivusaari-41	KU	09.06 Kannus			4 pk	
20.48	Leena Lempola-52	YK	29.06 Alavieska			3 pk	
	---10---						
							
							
	Keihäs-66	
40.59	Riitta Määttälä-47	TU	22.06 Toholampi			1 pk	
31.18	Eeva Tuoretmaa-43	KU	24.07 Ylivieska			2 pim	
30.15	Seija Lempola-49	YK	
28.96	Leena Määttälä-44	TU	24.07 Ylivieska			3 pim					
28.87	Riitta Tikka-50		PyPo					
27.90	Helena Oikemus-45	TU	22.06 Toholampi			2 pk	
27.66	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	18.09 Himanka			1 pk	
26.20	Hilkka Pylväs		YK					
24.35	Hilkka Typpi-50		LV	30.06 Lohtaja			1-17 kotirata   				
24.20	Eila Paavola		PyPo	25.08 Veteli			4-17 cup
	---10---	
23.78	Pirjo Kalliokoski	VetU	25.08 Veteli			5-17 cup	
22.52	Marja-L Hakala-48	HU	18.09 Himanka			2 pk	
							
							
	5-ottelu-66
3449	Anna-M Aikioniemi-45	KTU	14,7-9,43-153--480-28,8		18.09 Tampere		3 TUL	
3246	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	15,0-9.88-153--453-31,0		04.09 Kokkola		1 pim
3165	Mirja Kärjä-49		KaJu	14,4-9.50-135--473-30,2		04.09 Kokkola		1-17 pim			
2954	Hilkka Hukari-50	KT	15,5-8.92-135--439-29,8		04.09 Kokkola		2-17 pim				
2858	Laura Kärjä-48		KaJu	16,6-7.47-135--449-28,6		04.09 Kokkola		2 pim			
2833	Pirkko Änkilä-47	KaJu	14,8-8.21-140--412-31,7		04.09 Kokkola		3 pim			
	
					
							
	100m-65	
12,1	Maija Koivusaari-41	KU	07.07 Kannus			1 pk	
12,6	Marja Koivisto-46	KoJy	26.06 Kuortane			
13,0	Riitta Kaivo-oja-48	YK	05.09 Nivala			1-17 pk	
13,1	Helena Ohtamaa-47	NU	04.07 Alavieska			4 ka	
13,1	Laura Kärjä-48		KaJu	11.08 Ylivieska			1pk	
13,2	Tuula Satokangas-48	YR	13.08 Himanka			1 so
13,2	Anna-M Aikioniemi-45	KTU	29.08 Oulu			2 po
13,3	Maija-Liisa Kotkajuuri	KV	23.06 Kokkola			1-15 pk	
13,4	Leena Hautala		YR	13.08 Himanka			2 so	
13,4	Marjatta Veiskola-50	VetU	22.08 Kaustinen			1 ka
	---10---	
13,4	Leila Rönn-49		KaJu	11.07 Kokkola			3-17 pim	
13,6	Raili Heikkinen		KoJy					
13,7	Mirja Kärjä-49		KaJu	09.09 Kalajoki			3-17 pk	
							
							
							
	200m-65	
26,6	Maija Koivusaari-41	KU	17.07 Haapajärvi		1 pim	
26,8	Marja Koivisto-46	KoJy	05.09 Evijärvi			2 ka	
27,6	Helena Ohtamaa-47	NU	01.08 Ylivieska			1 ka	
28,0	Riitta Kaivo-oja-48	YK	26.09 Ykspihlaja		5ott-17 pim	
28,0	Leila Rönn-49		KaJu	26.09 Ykspihlaja		5ott-17 pim	
28,6	Laura Kärjä-48		KaJu	01.08 Ylivieska			3 ka
28,8	Anna-M Aikioniemi-45	KTU	26.09 Kokkola			5-ott pim TUL			
28,9	Kaisa-Leena Minkkinen	KU	01.08 Ylivieska			4 ka	
29,0	Tuula Satokangas-48	YR	03.07 Vaasa			2 pim	
29,0	Hilkka Hukari-50	KT	26.09 Ykspihlaja		5ott-17 pim
	---10---	
29,8	Raija Parkkila		HK	17.07 Haapajärvi		5 pim	
29,8	Mirja Kärjä-49		KaJu	26.09 Ykspihlaja		5ott-17 pim
30,1	Eila Seppälä-51		YK	01.08 Ylivieska			5 ka	
							
							
							
							
	400m-65	
63,2	Helena Ohtamaa-47	NU	11.07 Pihtipudas					
64,3	Helena Kivioja-47	NU	24.07 Nivala			5 aluem	
64,8	Riitta Kaivo-Oja-48	YK	21.07 Ylivieska			1 pk	
67,3	Liisa Koivisto		PyPo	17.07 Haapajärvi		3 pim	
67,5	Hilkka Hukari-50	KT	22.07 Kälviä			1 pk	
68,5	Eila Seppälä-51		YK	17.07 Haapajärvi		4 pim	
69,0	Anja Vaara-49		YK	24.07 Nivala			4h2 aluem	
70,2	Marja Honkaharju	KT	22.07 Kälviä       		2 pk	
70,6	Annikki Heinonen	HK	27.06 Nivala			3 ka	
71,4	Kaisa-Leena Minkkinen	KU	09.09 Kannus			1 pk	
	---10---
71,8	Leena Rimpilä-51	KoJy	17.07 Haapajärvi		6 pim	50
							
							
	600m-65	
1.49,6	Riitta Kaivo-Oja-48	YK	29.08 Kannus			1-17 ka	
1.50,4	Paula Raudaskoski	KU					
1.52,0	Hilkka Hukari-50	KT	01.08 Kälviä			1-17 pk	
1.52,2	Annikki Heinonen	HK	11.07 Kokkola			1-17 pim	
1.53,0	Maria Honkaharju-49	KT	01.08 Kälviä			2-17 pk	
1.54,5	Ritva Kotkajuuri-50	KT	01.08 Kälviä			4-17 pk	
1.55,3	Leena Rimpilä-51	KoJy	11.07 Kokkola			2-17 pim	
							
							
	800m-65	
2.24,8	Helena Kivioja-47	NU	18.07 Haapajärvi		1 pim	
2.33,0	Anja Vaara-49		YK	18.07 Haapajärvi		2 pim	
2.34,4	Annikki Heinonen	HK	18.07 Haapajärvi		3 pim	
2.37,4	Hanna Halmetoja		NU					
2.38,0	Eila Seppälä-51		YK	18.07 Haapajärvi		4 pim	
2.38,4	Hilkka Hukari-50	KT	26.09 Ykspihlaja 		1 pk	
2.38,7	Liisa Koivisto		PyPo	18.07 Haapajärvi		5 pim	
2.42,9	Leena Rimpilä-51	KoJy	26.09 Ykspihlaja  		2 pk	
2.46,4	Kaisa-Leena Minkkinen	KU	23.09 Kannus			1 pk	
2.47,5	Raila Mattila-48	KU	23.09 Kannus			2 pk	
	---10---						
							
	80m-a-65	
12,3	Marja Koivisto-46	KoJy	07.08 Jyväskylä			5 SM	
14,5	Riitta Kaivo-oja-48	YK	07.07 Ylivieska			1 pk	
14,7	Pirkko Änkilä-47	KaJu	17.07 Haapajärvi		2 pim	
14,7	Marjatta Veiskola-50	VetU	19.08 Veteli			1-17 pk	
15,1	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	25.09 Ykspihlaja		5ott-17 pim	
15,2	Maija Finnilä-52	KP-V	19.08 Veteli			2-17 pk	
15,2	Anna-M Aikioniemi-45	KTU	25.09 Kokkola			5-ott pim TUL		
15,3	Raija Torppa-52		VetU	19.08 Veteli			3-17 pk	
15,6	Heli Kivioja		YK	07.07 Ylivieska			2 pk
15,6	Seija Rönn-54		KaJu	08.08 Kalajoki			2 pk
15,6	Marketta Pölkki-50	KoJy	22.09 Kokkola			2 pk	
	-10-
15,6	Mirja Kärjä-49		KaJu	25.09 Ykspihlaja		5ott-17 pim	
15,7	Hilkka Hukari-50	KT	25.09 Ykspihlaja		5ott-17 pim	
						
							
							
							
	Korkeus-65	
158	Anna-M Aikioniemi-45	KTU	24.07 Ykspihlaja	PB	1 TUL	
158	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	15.08 Himanka			1 kunta			
157	Tuula Satokangas-48	YR	07.08 Jyväskylä		PB	5 SM						
147	Hilkka Hukari-50	KT	21.09 Kokkola			1-15 koulu	
145	Marja-Liisa Hakala-48	HU	04.07 Himanka			2 pk	
140	Leena Hautala		HR	08.08 Himanka			1 ka
140	Leena Ojatalo-50	HU	15.08 Himanka			3 kunta
138	Pirkko Änkilä-47	KaJu	25.09 Ykspihlaja		5-ott pim	
135	Laura Kärjä-48		KaJu	11.07 Kokkola			3-17 pim	
135	Mirja Kärjä-49		KaJu	11.07 Kokkola			5-17 pim
	--10--	
135	Heli Kivioja		YK	21.07 Ylivieska			1 pk	
135	Marja-Liisa Ojatalo	HU	24.08 Lohtaja			2-17 pk
135	Liisa Suvanto-50	KV	21.09 Kokkola			2-15 houlu	
135	Marja Koivisto-46	KoJy	25.09 Ykspihlaja		5-ott pim	
					
							
							
		Pituus-65	
603	Maija Koivusaari-41	KU	04.09 Tukholma			1 mo	
574	Marja Koivisto-46	KoJy	18.07 Haapajärvi		2 pim	
514	Anna-M Aikioniemi-45	KTU	25.07 Ykspihlaja		1 TUL	
505	Helena Ohtamaa-47	NU	(21.9) Nivala			1 koulu	
501	Mirja Kärjä-49		KaJu	08.08 Kalajoki			1 pk					
491	Laura Kärjä-48		KaJu	08.08 Kalajoki			2 pk					
477	Riitta Kaivo-oja-48	YK	05.09 Nivala			1-17 pk	
476	Tuula Satokangas-48	YR	06.07 Ykspihlaja		2 so	
472	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	10.07 Kokkola			1-17 pim	
471	Hilkka Hukari-50	KT	18.08 Kokkola			1-15 pk	
	---10---						
464	Marjatta Veiskola-50	VetU	20.07 Veteli			1-17 pk	
461	Maija-Liisa Kotkajuuri	KT	10.07 Kokkola			3-17
461	Pirkko Änkilä-47	YK	08.08 Kalajoki			3 pk					
							
							
							
		Kuula-65	
11.40	Lahja Kukkurainen-44	NU	13.06 Nivala			1 pk	
10.58	Terhi Hanhisalo-47	TU	18.07 Haapajärvi		1 pim	
10.37	Sinikka Lempola-47	YK					
10.29	Helena Oikemus-45	TU	10.08 Kannus			1 pk	
10.29	Seija Lempola-49	YK					
10.27	Rauha Jakola-44		SS	25.07 Nivala			4 aluem	
10.12	Anna-M Aikioniemi-45	KTU	06.07 Ykspihlaja		1 so	
 9.71	Eeva Tuoretmaa-43	KU	10.08 Kannus			2 pk	
 9.56	Maija Koivusaari-41	KU	10.08 Kannus			3 pk	
 9.12	Meimi Seppälä-37	PyPo	12.09 Pyhäjärvi			1 pk	
	---10---				
 9.06	Anni Rättyä-34		YK	15.09 Kannus			1 opett	
							
							
		Kiekko-65	
33.72	Eeva Tuoretmaa-43	KU	21.07 Lohtaja			1 pk	
32.60	Rauha Jakola-44		SS	01.08 Ylivieska			1 ka	
32.43	Sinikka Lempola-47	YK					
30.46	Lilja Palonen-44	YK	11.08 Ylivieska			3 pk	
27.40	Seija Lempola-49	YK	03.10 Ylivieska			2 kunta	
27.34	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	17.07 Haapajärvi		3 pim
26,10	Lahja Kukkurainen	NU	05.09 Nivala			3 pk	
26.06	Maija Koivusaari-41	KU	10.08 Kannus			3 pk	
24.48	Helena Oikemus-45	TU	17.07 Haapajärvi		4 pim	
24.02	Hilkka Typpi-50		LV	21.07 Lohtaja			1-17 pk
	-10-	
23.88	Helena Saarenpää	HU	10.08 Kannus			4 pk	
23.28	Irene Kattilakoski-52	KoJy	15.09 Kokkola			1 pk	
22.88	Sirkka Lempola-44	YK	03.10 Ylivieska			3 kunta	
22.75	Heli Kivioja		YK	07.07 Ylivieska			3 pk	
21.85	Raija Prittinen		YK	10.07 Kokkola			3-17 pim	
20.36	Marja Koivisto-46	KoJy	15.09 Kokkola			2 pk	
							
							
	Keihäs-65
38.02	Terhi Hanhisalo-47	TU	24.07 Nivala			2 aluem	
36.46	Riitta Määttälä-47	TU	24.07 Nivala			3 aluem	
36.16	Lahja Kukkurainen-44	NU	05.09 Nivala			1 pk	
33,97	Tuula Jänkä		PerhU	29.08 Perho			1 pk
33.59	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	02.09 Himanka			1-17 pk	
33.38	Hanna Halmetoja		NU	05.09 Nivala			2 pk	
32.94	Meimi Seppälä-37	PyPo	17.07 Haapajärvi		3 pim	
30.78	Eeva Tuoretmaa-43	KU	24.08 Lohtaja			2 pk	
30,38	Helena Oikemus-45	TU	19.09 Raahe			3 semin
28.69	Hilkka Typpi-50		LV	02.09 Himanka			2-17 pk	
	---10---
28.58	Eila Harju-47		KT	24.08 Lohtaja			3 pk		
27.52	Tuula Luomaoja-47	VetU	11.07 Veteli			3 ka	
							
							
							
	5-ottelu-65	
3431	Marja Koivisto-46	KoJy	13,0-7.10-135-532-27,8	26.09 Ykspihlaja		1 pim
3384	Anna-M Aikioniemi-45	KTU	15,2-9,56-150-481-28,8	26.09 Kokkola			2 pim TUL		
3087	Hilkka Hukari-50	KT	15,7-8.54-140-463-29,0	26.09 Ykspihlaja		1-17 pim	
3042	Anna-Liisa Ojatalo-48	KT	15,1-8.97-150-434-31,7	26.09 Ykspihlaja		2-17 pim	
3000	Mirja Kärjä-49		KaJu	15,6-8.58-135-470-29,8	26.09 Ykspihlaja		3-17 pim	
2934	Pirkko Änkilä-47	KaJu	14,7-8.15-138-443-31,1	26.09 Ykspihlaja		2 pim	
	

	100m-64	
12,1	Maija Koivusaari-41	KU	26.07 Vaasa			1 aluem	
12,5	Marja Koivisto-46	KoJy	26.07 Vaasa			3 aluem	
12,9	Helena Ohtamaa-47	NU	31.05 Nivala			1 pk	
13,1	Riitta Kaivo-oja-48	YK	28.08 Ylivieska			1-17 cup	
13,2	Tuula Satokangas-48	YR	25.06 Ykspihlaja		1 so
13,2	Maija-Liisa Kotkajuuri	KV	24.09 Kokkola			1-17 kunta	
13,4	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	28.08 Ylivieska			2-17 cup	
13,4	Laura Kärjä-48		KaJu					
13,5	Kerttu Nieminen		NU	31.05 Nivala			3 pk	
13,6	Leila Rönn-49		KaJu	12.07 Kalajoki			2-17 pim
	---10---	
13,6	Pirkko Änkilä-47	KaJu										
							
							
	200m-64	
26,3	Maija Koivusaari-41	KU	02.08 Kaustinen			1 ka	
26,4	Helena Ohtamaa-47	NU	09.08 Ylivieska			1 ka	
27,3	Marja Koivisto-46	KoJy	06.09 Kokkola			5-ott SM	
27,8	Riitta Kaivo-oja-48	YK	09.08 Ylivieska			2 ka					
27,9	Maija-Liisa Kotkajuuri	KV	09.08 Ylivieska			3 ka	
28,8	Tuula Satokangas-48	YR	16.08 Pietarsaari		2 pim				
28,8	Laura Kärjä-48		KaJu	09.08 Ylivieska			4 ka					
28,8	Leila Rönn-49		KaJu	18.07 Kannus			4 pim
29,1	Riitta Kalliosaari	Athlos	30.06 Vaasa			2 pk	
29,7	Lilja Palonen-44	YK	18.07 Kannus			5 pim	
	---10---
30,1	Paula Raudaskoski	KU	18.07 Kannus			6 pim	
30,7	Mirja Kärjä-49		KaJu	09.08 Ylivieska			5 ka										
							
							
	300m-64	
44,4	Helena Ohtamaa-47	NU	11.07 Kalajoki			1-17 pim	
45,4	Riitta Kaivo-oja-48	YK	11.07 Kalajoki			2-17 pim	
46,2	Marjatta Veiskola-50	VetU	06.09 Lappajärvi		4-17 ka					
46,5	Helena Kivioja-47	NU	11.07 Kalajoki			3-17 pim	
46,7	Raija Veiskola-49	VetU	06.09 Lappajärvi		5-17 ka					
46,8	Hanna Halmetoja		NU	21.06 Nivala 			4-17 kv	
47,7	Eila Tunkkari-49	VetU	06.09 Lappajärvi		6-17 ka					
							
							
							
	400m-64	
63,4	Helena Kivioja-47	NU	18.07 Kannus			1 pim	
64,2	Riitta Kaivo-oja-48	YK	18.07 Kannus			2 pim	
66,3	Hilkka Hukari-50	KT	20.09 Kälviä			1 pk	
66,6	Hanna Halmetoja		NU	18.07 Kannus			3 pim	
71,1	Ritva Kotkajuuri-50	KT	20.09 Kälviä			2 pk	
72,2	Heli Kivioja		YK	08.09 Ylivieska			2 pk					
74,8	Sirpa Vähäkangas	YK	03.06 Ylivieska			2 pk	
							
							
							
	800m-64	
2.26,8	Helena Kivioja-47	NU	19.07 Kannus			1 pim	
2.29,3	Annikki Heinonen	HK	28.06 Haapajärvi		2 ka	
2.29,5	Hanna Halmetoja		NU	19.07 Kannus			2 pim	
2.34,0	Lahja Kukkurainen-44	NU	19.08 Nivala			2 pk	
2.35,8	Hilkka Hukari-50	KT	19.07 Kannus			3 pim	
2.40,2	Ritva Kotkajuuri-50	KT	19.07 Kannus			4 pim	
2.41,5	Leena Rimpilä-51	KoJy	26.09 Kokkola			1 pk	
2.43,4	Marja Honkaharju	KT	02.08 Kälviä			2 ka	
2.47,5	Riitta Kaivo-oja-48	YK	19.08 Nivala			3 pk	
2.58,0	Sinikka Lempola-47	YK					
	---10---						
							
	80m-a-64	
12,5	Marja Koivisto-46	KoJy	05.09 Kokkola			5-ott SM	
13,4	Pirkko Änkilä-47	KaJu	18.07 Kannus			2 pim	
13,4	H Martikainen		YK	26.08 Ylivieska			1 pk	
13,9	Heli Kivioja		YK	28.08 Ylivieska			1-17 cup	
14,6	Ulla Isohanni-42	KP	06.08 Kannus			1 pk	
14,7	Riitta Kaivo-oja-48	YK	28.08 Ylivieska			2-17 cup	
15,3	Ulla-Maija Tuoriniemi	PyPo					
15,8	Leena Määttälä-44	TU	12.09 Toholampi			5-ott pim	
15,8	L Haapakoski		RK					
16,3	Seija Lempola-49	YK	24.06 Alavieska			3-17 pk	
							
							
							
							
	Korkeus-64	
154	Anna-M Aikioniemi-45	KTU	25.07 Turku			1 TUL
154	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	02.08 Inkeroinen		2-17 SM	
152	Maija Koivusaari-41	KU	20.09 Kemijärvi			1 semin
151	Tuula Satokangas-48	YR	14.06 Ykspihlaja		1 piiri-j 	
143	Els-Britt Bäck		KV	04.10 Kokkola			1 pk	
143	Heli Kivioja		YK	23.09 Ylivieska			1 pk	
142	Laura Kärjä-48		KaJu	18.07 Kannus			2 pim	
142	Eeva Haapakoski		YK	22.07 Alavieska			1-15 pk	
142	Hilkka Hukari-50	KT	27.08 Kälviä			1-17 pk	
140	Marlene Laukkanen	KV	04.10 Kokkola			2 pk
	---10---
138	Eila Harju-47		KT	02.07 Kälviä			1 pk
138	Pirkko Änkilä-47	KaJu	18.07 Kannus			3 pim	
138	Liisa Suvanto-50	KV	04.10 Kokkola			3 pk	
							
							
	Pituus-64				
587	Maija Koivusaari-41	KU	06.08 Kannus			1 pk	
557	Marja Koivisto-46	KoJy	07.08 Alavus			1 kv					
525	Helena Ohtamaa-47	NU	20.09 Nivala			1-17 pk	
486	Anna-Maija Aikioniemi	KTU	25.06 Ykspihlaja		1 so
486	Maija-Liisa Turvanen	PyPo	26.08 Pyhäsalmi			1 so					
482	Riitta Tuunala-43	KP	06.08 Kannus			2 pk	
475	Ulla-Maija Tuoriniemi	PyPo	26.08 Pyhäsalmi			2 so					
473	Hilkka Hukari-50	KT	27.09 Toholampi			1 koulu					
472	Mirja Kärjä-49		KaJu	30.08 Kannus			4 pk	
471	Pirkko Änkilä-47	KaJu	12.07 Kalajoki			2-17 pim
	---10---
471	Anna-Liisa Kolppanen-48	TU	05.08 Toholampi			1 pk	
469	Tuula Satokangas-48	YR	25.06 Ykspihlaja			2 so
469	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	12.07 Kalajoki			3-17 pim	
							
							
	Kuula-64	
11.30	Lahja Kukkurainen-44	NU	19.07 Kannus			1 pim	
11.12	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	06.08 Kannus			1 pk	
10.92	Terhi Hanhisalo-47	TU	07.08 Kannus			1 pk	
10.41	Maija Koivusaari-41	KU	07.08 Kannus			2 pk	
9.87	Eeva Tuoretmaa-43	KU					
9.85	Helena Oikemus-45	TU	06.08 Kannus			2 pk	
9.72	Sisko Järviluoma	NU	31.05 Nivala			2 pk	
9.58	Lilja Palonen-44	YK	19.07 Kannus			5 pim	
9.38	Leena Määttälä-44	KU	19.07 Kannus			6 pim	
9.27	Sinikka Lempola-47	YK	31.05 Nivala			3 pk	
							
							
	Kiekko-64	
29.66	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	06.08 Kannus			1 pk	
29.49	Lilja Palonen-44	YK	03.06 Ylivieska			1 pk	
29.11	Maija Koivusari-41	KU	06.08 Kannus			2 pk	
27.53	Sinikka Lempola-47	YK					
25.74	Ulla Isohanni-42	KP	06.08 Kannus			3 pk	
25.29	Sisko Järviluoma	NU	18.07 Kannus			3 pim	
24.09	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	28.08 Ylivieska			2-17 cup	
23.91	Raija Prittinen		YK					
23.14	Heli Kivioja		YK	11.07 Kalajoki			2-17 pim	
22.93	Helena Oikemus-45	TU	06.08 Kannus			4 pk	
							
							
	Keihäs-64	
39.25	Anni Rättyä-34		YK	23.09 Ylivieska			1 pk	
36.75	Lahja Kukkurainen-44	NU	19.07 Kannus			1 pim	
35.90	Terhi Hanhisalo-47	TU	05.08 Toholampi			1 pim	
34.78	Riitta Määttälä-47	TU	19.07 Kannus			3 pim	
33.74	Leena Määttälä-44	TU	13.09 Toholampi			1 pk	
33.68	Maija Koivusaari-41	KU	07.08 Kannus			2 pk	
33.67	Sisko Järviluoma	NU	19.07 Kannus			4 pim	
31.80	Eeva Tuoretmaa-43	KU					
29.80	Pirkko Palola-35	LV	30.09 Lohtaja			1 pk					
29.30	Helena Oikemus-45	TU					
	---10---						
							
							
							
	5-ottelu-64	
3589	Marja Koivisto-46	KoJy	12,5-7,69-135—535-27,3	06.09 Kokkola		6 SM	
2733	Hillevi Martikainen	YK	14,5-7,76-133—448-32,9	13.09 Toholampi		2 pim	
2728	Heli Kivioja		YK	14,6-7,53-137—413-32,3	13.09 Toholampi		1-17 pim	
2614	Anna-Liisa Kolppanen-48	TU	16,8-8,37-129--450-32,3	13.09 Toholampi		2-17 pim	
2531	Seija Lempola-49	YK	16,9-8,57-132—425-33,1	13.09 Toholampi		3-17 pim	


	100m-63	
12,0	Maija Koivusaari-41	KU	25.08 Pietarsaari 		3 mo	
12,7	Marja Koivisto-46	KoJy	08.09 Kokkola			1	
12,9	Helena Ohtamaa-47	NU	04.07 Nivala         		1-17 pk	
13,2	Laura Kärjä-48		KaJu					
13,3	Hillevi Martikainen	YK	30.06 Ylivieska			2 pk	
13,3	Tuula Satokangas-48	YR	04.08 Kannus			1 pk
13,4	Lilja Palonen-44	YK	30.06 Ylivieska			3 pk	
13,4	Ulla Isohanni-42	KP	01.07 Kannus			1 pk	
13,4	Eila Jukkola-48		LV	04.07 Nivala			3-17 pk	
13,5	Riitta Tuunala-43	KP	01.07 Kannus			2 pk	
	---10---
13,5	Riitta Kalliosaari	Athlos	18.08 Vaasa			1 ka
13,6	Raija Honkonen		YR	04.08 Kannus			2 pk
13,7	Anna-Maija Aikioniemi	KTU	04.08 Kannus			3 pk
13,8	Heli Kivioja		YK	05.06 Ylivieska			3 pk						
	---10---						

w
11,8	Maija Koivusaari-41	KU	30.06 Pattijoki 		1 ka						
							
	200m-63	
25,4	Maija Koivusaari-41	KU	21.07 Kokkola			1 pim	
27,1	Helena Ohtamaa-47	NU	21.07 Kokkola			2 pim	
27,4	Marja Koivisto-46	KoJy	04.08 Kannus			5-ott pim	
28,8	Riitta Kaivo-oja-48	YK	21.07 Kokkola			3 pim	
28,9	Maija-Liisa Kotkajuuri	KV	21.07 Kokkola			4 pim	
28,9	Laura Kärjä-48		KaJu	04.08 Kannus			5-ott pim	
29,1	Ulla Isohanni-42	KP	04.08 Kannus			5-ott pim	
29,3	Hillevi Martikainen	YK	04.08 Kannus			5-ott pim	
29,4	Riitta Tuunala-43	KP	04.08 Kannus			5-ott pim
29,5	Tuula Satokangas-48	YR	24.06 Pietarsaari		1 pk
	---10---	
29,5	Pirkko Änkilä-47	KaJu	04.08 Kannus			5-ott pim	
							
							
	300m-63	
44,3	Helena Ohtamaa-47	NU	10.08 Kerava			3h	
46,8	Helena Kivioja-47	NU	25.08 Nivala			2-17 ka	
47,5	Raija Honkonen		YRe	26.06 Kokkola			1-15 pk
47,5	Riitta Kalliosaari	Athlos	26.06 Kokkola			2-15 pk				
48,2	Riitta Kaivo-oja-48	YK	30.06 Ylivieska			1-17 pk	
48,6	Hanna Halmetoja		NU	13.07 Ylivieska			2-17 pim	
49,0	Ritva Saastamoinen	KTU	26.06 Kokkola			3-15 pk
49,0	Maj-Lis Salo		KoJy	30.06 Ylivieska			2-17 pk	
49,2	Raija Veiskola-49	VetU	22.08 Veteli			1-17 pk					
49,8	Seija Lempola-49	YK	30.06 Ylivieska			3-17 pk	
	--10--							
							
							
							
	400m-63	
65,8	Helena Ohtamaa-47	NU	14.09 Ylivieska			2 po	
66,2	Helena Kivioja-47	NU	20.07 Kokkola			1 pim	
66,8	Pirkko Kotka		KV	20.07 Kokkola			2 pim	
67,8	Hilkka Hukari-50	KT				
68,8	Raija Honkonen		YR	13.07 Kokkola			1 pim TUL
68,9	Ritva Purontakanen	KTU	26.06 Kokkola			1 pk	
69,3	Maj-Lis Salo		KoJy	20.07 Kokkola			4h1 pim	
69,3	Riitta Kaivo-oja-48	YK	20.07 Kokkola			1h1 pim	
70,1	Ritva Kotkajuuri-50	KT	20.07 Kokkola			4 pim	
70,8	Maija-Liisa Kotkajuuri	KV	20.07 Kokkola			2h2 pim	
	---10---
71,6	Sinikka Harju-45	KT	25.06 Kälviä          		4 pk	
72,1	Leena Rimpilä-51	KoJy	26.06 Kokkola         		3 pk	
							
	800m-63	
2.25,5	Helena Kivioja-47	NU	28.07 Haapajärvi		1 kv	
2.26,5	Annikki Heinonen	HK	28.07 Haapajärvi		2 kv	
2.32,2	Pirkko Kotka		KV	16.06 Kokkola			3 ka	
2.34,4	Hilkka Hukari-50	KT	21.07 Kokkola			3 pim	
2.35,6	Ritva Kotkajuuri-50	KT	21.07 Kokkola			4 pim	
2.42,2	Leena Rimpilä-51	KoJy	21.07 Kokkola			5 pim	
2.49,6	Marja Honkaharju	KT	29.8 Kälviä			6 pk	
2.50,7	Alli Koskela		KoJy	21.07 Kokkola			6 pim	
2.53,9	Marja-Leena Hourula	YRe	14.07 Kokkola			1 pim TUL
2.57,4	Maj-Lis Salo		KoJy	21.07 Kokkola			7 pim	
	--10--							
							
	80m-a-63	
12,5	Marja Koivisto-46	KoJy	21.07 Kokkola			1.pim	
12,7	Ulla Isohanni-42	KP	01.07 Kannus			1 pk	
13,1	Hillevi Martikainen	YK	21.07 Kokkola			3 pim
14,0	Marita Penttinen	Athlos	10-11.8 Piikkiö			2-17 TUL	
14,4	Pirkko Änkilä-47	KaJu	03.08 Kannus			5-ott pim	
14,6	Heli Kivioja		YK	29.09 Ylivieska			1-17 pk	
14,7	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	03.08 Kannus			5-ott pim	
14,8	Riitta Kaivo-oja	YK	29.09 Ylivieska        		2-17 pk	
14,8	Seija Lempola-49	YK	29.09 Ylivieska        		3-17 pk	
15,0	Riitta Tuunala-43	KP	03.08 Kannus			5-ott pim
	---10---	
15,6	Marja Lempola		YK	21.07 Kokkola			4 pim
15,6	T Laitalainen		KP					
							
							
							
							
	Korkeus-63	
151	Maija Koivusaari-41	KU	29.09 Rauma			1 semin	
145	Anna-Liisa Ojatalo-48	HU	06.08 Kannus  			1-15 pk	
145	Tuula Satokangas-48	YR	10.08 Piikkiö			1-17 TUL
144	Laura Kärjä-48		KaJu	21.07 Kokkola			2 pim	
142	Karita Åvik		KoJy	26.09 Kokkola			1 koulu	
142	Pirkko Änkilä-47	KaJu	31.07 Kalajoki			2 pk	
140	Anna-Maija Aikioniemi	KTU	17.06 Oulu			2 ka
140	Hillevi Hartikainen	YK					
140	Eila Harju-47		KT	21-22.9 Lohja   		2-16 SAKU	
139	Els-Britt Bäck		KV	28.08 Kokkola			1 pk	
	--10--
138	Ulla Isohanni-42	KP	21.07 Kokkola			5 pim	
138	Heli Kivioja		YK	09.07 Alavieska			1-17 pk	
							
							
	Pituus-63	
597	Maija Koivusaari-41	KU	18.08 Turku  			1 SM	
556	Marja Koivisto-46	KoJy	10.08 Kerava			2-17 SM	
510	Riitta Tuunala-43	KP	01.07 Kannus			1 pk	
505	Helena Ohtamaa-47	NU	16.07 Haapajärvi		1 pk	
488	Anna-Maija Aikioniemi	KTU	18.08 Vaasa			1 ka
488	Tuula Harjula		HU	25.08 Alavieska			1 ka	
476	Tuula Satokangas-48	YR	14.07 Kokkola			1 pim TUL
469	Tuula Kauppinen-55	HT	04.09 Raahe			2 semin
468	Hillevi Martikainen	YK	30.06 Ylivieska			2 pk	
464	Ulla-Maija Tuoriniemi	PyPo	24.09 Pyhäjärvi			2 koulu-ott
	-10-					
460	Anna-Liisa Kolppanen-48	TU	02.08 Toholampi			1 pk	
457	Pirjo Kumpula		YR	29.08 Kokkola			2 so
455	Aira Airaksinen		HK	24.09 Pyhäjärvi			3 koulu-ott					
451	Maija-Leena Kärppä-47	HK	24.09 Pyhäjärvi			4 koulu-ott											
							
	Kuula-63	
11.41	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	20.07 Kokkola			1 pim	
11.06	Lahja Kukkurainen-44	NU					
11.06	Rauha Jakola-44		SS	20.07 Kokkola			2 pim	
10.16	Terhi Hanhisalo-47	TU	29.09 Toholampi   		1 pk	
10.06	Lilja Palonen-44	YK					
10.04	Sirkka Kujala-43	HT	01.07 Kannus			2 pk	
10.01	Sanni Karvonen-34	HT	28.08 Halsua			1 pk	
9.82	Helena Oikemus-45	TU	18.08 Toholampi			2 pk	
9.64	Ulla Isohanni-42	KP	09.09 Tornio			4 semin					
9.22	Sisko Järviluoma	NU	02.06 Nivala			2 pk					
	--10--				
							
							
							
	Kiekko-63	
33.03	Rauha Jakola-44		SS	21.07 Kokkola			1 pim	
30,75	Sirkka Kujala-43	HT	01.07 Kannus			1 pk	
30.59	Lilja Palonen-44	YK	28.08 Ylivieska			1 pk	
29.96	Ulla Isohanni-42	KP	01.07 Kannus			2 pk	
29.82	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	21.07 Kokkola			2 pim	
23.40	Sinikka Lempola-47	YK	28.08 Ylivieska			2 pk	
22.69	Helena Oikemus-45	TU	18.08 Toholampi			2 pk	
22.62	Kaisa Kolehmainen-43	YK	28.08 Ylivieska			3 pk	
22.61	Eila Haapakoski		RK	25.08 Rautio			1 pk					
22.16	Tuula Hautala		NU	(4.7) Nivala			1-17 cup					
	---10---						
							
	Keihäs-63	
33.22	Terhi Hanhisalo-47	TU	29.09 Toholampi      		1 pk	
31.18	Riitta Määttälä-47	TU	02.08 Toholampi			1 pk	
30.52	Maija Koivusaari-41	KU	09.09 Tornio			1 semin					
30.34	Lahja Kukkurainen-44	NU	20.07 Kokkola			1 pim	
29.95	Leena Määttälä-44	TU	02.08 Toholampi			3 pk
28,93	Tellervo Rutanen-44	HT	05.09 Raahe			1 semin	
27.13	Helena Oikemus-45	TU	29.09 Toholampi			2 pk		
26.74	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	20.07 Kokkola			3 pim	
25.34	Seija Lempola-49	YK	20.07 Kokkola			4 pim	
24.13	Lilja Palonen-44	YK	20.07 Kokkola			5 pim	
	---10---						
							
							
	5-ottelu-63	
3451	Marja Koivisto-46	KoJy	13,0-07.41-134--522-27,4	21.08 Kokkola		1 pk	
3272	Ulla Isohanni-42	KP	12,7-09.24-135--422-29,1	04.08 Kannus		2 pim	
3169	Hillevi Martikainen	YK	13,1-07.70-138--438-29,3	04.08 Kannus			
3075	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	14,7-10.90-135--437-31,7	04.08 Kannus			
3049	Pirkko Änkilä-47	KaJu	14,4-07.65-140--445-29,5	04.08 Kannus			


	100m-62	
12,1	Maija Koivusaari-41	KU	02.09 Raahe			1 po	
12,9	Marja Koivisto-46	KoJy	05.08 Kaustinen			2 ka	
13,0	Helena Ohtamaa-47	NU	12.08 Vihanti			1 ka	
13,3	Eila Jukkola-48		LV	15.07 Kokkola			3-17 pim	
13,6	Riitta Tuunala-43	KP					
13,7	Eeva Uusitalo-45	KP			
13,8	Riitta Kalliosaari	Athlos	10.06 Lapua			2 TUL .pj	
13,8	Hillevi Martikainen	YK	16.09 Kannus			2-17 cup
14,0	Leena Hirvikoski	KTU	19.08 Kokkola			1-17 pim TUL
14,0	Raija Honkonen		YR	12.09 Kokkola			1 pk
	--10--
14,1	Kirsti Niemi		KTU	10.06 Lapua			3 TUL piiri-j	
14,1	Laura Kärjä-48		KaJu	15.07 Kokkola			4-17 pim	
14,2	Nanna Nurkkala		NU	03.06 Nivala			2 pk	
14,2	Ulla Hakanen		PyPo					
							
							
	200m-62	
27,2	Maija Koivusaari-41	KU	15.07 Kokkola			1 pim	
27,7	Helena Ohtamaa-47	NU	01.09 Raahe			2 po	
28,3	Marja Koivisto-46	KoJy	17.09 Kokkola			1-17 pk	
29,1	Hillevi Martikainen	YK	01.09 Raahe			4 po	
29,8	Helena Kivioja-47	NU	18.07 Nivala			2 pk	
30,8	Maj-Lis Salo		KoJy	17.09 Kokkola			2-17 pk	
31,2	Raija Haarala		YK	10.07 Ylivieska			2 pk	
31,5	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	22.09 Kannus			5-ott pim	
32,0	Carita Åvik		KoJy	17.09 Kokkola			3-17 pk	
32,1	Riitta Kaivo-oja-48	YK	10.07 Ylivieska			3 pk	
	---10---						
							
							
	300m-62	
46,2	Helena Kivioja-47	NU	14.07 Kokkola			1-17 pim	
46,4	Helena Ohtamaa-47	NU	27.06 Haapajärvi		1-15 pk	
49,9	Annikki Heinonen	HK	27.06 Haapajärvi		2-15 pk	
							
							
	400m-62	
68,4	Pirkko Kotka-44		KP	15.07 Kokkola			1 pim	
70,5	S Manninen		KP		
70,6	Riitta Kalliosaari	Athlos	03.06 Pietarsaari		1 ka			
71,6	Carita Åvik		KoJy					
71,9	Maj-Lis Salo		KoJy					
72,0	Raija Haarala		YK	15.07 Kokkola			2 pim	
72,5	Ritva Saastamoinen	KTU	03.06 Pietarsaari		2 ka							
74,0	Ritva Purontakanen	KTU	03.06 Pietarsaari		3 ka							
							
	800m-62	
2.30,6	Annikki Heinonen	HK	02.09 Raahe			2 po	
2.36,6	Pirkko Kotka		KV	14.07 Kokkola			1 pim	
2.42,5	Sinikka Harju-45	KT	07.08 Kälviä			1 pk	
2.44,5	Eila Harju-47		KT	07.08 Kälviä			2 pk	
2.47,8	Hilkka Hukari-50	KT	30.08 Kälviä			3 pk	
2.50,4	Riitta Kalliosaari	Athlos	15.07 Jurva			3 pim TUL
2.56,8	Lahja Kukkurainen-44	NU	14.07 Kokkola			2 pim	
2.58,0	Leena Rimpilä-51	KoJy	30.08 Kälviä			4 pk	
							
							
							
	80m-a-62	
13,0	Marja Koivisto-46	KoJy	02.09 Raahe			2 po	
14,0	Tuula Koivisto-44	TU	02.09 Raahe			3 po	
14,2	Hillevi Martikainen	YK	16.09 Kannus			2-17 cup	
14,9	Eeva Uusitalo-45	KP	16.09 Kannus			3-17 cup	
15,2	Tuulia Laitalainen	KP					
15,2	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	23.09 Kannus			5-ott pim	
15,4	Ulla Isohanni-42	KP	15.07 Kokkola			2 pim	
15,7	Heli Kovioja		YK	23.09 Ylivieska			2-17 pk	
15,7	Riitta Kaivo-oja-48	YK	23.09 Ylivieska			3-17 pk	
15,7	Maj-Lis Salo		KoJy	16.09 Kannus			5-17 cup	
	---10---						
							
							
	Korkeus-62	
145	Maija Koivusaari-41	KU	14.07 Kokkola			1 pim	
143	Anna-M Aikioniemi-45	KaRi	11.08 Toijala
138	Carita Åvik		KoJy	22.09 Vaasa			3-16 skolM					
138	Hillevi Martikainen	YK	14.07 Kokkola			1-17 pim	
135	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	14.08 Kannus			1 pk	
135	Heli Kivioja		YK	10.07 Ylivieska			1-17 pk	
135	Tuula Satokangas-48	YR	22.07 Kalajoki			2 ka
135	Eila Katajala-46	YK	16.09 Kannus			2-17 cup	
135	H Peritalo		PK					
133	Helena Ohtamaa-47	NU	14.07 Kokkola			2-17 pim
	---10---	
133	Marja Koivisto-46	KoJy	17.09 Kokkola			2-17 pk	
132	Anna-Liisa Kolppanen-48	TU	22.07 Toholampi			1-17 pk	
132	H Korvela		KP					
132	Eila Harju-47		KT	23.09 Kälviä			1-15 pk	
							
							
	Pituus-62	
595	Maija Koivusaari-41	KU	26.08 Värnamo			1 mo	
537	Marja Koivisto-46	KoJy	23.09 Kannus			5-ott pim	
509	Helena Ohtamaa-47	NU	22.07 Ylivieska			2 ka	
493	Riitta Tuunala-43	KP	15.07 Kokkola			2 pim	
471	Rauha Jakola-44		SS	15.07 Kokkola			3 pim	
462	Maija-L Kivi		YK	26.09 Kokkola			1 opett	
458	Anna-Liisa Kolppanen-48	TU					
449	Hillevi Martikainen	YK	22.08 Ylivieska			1 pk	
448	Katri Jämsä		HK					
447	Tuula Satokangas-48	YR	29.08 Kokkola			1 so
	---10---
447	A Huttunen		PyPo	26.09 Kokkola			2 opett	
447	E Uusitalo		KP					
							
							
	Kuula-62	
10.99	Rauha Jakola-44		SS	01.09 Raahe			2 po	
10.20	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	22.08 Kannus			1 pk	
9.94	Terhi Hanhisalo-47	TU	22.08 Toholampi			1 pk	
9.93	Maija Koivusaari-41	KU	22.07 Ylivieska			1 ka	
9.87	Terttu Hanhisalo-46	TU					
9.71	Helena Oikemus-45	TU	01.08 Toholampi			2-17 pk	
9.41	Tuula Kauppinen-44	HT					
9.21	Lilja Palonen-44	YK	10.07 Ylivieska			1 pk
9,19	Sisko Järviluoma	NU	03.06 Nivala			1 olymp	
9.12	Ann Huttunen		PyPo	26.09 Kokkola			1 opett
	---10---	
9.03	Helena Saarenpää	TU	01.08 Toholampi			3-17 pk	
							
							
							
	Kiekko-62	
30.69	Ulla Isohanni-42	KP	23.09 Kajaani			1 semin					
29.87	Rauha Jakola-44		SS	02.09 Raahe			2 po	
29.82	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	02.09 Raahe			3 po	
26.68	Lilja Palonen-44	YK	14.07 Kokkola			3 pim	
24.86	Sirkka Jylkkä-46	KaJu	14.07 Kokkola			1-17 pim	
23.59	Marja Koivisto-46	KoJy	16.09 YK			1-17 cup	
23.15	H Korvela		KP					
23.06	Helena Oikemus-45	TU	14.07 Kokkola			2-17 pim	
22.10	Tarja Laitalainen	KP	16.09 YK			2-17 cup	
21.18	Sinikka Lempola-47	YK	23.09 Yliviska			1 pk	
							
							
	Keihäs-62	
38.51	Anni Rättyä-34		YK	16.09 Ylivieska			1 ka	
32.55	Terhi Hanhisalo-47	TU	01.09 Raahe			2 po	
30.69	Ulla Isohanni-42	KP					
30.29	Hilkka Murtoniemi	KV	01.09 Raahe			4 po	
28.57	Pirkko Palola-35	LV	15.07 Kokkola			2 pim	
27.32	Leena Määttälä-44	TU	22.08 Toholampi			2 pk	
27.07	Riitta Määttälä-47	TU	22.08 Toholampi			3 pk	
25.78	Helena Oikemus-45	TU	22.08 Toholampi			4 pk	
25.37	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP					
24.58	Lilja Palonen-44	YK	15.07 Kokkola			3 pim	
	---10---						
							
							
	5-ottelu-62	
3199	Marja Koivisto-46	KoJy	07.45-130-29,2—14,0-537		23.09 Kannus	1 pim	
2887	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	10.20-133-31,5—15,2-415		23.09 Kannus	2 pim	
2065	Riitta Ala-Korpela-47	KP	06.49-125-33,3—16,8-348		23.09 Kannus	3 pim	
1665	Tuulia Laitalainen-50	KP	05.68-110-35,1			23.09 Kannus	4 pim			
1636	Elina Kotila		KP	05.51-105-33,8			23.09 Kannus	5 pim	


	100m-61	
12,4	Maija Koivusaari-41	KU	02.07 Ylivieska			1 ka	
13,2	Helena Ohtamaa-47	NU	02.07 Ylivieska			2 ka	
13,8	Marja Koivisto-46	KoJy	04.06 Veteli			1-17 pk	
13,8	Leena Hirvikoski	KTU	17.09 Kokkola			1 so
13.9	Anna-Maija Aikioniemi	KR	30.07 Ii			1 ka
13,9	Kaisa Eskonniemi	YK	09.07 Ylivieska			1-17 cup	
14,0	Leena Hirvikoski	KTU	07.06 Kokkola			1 pk
14,0	Hillevi Martikainen	SL	30.07 Toholampi			2-17 pim	
14,1	Liisa Peltoniemi-44	KP-V	02.07 Kaustinen			1-17 cup	
14,2	Anja Horttanainen-45	YK	13.08 Toholampi			1-17 cup
	--10--	
14,2	Raija Sailas		NU	06.09 Nivala			2-17 pk	
14,2	Marlena Laukkanen	KV	04.10 Kokkola			2 pk	
14,2	Eeva Uusitalo-45	KP	13.08 Toholampi			2-17 pk
14,2	Martta Kumpula		NU						
14,2	Elli Jussila-45		SS					


13,8	Leena Hirvikoski		Kokkola .9							
							
	200m-61	
28,5	Leena Hirvikoski	KTU	10.09 Pietarsaari		2 ka
28,8	Riitta Tuunala-43	KP	03.09 Haapavesi			3 po	
29,7	Anna-Maija Aikioniemi	KR	16.07 Kalajoki			2 pim TUL
30,2	Eija Koistinen		Athlos	10.09 Pietarsaari		5 ka
30,3	Riitta Kalliosaari	Athlos	24.09 Oravainen			3 pim TUL
30,5	Anneli Järvinen		KTU	24.09 Oravainen			4 pim TUL
30,5	Tarja Laitalainen	KP	30.09 Kannus			5-ott pim	
30,7	Helena Kivioja-47	NU	03.09 Haapavesi			4 po	
							
							
							
	300m-61	
49,2	Helena Ohtamaa-47	NU	09.08 Nivala			1-17 pk	
49,5	Helena Kivioja-47	NU	29.07 Toholampi			1-17 pim	
							
							
	400m-61	
69,0	Pirkko Kotka		KP	08.08 Kannus			1 pk	
71,3	Marjatta Takala-46	TU	08.08 Kannus			2 pk	
73,0	Seija Löllö-47		TU	08.08 Kannus			3 pk	
73,8	Raija Haarala		YK	29.07 Toholampi			2 pim	
74,2	Tarja Laitalainen	KP					
							
							
							
	800m-61	
2.41,8	Pirkko Kotka		KP	03.09 Haapavesi			2 po	
2.43,0	Raija Haarala		YK	03.09 Haapavesi			3 po	
2.52,4	Raija Veiskola-49	VetU	06.09 Veteli			1 pk	
2.54,0	Salme Kokko		YK	30.07 Toholampi			3 pim	
2.57,8	Eila Tunkkari-49	VetU	06.09 Veteli			2 pk	
3.01,1	Riitta Ihamäki-50	VetU	06.09 Veteli			3 pk	
							
							
	80m-a-61	
12,9	Ulla Isohanni-42	KP	03.09 Haapavesi			2 po	
14,7	Tuula Koivisto-44	TU	16.07 Toholampi			2 ka	
14,8	Marja Koivisto-46	KoJy					
15,2	Riitta Tuunala-43	KP	01.10 Kannus			5-ott pim	
15,3	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	01.10 Kannus			5-ott pim	
15,4	Leena Määttälä-44	TU	13.08 Toholampi			2-17 cup	
15,6	Lilja Palonen-44	YK	13.08 Toholampi			4-17 cup	
15,6	Tarja Laitalainen	KP	01.10 Kannus			5-ott pim	
15,8	Eeva Uusitalo-45	KP	03.09 Haapavesi			4 po	
16,0	Maija-Liisa Sipilä-42	KP					
	---10---
16,5	Marja-Leena Mäkelä	KoJy	31.08 Kokkola			1-15 kunta	
							
							
							
	Korkeus-61	
148	Maija Koivusaari-41	KU	24.09 Joensuu			1 semin			
142	Anna-M Aikioniemi-45	KaRi	30.07 Ii			1-17 ka		
141	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	30.09 Kannus			5-ott pim
140	Tuula Satokangas-48	YR	03.06 Turku			1-17 liitto-p	
140	Marja Koivisto-46	KoJy	19.07 Kaarlela			1-17 pk	
136	Ulla Isohanni-42	KP	08.08 Kannus			2 pk	
135	Helena Ohtamaa-47	NU	16.07 Haapajärvi		1 ka
135	Mervi Pesola-46		KV	29.09 Kokkola			2-15+ koulu	
132	Tuula Koivisto-44		TU					
132	Kaija Alkula-45		KV	29.09 Kokkola			3-15+ koulu	
	--10--
131	Riitta Tuunala-43	KP	30.09 Kannus			5-ott pim
130	Vuokko Pönkänen		KV	14.06 Kokkola			2-15 pk	
130	Ritva Nevalainen	KoJy	14.06 Kokkola			3-15 pk	
130	Eila Katajala-46	YK	21.06 Ylivieska			2-17 pk	
130	Hillevi Martikainen	SL	06.07 Sievi			1 pk	
130	Maija-Liisa Sipilä-42	KP	29.07 Toholampi			2 pim	
130	Tarja Laitalainen	KP	08.08 Kannus			1-15 pk	
130	Raija Sailas		NU	09.08 Nivala			2-17 pk	
130	Marja Pesola		YR	01.10 Ykspihlaja		1-15 pk		
	--20--							
							
							
	Pituus-61	
577	Maija Koivusaari-41	KU	23.09 Joensuu			1 semin	
514	Marja Koivisto-46	KoJy	24.07 Kokkola			1-15 luok-k	
489	Riitta Tuunala-43	KP	01.10 Kannus			5-ott pim	
480	Helena Ohtamaa-47	NU	01.10 Nivala			1 pk					
474	Raija Sailas		NU	01.10 Nivala			2 pk					
462	Elli Jussila-45		SS					
461	Anja Horttanainen-45	YK					
460	Rauha Jakola-44		SS					
454	Eeva-Liisa Nisula	KP	13.08 Toholampi			1-15 cup	
449	Anna-Maija Aikioniemi	KR	16.07 Kalajoki			1 pim TUL							
	--10--
								
	Kuula-61	
10.48	Rauha Jakola-44		SS	29.07 Toholampi			1-17 pim	
10.45	Meimi Talus-Seppälä-37	AV	09.07 Alavieska			2 ka	
10.05	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	06.08 Mäntsälä			6-17 SM	
9.53	Helena Oikemus-47	TU	29.07 Toholampi			2-17 pim	
9.42	Sirkka Kujala-43	HT	29.07 Toholampi			2 pim	
9.13	Maija-Liisa Nuolioja	NU	28.05 Nivala			2 pk					
8.68	Leena Määttälä-44	TU	29.07 Toholampi			4-17 pim	
8.61	Lilja Palonen-44	YK	29.07 Toholampi			5-17 pim	
8.61	Terhi Hanhisalo-47	UK	06.09 Kokkola			1-17 pk	
8.48	Mirjami Aho-43		RP					
							
							
							
	Kiekko-61	
31.75	Sirkka Kujala-43	HT	06.06 Halsua			1 pk	
29.33	Lilja Palonen-44	YK	02.07 Ylivieska			1-17 ka	
28.72	Aulikki Harju-44	KP-V	06.06 Halsua			2 pk	
27.44	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	13.08 Toholampi			2-17 cup	
25.75	Rauha Jakola-44		SS	29.07 Toholampi			2-17 pim	
24.82	Helena Oikemus-45	TU	13.08 Toholampi			3-17 cup	
24.71	Maija Koivusaari-41	KU	08.08 Kannus			2 pk	
23.90	Meimi Talus-Seppälä-37	AV	29.07 Toholampi			2 pim	
23.72	Taina Roikola-44	KP	13.08 Toholampi			4-17 cup	
23.57	Mirjami Aho-44		RP	29.07 Toholampi			4-17 pim
	---10---	
23.20	Inkeri Aho-46		RP	29.07 Toholampi			5-17 pim	


							
							
							
							
	Keihäs-61	
37.54	Meimi Talus-Seppälä-37	AV	04.06 Alavieska			1 pk	
32.32	Maija Koivusaari-41	KU	04.06 Alavieska			2 pk	
31.81	Hilkka Murtoniemi	LV	03.09 Haapavesi			2 po	
30.79	Leena Määttälä-44	TU	03.09 Haapavesi			3 po	
28.58	Lilja Palonen-44	YK	30.07 Toholampi			1-17 pim	
26.18	Riitta Määttälä-47	TU	30.07 Toholampi			3-17 pim	
25.76	Rauha Jakola-44		SS					
25.49	Helena Oikemus-45	TU	30.07 Toholampi			4-17 pim	
24.77	Mirjami Aho-44		RP	30.07 Toholampi			5-17 pim	
							
							
							
							
	5-ottelu-61	
2960	Riitta Tuunala-43	KP	6,76-131-29,0—15,2-489	01.10 Kannus		1 pim	
2911	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	9,38-141-32,5—15,3-435	01.10 Kannus		2 pim	
2477	Tarja Laitalainen	KP	6,56-130-30,5—15,6-379	01.10 Kannus		3 pim	


	100m-60	
12,5	Maija Koivusaari-41	KU	06.06 Seinäjoki			1 kv	
12,9	Marjatta Päivärinta-43	KaJu	24.06 Kalajoki			2 kv	
13,5	Ulla Isohanni-42	KP	16.07 Ylivieska			3 pim	
13,5	Maija-Liisa Kivi-41	YK	29.06 Ylivieska			2 pk	
13,6	Ulla Sarlin		KaJu	05.07 Kalajoki			2-17 so	
13,7	Riitta Tuunala-43		KP					
13,8	Sanna Kärjä-43		KaJu	05.07 Kalajoki			3-17 so	
13,8	Anni Ylönen		PK			
13,9	Aili Spring-41		YK	08.06 Ylivieska			2 pk	
13,9	Eila Koistinen		Athlos	22.06 Pietarsaari		1 pk
	---10---		
13,9	Marja Koivisto-46	KoJy	24.08 Kokkola			1-15 pk	
13,9	Sirkka Tyynelä		PK					
							
							
	200m-60	
27,1	Maija Koivusaari-41	KU	18.08 Kannus			1 pk	
28,5	Riitta Tuunala-42	KP	04.09 Kannus			1 po	
28,8	Ulla Isohanni-42	KP	02.08 Ylivieska			1 ka	
29,1	Tellervo Määttänen-42	TU	18.08 Kannsu			2 pk	
29,2	Leena Määttälä-44	TU	02.08 Ylivieska			3 ka	
29,3	Marjatta Päivärinta-43	KaJu	17.07 Ylivieska			2 pim	
29,5	Lilja Palonen-44	YK	07.09 Ylivieska			1-17 pk	
30,1	Seija Löllö-47		TU	05.07 Toholampi			1 pk	
30,1	Marja Koivisto-46	KoJy					
30,2	Eeva-Liisa Kopsala	TU	05.07 Toholampi			2 pk	
	---10---
30,2	Kaisu Kolehmainen-43	YK	07.09 Ylivieska			2-17 pk	
							
							
	300m-60	
48,2	Marja Koivisto-46	KoJy	16.07 Ylivieska			1-17 pim	
48,4	Seija Löllö-47		TU	16.07 Ylivieska			2-17 pim	
48,5	Kaisa Eskonniemi	YK	02.08 Ylivieska			1-17 ka	
49,2	Tarja Laitalainen	KP	16.07 Ylivieska			4-17 pim	
49,5	Marjatta Takala-46	TU	16.07 Ylivieska			5-17 pim	
							
							
							
							
	400m-60	
67,6	Seija Löllö-47		TU	18.08 Kannus			1 pk	
68,3	Sanna Kärjä-43		KaJu	16.07 Ylivieska			1 pim	
68,6	Raija Haarala		YK					
69,0	Impi Luotoniemi		RP	21.08 Reisjärvi			1 pk					
70,2	Pirkko Kotka		KP	16.07 Ylivieska			3 pim	
71,2	Mirjami Aho-44		RP	26.07 Kannus			3 pk	
71,4	Helvi Pekkarinen-43	RP					
71,5	Marjatta Takala-46	TU					
72,0	Tarja Laitalainen	KP					
72,1	Lea Pöllä-45		KP	18.08 Kannus			2 pk	
73,0	Salme Kokko		YK					
							
							
							
							
	800m-60	
2.39,2	Sanna Kärjä-43		KaJu	24.06 Kalajoki			2 kv	
2.40,8	Raija Haarala		YK	04.09 Kannus			3 po	
2.44,8	Pirkko Kotka		KP	17.07 Ylivieska			1 pim	
2.48,7	Salme Kokko		YK	17.07 Ylivieska			3 pim	
2.54,8	Impi Luotoniemi		RP	03.07 Reisjärvi			1 ka					
2.59,0	Seija Löllö-47		TU	09.09 Toholampi			1 pk	
3.02,8	Ritva Purontaka		TU	17.07 Ylivieska			4 pim	
							
							
							
							
	80m-a-60	
12,7	Ulla Isohanni-42	KP	16.06 Kannus			1 pk	
14,1	Maija-Liisa Sipilä-42	KP	08.08 Kannus			5-ott pk	
14,2	Maija Koivusaari-41	KU	28.08 Kannus			5-ott pim	
14,6	Marja Koivisto-46	KoJy	06.09 Kokkola			1-17 pk	
15,0	Tuula Koivisto-44	TU	14.08 Kannus			1-17 cup	
15,0	Riitta Tuunala		KP	28.08 Kannus			5-ott pim	
15,5	Leena Määttälä-44	TU					
15,6	Lea Pöllä-45		KP	28.08 Kannus			5-ott pim	
15,7	Eeva Uusitalo-45	KP	17.07 Ylivieska			1-17 pim	
16,0	Annikki Keski-Ojala	KP					
	---10---						
							
							
							
	Korkeus-60	
147	Maija Koivusaari-41	KU	16.07 Ylivieska			1 pim	
143	Maija-Liisa Sipilä-42	KP	10.08 Toholampi			1 pk	
138	Ulla Isohanni-42	KP	16.07 Ylivieska			3 pim	
135	Rauha Jakola-44		SS	16.07 Ylivieska			1-17 pim	
135	Tuula Koivisto-44	TU	10.08 Toholampi			2 pk	
135	Lea Pöllä-45		KP					
135	Kaija Alkula-45		KV	(16.9) Kokkola			1-15 so	
133	Anna-Maija Aikioniemi	KTU	05.06 Kalajoki			1-17 pk
133	Marja Koivisto-46	KoJy	21.08 Ylivieska			1-17 ka	
132	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	27.08 Kannus			5-ott pim
	---10---	
131	Eeva Uusitalo-45	KP	07.08 Kannus			5-ott pk	
							

!!
135	Anna-Maija Aikioniemi	KTU	03.07 Oulainen			1 ka	ok						
							
	Pituus-60	
576	Maija Koivusaari-41	KU	10.07 Kannus			1 ka	
528	Marjatta Päivärinta-43	KaJu	10.07 Kannus			2 ka	
504	Aili Spring-41		YK	08.06 Ylivieska			1 pk	
495	Riitta Tuunala		KP	28.08 Kannus			5-ott pim	
475	Marja Koivisto-46	KoJy	27.07 Kokkola			1-15 pk	
469	Maija-Liisa Kivi-41	YK	18.09 Tornio			2 semin
468	Ulla Isohanni-42	KP	08.08 Kannus			5-ott pk	
465	Hillevi Martikainen	SL	04.07 Sievi			1-15 kotirata					
463	Tellervo Määttänen-42	TU	24.08 Toholampi			1 pk	
445	Rauha Jakola-44		SS	26.07 Kannus			2 pk	
	--10--
441	Liisa Peltoniemi-44	KP-V	17.07 Ylivieska			3-17 pim
441	Leena Määttälä-44	TU	24.07 Toholampi			2 ka	
441	Annikki Keski-Ojala	KP					
							
							
							
	Kuula-60	
11.36	Meimi Talus-37		AV	31.07 Merijärvi			1 ka
10.75	Hilkka Puutio		LV	28.07 Alavieska			2 pk	
10.35	Rauha Jakola-44		SS	04.09 Kannus			3 po	
9.85	Sisko Järviluoma	NU	5-6.6 Nivala			1 pk	
9.82	Maija Koivusaari-41	KU	02.06 Kannus			1 pk	
9.28	Lilja Palonen-44	YK	16.07 Ylivieska			2-17 pim	
9.12	Aulikki Harju-44	KP-V	21.08 Kaustinen			1-17 ka	
9.07	Helena Oikemus-45	TU	26.07 Kannus			2-17 pk	
8.95	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP					
8.90	Tellervo Kalliokoski	SS	
	---10---				
8.64	Sirkka Kujala-43	HT	11.08 Halsua			2 pk	
						
							
							
	Kiekko-60	
32.09	Sirkka Kujala-43	HT	11.08 Halsua			1 pk	
31.70	Aulikki Harju-44	KP-V	11.08 Halsua			2 pk	
31.49	Rauha Jakola-44		SS	02.08 Ylivieska			1-17 ka	
30.51	Elna Mäntykorpi-38	EE	04.09 Kannus			2 po	
29.37	Ulla Isohanni-42	KP	11.08 Kokkola			3 po	
29.10	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	10.08 Toholampi			1 pk	
28.86	Marjatta Päivärinta-43	KaJu	16.07 Ylivieska			1 pim	
28.69	Mirjami Aho-44		RP					
28.62	Meimi Talus-37		AV	16.07 Ylivieska			2 pim	
27.65	Maija Koivusaari-41	KU	11.09 Kannus			1 pk	
							
							
	Keihäs-60	
41.60	Meimi Talus-37		AV	27.09 Alavieska			1 pk	
33.32	Leena Määttälä-44	TU	04.09 Toholampi			1 pk	
32.96	Elna Mäntykorpi-38	EE	11.09 Kannus			1 pk	
32.23	Hilkka Puutio		LV	17.07 Ylivieska			2 pim	
29.90	Maija Koivusaari-41	KU	11.09 Kannus			2 pk	
25.95	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	08.08 Kannus			1 pk	
23.13	Helena Oikemus-45	TU	10.08 Toholampi			3 pk	
22.97	Ritva Pekkarinen	KP					
20.92	Taina Roikola-44	KP	17.07 Ylivieska			3-17 pim	
20.40	Mirjami Aho-44		RP	17.07 Ylivieska			4-17 pim	
	---10---						
							
							
	5-ottelu-60	
3694	Maija Koivusaari-41	KU	949-146-27,8—14,2-561	28.08 Kannus		1 pim	
3265	Ulla Isohanni-42	KP	839-134-29,1—13,1-468	08.08 Kannus		1 pk	
3008	Riitta Tuunala		KP	714-130-28,7—15,0-495	28.08 Kannus		2 pim	
2957	Maija-Liisa Sipilä-42	KP	788-137-30,5—14,1-429	08.08 Kannus		2 pk	


	100m-59	
12,6	Maija Koivusaari-41	KU	18.07 Ylivieska			1 pim	
12,7	Aili Spring-41		YK	18.07 Ylivieska			2 pim	
12,9	Maija-Liisa Kivi-41	YK	18.07 Ylivieska			3 pim	
13,0	Leena Kallio		YK	18.07 Ylivieska			4 pim	
13,1	Marjatta Päivärinta-43	KaJu	26.07 Ylivieska   		2 po	
13,1	Leena Niemelä		KaJu	19.07 Ylivieska			1-17 pim	
13,4	Ulla Isohanni-42	KP	19.07 Ylivieska			3-17 pim	
13,5	Marja Koivisto-46	KoJy	19.07 Ylivieska			4-17 pim	
13,5	Kaisa Eskonniemi	YK	19.07 Ylivieska			5-17 pim	
13,6	Riitta Tuunala		KP	19.07 Ylivieska			6-17 pim
	---10---	
13,7	Tuula Isohanni		EE	05.08 Alavieska			3 pk	
							
							
	200m-59	
26,9	Aili Spring-41		YK	26.07 Ylivieska			1 po	
27,6	Maija Koivusaari-41	KU	05.07 Ylivieska			2 ka	
28,4	Marjatta Päivärinta-43	KaJu	05.07 Ylivieska			3 ka	
29,0	Ulla Isohanni-42	KP	12.09 Toholampi			1 pk	
29,2	Maija-Liisa Kivi-41	YK	19.07 Ylivieska			2 pim	
29,3	Riitta Tuunala		KP	12.09 Toholampi			2 pk	
29,5	Marja Koivisto-46	KoJy	18.09 Pietarsaari		1 pk
29,8	Tellervo Määttänen-42	TU	12.09 Toholampi			3 pk	
30,1	Sanna Kärjä-43		KaJu	23.09 Kalajoki			1-17 pk	
30,3	Ritva Huuki-38		KP	05.07 Ylivieska			4 ka
	---10---	
30,5	Leena Määttälä-44	TU	09.08 Toholampi			1 pk							
							
							
	300m-59	
48,2	Kaisa Eskonniemi	YK	18.07 Ylivieska			1-17 pim	
49,3	Sanna Kärjä-43		KaJu					
50,2	Tuula Isohanni		EE	18.07 Ylivieska			2-17 pim	
50,5	Raija Haarala		YK	09.08 Ylivieska			4-17 ka	
50,5	Mirjami Aho-44		RP	18.07 Ylivieska			3-17 pim	
51,4	Paula Hautamäki		YK	18.07 Ylivieska			4-17 pim	
52,2	Leena Määttälä-44	TU	18.07 Ylivieska			5-17 pim	
52,4	Inkeri Aho-46		RP	18.07 Ylivieska			6-17 pim	
53,2	Lea Alakorpi		KP	18.07 Ylivieska			7-17 pim	
54,2	Kaisa Seppälä-45	YK	18.07 Ylivieska			8-17 pim	
	---10---						
							
							
	400m-59	
68,8	Tellervo Määttänen-42	TU	18.07 Ylivieska			1 pim	
68,8	Raija Haarala		YK	24.06 Ylivieska			1 pk	
69,1	Sanna Kärjä-43		KaJu	24.06 Ylivieska  		2 pk	
70,2	Aili Spring-41		YK	25.09 Ylivieska			1 pk				
70,4	Salme Kokko		YK	18.07 Ylivieska			4 pim	
71,0	Elvi Pekkarinen		TU	18.07 Ylivieska			5 pim	
72,0	Leena Määttälä-44	TU	26.07 Toholampi			2 pk	
75,1	Pirkko Kotka		KP	06.09 Kannus			1 pk	
77,4	Kaarina Natri		YK	18.07 Ylivieska			6 pim	
80,1	Kaarina Pennanen	KP	06.09 Kannus			2 pk	
	---10---						
							
							
	800m-59	
2.31,8	Raija Haarala		YK	26.07 Ylivieska			1 po	
2.36,0	Sanna Kärjä-43		KaJu	26.07 Ylivieska			3 po	
2.37,8	Salme Kokko		YK	19.07 Ylivieska			3 pim	
2.42,2	Elvi Pekkarinen		TU	19.07 Ylivieska			4 pim	
2.50,8	Kaarina Natri		YK	19.07 Ylivieska			5 pim	
2.55,8	Elna Mäntykorpi-38	EE	20.09 Kannus			1 pk	
2.56,8	Pirkko Kotka		KP	20.09 Kannus			2 pk	
3.12,9	Lea Alakorpela-45	KP	20.09 Kannus			3 pk	
							
							
	80m-a-59	
12,7	Ulla Isohanni-42	KP	12.07 Kaarina				
14,0	Maija Koivusaari-41	KU	06.09 Kannus			5-ott pim	
14,4	Leena Niemelä		KaJu	19.07 Ylivieska			2-17 pim	
14,6	Aili Spring-41		YK	19.07 Ylivieska			1 pim	
14,8	Maija-Liisa Kivi-41	YK	19.07 Ylivieska			2 pim	
15,1	Maija-Liisa Sipilä-42	KP					
16,6	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP					
16,9	Salme Kokko		YK	19.07 Ylivieska			3 pim	
18,1	Arja Hosionaho		NU	28.06 Nivala			2 ka	
19,1	Liisa Ajakainen		RP	16.08 Reisjärvi			1 pk	
	---10---						
							
							
							
							
	Korkeus-59	
141	Maija Koivusaari-41	KU	07.06 Kokkola			1 kv	
140	Aili Spring-41		YK	18.07 Ylivieska			1 pim	
140	Lea Kolppanen-45	LV	14.06 Kannus			1-17 pk	
136	Maija-Liisa Sipilä-42	KP					
135	Terttu Takalo-37	NU	18.07 Ylivieska			3 pim	
135	Ulla Isohanni-42	KP	28.06 Nivala			1 ka	
133	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	28.07 Kannus			1 pk	
130	Sanna Kärjä-43		KaJu	23.09 Kalajoki			1-17 pk	
130	Terttu Himanka-41	KaJu	16.08 Kalajoki			1-17 pk	
130	Marjatta Päivärinta-43	KaJu	07.06 Kokkola			4 kv	
	---10---
130	Elli Ojala		SS	18.07 Ylivieska			4 pim	
130	Kirsti Ylikangas	AV	31.07 Ylivieska			5 pim	
130	Lea Pöllä-45		KP	16.08 Kokkola			3-ott pim					
130	Anneli Lund		HK	20.09 Haapajärvi		1-17 pk	
							
							
	pituus-59	
572	Maija Koivusaari-41	KU	19.07 Ylivieska			1 pim	
564	Aili Spring-41		YK	09.08 Ylivieska			1 ka	
515	Marjatta Päivärinta-43	KaJu	19.07 Ylivieska			1-.17 pim	
473	Ulla Isohanni-42	KP	31.05 Kannus			3 pk	
473	Leena Niemelä		KaJu	19.06 Kalajoki			3 ka	
468	Riitta Tuunala-43	KP	20.09 Kannus			1-17 pk	
466	Leena Määttälä-44	TU	19.07 Ylivieska			2-17 pim	
466	Maija-Liisa Kivi-41	YK	09.08 Ylivieska			3 ka	
465	Lea Kolppanen-45	LV	07.06 Lohtaja			1-17 pk	
458	Marja Koivisto-46	KoJy	07.06 Lohtaja			2-17 pk	
	---10---
454	Liisa Peltoniemi-44	KP-V	13.09 Kaustinen			1-17 pk	
450	Tellervo Määttänen-42	TU	19.07 Ylivieska			3 pim	
							
							
	kuula-59	
11.18	Meimi Talus-37		AV	30.08 Alavieska			1 ka	
10.18	Maija Koivusaari-41	KU	12.07 Kannus			3 ka	
9.90	Rauha Jakola-44		SS	13.09 Sievi			1 pk	
9.84	Elli Ojala		SS	13.09 Sievi			2 pk	
9.80	Elna Mäntykorpi-38	EE	26.07 Ylivieska			3 po	
9.43	Aila Niemi-34		LV	14.06 Kannus			2 pk	
9.42	Anna Tolonen    	AV	16.09 Alavieska			2 pk	
9.22	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP					
9.05	Aulikki Harju-44	KP-V	16.08 Räyrinki			1-17 pk	
8.99	Ritva Huuki-38		KP	14.06 Kannus			3 pk	
	---10---						
							
							
	kiekko-59	
32.50	Meimi Talus-37		AV	18.07 Ylivieska			1 pim	
32.14	Elna Mäntykorpi-38	EE	18.07 Ylivieska			2 pim	
29.10	Sisko Tuikka-37		TU	20.09 Kannus			2 pk	
28.80	Sirkka Kujala-43	HT	29.07 Halsua			1 pk	
28.79	Ritva Huuki-38		KP	18.07 Ylivieska			3 pim	
28.69	Maija Koivusaari-41	KU					
28.31	Inkeri Kujala-25	HT	12.07 Reisjärvi			1 ka	
27.17	Ulla Isohanni-42	KP					
27.14	Mirjami Aho-44		RP	12.07 Reisjärvi			2 ka	
26.34	Marjatta Päivärinta-43	KaJu	18.07 Ylivieska			3-17 pim					
	---109---						
							
	keihäs-59	
44.67	Meimi Talus-37		AV	07.06 Alavieska			1 pk	
41.33	Anni Rättyä-34		NU	21.06 Nivala			1 ka	
34,63	Elna Mäntykorpi-38	EE	12.07 Kannus			1 ka	
31.63	Hilkka Puutio		LV	19.07 Ylivieska			3 pim	
31.48	Ritva Huuki-38		KP	19.07 Ylivieska			4 pim	
30.58	Leena Määttälä-44	TU	20.09 Kannus			2 pk	
28.60	Sointu Savola-43	RP	16.08 Reisjärvi			1 pk	
27.95	Maija Koivusaari-41	KU					
27.23	Raija Hietala  		NU	21.06 Nivala			2 ka	
25.30	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP					
	---10---						
							
							
	5-ottelu-59	
3616	Maija Koivusaari-41	KU	9.58-138-27,6—14,0-551	06.09 Kannus		1 pim	
3113	Ulla Isohanni-42	KP	7.80-133-29,1—12,8-420	06.09 Kannus		2 pim	
2793	Maija-Liisa Sipilä-42	KP				06.09 Kannus		3 pim	
2649	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP				06.09 Kannus		4 pim	




	100m-58	
12,8	Maija Koivusaari-41	KU	03.08 Kauniainen		4 SM	
12,8	Aili Spring-41		YK					
13,2	Marjatta Päivärinta-43	KaJu	13.07 Kokkola			2-17 pim	
13,5	Leena Kallio		YK	14.09 Ylivieska			2 kunta	
13,6	Raija Haarala		YK	14.09 Ylivieska			3 kunta	
13,6	Ulla Isohanni-42	KP	28.09 Kannus			1 so	
13,7	Marita Koskinen-39	KoJy	11.06 Kokkola			1 pk	
13,9	Tellervo Määttänen-42	TU	11.06 Toholampi			1 pk	
13,9	Ritva Määttänen-43	TU	28.09 Kannus			3 so	
14,0	Anni Ylönen45		PU	29.06 Perho			1 luok-k	
	---10---						
							
							
	200m-58	
26,8	Aili Spring-41		YK	02.07 Ylivieska			1 pk	
28,7	Marjatta Päivärinta-43	KaJu	30.08 Kannus			5-ott pim	
28,9	Maija Koivusaari-41	KU	05.10 Kannus			5-ott pim
29,2	Arja Niemelä-45		KV	10.08 Kannus			4 po	
29,3	Ulla Isohanni-42	KP	30.08 Kannus			5-ott pim	
29,3	Marita Koskinen-39	KoJy	08.06 Kokkola			1 ka	
29,8	Tellervo Määttänen-42	TU	07.08 Kannus			3 pk	
31,0	Ritva Huuki-38		KP	13.07 Kokkola			2 pim	
31,0	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	07.08 Kannus			4 pk	
31,5	Kaarina Perälahti-41	KP					
	---10---						
							
							
							
	300m-58	
44,9	Aili Spring-41		YK	06.08 Ylivieska			1-17 pk	
47,2	Kaisa Eskonniemi	YK	10.09 Ylivieska			1-17 pk	
47,6	Anja Horttanainen-45	YK	10.09 Ylivieska			2-17 pk	
47,8	Arja Niemelä-45		KV	30.07 Kokkola			1-15 pk	
47,8	Raija Haarala		YK	06.08 Ylivieska			2-17 pk	
							
							
							
	400m-58	
66,4	Arja Niemelä-45		KV	13.07 Kokkola			1 pim	
67,8	Raija Haarala		YK	13.07 Kokkola			2 pim	
69,8	Tellervo Määttänen-42	TU	15.06 Kannus			1 pk	
73,2	Elvi Pekkarinen-43	RP	13.07 Kokkola			3 pim	
73,9	Lea Poutanen-45		LV	06.07 Lohtaja			1 pk	
82,4	Talvikki Landin-37	KP	07.10 Kannus			1 pk	
							
							
							
	800m-58	
2.33,8	Raija Haarala		YK	10.08 Kannus			3 po	
2.40,3	Arja Niemelä-45		KV	13.07 Kokkola			2 pim	
2.45,2	Elvi Pekkarinen-43	RP	13.07 Kokkola			3 pim	
2.53,3	Inkeri Aho-46		RP					
3.03,1	Mirja Ajakainen-43	RP					
3.05,0	Talvikki Landin-37	KP	10.08 Kannus			2 po	
							
							
							
							
	80m-a-58	
12,8	Ulla Isohanni-42	KP	13.07 Kokkola			1-17 pim	
14,6	Terttu Takalo-37	NU	13.07 Kokkola			1 pim	
15,0	Aili Spring-41		YK	06.08 Ylivieska			1-17 pk	
15,0	Maija Koivusaari-41	KU	05.10 Kannus			5-ott opim	
15,3	Sirkka Jutila-41	AV	13.07 Kokkola			2-17 pim	
15,4	Marja-Liisa Sipilä	KP	13.07 Kokkola			3-17 pim	
15,5	Marjatta Päivärinta-43	KaJu	31.08 Kannus			5-ott pim
16,0	Helinä Niemelä		NU	06.08 Ylivieska			2-17 pk	
16,9	Ritva Huuki-38		KP	31.08 Kannus			5-ott pim	
16,9	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP	31.08 Kannus			5-ott pim
	---10---						
							
							
							
	Korkeus-58	
146	Maija Koivusaari-41	KU	04.10 Kannus			5-ott pk	
140	Terttu Takalo-37	NU	22.06 Nivala			1 ka	
140	Aili Spring-41		YK	30.08 Kannus			5-ott pim	
136	Maija-Liisa Sipilä-42	KP	10.08 Kannus			2 po	
134	Marjatta Päivärinta-43	KaJu	04.10 Kannus			5-ott pim	
134	Terttu Luoma-Tokoi-44	KP					
134	Lea Kolppanen-45	LV					
133	Kirsti Ylikangas	AV					
132	Ulla Isohanni-42	KP					
130	Liisa Hyyppä-41		KP	15.06 Kannus			3 pk
	---10---	
130	Terttu Himanka-41	KaJu	17.07 Kalajoki			1-17 pk	
130	Anneli Lund		HK	07.08 Haapajärvi		1-17 pk	
130	Lahja Kukkurainen-44	NU	31.08 Nivala			1-17 pk					
							
							
							
	Pituus-58	
541	Aili Spring-41		YK	14.09 Ylivieska			1 kunta	
528	Maija Koivusaari-41	KU	03.08 Espoo			4 SM	
486	Marjatta Päivärinta-43	KaJu	06.07 Ylivieska			1-16 pk	
486	Tellervo Määttänen-42	TU	27.07 Nivala			3 ka	
454	Ulla Isohanni-42	KP	27.07 Veteli			1 ka	
451	Anja Horttanainen-45	YK					
450	Tuula Isohanni		EE	27.07 Eskola			2-17 ka	
449	Aira Airaksinen		HK					
446	Leena Niemelä		KaJu	13.07 Kokkola			3-17 pim	
445	Raija Haarala		YK	14.09 Ylivieska			2 kunta	
	---10---						
							
							
	Kuula-58	
10.76	Meimi Talus-37		AV	10.08 Kannus			1 po	
9.93	Aila Niemi-34		LV	10.08 Kannus			2 po	
9.65	Sirkka Kujala-43	HT	08.07 Halsua			1 pk	
9.54	Elna Mäntykorpi-38	EE	13.07 Kokkola			3 pim	
9.36	Maija Koivusaari-41	KU	04.10 Kannus			5-ott pk	
9.13	Anna-M Känsäkangas	KP-V	08.07 Halsua			2 pk	
8.98	Ritva Kujala-33		HT	08.07 Halsua			3 pk	
8.92	Ritva Huuki-38		KP	30.08 Kannus			5-ott pim	
8.75	Marjatta Päivärinta-43	KaJu	17.07 Kalajoki			1-17 pk	
8.71	Tuula Kauppinen-44	HT	08.07 Halsua			4 pk	
	---10---						
							
							
	Kiekko-58	
32.15	Elna Mäntykorpi-38	EE	10.08 Kannus			1 po	
29.45	Meimi Talus-37		AV	15.06 Kannus			2 pk	
27.94	Ritva Huuki-38		KP	07.10 Kannus			2 pk	
27.85	Sisko Tuikka-37		TU	28.09 Kannus			1 so	
26.76	Mirjami Aho-44		RP	13.07 Kokkola			1-17 pim	
25.72	Ulla Isohanni-42	KP	07.10 Kannus			3 pk	
25.69	Maija Koivusaari-41	KU	03.07 Kannus			3 pk	
24.74	Anneli Lund		HK	29.08 Haapajärvi		2-17 pk	
22.81	Marjatta Päivärinta-43	KaJu	31.08 Kannus			3 pk	
22.35	Inkeri Aho-46		RP	13.07 Kokkola			2-17 pim	
	---10---						
							
							
	Keihäs-58	
41.92	Meimi Talus-37		AV	03.08 Espoo			2 SM	
33.18	Elna Mäntykorpi-38	EE	07.10 Kannus			1 pk	
31.92	Hilkka Puutio		LV	15.06 Kannus			2 pk	
31.54	Aila Niemi-34		LV	13.07 Kokkola			3 pim	
30.92	Ritva Huuki-38		KP	31.08 Kannus			2 pk	
28.43	Helena Keski-Petäjä-41	KP	13.07 Kokkola			1-17 pim	
27.83	Pirkko Melartin		YK	13.07 Kokkola			4 pim	
25.67	Sointu Savola-43	RP	17.08 Reisjärvi			1 pk	
24.38	Anneli Lund		HK	04.09 Haapajärvi		1-17 pk	
23.71	Sisko Tuikka-37		TU	28.09 Kannus			2 so	
	---10---						
							
							
	5-ottelu-58	
3420	Maija Koivusaari-41	KU	146-28,9-936—15,0-515	05.10 Kannus		1 pk	
3253	Aili Spring-41		YK	140-28,7-785—15,0-505	31.08 Kannus		1 pim	
3081	Marjatta Päivärinta-43	KaJu	133-28,7-853—15,5-480	31.08 Kannus		2 pim	
2971	Ulla Isohanni-42	KP	128-29,3-741—14,4-437	31.08 Kannus		3 pim	
2643	Maija-Liisa Sipilä-42	KP	136-32,3-770---15,8-420	31.08 Kannus		4 pim	


	100m-57	
12,8	Aili Spring-41		YK	04.08 Ylivieska			2s2-17 SM	
13,0	Maija Koivusaari-41	KP	28.07 Oulu			4 po	
13,4	Birgitta Nyqvist	YK					
13,6	Tellervo Määttänen-42	TU	18.08 Toholampi			2-17 pk					
13,8	Ulla Isohanni-42	KP	23.07 Kokkola			2 kv	
13,9	Marita Koskinen-39	KoJy	23.07 Kokkola			3 kv	
14,0	Leena Niemelä		KaJu	21.06 Kalajoki			2 ka	
14,0	Airi Forss		KaRi	21.06 Kalajoki			3 ka
14,1	Helinä Erkkilä		KaJu	11.08 Kalajoki			2 pk					
14,1	Leena Kallio		YK					
	---10---						
							
							
							
	200m-57	
27,7	Aili Spring-41		YK	22.09 Kylmäkoski				
28,7	Marita Koskinen-39		KoJy	28.07 Oulu			3 po	
29,0	Birgitta Nyqvist	YK	28.07 Oulu			4 po			
29,7	Tellervo Määttänen-42	TU	01.09 Ylivieska			2 ka	
29,8	Maija Koivusaari-41	KP	01.09 Ylivieska			3 ka	
30,1	Salme Salopuro		YK	25.09 Ylivieska			2 pk	
30,2	Ulla Isohanni-42	KP	01.09 Ylivieska			4 ka	
30,9	Arja Niemelä-45		KV	21.08 Kokkola			2 pk	
31,1	Raija Haarala		YK	01.09 Ylivieska			6 ka
31,2	Anja Horttanainen-45	YK	25.09 Ylivieska			3 pk	
	-10-
							
							
	400m-57	
69,2	Tellervo Aho-42		VetU	01.09 Veteli			1 pk	
74,0	Maija Vuorisalo-43	LV	08.09 Kannus			1 ka	
74,4	Maija-Tuulikki Palola-42 LV	08.09 Kannus			2 ka	
75,0	Talvikki Landin-37	KP	14.07 Kannus			1 pim	
77,6	Maiju Kujala-42		HT	01.09 Veteli			2 pk	
82,8	Liisa Luostari-40	KP	08.09 Kannus			4 ka	
86,0	Maire Kortteenperä-41	VetU	01.09 Räyrinki			3 pk	
89,5	Marjatta Pöyhönen	VetU					
							
							
							
							
	800m-57	
2.39,4	Tellervo Aho-42		VetU	28.07 Oulu			3 po	
2.41,1	Lea Poutanen-39		LV	28.07 Oulu			4 po	
2.47,9	Mirjami Aho-44		RP	20.09 Reisjärvi			1 pk	
2.51,8	Inkeri Aho-46		RP	20.09 Reisjärvi			2 pk 	
2.54,2	Irja Ajakainen		RP	20.09 Reisjärvi			3 pk	
2.55,0	Arja Niemelä		KV	07.07 Lohtaja			1 ka	
2.55,7	Kaisa Kumpula-37	NU					
2.56,0	Maija-Tuula Palola	LV	07.07 Lohtaja			2 ka	
2.57,0	Kaisa Pelo		NU					
3.02,0	Maija Koskela		NU
	---10---					
3.03,0	Aino Pelo		NU					
							
							
	80m-a-57	
13,2	Ulla Isohanni-42	KP	04.08 Ylivieska			2-17 SM	
13,7	Sirkka Jutila-41	AV	04.08 Ylivieska			2h2-17 SM	
14,1	Ritva Säätelä-32	LV	15.08 Alavieska			2 ppk	
15,4	Arja Niemelä		KV	14.07 Kannus			3-17	
15,8	Terttu Takalo-37	NU	15.09 Nivala			5-ott	
16,1	Maija-L Sipilä		KP	08.09 Kannus			3 ka	
16,4	Tellervo Määttänen-42	TU	21.08 Kannus			1-17 pk	
16,6	Katri Ruosteensaari	NU	15.09 Nivala			5-ott	
18,4	Aila Saariaho		LV					
							
							
							
							
	Korkeus-57	
140	Terttu Takalo-37	NU	14.07 Kannus   			1 pim	
136	Aili Spring-41		YK	01.09 Ylivieska			1-17 ka	
135	Maija-Liisa Sipilä-42	KP	14.07 Kannus			1-17 pim	
133	Eila Uusitalo-35	TU	14.07 Kannus			2 pim	
132	Kirsti Ylikangas	AV	15.08 Alavieska			1 pk	
131	Anneli Lund		HK	26.08 Reisjärvi			3-ott	
130	Liisa Hyyppä-41		KP					
130	Ritva Säätelä-32		LV					
130	Ulla Isohanni-42	KP	01.09 Ylivieska			3-17 ka	
130	Maija Koivusaari-41	KP	01.09 Ylivieska			4-17 ka	
	---10---							
							
							
	Pituus-57	
540	Aili Spring-41		YK	25.09 Ylivieska			1 pk	
501	Maija Koivusaari-41	KU	04.08 Ylivieska			4-17 SM	
459	Tellervo Määttänen-42	TU	28.07 Oulu			2 po	
458	Airi Forss		KaRi					
458	Salme Salopuro		YK	25.09 Ylivieska			2 pk	
450	Tuula Kauppinen-44	HT	30.05 Halsua			1-14 pk		Ylikylän kentän vihkiäiskilpailu			
449	Maija Vuorisalo-43	LV	08.08 Kannus			2-17 pk	
444	Maija-Tuulikki Palola-42 LV	07.07 Lohtaja			1 ka	
431	Leena Niemelä		KaJu	05.06 Kokkola			1-17 pk	
429	Maria Päivärinta	YlivVe	21.08 Kokkola			1 pk
	--10--
427	Ritva Purontaka		TU	18.08 Toholampi			2-17 pk	
425	Kirsti Ylikangas	AV	15.08 Alavieska			2 pk	
							
							
	Kuula-57	
10.41	Meimi Talus-37		AV	11.07 Alavieska			1 pk	
10.04	Aila Niemi-34		LV	14.07 Kannus			2 pim	
9.46	Pirkko Palola-35	LV	07.07 Lohtaja			2 ka	
9.00	Onerva Korpikoski	KoJy	10.07 Kokkola			1-16 pk	
8.52	Maija Koivusaari-41	KP	05.09 Kannus			1-17 pk					
8.50	Elna Mäntykorpi-38	EE					
8.49	Aino Pelo		NU	14.08 Nivala			2 pk					
8.40	Anna-M Känsäkangas	KP-V	21.08 Kokkola			2-17 pk	
8.29	Ritva Huuki-38		KP	08.09 Kannus			4 ka	
8.23	Terttu Takalo-37	NU	14.09 Nivala			5-ott pim	
	---10---						
							
							
							
	Kiekko-57	
34.09	Elna Mäntykorpi-38	EE	14.07 Kannus			1 pim	
31.81	Sisko Tuikka-37		TU	28.07 Oulu			2 po	
29.93	Lyyli Polvi		LV	14.07 Kannus			3 pim	
28.81	Eila Uusitalo-35	TU	17.07 Toholampi			3 pk	
27.39	Aila Niemi-34		LV	15.08 Alavieska			1 pk	
26.63	Ritva Huuki-38		KP					
26.30	Pirkko Palola-35	LV	15.08 Alavieska			2 pk	
24.63	Anneli Lund		HK	05.09 Haapajärvi		1-16 pk	
23.52	Maija Koivusaari-41	KP	15.08 Alavieska			3 pk	
23.50	Eila Myllylä		HK	05.09 Haapajärvi		2-16 pk	
		
vahvistamaton							
28,60	Maija Koivusaari-41	KU	10.06 Toholampi			1 ka
							
	Keihäs-57	
40.96	Meimi Talus-37		AV	11.08 Valkeakoski		6 SM	
33.83	Hilkka Puutio		LV	11.07 Alavieska			2 pk	
32.88	Pirkko Palola-35	LV	07.07 Lohtaja			1 ka	
32.69	Aila Niemi-34		LV	15.08 Alavieska			2 pk	
31.98	Elna Mäntykorpi-38	EE	11.07 Alavieska			3 pk	
30.45	Sanni Karvonen-34	HT					
29.37	Maija Koivusaari-41	KP	08.08 Kannus			1-17 pk	
28.79	Helena Keski-Petäjä-41	KP	08.08 Kannus			2-17 pk	
26.74	Onerva Korpikoski	KoJy	14.07 Kannus			1-17 pim	
26.39	Liisa Luostari-40	KP	08.08 Kannus			3-17 pk	
	---10---						
							
							
	5-ottelu-57	
2553	Terttu Takalo-37	NU		15.09 Nivala		1 pim	
2232	Katri Ruostesaari	NU		15.09 Nivala		2 pim	
2063	Sirkka Jutila-41	AV		15.09 Nivala		3 pim	


	100m-56	
13,4	Aili Spring-41		YK	29.07 Kannus			2 po	
13,4	Maija Koivusaari-41	KP	12.08 Lohtaja			h ka	
13,4	Maija-Liisa Kivi-41	YK	29.08 Ylivieska			2 pk	
13,4	Birgitta Nyqvist	YK	29.08 Ylivieska			3 pk	
13,7	Marita Koskinen-39	KoJy	06.09 Kokkola			1 pk	
13,8	Sirkka Jutila-41	AV	08.07 Alavieska			1 pk	
13,9	Tellervo Määttänen-42	TU	19.08 Toholampi			1-17 pk	
14,0	Elli Ojala		SS	16.09 Sievi			1 pk	
14,1	Salme Salopuro		YK	16.09 Alavieska			6 ka	
14,2	Maija Kilgast		KV	17.06 Kokkola 			2 kv
	---10---
14,2	Hilkka Vähäkorpela-33	KP	22.08 Kannus			2 pk		
14,2	Marjatta Malkamäki	SS	16.09 Sievi			2 pk	
							
							
	200m-56	
28,8	Birgitta Nyqvist	YK	29.07 Kannus			2 po	
28,8	Aili Spring-41		YK	09.09 Ylivieska			1 ka	
28,9	Hilkka Vähäkorpela-33	KP	29.07 Kannus			3 po	
29,0	Maija-Liisa Kivi-41	YK	09.09 Ylivieska			2 ka	
29,5	Tellervo Määttänen-42	TU	09.09 Ylivieska			3 ka	
29,6	Salme Salopuro		YK	09.09 Ylivieska			5 ka	
30,9	Sirkka Jutila-41	AV					
31,8	Ritva Huuki-38		KP					
32,4	Eila Säätelä-38		LV	22.07 Lohtaja			2 pim	
33,2	Ritva Säätelä-32	LV	22.07 Lohtaja			3 pim	
	---10---						
							
							
	800m-56	
2.36,5	Lea Poutanen-39		LV	29.07 Kannus			3 po	
2.37,8	Ritva Säätelä-32	LV	29.07 Kannus			4 po	
2.50,0	Elna Mäntykorpi-38	EE					
3.04,2	Terttu Takalo-37	NU	22.07 Lohtaja			3 pim	
3.17,5	Eila Pajunpää-39	LV	12.08 Lohtaja			2 ka	
							
							
							
	80m-a-56	
13,7	Hilkka Vähäkorpela-33	KP	29.07 Kannus			1 po	
14,8	Ritva Säätelä-32	LV	29.07 Kannus			4 po	
15,8	Terttu Takalo-37	NU	22.07 Lohtaja			3 pim	
16,1	Ulla Isohanni-42	KP	22.07 Lohtaja			1-17 pim	
16,3	Sirkka Jutila-41	AV					
16,7	Arja Niemelä		KV	12.08 Lohtaja			2 ka	
16,7	Marja Taisto		AV					
							
							
	Korkeus-56	
143	Terttu Takalo-37	NU	19.08 Nivala			1 ka	
135	Eila Säätelä-38		LV	29.07 Kannus			2 po	
135	Marja Taisto		AV	22.07 Lohtaja			1-17 pim	
132	Hilkka Vähäkorpela-33	KP	22.08 Kannus			1 pk
130	Maija-Liisa Sipilä-42	KP	10.06 Kannus			1-17 ka	
130	Anneli Perälä		PInto	05.07 Kokkola			1-15 pk
130	Kirsti Viljamaa		NU	22.07 Lohtaja			2 pim		
130	Anneli Lund		HK	28.08 Haapajärvi		1-16 alues	
130	Helli Pöllä		SL	29.08 Ylivieska			2 pk	
130	Aili Spring-41		YK	29.08 Ylivieska			3 pk
	---10---	
130	Liisa Hyyppä-41		KP	20.09 Kannus			2-17 koulu	
130	Anja Koskela-38		YK					
130	Siviä Koskela		YK					
														
							
	Pituus-56	
517	Aili Spring-41		YK	24.06 Ylivieska			1-17 ka	
488	Vuokko Valavaara-33	KV					
481	Maija Koivusaari-41	KP	19.09 Kannus			1-17 pk	
474	Maija-Liisa Kivi-41	YK	22.07 Lohtaja			2-17 pim	
470	Tellervo Määttänen-42	TU	09.09 Ylivieska			3 ka	
464	Salme Salopuro		YK	29.08 Ylivieska			2 pk	
462	Hilkka Vähäkorpela-33	KP					
459	Terttu Takalo-37	NU	26.07 Nivala			3 pk	
456	Kaija Videnoja		KP	20.09 Kannus			2-17 koulu	
449	Tuulikki Niemelä	KaJu					
	---10---							
448	Sirkka Jutila-41	AV	05.09 Alavieska			1 lk					
441	Anna-Liisa Takala-33	TU	11.09 Toholampi			2	
							
							
							
							
	Kuula-56	
10.05	Aila Niemi-34		LV	21.09 Kokkola			1 pk	
9.55	Sirkka Jutila-41	AV	08.07 Alavieska			1-17 pk	
9.55	Meimi Talus-37		AV					
9.40	Pirkko Palola-35	LV	21.09 Kokkola			2 pk	
9.00	Eila Säätelä-38		LV	21.09 Kokkola			3 pk	
8.97	Ritva Huuki-38		KP					
8.95	Ritva Kolanen		KV	21.09 Kokkola			4 pk	
8.75	Elna Mäntykorpi-38	EE					
8.55	Sisko Tuikka-37		TU	22.07 Lohtaja 			3 pim	
8.49	Aino Rautiainen		TU			
	---10---		
8.35	Lyyli Polvi		LV	12.08 Lohtaja			2 ka	
							
							
	Kiekko-56	
31.12	Elna Mäntykorpi-38	EE	29.07 Kannus			1 po	
30.40	Sisko Tuikka-37		TR	19.08 Toholampi			1 pk	
29.96	Anna-Maija Erkinheimo	KV	03.09 Kokkola			2 kv					
28.76	Lyyli Polvi		LV	12.08 Lohtaja			1 ka	
27.10	Aila Niemi-34		LV					
23.95	Raija Paavolainen	KV	22.07 Lohtaja			1-17 pim	
							
							
							
	Keihäs-56	
34.58	Meimi Talus-37		AV					
33.63	Anna-M Erkinheimo-39	KV					
32.83	Hilkka Puutio		LV	12.08 Lohtaja			1 ka	
31.83	Aila Niemi-34		LV					
27.38	Salme Salopuro		YK	16.09 Alavieska			2 ka	
19.32	Raija Paavolainen-41	KV					
16.38	Lyyli Polvi		LV					
							

	100m-55	
13,2	Vuokko Rainasalo-33	KV	10.07 Lohtaja			1 ka	
13,3	Maija-Liisa Kivi-41	YK	24.07 Ylivieska			1-17 pim	
13,4	Birgitta Nyqvist	YK		
13,5	Raili Ruotsalo		KP	24.07 Ylivieska			3 pim				
13,5	Anni Rättyä-34		NU	24.09 Hämeenlinna		1h3 semin					
13,6	Aili Spring-41		YK	24.07 Ylivieska			2-17 pim	
13,7	Anna-Liisa Takala-33	TR	24.07 Ylivieska			4 pim	
13,8	Liisa Takkunen		AV	24.07 Ylivieska			3-17	
13,9	Hilkka Vähäkorpela-33	KP	24.06 Kalajoki			2 ka	
13,9	Leena Niemelä		KaJu	11.09 Kalajoki			3 pk	
	---10---						
							
							
							
	200m-55	
28,2	Vuokko Rainasalo-33	KV	19.08 Kannus			1 pk	
28,6	Raili Ruotsalo		KP	19.08 Kannus			2 pk	
29,2	Anni Rättyä-34		NU	24.07 Ylivieska			1 pim	
29,3	Maija-Liisa Kivi-41	YK	31.07 Oulu    			2 po	
29,4	Birgitta Nyqvist	YK	24.07 Ylivieska			2 pim	
29,5	Hilkka Vähäkorpela-33	KP	19.08 Kannus			3 pk	
30,3	Aili Spring-41		YK	14.09 Ylivieska			1 pk	
30,8	Ritva Säätelä-32	LV	19.08 Kannus			4 pk	
31,4	Maija Koivusaari-41	KP	11.09 Kannus			2	
31,6	Sirkka Männikkö-36	YK	14.09 Ylivieska			2 pk
	---10---	
32,0	Liisa Kankaala		KP	14.09 Ylivieska			3 pk	
							
							
							
							
	800m-55	
2.33,4	Pirkko Uusitalo		NU	31.07 Oulu			2 po	
2.35,7	Ritva Säätelä-32	LV	10.07 Lohtaja			1 ka	
2.49,0	Pirkko Melartin		YK	24.07 Ylivieska			2 pim	
2.51,1	Irja Sihvonen-38	LV	14.09 Kannus			1 pk	
2.51,3	Lea Poutanen-39		LV	14.09 Kannus			3 pk	
2.58,9	Elna Mäntykorpi-38	EE					
3.19,2	Raili Ruotsalo		KP					
3.19,9	Aura Pajala-30		KP					
3.21,2	Talvikki Landin-37	KP					
3.27,1	Sinikka Lankinen	KP					
							
							
							
	80m-a-55	
13,2	Hilkka Vähäkorpela-33	KP	28.08 Kannus			1 ka	
14,3	Ritva Säätelä-32	LV	28.08 Kannus			2 ka	
14,4	Anni Rättyä-34		NU	24.09 Hämenlinna		3 semin					
14,5	Anna-Mari Niemelä	NU	31.07 Oulu			4 po	
14,5	Terttu Takalo-37	NU	28.08 Kannus			3 ka	
16,3	Marja-Liisa Sipilä	KP	14.09 Kannus			2 pk	
16,3	Ulla Isohanni		KP	14.09 Kannus			3 pk	
16,4	Sinikka Lankinen	KP					
17,0	Arja Niemelä		KV	09.10 Kokkola			1 pk	
17,2	Aura Pajala-30		KP					
	---10---						
							
							
	Korkeus-55	
141	Hilkka Vähäkorpela-33	KP	07.08 Kälviä			1 ka	
140	Terttu Takalo-37	NU	12.08 Nivala			1 pk	
138	Marja Taisto		AV	28.08 Alavieska			1 ka	
137	Helli Pöllä		SL	11.08 Sievi			1-17 alues	
135	Sirkka Satomaa		AV	04.09 Ylivieska			1-17 ka	
135	Rauha Laurila		HK					
130	Ritva Korhonen-40	KT	12.07 Kokkola			1-16 alue	
130	Anja Polvikoski-41	KV	12.07 Kokkola			2-16 alue	
130	Eila Säätelä-38		LV	24.07 Ylivieska			2 pim	
130	Ritva Säätelä-32	LV	12.08 Nivala			3 pk	
	---10---
130	Anna-Mari Niemelä	NU	12.08 Nivala			4 pk	
130	Sirkka Tiittainen	HK					
130	Päivi Latvala		YK					
							
							
	pituus-55	
554	Vuokko Rainasalo-33	KV	14.08 Mäntsälä			2 SM	
504	Anni Rättyä-34		NU	23.09 Hämeenlinna		1 semin	
502	Aili Spring-41		YK	30.09 Ylivieska			1-17 pk	
486	Maija-Liisa Kivi-51	YK	30.09 Ylivieska			2-17 pk	
481	Hilkka Vähäkorpela-33	KP	19.08 Kannus			2 pk	
479	Raili Ruotsalo		KP	17.08 Kannus			1 pk	
465	Ritva Säätelä-32	LV	19.08 Kannus			3 pk	
463	Anna-Mari Niemelä	NU						
450	Marja Taisto		AV	30.09 Ylivieska			3-17 pk	
449	Saara Leppimaa		NU					
	---10---							
							
							
	Kuula-55	
10.29	Anni Rättyä-34		NU	23.09 Hämeenlinna		2 semin					
10.10	Sanni Karvonen-34	HT	24.07 Ylivieska			1 pim	
10.02	Aila Niemi-34		LV	31.07 Oulu			2 po	
9.12	Pirkko Palola-35	LV	10.07 Lohtaja			3 ka	
9.00	Irma Pasanen		RP					
8.89	Ritva Kolanen		KV	28.08 Kannus			3 ka	
8.51	Elna Mäntykorpi-38	EE	24.07 Ylivieska			4 pim	
8.49	Sirkka Jutila-41	AV	06.08 Alavieska			1-17 pk	
8.41	Saara Leppimaa		NU	05.06 Nivala			1 pk	
8.21	Aino Melartin		YK	24.07 Ylivieska			5 pim	
	---10---
8.15	Maija-Liisa Nuolioja	NU	05.06 Nivala			2 pk	
8.08	Maija Leppimaa		NU	05.06 Nivala			3 pk	
8.05	Kaino Hautala		NU	05.06 Nivala			4 pk	
8.02	Lyyli Polvi		LV	14.09 Kannus			3 pk	
							
							
	Kiekko-55	
31.28	Lyyli Polvi		LV	31.07 Oulu			1 pk	
30.18	Sisko Tuikka-37		TR	28.08 Eskola			1 pk					
30.00	Elna Mäntykorpi-38	EE	28.08 Eskola			2 pk	
29.40	Anni Rättyä-34		NU					
27.80	Anna-M Erkinheimo-39	KV	12.07 Kokkola			1-16 alues	
26.12	Maija Leppimaa		NU	12.08 Nivala			3 pk	
25.54	Eila Uusitalo-35	TR	24.07 Ylivieska			3 pim	
23.72	Ritva Huuki-38		KP	24.07 Ylivieska			4 pim
23.43	Aila Niemi-34		LV					
23.05	Ritva Säätelä-32	LV					
	---10---
22.04	Pirkko Palola-35	LV					
							
							
	keihäs-55	
45.05	Anni Rättyä-34		NU	11.09 Valkeakoski		1 mo	
36.59	Sanni Karvonen-34	HT	24.07 Ylivieska			2 pim	
34.36	Aila Niemi-34		LV	28.08 Kannus			2 ka	
33.92	Aino Melartin		YK	24.07 Ylivieska			3 pim	
32.98	Hilkka Puutio		LV	10.07 Lohtaja			3 ka	
32.20	Anna-M Erkinheimo-39	KV	10.07 Lohtaja			4 ka	
32.16	Elna Mäntykorpi-38	EE	12.08 Nivala           		1 pk	
30.27	Pirkko Palola-35	LV	10.07 Lohtaja			5 ka	
28.67	Irja Ruuska-36		KP	24.07 Ylivieska			6 pim	
21.46	Pirkko Melartin		YK	24.07 Ylivieska			7 pim
	--10--
21.40	Talvikki Landin-37	KP	19.08 Kannus			4 pk	

						
	100m-54	
13,0	Vuokko Rainasalo-33	KV	29.08 Kyyjärvi			1 ka	
13,3	Anni Rättyä-34		NU					
13,6	Raili Ruotsalo		KP	11.07 Kannus			1-17 pim	
13,6	Anna-Liisa Takala-33	TR	22.08 Kannus			1 ka	
13,6	Birgitta Nyqvist	YK	25.08 Ylivieska			1 pk	
13,6	Maija-Liisa Kivi-41	YK					
13,7	Pirkko Melartin		YK	
13,8	Hilkka Vähä-Korpela-33	KP	22.08 Kannus			3 ka				
13,8	Kaisu Nissilä		LV	25.08 Ylivieska			2 pk		
13,9	Sirkka Männikkö-36	YK	04.08 Ylivieska			1 pk	
	---10---						
							
							
	200m-54	
28,2	Anni Rättyä-34		NU	25.07 Nivala			1 po	
29,0	Anna-Liisa Takala-33	TR	22.08 Kannus			1 ka	
29,6	Sirkka Männikkö-36	YK	11.07 Kannus			1 pim	
30,0	Raili Ruotsalo		KP	22.08 Kannus			2 ka	
30,0	Kaisu Nissilä		LV	22.08 Kannus			3 ka	
30,1	Hilkka Vähä-Korpela-33	KP	11.07 Kannus			2 pim	
31,8	Varpu Heikkilä-33	KP	11.07 Kannus			3 pim	
32,2	Pirkko Uusitalo		NU	03.09 Nivala			1 pk	
33,2	Anja Hautamäki		NU	03.09 Nivala				
							
							
							
	800m-54	
2.29,1	Anni Rättyä-34		NU	11.07 Nivala			1 pim	
2.30,5	Pirkko Uusitalo		NU	25.07 Nivala			2 po	
2.42,9	Anja Hautamäki		NU	11.07 Nivala			3 pim	
3.01,0	Marja-Liisa Nuolioja	NU	19.08 Nivala			3 pk	
							
							
							
	80m-a-54	
13,3	Hilkka Vähä-Korpela-33	KP	22.08 Kannus			1 ka	
14,0	Tyyne Niemelä		KaJu					
14,4	Kaisu Nissilä		LV	25.08 Ylivieska			1 pk	
14,6	Ritva Säätelä-32	LV	25.08 Ylivieska			2 pk	
15,0	Pirkko Purasmaa		TR					
15,3	Terttu Takalo-37	NU	08.08 Nivala			1 ka	
15,5	Terttu Niemelä		NU	11.07 Kannus			1-17 pim	
15,5	Anna-Mari Niemelä	NU	08.08 Nivala			2 ka	
16,7	Aune Ainasoja-39	NU	11.07 Kannus			2-17 pim	
17,0	Tyyne Mutka		TR					
	-10-							
							
							
							
	Korkeus-54	
140	Hilkka Vähä-Korpela-33	KP	25.07 Nivala			3 po	
135	Rauha Laurila		HK	11.07 Kannus			1-17 pim	
135	Eila Uusitalo-35	TR					
132	Marja Taisto		AV	22.09 Ylivieska			1-17 aluem					
132	Martta Prittinen	YK	22.09 Ylivieska			2-17 aluem							
130	Anna-Mari Niemelä	NU	11.07 Kannus			2-17 pim	
130	Sanni Karvonen-34	HT	01.08 Halsua			1 pk	
							
							
							
	Pituus-54	
549	Vuokko Rainasalo-33	KV	04.06 Hämeenlinna				
497	Anni Rättyä-34		NU	25.07 Nivala			1 po	
470	Raili Ruotsalo		KP	25.07 Nivala			2 po	
448	Sirkka Männikkö-36	YK	11.07 Kannus			2 pim	
445	Hilkka Vähä-Korpela-33	KP	04.07 Kannus			1 ka	
444	Terttu Takalo-37	NU	22.08 Kannus			2 ka	
437	Ritva Vilhu-34		YK	06.06 Kokkola			3 ka	
429	Varpu Heikkilä-33	KP	11.07 Kannus			3 pim	
420	Elna Mäntykorpi-38	EE	04.07 Kannus			2 ka	
420	Pirkko Melartin		YK	30.06 Ylivieska			1-17 pim
	---10---	
420	Rauha Laurila		HK	11.07 Kannus			3-17 pim	
							
							
							
	Kuula-54	
10.67	Anni Rättyä-34		NU					
10.08	Sanni Karvonen-34	HT	01.08 Halsua			1 pk	
9.60	Aila Niemi-34		LV	25.07 Nivala			2 po	
9.23	Elsa Kalliokoski-36	HT	01.08 Halsua			2 pk	
9.03	Anna Toivola		TR	11.07 Kannus			3 pim	
8.84	Pirkko Palola-35	LV	07.06 Halsua			2 ka	
8.81	Kyllikki Luoto		LV	11.07 Kannus			4 pim	
8.71	Maija-Liisa Nuolioja	NU	07.06 Nivala			1 pk	
8.67	Maija Leppimaa		NU	07.06 Nivala			2 pk	
8.53	Aino Nurmi-35		KaJu	30.06 Ylivieska			1 pk	
	---10---						
							
	Kiekko-54	
31.75	Eila Uusitalo-35	TR	29.08 Toholampi			1 pk	
29.08	Lyyli Polvi		LV					
28.24	Elna Mäntykorpi-38	EE	25.07 Nivala			3 po	
26.10	Aira Saarikettu		LV					
26.00	Aila Niemi-34		LV					
25.58	Ritva Huuki-38		KP	11.07 Kannus			2-17 pim	
25.25	Maija Leppimaa		NU	11.07 Kannus			3-17 pim	
25.11	Ritva Säätelä-32	LV	11.07 Kannus			3 pim	
24.57	Inkeri Hellman		KP	11.07 Kannus			4 pim	
24.37	Pirkko Melartin		YK	11.07 Kannus			4-17 pim	
							
							
	Keihäs-54	
38.78	Anni Rättyä-34		NU	25-26.9 Heinola			2	
35.37	Sanni Karvonen-34	HT	01.08 Halsua			1 pk	
33.30	Hilkka Puutio		LV	11.07 Kannus			1 pim	
33.28	Aila Niemi-34		LV	11.07 Kannus			2 pim	
29.15	Lyyli Polvi		LV					
28.20	Pirkko Palola-35	LV	07.06 Halsua			3 ka	
27.47	Irja Ruusola-36		KP	11.07 Kannus			4 pim	
26.36	Kaisu Nissilä		LV	25.08 Ylivieska			4 pk	
24.61	Varpu Heikkilä-33	KP	11.07 Kannus			5 pim
24.01	Saara Leppimaa		NU
	---10---					

						
	100m-53	
13,1	Vuokko Rainasalo-33	KV	01.07 Ylivieska			1 pk	
13,3	Sirkka Männikkö-36	YK	01.07 Ylivieska			2 pk	
13,4	Raili Ruotsalo		KP	21.06 Lohtaja			2 pk	
13,5	Anni Ylitalo		RK	26.07 Kannus			3-17	
13,5	Kaisu Nissilä		LV	21.06 Lohtaja			3 pk	
13,7	Anni Rättyä-34		NU	19.09 Tornio			3 semin	
13,7	Pirkko Melartin		YK	01.07 Ylivieska			3 pk	
13,9	Anna-Liisa Takala-33	TR	30.08 Toholampi			1 ka	
14,2	Sisko Männikkö-36		YK	31.05 Kannus			1 pk	
14,3	Anja Löytynoja		NU					
	---10---						
							
							
	200m-53	
29,0	Sirkka Männikkö-36	YK	05.08 Ylivieska			1 pk					
29,3	Kaisu Nissilä		LV	02.08 Lohtaja			1 ka	
31,2	Varpu Heikkilä-33	KP					
31,9	Hilkka Puutio		LV					
32,0	Kyllikki Luoto		LV	02.08 Lohtaja			2 ka	
							
							
							
							
	800m-53	
2.49,2	Ritva Säätelä-32	LV	13.09 Lohtaja			1 ka	
3.16,5	Raili Talvi		NU	26.07 Kannus			1 pim	
							
							
							
	80m-a-53	
14,9	Kaisu Nissilä		LV	26.07 Kannus			1 pim	
15,0	Anni Rättyä-34		NU	19-20.9 Tornio			4 semin	
15,0	Sirkka Männikkö-36	YK	05.08 Ylivieska			1 pk					
15,0	Ritva Säätelä-32	LV	26.07 Kannus			2 pim	
15,5	Kyllikki Luoto		LV	02.08 Lohtaja			3 ka	
15,5	Terttu Takalo-37	NU	26.07 Kannus			1-17 pim	
15,7	Varpu Heikkilä-33	KP					
15,7	Anna-Liisa Niemelä	NU	26.07 Kannus			2-17 pim	
16,2	Eila Säätelä-38		LV	26.07 Kannus			3-17 pim	
							
							
	Korkeus-53	
135	Rauha Laurila		HK					
135	Anna-Mari Niemelä	NU					
135	Eila Säätelä-38		LV	21.07 Nivala			1-17 pk	
135	Hilkka Puutio		LV	26.07 Kannus			1 pim	
135	Kyllikki Luoto		Kla	25.09 Kannus			1 koulu
130	Ritva Vilhu-34		YK	31.05 Kannus			2 pk	
130	Aila Virkkala-31	KPV	20.09 Halsua			1 pk
130	Helena Mäntylä		Kla	25.09 Kannus			3 koulu	
125	Eila Uusitalo-35	KP	31.05 Kannus			3 pk	
125	Raija-Liisa Virkkala-40	KP-V	15.07 Veteli			1-15 alues
	---10---
125	Kaisu Nissilä		LV	21.07 Nivala			3 pk	
125	Ritva Huuki-38		KP	30.08 Lohtaja			1-15	
125	Marja-Liisa Kerola	LV	30.08 Lohtaja			2-15
							
!!!	
135	Ritva Säätelä-32	LV					
						
							
	Pituus-53	
541	Vuokko Rainasalo-33	KV	16.08 Salo			2 SM	
487	Sirkka Männikkö-36	YK	21.07 Nivala			1-17 pk	
483	Anni Rättyä-34		NU	19-20.9 Tornio			2 semin	
479	Ritva Vilhu-34		YK	21.06 Lohtaja			2 pk	
478	Raili Ruotsalo		KP	21.07 Nivala			2-17	
461	Elna Mäntykorpi-38	EE	26.07 Kannus			2-17 pim	
457	Varpu Heikkilä-33	KP	26.07 Kannus			2 pim	
450	Pirkko Melartin		YK	26.07 Kannus			4-17 pim	
438	Rauha Laurila		HK	26.07 Kannus			5-17 pim					
438	Ritva Säätelä-32	LV	21.06 Lohtaja			3 pk	
	---10---							
							
							
	Kuula-53	
10.06	Aila Niemi-34		LV	26.07 Kannus			1 pim
9.82	Anni Rättyä-34		NU	19-20.9 Tornio			2 semin					
9.49	Elsa Kalliokoski-36	HT	20.09 Halsua			2 pk	
9.42	Aino Melartin		YK	26.07 Kannus			2 pim				
9.24	Pirkko Palola-35	LV	02.08 Lohtaja			2 ka	
9.23	Terhi Virkkala-36	KPV	20.09 Halsua			3 pk	
9.16	Terttu Saari-35		KP	21.06 Lohtaja			2 pk	
8.91	Kyllikki Luoto		LV	21.06 Lohtaja			4 pk	
8.71	Ritva Kujala-33		HT					
8.61	Santra Rautio		YK	01.07 Ylivieska			2 pk					
	---10---						
							
	Kiekko-53	
27.36	Elna Mäntykorpi-38	EE	26.07 Kannus			1-17 pim	
24.95	Anni Rättyä-34		NU	19.09 Tornio			4 semin	
24.85	Lyyli Polvi		LV	13.09 Lohtaja			1 ka	
24.15	Terttu Saari-35		KP	27.09 Kannus			2 pk	
23.81	Ritva Huuki-38		KP	27.09 Kannus			3 pk	
23.59	Pirkko Palola-35	LV	13.09 Lohtaja			2 ka	
23.27	Eila Kalliokoski-34	HT	23.08 Kannus			3 ka	
23.02	Inkeri Hellman		KP	26.07 Kannus			2-17 pim	
22.67	Ritva Säätelä-32	LV	13.09 Lohtaja			3 ka	
21.83	Elli Pihlajamaa-21	KP					
	---10---						
							
	Keihäs-53	
45.27	Anni Rättyä-34		NU	24.06 Nivala			1 ka	
36.45	Hilkka Puutio		LV	26.07 Kannus			1 pim			
32.18	Aino Melartin		YK	12.07 Ylivieska			3 ka					
31.61	Aila Niemi-34		LV	21.07 Nivala			2 pk	
30.94	Varpu Heikkilä-33		KP					
28.73	Pirkko Palola-35	LV	02.08 Lohtaja			1 ka	
28.10	Irja Ruuska-36		KP					
26.44	Kaisu Nissilä		LV	02.08 Lohtaja			3 ka	
25.48	Talvikki Landin-37	KP					
24.20	Ritva Säätelä-32	LV					
	---10---


!!
34,08	Aino Melartin		YK	25.09 Ylivieska			

	
							
	100m-52	
13,3	Vuokko Rainasalo-33	KV	09.07 Ylivieska			1 pk	
13,3	Anni Rättyä-34		NU	20.09 Turku			2 semin					
13,8	Pirkko Melartin		YK	09.07 Ylivieska			2 pk	
13,9	Kaisu Nissilä		LV	11.09 Ylivieska			2 pk	
14,0	Raili Ruotsalo		KP	03.08 Lohtaja			1-17 ka	
14,0	Varpu Heikkilä-33	KP	11.09 Ylivieska			3 pk	
14,1	Ritva Vilhu-34		YK	11.09 Ylivieska			4 pk					
14,2	Anna-Liisa Takala-33	TR	06.07 Kannus			2	
14,2	Eila Uusitalo-35	KP	28.09 Kannus			2 ka	
14,2	Aino Melartin		YK	09.07 Ylivieska			3 pk	
	---10---							
							
							
	200m-52	
28,3	Anni Rättyä-34		NU	06.07 Kannus			1 pim	
29,0	Vuokko Rainasalo-33	KV	9-10.8 Simpele			5 SM	
29,7	Varpu Heikkilä-33	KP	28.09 Kannus			1 ka	
30,1	Raili Ruotsalo		KP	05.10 Lohtaja			1 pk	
30,2	Kaisu Nissilä		LV	03.08 Lohtaja			1 ka	
30,2	Eila Uusitalo-35	KP	31.08 Kannus			3 ka	
30,9	Ritva Säätelä-32	LV	06.07 Kannus			2 pim	
31,2	Hilkka Vähä-Korpela-33	KP					
31,5	Liisa Saari		KP		
31,6	Eeva Nevala		NU	03.08 Nivala			2 ka
	-10-			
31,6	Hilkka Puutio		LV					
31,6	Sinikka Määttänen-33	KP					
							
							
	800m-52	
2.26,3	Anni Rättyä-34		NU					
2.47,8	Ritva Säätelä-32	LV	11.09 Ylivieska			1 pk	
2.48,0	Pirkko Melartin		YK	11.09 Ylivieska			2 pk	
2.51,3	Raili Ruotsalo		KP	05.10 Lohtaja			1 pk	
2.52,0	Kaisu Orjala		LV	11.09 Ylivieska			3 pk	
2.54,3	Hilkka Puutio		LV	05.10 Lohtaja			3 pk	
2.57,4	Eila Uusitalo-35	KP					
2.59,8	Raili Mäki-Ullakko	KU	02.06 Kannus			1 pk	
3.01,0	Varpu Heikkilä-33	KP	28.09 Kannus			1 ka	
3.01,1	Kaisu Nissilä		LV					
							
							
	80m-a-52	
14,1	Hilkka Vähäkorpela-33	KU	15.06 Kannus			2 ka	
14,4	Anni Rättyä-34		NU	20.09 Turku			2 semin					
14,8	Eila Uusitalo-35	KP	31.08 Kannus			2 ka	
14,9	Varpu Heikkilä-33	KP	31.08 Kannus			3 ka	
15,0	Ritva Säätelä-32	LV	05.10 Lohtaja			1 pk	
15,7	Kaisu Nissilä		LV					
15,7	Kaisu Orjala		LV	05.10 Lohtaja			3 pk	
17,0	Helinä Nikupaavo-36	LV	31.08 Lohtaja			1	ka
17,0	Eila Säätelä-38		LV					
18,1	Riitta Vierimaa		LV	06.07 Kannus			2-17 pim	
	---10---						
							
							
							
	Korkeus-52	
135	Eila Uusitalo-35	KP	06.07 Kannus			1-17 pim	
130	Hilkka Vähäkorpela-33	KU	29.06 Lohtaja			1 ka	
130	Kirsti Viljamaa		NU	06.07 Kannus			1	
130	Eila Säätelä-38		LV	03.08 Lohtaja			2-17 ka	
126	Hilkka Puutio		LV	05.10 Lohtaja			1 pk
126	Ritva Säätelä-32	LV	05.10 Lohtaja			2	pk	
125	Liisa Saari		KP	31.08 Kannus			3 ka	
125	Helinä Nikupaavo-36	LV	31.08 Lohtaja			1	ka
125	Helena Kallio		NU	06.07 Kannus			2-17 pim	
							
							
							
	Pituus-52	
511	Vuokko Rainasalo-33	KV	31.08 Kannus			1	
504	Anni Rättyä-34		NU	21.09 Turku			1 semin					
476	Ritva Vilhu-34		YK	11.09 Ylivieska			2 pk	
462	Varpu Heikkilä-33	KP	03.08 Lohtaja			1 ka	
460	Ritva Säätelä-32	LV	11.09 Ylivieska			3 pk	
445	Raili Ruotsalo		KP	06.07 Kannus			1-17 pim	
441	Hilkka Vähäkorpela-33	KU	02.06 Kannus			1 pk	
423	Kaisu Nissilä		LV	03.08 Lohtaja			3 ka	
413	Aino Melartin		YK	06.07 Kannus			2-17 pim	
407	Eeva Nevala		NU	06.07 Kannus			3-17 pim	
	---10---							
							
	Kuula-52	
10,37	Anni Rättyä-34		NU	21,09 Turku			1 semin					
 9.15	Aila Niemi-34		LV	31.08 Kannus			1 ka	
 9.10	Terttu Saari-35		KP	31.08 Kannus			2 ka	
 9.10	Terhi Virkkala-36	KPV	21.09 Kaustinen			1 pk	
 9.05	Pirkko Palola-35	LV	31.08 Kannus			3 ka	
 9.00	Anna Toivola		TR	06.07 Kannus			1 pim	
 8.95	Santra Rautio		YK	09.07 Ylivieska			1 pk	
 8.75	Anneli Visuri		YK	09.07 Ylivieska			2 pk	
 8.72	Kyllikki Luoto		LV	03.08 Kälviä			2 pk	
 8.48	Aino Melartin		YK					
	---10---							
							
	Kiekko-52	
30.91	Impi Isosaari-34	TR	06.07 Kannus			1	
28.93	Eila Uusitalo-35	TR	31.08 Lohtaja			1 ka 	
25.07	Lyyli Polvi		LV	05.10 Lohtaja			1 pk	
25.04	Elli Pihlajamaa-21	KP	05.10 Lohtaja			2 pk	
23.87	Sointu Tuomaala-35	LV	05.10 Lohtaja			3 pk	
23.23	Elna Mäntykorpi-38	EE	28.09 Kannus			3 ka	
22.75	Helvi Manninen		KP					
22.64	Helina Nikupaavo-36	LV					
22.55	Inkeri Hellman		KP	06.07 Kannus			1-17 pim	
21.95	Pirkko Palola-35	LV					
	---10---						
							
							
	Keihäs-52	
43.34	Anni Rättyä-34		NU	03.08 Nivala			1 ka	
34.67	Aino Melartin		YK	03.08 Nivala			2 ka	
33.88	Hilkka Puutio		LV	31.08 Kannus			1 ka	
30.85	Anneli Visuri		YK	11.09 Ylivieska			2 pk	
29.91	Varpu Heikkilä-33	KP	29.06 Lohtaja			3 ka				
28.37	Aila Niemi-34		LV	06.07 Kannus			2-17 pim	
26.51	Inkeri Palola		LV	06.07 Kannus			3-17 pim ?	
26.06	Kaisu Nissilä		LV					
25.69	Pirkko Palola-35	LV					
24.70	Inkeri Hellman		KP					
	---10---


													
	100m-51	
13,5	Anni Rättyä-34		NU	18.07 Ylivieska			1 pk	
13,6	Vuokko Rainasalo-33	KV	19.08 Kannus			2 ka	
13,6	Kaisu Nissilä		LV	18.07 Ylivieska			2 pk	
13,7	Anna-Liisa Takala-33	TR	19.08 Kannus			3 ka	
14,0	Ritva Säätelä-32	LV	18.07 Ylivieska			3 pk	
14,2	Inga Forss		KaRi	10.06 Kalajoki			1 ka	
14,2	Lea Huovi		YK					
14,2	Aino Melartin		YK					
14,3	Kyllikki Luoto		LV	26.08 Lohtaja			3 ka	
14,3	Aila Virkkala-31	KP-V	02.09 Kaustinen			1 pk	
	---10---
14,4	Varpu Heikkilä-33	KP	05.08 Lohtaja			4 ka	
14,5	Kaisa Kaitola-33	TR					
14,5	Ritva Vilhu-34		YK	30.08 Ylivieska			2-17 pk	
							
							
							
	200m-51	
28,3	Vuokko Rainasalo-33	KV	26.08 Lohtaja			1 ka	
29,2	Anni Rättyä-34		NU	19.08 Kannus			3 ka	
29,4	Kaisu Nissilä		LV	26.08 Lohtaja			2 ka
29,7	Inga Forss		KaRi	05.08 Kalajoki			1 ka	
30,0	Ritva Säätelä-32	LV	05.08 Lohtaja			2 ka	
30,2	Kyllikki Luoto		LV	26.08 Lohtaja			3 ka	
30,9	Sinikka Määttänen-33	KP	05.08 Lohtaja			3 ka	
							
							
							
	800m-51	
2.24,5	Anni Rättyä-34		NU	19.08 Kannus			2 ka	
2.37,6	Inga Forss		KaRi	10.06 Kalajoki			1 ka	
2.42,4	Ritva Säätelä-32	LV	19.08 Kannus  			3 ka	
2.50,4	Kaisu Orjala		LV	05.08 Lohtaja			1 ka	
2.50,4	Liisa Isosaari-30	TR					
							
							
							
	80m-a-51	
14,0	Hilkka Vähäkorpela-33	KU	15.07 Kannus			1 ka	
14,5	Anni Rättyä-34		NU	05.08 Lohtaja			1-17 ka	
15,2	Ritva Säätelä-32	LV	15.07 Kannus			2 ka	
15,3	Kaisu Nissilä		LV	15.07 Kannus			3 ka	
15,3	Kaisu Orjala		LV	05.08 Lohtaja			2 ka	
15,4	Varpu Heikkilä-33	KP	03.06 Kannus			2 pk	
16,6	Tellervo Herlevi	LV	05.08 Lohtaja			2-17 ka	
17,5	Britta Vierimaa		LV	05.08 Lohtaja			3-17 ka	
							
							
							
							
	Korkeus-51	
137	Eila Uusitalo-35	KP	18.07 Ylivieska			1 pk	
133	Hilkka Vähäkorpela-33	KU	18.07 Ylivieska			2 pk	
133	Anni Rättyä-34		NU	18.07 Ylivieska			3 pk	
133	Ritva Säätelä-32	LV					
130	Hilkka Puutio		LV	26.08 Lohtaja			1 ka	
130	Helinä Nikupaavo-36	LV	05.08 Lohtaja			1-17 ka	
128	Laina Ruotsala		LV					
125	Aila Virkkala-31	KP-V					
125	Kirsti Viljamaa		NU	05.08 Lohtaja			3-17 ka	
125	Eila Säätelä-38		LV	05.08 Lohtaja			4-17 ka	
125	Helvi Manninen		KP					
							
							
	Pituus-51	
498	Vuokko Rainasalo-33	KV	06.10 Kokkola			1 km	
494	Anni Rättyä-34		NU	18.07 Ylivieska			1 pk	
479	Anna-Liisa Takala-33	TR	19.08 Kannus			2 ka	
474	Ritva Vilhu-34		YK	12.09 Ylivieska			1 pk	
471	Hilkka Vähäkorpela-33	KU	18.07 Ylivieska			2 pk	
470	Varpu Heikkilä-33	KP	19.08 Kannus			3 ka	
453	Ritva Säätelä-32	LV	18.07 Ylivieska			3 pk	
449	Aino Melartin		YK					
440	Kyllikki Luoto		LV	19.08 Kannus			3-17 ka	
416	Eila Uusitalo-35	TR					
							
							
	Kuula-51	
10.10	Anni Rättyä		NU	19.08 Kannus			3 ka	
8.91	Kyllikki Luoto		LV	26.08 Lohtaja			1 ka	
8.90	Liisa Isosaari-30	TR					
8.72	Aila Niemi-34		LV	26.08 Lohtaja			2 ka	
8.56	Terhi Virkkala-36	KPV					
8.56	Ritva Vilhu-34		YK	12.09 Ylivieska			1-17 pk	
8.50	Sandra Rautio		KP	12.09 Ylivieska			2-17 pk					
8.27	Anneli Visuri		YK	12.09 Ylivieska			3-17 pk	
8.23	Henna Antinaho		KP	05.08 Lohtaja			1 ka	
8.20	Eila Uusitalo-35	TR					
							
							
	Kiekko-51	
30.49	Impi Isosaari-34	TR	05.08 Lohtaja			1-17 ka	
27.91	Henna Antinaho		KP	05.08 Lohtaja			1 ka	
26.74	Eila Uusitalo-35	TR					
22.97	Elli Pihlajamaa-21	KP	05.08 Lohtaja			3 ka	
21.14	Helvi Manninen		KP	05.08 Lohtaja			2-17 ka	
20.67	Seija Sotamaa		KP					
20.30	Inkeri Hellman		KP	05.08 Lohtaja			3-17 ka	
19.04	Aila Niemi-34		LV	05.08 Lohtaja			4-17 ka	
							
							
							
	Keihäs-51	
38.42	Anni Rättyä-34		NU	05.08 Lohtaja			1-17 ka	
34.00	Hilkka Puutio		LV	26.08 Lohtaja			1 ka	
31.97	Varpu Heikkilä-33	KP	19.08 Kannus			3 ka	
30.75	Aino Melartin		YK	30.08 Ylivieska			1-17 pk	
30.51	Kerttu Heinimaa		KP					
30.00	Anneli Visuri		YK	12.09 Ylivieska			2-17 pk	
28.42	Inkeri Hellman		KP	05.08 Lohtaja			2-17 ka	
25.92	Aila Niemi-34		LV	05.08 Lohtaja			3-17 ka	
24.95	Liisa Leppiniemi	LV	05.08 Lohtaja			2 ka	
						

							
	100m-50	
13,5	Vuokko Rainasalo-33	KV	30.07 Kannus			1-17 pim	
13,6	Varpu Heikkilä-33	KP	30.07 Kannus			2-17 pim	
13,7	Anni Rättyä-34		NU	05.07 Lohtaja			1 pk	
13,7	Kyllikki Luoto		LV	30.07 Kannus			3-17 pim	
13,7	Anna-Liisa Takala-33	TR	27.08 Kannus			2 ka	
13,8	Helena Kallio		NU					
14,0	Kaisu Nissilä		LV	20.08 Lohtaja			3 ka	
14,0	Annikki Juusola		SS	10.09 Ylivieska			1 pk
14,2	Gven Storskrubb-33	KV	
14,3	Inga Forss		KaRi	09.07 Kalajoki			1 pim TUL	
	---10---				
14,3	Helinä Nikupaavo-36	LV	
14,5	Anja Vierimaa		KaRi	09.07 Kalajoki			2 pim TUL			
14,5	Ritva Säätelä-32	LV						
							

	200m-50	
30,3	Inga Forss		KaRi	08.07 Kalajoki			1 pim TUL	
30,9	Anja Vierimaa		KaRi	08.07 Kalajoki			2 pim TUL
						
	800m-50	
2.30,5	Inga Forss		KaRi	30.07 Mänttä			2 TUL
2.30,5	Anni Rättyä-34		NU	27.08 Nivala			1 pk	
2.30,9	Kaarina Vähäsöyrinki-29	NU	15.07 Myllykoski		4h1 SM								
2.39,5	Kaisu Orjala		LV	30.07 Kannus			2 pim	
2.46,0	Ritva Säätelä-32	LV	27.08 Kannus			2 ka	
2.51,6	Salme Visuri		NiSa	11.06 Nivala			1 pk
2.53,6	Kerttu Heiniemi-30	KP					
2.57,4	Raili Talvi		NiSa	11.06 Nivala			2 pk
3.04,2	Maija Laitinen		Nisa	11.06 Nivala			3 pk
3.12,2	Liisa Hautajoki		KP					
	---10---							
							
	80m-a-50	
14,1	Hilkka Vähäkorpela-33	KU	27.08 Kannus			1 ka	
14,3	Gven Storskrubb-33	KV	16.07 Kälviä			1 pk	
14,7	Kaisu Orjala		LV	27.08 Kannus			2 ka	
15,1	Varpu Heikkilä-33	KP					
15,1	Kaarina Vähäsöyrinki-29	NU	30.07 Kannus			2 pim	
15,3	Ritva Säätelä-32	LV	30.07 Kannus			3 pim	
15,6	Kaisu Nissilä		LV					
15,7	Sinikka Määttänen-33	KP	30.07 Kannus			3-17 pim	
15,8	Lia Cederberg-26	KV				
15,9	Henna Antinaho		KP					
	--10--							
							
							
	Korkeus-50	
135	Anni Rättyä-34		NU	23.08 Helsinki-E		4-17 ka
132	Inga Forss		KaRi	08.07 Kalajoki			1 pim TUL	
130	Eila Uusitalo-35	KP	04.06 Kannus			1 pk	
130	Hilkka Vähäkorpela-33	KU	30.07 Kannus			1-17 pim	
130	Ritva Säätelä-32	LV	20.08 Lohtaja			2 ka	
130	Helinä Nikupaavo-36	LV	27.08 Kannus			3 ka	
125	Irma Ruotsala-36		LV					
125	Lia Cederberg-26	KV					
125	Hilkka Puutio		LV					
125	Helena Kallio		NU	30.07 Kannus			2-17 pim
	---10---	
125	Kyllikki Luoto		LV	30.07 Kannus			3-17 pim
125	Aino Nissilä-35		LV	30.07 Kannus				
125	Helvi Manninen		KP					
							
							
	Pituus-50	
512	Anni Rättyä-34		NU	23.08 Helsinki-E		1 ka	
496	Vuokko Rainasalo-33	KV	30.07 Kannus			1-17 pim	
493	Varpu Heikkilä-33	KP	27.08 Kannus			1 ka	
472	Anna-Liisa Takala-33	TR	27.08 Kannus			3 ka	
456	Ritva Säätelä-32	LV					
442	Helena Kallio		NU	27.08 Nivala			2 pk	
430	Hilkka Puutio		LV	30.07 Kannus			2 pim	
428	Kaarina Vähäsöyrinki-29	NU	27.08 Nivala			3 pk	
420	Kyllikki Luoto		LV					
411	Lia Cederberg-26	KV	16.07 Kälviä			3 pk	
	---10---							
							
	Kuula-50	
9.95	Aune Kupari-24		VetU	30.07 Kannus			1 pim	
9.13	Anja Hanhisalo-28	UK	30.07 Kannus			2 pim	
9.05	Lia Cederberg-26	KV	16.07 Kälviä			1 pk	
8.91	Aila Niemi-34		LV	27.08 Kannus			3 ka	
8.67	Kyllikki Luoto		LV	16.07 Kälviä			2 pk	
8.30	Elli Pihlajamaa-21	KP	30.07 Kannus			3 pim	
8.29	Henna Antinaho		KP					
8.29	Eila Uusitalo-35	TR	20.08 Lohtaja			3 ka	
8.02	Laimi Alanko		EE					
7.94	Kaisu Nissilä		LV					
	---10---						
							
	Kiekko-50	
29.30	Henna Antinaho		KP	30.07 Kannus			1 pim	
29.09	Liisa Erkkilä		KP					
28.38	Impi Isosaari-34	TR	30.07 Kannus			1-17 pim	
27.77	Eila Uusitalo-35	TR	27.08 Kannus			1 ka	
25.36	Airi Korkiala		KK	27.08 Kannus			3 ka	
24.03	Kerttu Heiniemi-30	KP					
23.54	Eila Haapalehto		EE	30.07 Kannus			2-17 pim	
23.45	Elli Pihlajamaa-21	KP					
23.42	Liisa Leppiniemi	LV	
22,42	Raili Talvi		NiSa	09.07 Kalajoki			1 pim TUL
	---10---				
20.98	Ritva Säätelä-32	LV					
							
							
							
	Keihäs-50	
40.93	Anni Rättyä-34		NU	25.06 Nivala			3 ka	
31.77	Varpu Heikkilä-33	KP	05.07 Lohtaja			2 pk	
30.25	Hilkka Puutio		LV	27.08 Kannus			1 ka	
29.99	Helmi Tast-33		KV	30.07 Kannus			2-17 pim	
27.70	Aila Niemi-34		LV	27.08 Kannus			2 ka	
27.63	Liisa Leppiniemi	LV	30.07 Kannus			3-17 pim	
27.10	Kerttu Heiniemi-30	KP	27.08 Kannus			3 ka
24,67	Raili Talvi		NiSa	08.07 Kalajoki			1 pim TUL	
24.08	Kerttu Kupari		VetU					
23.08	Kaisu Nissilä		LV	30.07 Kannus			3 pim	
	---10---				
22.20	Inkeri Hellman		KP					
21.75	Henna Antinaho		KP					


	100m-49	
13,5	Vuokko Rainasalo-33	KV	03.07 Lohtaja			1-17 pim	
13,6	Varpu Heikkilä-33	KP	03.07 Lohtaja			2-17 pim	
13,7	Kyllikki Luoto		LV	03.07 Lohtaja			3-17 pim	
13,8	Anni Rättyä-34		NU	28.08 Ylivieska			1 pk	
14,0	Gwen Storskrubb-33	KV	21.08 Kannus			3-17 ka	
14,1	Aila Virkkala-31	KP-V					
14,1	V Storskrubb		KV					
14,1	Kaisu Nissilä		LV					
14,1	Anna-Liisa Takala-33	TR					
14,2	Helga Koskela		SL	26.06 Eskola			1 pk	
	---10---
14,2	Hilkka Vähäkorpela-33	KU	26.06 Eskola			2 pk	
14,2	Helinä Nikupaavo-36	LV					
14,2	Raili Kerola-31		KVK	03.07 Lohtaja			1 pim	
14,2	Llisa Paronen		RP	25.09 Reisjärvi			1 pk	
		
	800m-49	
2.31,2	Kaarina Perkkalainen-23	PInto	04.09 Pietarsaari		1 ka
2.35,1	Inga Forss		KaRi	24.07 Oulu			1 pim TUL
					
							
	80m-a-49	
14,0	Hilkka Vähäkorpela-33	KU	16.09 Rauma			3-17	
14,3	Gven Storskrubb-33	KV	21.08 Kannus			2-17 ka	
15,2	Kaarina Vähäsöyrinki-29	NU	21.08 Kannus			2 ka	
15,0	Kaisu Orjala		LV	03.07 Lohtaja			2-17 pim	
15,4	Varpu Heikkilä-33	KP					
15,5	Kyllikki Luoto		LV					
15,6	Henna Antinaho		KU	03.07 Lohtaja			2 pim	
15,6	Ritva Säätelä-32	LV	21.08 Kannus			3 ka	
15,8	Salme Luomala-31	KT					
16,1	Aila Virkkala		KP-V					
							
							
							
	Korkeus-49	
135	Anni Rättyä-34		NU	31.07 Ylivieska			1 pk					
135	Eila Uusitalo-35	TR	14.08 Kälviä			1 kv		
130	Inga Forss		KaRi	29.05 Kalajoki			1 ka			
130	Laina Ruotsala		LV	07.08 Lohtaja			1 ka	
130	Kyllikki Luoto		LV	03.07 Lohtaja			1-17 pim	
130	Ritva Säätelä-32	LV	21.08 Kannus			2 ka	
130	Lia Cederberg-26	KV	03.07 Lohtaja			1 pim	
130	Hilja Hyvärinen-21	KV	03.07 Lohtaja			2 pim	
127	Sirkka Rahkonen		UK	17.07 Ullava			1 pk
125	Aila Virkkala		KP-V	19.06 Kaustinen			1 ka
	---10---		
125	Helinä Nikupaavo-36	LV	03.07 Lohtaja			2-17 pim
125	Hilkka Vähäkorpela-33	KU	03.07 Lohtaja			3-17 pim
125	Eeva Mäkelä		UK	31.07 Ylivieska			2 pk						
125	Raili Herlevi-30	KT					
							
							
	Pituus-49	
500	Anni Rättyä-34		NU	31.07 Ylivieska			1 pk					
478	Vuokko Rainasalo-33	KV	03.07 Lohtaja			1-17 pim	
462	Ritva Säätelä-32	LV	03.07 Lohtaja			1 pim	
445	Varpu Heikkilä-33	KP	21.08 Kannus			3-17  ka	
441	Helga Koskela		SL	31.07 Ylivieska			2 pk					
436	Anna-Liisa Takala-33	TR					
435	Kyllikki Luoto		LV					
427	Kaisu Orjala		LV	03.07 Lohtaja			3-17 pim	
426	Katri Grönroos-20	KV	03.07 Lohtaja			3 pim	
425	V Storskrubb		KV					
	---10---							
							
							
	Kuula-49	
9.68	Raili Herlevi-30	KT	21.08 Kannus			1 ka				
9.49	Salme Tokola-19		KP	21.08 Kannus			2 ka					
9.44	Anja Hanhisalo-28	UK	21.08 Kannus			3 ka					
9.04	Anni Rättyä-34		NU	21.08 Kannus			1-17 ka	
8.72	Lia Cederberg-26	KV	03.07 Lohtaja			3 pim	
8.58	Laimi Alanko		EE					
8.49	Kyllikki Luoto		LV	21.08 Kannus			3-17 ka	
8.38	Kaarina Vähäsöyrini-29	NU
8.36	Eila Uusitalo-35	TR										
8.35	Henna Antinaho		KP					
							
							
							
	Kiekko-49	
30.68	Henna Antinaho		KP	21.08 Kannus			2 ka	
24.96	Salme Tokola-19		KP					
24.32	Impi Isosaari-34	TR	21.08 Kannus			3-17 ka	
24.05	Raili Talvi		NU	03.07 Lohtaja			2 pim	
22.50	Airi Korkiala		KT					
22.37	Liisa Leppiniemi	LV					
21.97	Suoma Oravainen-24	KU					
21.05	Raili Herlevi-30	KT	03.07 Lohtaja			3 pim	
20.97	Liisa Joki-Korpela	KU					
19.19	Sinikka Määttänen-33	KP					
	---10---							
							
							
	Keihäs-49	
38.55	Anni Rättyä-34		NU	13.08 Kannus			1 kv	
33.63	Salme Tokola-19		KP	28.08 Eskola			1 pk	
30.21	Hilja Hyvärinen-21	KV	03.07 Lohtaja			1 pim	
29.92	Varpu Heikkilä-33	KP	28.08 Eskola			2 pk	
28.97	Raili Talvi		NU	03.07 Lohtaja			3 pim	
27.93	Helmi Tast-33		KV	21.08 Kannus			2-17 ka	
24.45	Liisa Leppiniemi	LV	03.07 Lohtaja			2-17 pim	

											
					
	100m-48	
13,4	Katri Grönroos-20	KV	04.07 Kälviä			h ka	
13,7	Varpu Heikkilä-33	KP	04.07 Kälviä			2 ka	
13,7e	Kyllikki Luoto		LV	22.08 Kannus   			3-17 po
13,9	Vuokko Rainasalo-33	KV	15.08 Lohtaja			2 ka	
13,9	Aili Esseli		KoJy	19.09 Kokkola			2 kunta	
14,0e	Kerttu Erkkilä		KV	25.07 Kannus			2 ka	
14,0	Helga Koskela		SL	27.08 Kalajoki			1 pk					
14,1	Ritva Säätelä-32	LV	07.07 Lohtaja			2 pk	
14,1	Leena Laasanen-33	VetU	14.08 Veteli			1 pk	
14,2	Kaisu Sinko		LV	07.07 Lohtaja			4 pk
	---10---	
14,2	Laina Ruotsala		LV	06.08 Lohtaja			1 pk	
14,2	Ritva Herlevi-33	KT	14.08 Veteli			2 pk	
14,2	Kaisu Alaspää-29	VetU	14.08 Veteli			3 pk	
14,2	Maija-Liisa Roukala	KaJu	27.08 Kalajoki			2 pk					
14,2	Anni Rättyä-34		NU					
							
							
							
	800m-48	
2.28,1	Kaarina Vähäsöyrinki-29	NU	05.09 Kotka		PB	2 liitto-ott	
2.33,3	Ritva Säätelä-32	LV	06.06 Nivala			1 pk 	
2.38,0	Sole Mantila		KaJu	22.08 Kannus			3 po	
2.39,0	Kaisu Sinko		LV	15.08 Lohtaja			1 ka	
2.41,0	Auli Mehtälä		NU	12.09 Nivala			2 pk	
2.42,0	Bertta Hakala		NU	12.09 Nivala			3 pk	
2.48,0	Kerttu Heiniemi-30	KP	25.07 Kannus			2 ka	
2.49,0	Kaisu Orjala		LV	19.09 Kälviä			2 pk	
2.50,0	Liisa Laurila		NU					
2.50,0	Hilkka Puutio		LV	15.08 Lohtaja			3 ka	
	---10---
						
	80m aidat-48	
14,2	Hilkka Vähäkorpela-33	KU	19.09 Kälviä			1 pk	
14,8	Kaisu Sinko		LV	12.09 Lohtaja			1 pk
14,9	Kyllikki Luoto		LV	12.09 Lohtaja			2 pk	
15,0	Varpu Heikkilä-33	KP	19.09 Kälviä			2 pk					
15,1	Katri Grönroos-20	KV	22.08 Kannus			4 po	
15,2	Ritva Säätelä-32	LV	12.09 Lohtaja			3 pk	
15,3	Kaisu Orjala		LV					
15,3	Kaisu Nissilä		LV					
15,3	Laina Ruotsala		LV					
16,2	Henna Antinaho		KU	25.07 Kannus			1 ka
	---10---	
							
							
	Korkeus-48	
140	Ritva Säätelä-32	LV	12.09 Lohtaja			1 pk
136	Eila Uusitalo-35	TR	01.08 Eskola			1 pk					
135	Laina Ruotsala		LV	19.09 Kälviä			1 pk	
126	Kaisu Sinko		LV	12.09 Lohtaja			3 pk
126	Eeva Mäkelä		LV	19.09 Ylivieska			1 pk	
125	Lia Cederberg-26	KV	06.06 Nivala			1 pk	
125	Hilkka Puutio		LV	07.07 Lohtaja			3 pk	
125	Anni Rättyä-34		NU	22.08 Kannus			3-17 po
125	Aila Virkkala-31	KP-V	22.08 Kannus			4-17 po	
125	Hilja Hyvärinen-21	KV	04.09 Kokkola			3 pk	
	---10---							
							
							
	Pituus-48	
483	Ritva Säätelä-32	LV	22.08 Kannus			1 po					
464	Vuokko Rainasalo-33	KV	25.07 Kannus			1-17 ka	
461	Hilkka Puutio		LV	22.08 Kannus			3 po					
453	Kaisu Sinko		LV	06.06 Nivala			1 pk	
448	Helka Koskela		SL	29.08 Ylivieska			1 pk	
444	Katri Grönroos-20	KV	06.06 Nivala			2 pk	
444	Kyllikki Luoto		LV	19.09 Kälviä			1-17 pk	
441	Varpu Heikkilä-33	KP	19.09 Kälviä			1 pk	
440	Aila Virkkala-31	KP-V	06.06 Nivala			3 pk	
439	Anni Rättyä-34		NU	25.07 Kannus			2-17 ka	
	---10---							
							
							
	kuula-48	
10.84	Elvi Toivonen		KT	19.09 Kälviä			1 pk	
10.53	Salme Tokola-19		KP	22.08 Kannus			3 po	
 9.77	Raili Herlevi-30	KT	19.09 Kälviä			3 pk	
 9.69	Lia Cederberg-26	KV	12.06 Veteli			1 pk	
 9.26	Hilja Hyvärinen-21	KV					
 9.25	Kaarina Vähäsöyrinki-29	NU	12.09 Nivala			1 pk	
 8.96	Anja Hanhisalo-28	UK					
 8.84	Liisa Joki-Korpela	KU					
 8.78	Elli Pihlajamaa-21	KP					
 8.77	Aune Pihlajamaa-25	VetU	14.08 Veteli			2 pk	
	---10---
							
							
	Kiekko-48	
29.21	Elvi Toivonen		KT	25.07 Kannus			1 ka	
26.73	Salme Tokola-19		KP	19.09 Kälviä			2 pk	
26.34	Henna Antinaho		KU	25.07 Kannus			3 ka	
23.39	Raili Talvi		NU					
23.20	Eila Uusitalo-35	TR					
22.71	Lia Cederberg-26	KV					
22.43	Raili Herlevi-30	KT					
22.43	Elli Pihlajamaa-21	KP	19.09 Kälviä			3 pk	
21.39	Kerttu Heiniemi-30	KP					
21.26	Kaarina Vähäsöyrinki-29	NU	19.09 Nivala			1 pk					
	---10---						
							
	Keihäs-48	
33.07	Hilja Hyvärinen-21	KV	22.08 Kannus			1 po	
32.68	Salme Tokola-19		KP	22.08 Kannus			2 po	
30.12	Hilkka Puutio		LV	12.09 Lohtaja			1 pk
29.06	Elvi Toivonen		KT	19.09 Kälviä			3 pk	
28.90	Raili Talvi		NU	27.06 Nivala			1-17 pim	
28.79	Aino Lamberg-27		KV	04.09 Kokkola			3 pk	
28.33	Henna Antinaho		KU	12.09 Lohtaja			2 pk	
28.24	Kaisu Nissilä		LV	12.09 Lohtaja			3 pk
28.20	Anni Rättyä-34		NU	27.06 Nivala			2-17 pim	
28.01	Elsi Kerola		LV	12.09 Lohtaja			4 pk
	---10---	
				
					
	100m-47
13,9	Taimi Rautila		HimRo	29.06 Toholampi			1 so
14,2	Lilja Elomaa		KaJu	21.06 Raahe			1 ka
14,2	Taimi Koski		EU	10.08 Kannus			1 ka
14,3	Irma Olkkola-32		ToJy	29.06 Toholampi			2 so
14,4	Helli Märsylä-27	KannKi	29.06 Toholampi			3 so
14,4	Anneli Kalajo		KaJu	03.08 Kalajoki			1 ka
14,4	Annikki Ruokoja-29	KT	21.09 Kälviä			1 kylä-ott
14,5	Sole Mantila		KaJu	03.08 Kalajoki			2 ka
14,6	Katri Grönroos		KV	21.08 Kokkola			3 kv
14,6	Eeva Tuliniemi		HimRo	31.08 Kalajoki			2 ka
	--10--
14,7	Ritva Säätelä-32	LV	03.08 Kalajoki			3 ka
14,7	Annikki Rautila		HimRo	31.08 Kalajoki			3 ka
	
	800m-47
2.40,5	Sole Mantila		KaJu	23.08 Kalajoki			1 ka
2.47,2	Ritva Säätelä-32	LV	10.08 Kannus			1 ka
2.57,8	Anna-Liisa Karjaluoto	PP	24.08 Kalajoki			2 ka
2.58,0	Anja Jokisuu		EU	10.08 Kannus			2 ka
2.58,2	Raili Talvi		NU	10.08 Kannus			3 ka
3.00,8	Annikki Korhonen	SP	07.09 Sievi			1 pk
3.11,3	Aura Ojala		SP	07.09 Sievi			2 pk

	korkeus-47
127	Lilja Elomaa		KaJu	10.08 Kannus			1 ka
127	Kaarina Perkkalainen-23	EU	10.08 Kannus			2 ka
125	Elli Haukilahti-27	VetU	06.07 Pulkkinen			1 pk
125	Lia Cederberg-26	KV	21.08 Kokkola			2 kv
125	Hilja Hyvärinen-21	KV	21.08 Kokkola			3 kv
125	L Latukka		EU	31.08 Evijärvi			1 pk

	pituus-47
453	Kaarina Perkkalainen-23	EU	10.08 Kannus			1 ka
449	Alli Perälä		EU	10.08 Kannus			2 ka
444	Lilja Elomaa		KaJu	10.08 Kannus			3 ka
409	Laura Kaattari-24	HimRo	10.08 Toholampi			1 ka

	kuula-47
10,22	Elvi Salo-26		KT	10.08 Kannus			1 ka	
10,11	Salme Tokola-19		KP	10.08 Kannus			2 ka
 9,38	Kaarina Perkkalainen-23	EU	10.08 Kannus			4 ka
 9,14	Alli Kotila-08		KP	10.08 Kannus			5 ka
 8,95	Lia Cederberg-26	KV	10.08 Kannus			6 ka
 
	kiekko-47
10,11	Salme Tokola-19		KP	10.08 Kannus			2 ka
10,22	Elvi Salo-26		KT	10.08 Kannus			3 ka

	keihäs-47
30,70	Salme Tokola-19		KP	10.08 Kannus			2 ka

					
	100m-46	
14,1	Katri Ggönroos		KV	21.07 Kannus			1 pim
14,2	Aila Virkkala-31	KPV	21.07 Kannus			2 pim
14,2	Eeva Kiviluoma		KV	01.09 Pietarsaari		1 kv
14,3	Kaisu Alaspää-29	RJ	14.07 Isokylä			1 ns
14,3	Irma Kentala-28		KPV	18.08 Kaustinen			1 ns		
14,5	Aila Sikkilä		SS	14.07 Sievi			1 ns
14,5	Inkeri Finnilä-25	RJ	01.09 Räyrinki			1 pk
14,5	Annikki Ruokoja-29	KT	30.06 Kälviä			1 ns		
14,6	Helli Märsylä-27	KaKi	28.07 Kannus			1 so
14,6	Eeva Mäenpää		HimRo	28.07 Kannus			2 so
14,7	Sirkka Nikkilä		KV	31.07 Veteli			3 pk
	--10--
14,7	Laura Kaattari-24	ToJy	28.07 Kannus			3 so
14,8	Hilkka Salo		KPV	07.07 Salonkylä			1 ns		
14,8	Sofia Timmerbacka	KPV	16.07 Kaustinen			2 jv	
14,9	Laina Ojanperä		SS	14.07 Sievi			2 ns

	korkeus-46
130	Hilja Hyvärinen-21	KV	21.07 Kannus			1 pim
130	Mia Cederberg		KV	21.07 Kannus			2 pim
127,5	Irma Kentala-28		KPV	16.07 Kaustinen			1 jv


	pituus-46	
453	Irma Kentala-28		KPV	21.07 Kannus			1 pim	
416	Aila Virkkala-31	KPV	21.07 Kannus			2 pim
394	Lia Cederberg-26	KV	08.08 Kokkola			3 ka


	kuula
 9,92	Salme Tokola-19		KP	21.07 Kannus			1 pim
 8,81	Mia Cederberg		KV	21.07 Kannus			2 pim
 8,81	Irma kentala-28		KPV	21.07 Kannus			3 pim

	keihäs-46
29,82	Salme Tokola-19		KP	21.07 Kannus			1 pim
21,84	Maija Kataja-26		RJ	21.07 Kannus			2 pim
	
	
						
	100m-45	
14,9	Kaisa Kekolahti		HimRo	01.07 Himanka			1 so	



						
	100m-38	
14,3	Elsa Saari		RJ	24.06 Kaustinen			1 ka
14,3	Aino Herlevi		KT	24.06 Kaustinen			2 ka
14,5	Aino Vainio		RJ	24.06 Kaustinen			3 ka	



						
	100m-15	
16,3	Lempi Kero		LoSä	00.00 Lohtaja			1 jv
16,4e	Elmi Kero		LoSä	00.00 Lohtaja			2 jv
16,8e	Jenny Toskala		LoSä	00.00	Lohtaja			3 jv